Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçiyodum ugradım bu sitede çok güzel yanıtlar verdiginizi gördüm yardımlaşmak çok güzel banada bir çare bulursanız sevinirim...
    benim bilgisayarım kameramı algılamıyor , 1394 kartımda var kameramda dv çıkışıda var fakat bir türlü capture yapamadım . sonunda hatanın kamerada oldugunu tespit etmiş bulunuyorum...programalr kameranın kod larını çözmüyor.bu kamera kod çıkışını nasıl kameradan ayarlayabilirim veya ayarlanabilirmi bir kaç saniye görüntü alıp kamera tanınmıyor iletisi alıyorum , KAMERAM SONY TRV 460 E ---türkçe klavuz vermediler ulead 8 kullanıyorum . bir kaç program daha denedim gene olmadı hepsinde aynı hatayı verdi kafayı yicem walla yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden tşekkürler .....
  • merhaba tekrar öncelkle kımılcık arkadaşımızın sorusuna cevap verelim anladım kadarıyla siz işi biten görüntüyü silme yani remde gereksiz işgaliyesinin önüne geçme istiyorsunuz. basit görüntünün oldu dosyadan sildikten sonra yazılımı açıp film listesinden filmimizin üzerine sag tıklarsak dosyadan kaldırdımız için remlerde olan görünnümü kalır.. delete mutlaka çıkmalı bukadar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 26 Ekim 2006; 16:54:38 >
  • merhaba öncelikle nitem ve ruclap sizlerin herikinizinde u 8 kullandını farkettim ben size bir soru sorayım kullandınız işletim sistemi servis pack kaç benim tahminim bir pekala soruna daha derinsel bakalım kameranızda fotograf çekme menüsü kullanılarak görüntü kaydı yapalım bundan şunu merak ediyorum hafıza kartındada aynı sorun baş gösterip göstermeyecekmi yani sürücü tam anlamıyla kurulumu yani cihaz pc ye tam tanıtılmışmı... yada önermiyorum ama görüntüyü usb üzerinden aktarmayı deneyin diger yakalama aygıtı tam takılımı ve tanınıyormu ve cihazı balayıp şuraya bi bakın aygıt yöneticisinde görüntü aygıtları öncelikle sorun donanımsal olmamalı ve sürücü yükleme başarılı olmalı... gelelim diger olasılıklara pc üzerinde başka bir aygıtla çakışma varmı yokmu ve başka bir yazılım çakışması varmı yokmu bi öneri kameranızı ve sürücü cd nizi bir başka pc ye kurun ve usb ortamından yakalama yapmayı deneyin ve u 9 kullanın ve bi takım ayarlar yapın çakışmaların önüne geçmek için atıyorum msn mesanger tarafından web cam olarakmı algılanıyor iki seçenek var ya yazılımsal yada donanımsal hemen bi hatırlatma ben u 8 i kullandımda bu hata mesajlarından ziyadesi ile aldım bazen küçük bir yazılım kurarsınız kayıt defterine o gire bilir ve siz ne yaparsanız yapın ve nekadar ayar degiştirirseniz degiştirin sistem o yazılımın algıladı şekilde çalışır ve sözünü ettiniz hatayı verir ve kurdunuz uleadı o yazılım üstünden kullanır ve birkaç saniye sonra hata mesajı verir o yüzden diyorum tek tek çakışmaları kontrol edin ve ayarlarına bakın belkide başka bir aygıt var düzeltip kameranızı secin hangi balantı yada yazılımda sorunsuz çalışıyor bunu yakalayın.... malesef sizin pc nizde ne tür yazılımlar ve aygıtlar var ve tam tanıtılıp tanıtılmamış bilemedimden bukadar uzun yazdım gecen bi arkadaşımdada aynı sorun baş gösterdi herşeyi ben bile tek tek kontrol ettim olmadı üşenmedim kasasını açtım ve kendi kartımı taktım çalıştı katı alp benim pc me taktım çalışmadı sorun belli oldu.........

• programlar kameranın kodlarını sürücüsünü tam olarak yüklenmezse çözemez... ve kartını başka bir slota tak ve yeni donanım bulundu ve kullanıma hazır yazısını verip vermedinden emin ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 26 Ekim 2006; 17:15:46 >
  • arkadaşlar.
    benim sony handycam dcr-trv265e bir kameram var.
    ve kasetlerimdeki görüntüleri bir türlü bilgisayarıma aktaramıyorum.
    kutunun içinden çıkan picture package isimli program kullanılamıyor.
    kamerayı usb den bilgisayara bağlıyorum ve donanım tanınıyor. kullanıma hazır diyor.
    fekat bundan sonra ne yapacağımı bir türlü bulamadım.
    başlangıçtaki direktiflerden pinnacle 9 trial versionu indirdim.
    yine direktifleri takip etmek suretiyle settingsi yapıp capture dedim.
    2 saat 40 dakka boşu boşuna bekledim.
    elde var sıfır.
    şimdi birinci problem kamera bilgisayarımda sürücü olarak görünmüyor.
    ikinci problem pinnacle de kameramla alakalı görüntü namına bir şey yok.
    üçüncü problem ise bunu bulamazsam videocuya dünyanın parasını bayılacam.
    yardım ederseniz ziyadesiyle bahtiyar olurum.
    saygılar...
    mcuneyt

