Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok güzel şeyler anlatmışınız. bayağı bir bilgi sahibi oldum. Ben bu konuya biraz yabancıyım. Ama ilgimi çekti. Bendede kasetler dolusu görüntü var. Bilgisayarım Toshiba stalite L10 notebook. Fireware varmı bilmiyorum. Bu görüntüleri bilgisayarıma kameradan atabilmem için ara kablosu vs. ne almam gerektiğini ve hangi programı kullanmam gerektiğini anlayan arkadaşlardan anlatmalarını rica ediyorum. Kameram sony DCR-TRV345E Digital8. Teşekkürler....
  • sonyHC19E kameramda tarih ve ssati bilgisayara atamıyorum. sormadığım kimse kalmadı. bilen varsa lütfen cevap versin.
  • Selam arkadaşlar , ben SONY dcr HC-85E KAMERA kullanıcısıyım. 2 yıldır görüntüleri picture package programı ile usb'den winvcd ile atıyorum. 10 ar dakikalık bölumler halinde capture ediyor. iee 1394 şimdilik kullanmıyorum. bilgisayarımın özellikleri çok iyidir.
    Şimdi problemim şu kameramın görüntüsünden ve özelliklerinden çok memnun (1.3 Mpiksel)olmama rağmen cd ye kaydettiğim görüntü kalitesi hi8 kameradan snazzi ile atilan görüntüden daha kötü. Ben görüntüleri bilgisayarıma kasette oldugu gibi mesela 13Gbyte atıp vcd formatında veya dvd sıkıştırmak veya bilgisayarımda işlemek istiyorum . bu bahsettiğiniz programları ulead movie factory veya pinnacle studıo plus açıklamalı olarak nerden indirebilirim. nasıl kullanabilirim. birde picture packagede kasedin örn. 30 dakikasını kesip kaydedemiyorum bana yardımcı olursanız özellikle yavuz kardeşimin memnun olurum.zira bu görüntülerden bir zevk alamıyorum. tüm foruma saygılar...

• Ulead VideoStudio 9 ile ilgili kcrak nerede bulabilirim
  • eğer kaliteli görüntü istiyosanız mini dv bi r kamera ya bilgisayarınızda firewire kartına (20-25 $ sanırım) sahip olduktansonra. adobe premiere ile captue yapıcaksınız direk avi formatıyla attığıiçin ayrıca seste ve görüntüde hiç sıkıştırma yapmadığı için. bayağı bi büyük avi dosyası ortaya çıkıcak. bunu vcd ye veya dvd ye çevirmek için adobeyi veya benzer bi kesip biçme programını kullanmayın benim kullandığım sonderecede iyi verim aldığım bi skıştırma programı var. Sorenson squeeze diye onukullanın ayrıca Canopus Procoder 2 diye bi program daha duydum ama hiç denemedim. bu şekilde yaparsanız sanırımmemnun kalıcaksınız .

yaklaşık 4 yıldır bu işlerle uğraşıyorum. herkese yardımcı olmak ve bana yardımcı olacak arkadaşlara ulaşmak isterim

herkese başarılar
  • estebano : iee1394 ile aktarırsanız kalite problemleriniz çözülür. usb den vazgeçin.
  • Saol kerdeş. Dersin için teşekkürler.
  • 1 haftadır kameralarla ilgili bütün forum sayfalarını okumaya çalışıyorum...
    Yeni PANASONİC GS-400 aldım...görüntü süper...

Ama henüz bilgisyara aktarma yapmadım..

SORU 1) kamera görüntüsü nü avi olarak bilgiayar a kaydetmek sonra da dvd yapmak en iyi yöntemmiş okuduğum yazılar sonucunda..
    PEKi 12 GB lık 1 saatlik bir dv görüntüsünü dvd ye kaydederken 8.5 gb lık boş dvd medyasına kaydetsem izlemek istediğimle görüntü kalitesi 4.7 dvd ye göre daha iyi olurmu?....yani kamera tv ye direk bağlıyken gördüğüm görüntü gibi kaliteli kaydedermi????

bu arada panasonic gs-400 ü doğubanktan bütün aksesuarları ile 1670 ytl ye aldım...bilginize

