Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sayfayı bir incele istersen, Ben de aynı sorunu yaşamıştım zamanında
    Detay istersen yardımcı olurum... Burdan... Özelden...

quote:

Orjinalden alıntı: aslansinkaplansin

teşekkürler, deneyeceğim.

edit: sonunda başardım :)

görüntünün üzerine çizgiler falan var bu sefer de, ama halledebileceğim sanırım.
  • kameradan görüntü almak gayer kolay bır iştir bak kardes
    1-kamerayı bılgısayara tak
    2-özellıklere gır
    3-ordan istedıgını yap
  • kamera ile gelen cd kameranın eksıslıkle yaptıgı seylerı düzeltme ve kamerayı calıstırmaya yarıyor
  • quote:

Şindi bende PANASONIC NV GS-150 DV kamera var 2.3 MEga Piksel ben çekimlerimi DVD,VCD veya DVIX olarak atmak istiyorum.Ben bir capture kart almak zorundamıyım bu dannzel falan gibi yaklaşık 200 $ civarı bunlar.

Arkadaşım bu işler az da olsa biraz bilgi isteyen şeyler. Öyle acelem var deyip ne sorduğunuzu bilmezseniz gelecek cevaplardan da bir şey anlamazsınız. Basitce cevapların şunlar (ama forumu biraz daha okumanı tavsiye ederim ilk sayfalara değil birkaç sayfa geriye baksan da yeterli olur.)

- bahsi geçen dazzle capture kartı veya fiyatı 200$ civarında olan kartlar eski analog kameralar için gerekli sizin kameranız dijital ve dv out i-link konnektörü var.
    - ihtiyacınız olan şey donanımı yeterli bir pc, dvd yazıcı, 80gb hdd, 2000MHz işlemci 512 RAM, firewire kartı uygun bir yazılım (pinnacle, ulead gibi)
    - firewire kartı 25-30 ytl fiyatlı basit bir pci karttır içinden kablosu da çıkar. Bunu kullanmalısınız.
    - 2.3 Megapiksel kameranın CCD piksel sayısıdır ki bunun monitörde veya TVde gösterimle alakası yoktur. 800k pikselli 3 CCDsi vardır ve 1760x1320 boyutunda fotoğraf çeker anlamına gelir.
    - minidv video görüntüsü 720x576 çözünürlüğündedir ve her monitörde veya TV de izleyebilirsin.
    - efekt ses ekleme gibi ihtiyaçların içinse ulead, pinnacle adobe premier gibi yazılımlara ihtiyacın var.

• arkadaşlar benim hc42E kameram var, kameradan (kasetten) bilgisayar aktarırken kasetin süresi kadar bekliyorum. hızlı aktarım imkanı varmıdır. ayrıca DVD olan kameralar hakkında merak ettiğim bir konu. mesela çekim yapıyoruz, elektrik veya güç kaynağı bitti. dvd kaset gibi kaldığı yerden devam edermi. yoksa dvd yanarmı, dvd den önemlisi önceki çekilen kısım gittimi... başka açıdan, çekim yaparken kamerayı güç düğmesinden kapattık, geri açtık kaldığımız yerden devam edermi kayıpsız bir şekilde.
  • Tabii kapansa da görüntü kaybolmuyor. Yani öyle hatırlıyorum. İnsanın başına çok sık gelen birşey değil. Ama sanıyorum bir kere oldu ve kaybetmedim.
  • selamlar...oku oku kör oldm walla 20 sayfayı...şimdi mesajımı okuyan DV ci arklar kızmasn bana malmısn die;) ben bugn DVD ye kayıt yapan PANASONIC VDR-D150 Kamera aldım ve dvd player writer gibi DVD yi okuyabileceim bi cihazm yok.zaten USB si war diye bu kamerayı aldm.usb kablosu cihazla beraber gelmediği için pc ye takıp ne oluo ne bitio bakamadm.acaba bu konuda bilginiz warmı?
    birde zannımca DVD den datalar direk sayısal olarak usbden pc ye gideceinden görüntü kalitesinde düşmede olmamalı...doğrumu düşünüyorum acaba?
  • Selam