• merhaba öncelikle kameranızın dv özelli olması lazım. 28. sayfada detaylı anlatımlar yaptım bulabilirsin ve şu 2 şeyi belirteyim usb foto aktarım için kullanılan bir balantıdır usb den vaz geçin ve kamera ile birlikte gelen yazılımlar pek önermem siz 28. sayfada yazdıklarımı okuyun daha iyi anlarsınız ve şuda var pc ler kameraları sürücü olarak görmez daha ziyade şekli ve markasıyla belirtirler sanırım sizde kameranızla gelen yazılımı kurup sürücüsünü kurmadınız.... bir dv kartıda şimdilik işinizi görür.....
  • ya baranel dost aynı dert bendede var.. yani bu bilgisayar ve dijital alemden olduça uzağım. ve teknik terimlerden fazla anlamam. bendede dcr-trv 265e var. ve bir türlü bilgisayara atamıyorum.. yukarıda söylediğin gibi usb bağlantısıyla bu işi becermeye çalışıyorum. ama bu makine dijital-8. yani dv değil. program ingilizce ve lanet dilden anlamıyorum. çıkan bütün linkler ingilizce. şunu adım adım bana anlatabilecek biri varsa allah aşkına yardımcı olsun. yoksa olan kameraya değil bana olacak madddi olarak.:))
  • merhaba öncelikle anladım kadarıyla analog balntı yapmak istiyorsunuz benim size önericem cihazlar neredeyse kameradan pahalı olur tv kartı almanızda yarar var en azından tv de izleye biliriz ve kamera ile gelen cd den varsa sürücüsünü yanlızca onu kurun u 9 kullanın 28. sayfada yazdım adım adım ta ki dvd ye aktarana kadar ayrıca usb den olmaz ben öneri olsun tam tanıtılmışmı anlamak için yazmışımdır... hadi usb den en basit nasıl olur onu anlatayım kameramızı baladık ben sürücüsünü yükledinizi ve aygıt yöneticisinde sorunsuz göründügünü var sayıyorum windows movie makeri açın dosyadan video yakalayı tıklayın kameranızı seçin ve ayrıca orada video giriş kamera ayarları var bi bakın algılamalarına ileri adını ve nereye kayıt yapılacaksa onu yazın ileri hangi formatta olsun isterseniz onu ayarlayın sihirbaz bitiginde gibi seçenekler boş kalsın ve yakalamayı başlatın ve bir hatırlatma bundan sonra malesef maker bilinen formatları desteklemez başka bir formata dönüştürmeniz gerek yakalanan görüntüyü ( ve bu yöntemi önermem ilk videonu yakala diye verdim) 28. sayfada daha detaylı tv kartı bile olsa anlattım ..... kamera ile gelen yazılımı pek önermem size bir tv kartı ve u 9 gerek.... bi sorun olursa ben burdayım...

• ÖNERİ gerek kamera gerekse yakala biçimi pal ntsc palsecam gibi birçok biçimde ayrılır kullandımız kameralar tr standardı olan pal ayarında çekim yapmalı yakalama gerekse sürücü yüklemesinde ülke belirtilmeli abd standartları biçim gerkse çözünülürlük farklıdır kısaca ntsc yani ben ulead kurdunuzu var sayarak kameramızı tr standartlarına getirdik ulead kurulum esnasında hangi ülkenin kodlarıyla çalışma yakalama yapacagını kullanıcıya kurulum esnasında sorar düz bir kurulum yapıldı ise şayet abd standart larında kurulur.... bu durumu size söyle izzah edeyim 3 pc kullanıcısı japonlar yukarıdan aşşagı yazar araplar sagdan sola bizler soldan saga şayet sürücüdede tanıtımda ülke istiyorsa belirtilmeli yada pal olarak ayarlanmalı aksi halde sorun yaşana bilir....
  • Öncelikle yardımlarınız ve verdiğiniz bilgiler için hepinize teşekkürler.
    Efe_ASLAN kardeşim Sony handycam dcr-trv265e kameramda çektiğim görüntüleri günlerce süren uğraşlar sonunda bilgisayarıma aktardım.
    Burda yazan bilgiler çok güzel olmakla beraber yol gösterip kafa karıştırıyor.
    Ben sana yaptıklarımı sırasıyla anlatıyorum.
    Uygularsan başaracaksın.
    1-http://www.css.ap.sony.com/
    bu siteden sony handycam dcr-trv265e nin sürücüsünü indirip kurdum.
    2- ulead video studio 7.0 ı kurdum.
    3- şimdi bu ikisini kuduktan sonra kameranı usb kablonla bilgisayara bağlıyor ve yönergeleri izleyip tanıtıyorsun.
    arada bir yüklemeyi durdur yazısı çıkacak, ona devam et de.
    4- ulead video studio 7.0 ı çalıştırıp file'dan new i seçiyorsun.
    5- kameranı "play edit mode" a getiriyorsun.
    6- eş zamanlı olarak uleaddaki capture butonuyla kamerandaki play tuşuna basıyorsun.
    Ve görüntü bilgisayarına kaydolmaya başlıyor.
    Halledemezsen bana mcuneytozcan@hotmail.com adresinden ulaş yardımcı olurum.
    Bütün arkadaşlara yardımları ve verdikleri bilgiler dolayısıyla teşekkür ederim.
    Saygılar...
    MCUNEYT

• evet tabiyki haklısınız lakin yıllar önce u 7 yi kullandım u7 u9 kadar görüntü yakalama gerekse işleme gerekse başarım ve çeşitlilik açısından başarılıdegil ben u 9 u adım adım anlattım u7 şayet başarılı bir yazılım olsaydı u9 u üretici firma önermezdi tabiyki gecen bi arkadaşada söyledim senin kalite anlayışınla benimki yada bi başkasınınki tutmaz benim yazdıklarımı daha dikkatli okursanız anlarsınız bi küçük örnek vereyim bi arkadaşım seninle aynı şekilde aynı cihazları kullanarak aktarım yapıyorum ama seninki kadar berrak olmuyo sen ne yapıyosun diye yanıma geldi kamerayı baladım yazılımı açtım görüntü kalitesi ile alakası bile olmayan bir yeri açtım çıkar çep telefonunu ve şuradaki bilgilerin resmini çek sonra bakarsın tektek yazma dedim aman berak olsun iyiçek dedim o çekti ve ben aldım telefonunu bide ben çektim ve her iki resmide pc ye aktardık onun çekti resim berraklıktan uzakken benimki netti senin sorunun bumu diye sordum oda bana ama sen resmi çekerken sagdaki perdeyi kapatıp soldakini açtın ve gündüz vakti ışıgı yaktın haliyle berrek olacak dedi bende ona bensana bu çok önemli berrak olacak şekilde çek demedimmi dedim kıssadan hisse...............

• bu usb konusunu sonkez söylüyorum usb ile görüntü yakalama olmaz olurda olmaz usb kablosu yapım gerekse tasarım olarak bu işler için tasarlanmadı ben size hep ileriyi düşünerek önerilerde bulundum usbden yapılan görüntü uzun zamanlı dayanıklı olmazbi çak sene sonra takarsınız bozulur.... ne diyeyim bildiniz gibi yapından başka.....
  • arkadaşlar bence vcd yapma konusunda windows movie maker oldukça güzel
    her türlü video effektini, geçişleri, resim ve müzik eklemeyi rahatlıkla yapabiliyosunuz
  • http://www.mastercom.com.tr/ur_snazzi_3.html benim önerim merak ettiniz her soruya bu adresten ulaşa bilirsiniz........
  • baranel kardeş öncelikle teşekkür ediyorum. movie maker ile görüntü aktrımını yapabilidim hele şükür. ilgin için sağol. ayrıca mcüneyt kardei sanada teşekkür ediyoırum. henüz denemedim ama bu akşam deneyeceğim. şimdiden sanada teşekkür ederim. eyvallah.
  • aman sonra demesinler baranel makeri önerdi ben sadece sistemde sorun varmı yokmu kamerada gibi şeylerin cevabını alabilmem ve ilk görüntünü yakalaya bilmen maksatlı verdim benim önerim ya snazzi olmazsa dv kart oda yoksa tv kart asla usb olmaz......
  • merhaba arkadaşlar ben daha yeni üyeyim yeni pinnacle studio 9 kurdum bazı yerlerini çözemedim daha doğrusu kayıt yapmaya başladım kayıt esnasında kameradan ses geliyor ama bilgisayardan gelmiyor pinnacle 9 u iyi bilen bir arkadaş bana yardımcı olabilirmi.?topcuoglu_dijital_fotografcilik@hotmail.com şimdiden teşekkürler
  • merhaba arkadaşlar buraya yeni takılmaya başladımda baya bi sayfa okudum ama artık gözlerim ağrımaya başladı bide sorayım dedim

1 bu bahsedilen 1394 nedir benim bilgisayarımda varmıdır nerden öğrenebilirim anakartın kitapçığı yok