Benim sorunum dijital kamera ile çektiğim görüntüleri iee1394
    kartı kullanarak ulead video 9 yardımıyla bilgisayara sorunsuz
    olarak aktarım yapıyorum.benim yaşadığım proplem aktardığım
    görüntülerdeki dvd veya vcd yaptığımda hareketli nesnelerde
    ince titremeler oluyor buda gözü bayağı rahatsız ediyor panasonic
    firmasi ile de görüştüm bir bilgi veremediler bu konuda bana
    yardımcı olursanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AHMET27 -- 23 Nisan 2006; 23:36:41 >
  • ulead 9 ile capture yaptım DV olarak, tam 19 GB yer kapladı. ama görüntü müthiş ve büyüleyici. bence dvd ve cd teknolojisi biraz bu konunun gerisinde kalıyor gibi. kameralara yetişemiyor
  • quote:

selamlar...oku oku kör oldm walla 20 sayfayı...şimdi mesajımı okuyan DV ci arklar kızmasn bana malmısn die;) ben bugn DVD ye kayıt yapan PANASONIC VDR-D150 Kamera aldım ve dvd player writer gibi DVD yi okuyabileceim bi cihazm yok.zaten USB si war diye bu kamerayı aldm.usb kablosu cihazla beraber gelmediği için pc ye takıp ne oluo ne bitio bakamadm.acaba bu konuda bilginiz warmı?
    birde zannımca DVD den datalar direk sayısal olarak usbden pc ye gideceinden görüntü kalitesinde düşmede olmamalı...doğrumu düşünüyorum acaba?

DVD kamera aldıysanız PC ile işiniz olmamalı. Sonuçta hepsi dijital kamera ve görüntüyü dijital data olarak pc ye atarlar. Görüntü kalitesinin farkı kayıt formatından kaynaklanır. minidv 25mbps data hızında kaydeder DVD ise 6mbps. yani miniDV kamera DVD kameraya göre 4 katı daha kaliteli kayıt yapar anlamına gelir.

• quote:

Benim sorunum dijital kamera ile çektiğim görüntüleri iee1394
    kartı kullanarak ulead video 9 yardımıyla bilgisayara sorunsuz
    olarak aktarım yapıyorum.benim yaşadığım proplem aktardığım
    görüntülerdeki dvd veya vcd yaptığımda hareketli nesnelerde
    ince titremeler oluyor buda gözü bayağı rahatsız ediyor panasonic
    firmasi ile de görüştüm bir bilgi veremediler bu konuda bana
    yardımcı olursanız çok sevinirim

Probleminiz DVD ye aktarım sırasında interlace seçeneği ile ilgilidir. non-interlace aktarırsanız görüntüdeki titremeler olmaz. Ayrıntılı bilgi önceki sayfalarda mevcut.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

quote:

selamlar...oku oku kör oldm walla 20 sayfayı...şimdi mesajımı okuyan DV ci arklar kızmasn bana malmısn die;) ben bugn DVD ye kayıt yapan PANASONIC VDR-D150 Kamera aldım ve dvd player writer gibi DVD yi okuyabileceim bi cihazm yok.zaten USB si war diye bu kamerayı aldm.usb kablosu cihazla beraber gelmediği için pc ye takıp ne oluo ne bitio bakamadm.acaba bu konuda bilginiz warmı?

DVD kamera aldıysanız PC ile işiniz olmamalı. Sonuçta hepsi dijital kamera ve görüntüyü dijital data olarak pc ye atarlar. Görüntü kalitesinin farkı kayıt formatından kaynaklanır. minidv 25mbps data hızında kaydeder DVD ise 6mbps. yani miniDV kamera DVD kameraya göre 4 katı daha kaliteli kayıt yapar anlamına gelir.

yüreğine sağlık, sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaybeyi -- 24 Nisan 2006; 1:25:15 >