2 eyer varsa sadece kablo alınması yeterli denilmiş galiba onu nereye takıyoruz bilgisayarın içinde biryeremi

3 eyer yoksa internetten nerden alabilirim şöyle ucuz yollu bişey

kameram sony hc39e bilgisayar amd işlemcili bunlar için uygun olan 1394 nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercan2317 -- 2 Kasım 2006; 17:12:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mercan2317
    1 bu bahsedilen 1394 nedir benim bilgisayarımda varmıdır nerden öğrenebilirim anakartın kitapçığı yok

2 eyer varsa sadece kablo alınması yeterli denilmiş galiba onu nereye takıyoruz bilgisayarın içinde biryeremi

1. 1394, USB gibi bir giriş / çıkış standartı... Eğer bilgisayarınızda varsa, kasanın bir yerlerinde USB gibi ama elbette şekli değişik olarak görmeniz gerekir. İsmi 1394 / iLink / fireware olabilir. Yanında yazıyor olabilir, olmayabilir... Bir minik yuvarlak ve üç tarafında ikişer çizgiden oluşan bir sembol de bazen kullanılıyor.

2. Eğer varsa... Evet bir kablo almanız yeterli. Elbette bir de yazılıma ihtiyacınız var. Belki video kameranızın yanında basit de olsa bir yazılım gelmiştir. Gelmediyse bakınız bu forumun video aktarma bölümü... Kablo ise mesela Teknosa'da 12 YTL'ye satılıyordu önceki hafta... Yalnız dikkat edin bu 1394 giriş/çıkışı küçük ve büyük olarak iki çeşit. Özellik olarak hiçbir farkı yok. Genellikle video kameraların ve notebook'ların üzerindeki küçük (4p deniyor) PC'lerin üzerindeki ise büyük (6p deniyor) oluyor. Mesela video kameranızın üzerindeki küçük ve PC'nizdeki büyük ise (genellikle böyle olur) siz paketinin üzerinde 4p - 6p yazan fireware kablosu alacaksınız. Ve yine mesela notebook için de muhtemelen 4p - 4p gerekir... Kabloyu doğrudan bu çıkışa takıyorsunuz zaten, bilgisayarı açmaya gerek yok.

3. Eğer yoksa... vatan, gold, eksen gibi firmaların internet sitelerini araştırabilirsiniz. Benim teknik bilgim zayıf. Bilgisayara sonradan nasıl takılır bilemiyorum ama sanırım forumda görüntü aktarma bölümünde bunla ilgili bol bol bilgi var.

1394 standarttır. Videonuzun marka ve modeli veya bilgisayarınızın özelliklerine göre değişmez.

Kolay gelsin...

• quote:

Orjinalden alıntı: stanleykubrick

quote:

Orjinalden alıntı: mercan2317

1. 1394, USB gibi bir giriş / çıkış standartı... Eğer bilgisayarınızda varsa, kasanın bir yerlerinde USB gibi ama elbette şekli değişik olarak görmeniz gerekir. İsmi 1394 / iLink / fireware olabilir. Yanında yazıyor olabilir, olmayabilir... Bir minik yuvarlak ve üç tarafında ikişer çizgiden oluşan bir sembol de bazen kullanılıyor.

2. Eğer varsa... Evet bir kablo almanız yeterli. Elbette bir de yazılıma ihtiyacınız var. Belki video kameranızın yanında basit de olsa bir yazılım gelmiştir. Gelmediyse bakınız bu forumun video aktarma bölümü... Kablo ise mesela Teknosa'da 12 YTL'ye satılıyordu önceki hafta... Yalnız dikkat edin bu 1394 giriş/çıkışı küçük ve büyük olarak iki çeşit. Özellik olarak hiçbir farkı yok. Genellikle video kameraların ve notebook'ların üzerindeki küçük (4p deniyor) PC'lerin üzerindeki ise büyük (6p deniyor) oluyor. Mesela video kameranızın üzerindeki küçük ve PC'nizdeki büyük ise (genellikle böyle olur) siz paketinin üzerinde 4p - 6p yazan fireware kablosu alacaksınız. Ve yine mesela notebook için de muhtemelen 4p - 4p gerekir... Kabloyu doğrudan bu çıkışa takıyorsunuz zaten, bilgisayarı açmaya gerek yok.

3. Eğer yoksa... vatan, gold, eksen gibi firmaların internet sitelerini araştırabilirsiniz. Benim teknik bilgim zayıf. Bilgisayara sonradan nasıl takılır bilemiyorum ama sanırım forumda görüntü aktarma bölümünde bunla ilgili bol bol bilgi var.

1394 standarttır. Videonuzun marka ve modeli veya bilgisayarınızın özelliklerine göre değişmez.

Kolay gelsin...

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim şu adrese bakarmısın dediğimiz şey bumu

http://www.data.com.tr/produce_detail.asp?pid=1630

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.