• sevgili yeknet ilginize cok teşekür ederim ben bu görüntedi titreme sorunu üç aydır yaşıyorum nerdeyse bu işten vazgecmeyi düşünüyorum ben ulead video 9 kullanıyorum bu dediğiniz ayarı ulead 9 da nerden yapabilirim son umudum sizsiniz yoksa artık pes edecem forumu okudum ama windv için açıklama yapmışlar ulead 9 da non-interlace diye bir yer bulamıyorum şimdiden ilginize teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AHMET27 -- 24 Nisan 2006; 14:13:00 >
  • sevgili ahmet 2 yıldır ulead video studio 8 kullanıyorum hiç ayarlarına girmeden dvd yapıyorum bu tarz bir titreme ile karşılaşmadım. kameranızın modeli tam olarak nedir? akşam uvs8 e bir bakıp size yardımcı olmaya çalışacağım.
  • sevgili yeknet ;
    kameram panasonic gs11 ilk zamanlar boyle bir sorunum
    yoktu 4 ay güzel şekilde aktardım en ufak bir sorun olmadı daha sonra bilgisayarımdaki bir sorun nedeni ile format çektim ondan sonra bu titreme hep oluştu daha sonra yine defalarca format edip fat-32 ve ntsf olarak yükledim yine düzelmedi ulead video 9 pal olarak ve ntsc olark yükledim yine düzelmedi ulead video 7-8-9 pinacale 9-10 bunları denedim sorun devam :) tam nerdeyse yarı profesyonel oldum derken bu sorun beni pes ettirdi başka bilgisayralarda da denedim orda da hareketli nesnelerde aynı titreme oluşuyor acaba kamerada mı sorun var dedim panasonic firmasına yazdım sağlıklı bir cevap vermediler

bilgisayarım
    ieee1394
    512 ram
    200 hdd
    xp

teşekkürler
  • şu foruma gözatmanızı tavsiye ederimhttp://forum.turkish.doom9.org/index.php
  • Sony HD1 kamera almayı düşünüyorum.
    Tek çekincem, görüntüleri bilgisayara aktarıp, montajladığımda, aynı görüntü kalitesini koruyabilmek.
    Bu konuda bilgisi olanlardan fikir bekliyorum.

Herkese İyi Çekimler
  • Eger ulead video 9,Adobe premier gibi orta seviyede bir program kullanirsaniz kalite kaybiniz cok daha az olacaktir.Program yardimiyla yaptiginiz montaji tekrar kasede atarsaniz minimum kalite kaybi olur ve bunu dedigim programlar yapabilirler.Bircok profesyonel insan bu yontemle calisirlar.Eger yaptiginiz calismayi farkli bir yerde tutmak istiyorsaniz(DVD,VCD,AVİ gibi) isler biraz degisir.Mesela premier kabul edebileceginiz seviyede DVD yapabilir.Ama avi gibi bir format icin premieri tavsiye edemem.Bunun icin benim bilmedigim ve buradaki arkadaslarin cok iyi bildigi programlar vardir,onlar yardimci olabilirler.

Edit:Sony HD1,camcoder mi yoksa fotograf makinesi mi?Bu dediklerim Camcoderlar icin gecerlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deoden -- 27 Nisan 2006; 14:09:06 >
  • Merhaba Tamer K
    Almayı düşündüğün Sony HD1 kamera dan herhalde Sony HCR-HC1 veya high definition özellikli benzerini anlatmak istiyorsun . Bu Kameralar high definition kayıt yapıyor. Bu kaydı Pinnacle USB 700 video kartı ve pinnacle studıo 10 plus yazılımı ile işleyebilirsin. Mini DV kamera kayıtlarını oldukça kaliteli olarak VCS, SVCD, veya DVD yapabilmek bahsedilen kart ve programla mümkün.
  • Arkadaşlar iyi günler,

Foruma yeni katıldım. Çok Faydalı bilgiler var. Hepinize teşekküre ederim.

Benim isteğim TV'de yayınlanan maçları olabildiğince yüksek çözünürlükte ve netlikte DVD'ye kaydetmek.
    Arada ufak tefek ekleme ve çıkarmalar da yapmak istiyorum. Bunun işi bilgisayar aracılığı ile mi yoksa DVD'de kaydediciler aracılığı ile mi yapmalıyım.
    Bir maç en kötü 90 dk sürüyor. 4.7 GB yeterli olacak mı?
    DVD kaydedici alacaksam HDMI girişli olsun ileriye yatırım olsun dedim ama girşlisi yok sadece çıkışlısını bulabildim.
    Benim için görüntü kalitesi çok önemli. Bu bilgiler ışığında bana Bilgisayarı mı DVD recorlder'larımı tavsiye ediyorsunuz? Sebepleri ile açıklarsanız sevinirim. İyi kötü teknik iblgim var.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.