AMD athlon 939 soket +3000, 1 gb ram,, epox 9naj ultra anakart,,leadtek 6600gt extreme ekran kartı,,lg 16x dvd writer

• ulead video studio 8 kullanıyorum

menü sayfasına birden fazla pencere koymak istiyorum.

sports
    natural
    clasik vs.

bölümlerden bir tanesini seçiyorum ve daha fazla pencere olması için customsize den . bir tanesini seçiyorum. ok. diyorum .

fakat pencere sayısı artmıyor.

başka nerden ayar yapmam gerekiyor.
  • beyler ben sony kameradan dvi kart ile goruntuleri bilg atiyrum avi olarak fakat su interlace denen seyi bir turlu iptal edemiyorum divx ve dvd yapmam gerek bana bilgi verin lutfen
  • İMPO
    alltaki linki verilen sayfanın ortalarında nasıl görüntü aktaracağın tamamıyle yazıyor...biraz sayfaları karıştırırsan bulacaksın...okuyun pls

http://forum.donanimhaber.com/m_1154428/mpage_8/key_/tm.htm
  • arkadaşlar .

ulead video studio 8 ile yazmış olduğum bir cd yi.

nero ile çoğaltmak istediğimde ( disk kopyala yaptığımda.)

aşağıdaki gibi sorunla karşılaşıyorum cd yi kopyalayamıyorum.

[img=http://img294.imageshack.us/img294/8783/nerobaarsz4he.th.jpg]

ancak cd nin içine girip mpegav dosyasını masa üstüne kopyalayıp.

daha sonra nero ile seçtiğimde.

nero ile çoğaltabiliyorum.

acaba cd yi ulead ile yazdığım içinmi nero ile çoğaltamıyorum.

birbirileri ile uyuşmuyor olabilirlermi.
  • dogan2200 : problemin CD'den kaynaklanıyor gibi gözüküyor. 16x CD-RW mı kullanıyorsun?
    52x CD-R 'ye kopyalamayı dene.
  • Konunun burayla ilintili olabiliceğini , buradaki arkadaşlarındaha fazla bilgi ve tecrübeye sahip olacağını düşündüğümden

yardım lütfen...

Geçenlerde nihhayet bende bir S2(digital camera) + Sandisk Ultra ll plus aldım.Henüz deneme çekimleriyle makinayı tanama aşamasındayım.Yuvam 885 ytl peşin , 940 ytl 10 taksit makinayı veriyor.Memory kartı 160 ytl ye hepsiburda dan taksitle aldım.
    Sıkıntım çektiğim görüntüleri bilgisyarıma aktarıp bundan vcd,divx yada dvd ye aktarıp yapmak.benim tercihim DVD olacak ancak bunları en kaliteli şekilde ne şekilde aktarım yapabilirim.Hangi sorunlarla karşılaşırım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anzubesti -- 28 Kasım 2005, 13:57:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

dogan2200 : problemin CD'den kaynaklanıyor gibi gözüküyor. 16x CD-RW mı kullanıyorsun?
    52x CD-R 'ye kopyalamayı dene.

Yazıcım LG CD-RW

kullandığım cd ise 52x cd room.
  • Arkadaşlar burası yeri değil ama umarımki yardımcı olursunuz.
    Ben dvd yzıcı olarak asus 1608p kullanıyorum ve firmware güncellemesinden bahsediliyor bu güncellemeyi ben nasıl yapabilirim açıklayan olursa sevinirim.
  • ilgili firmware sıkıştırılmış bir exe dosyası onu yükleyip açıyorsunuz. güncelleniyor.
    asus.com.tw dan güncel firmware bulabilirsin.
  • yeknet yüzabaşım...
    bütün forumu okudum desem inan....herşeyi öğrendim pratikte lazım olan...tatil gezimi Windv ile bilgisayar aattım...TMPgenc ile mpeg 2 dönüştürecekkenn (daha önceki sayfalarda bi dostumuz nasıl yapılacağını resimler ile anlattı ordan kopya çektim) son aşamaya geldiğimde şu hatayı veriyor..start diyorum ve hata

"CAN'T load "P3Package.dll"

bu sorunu nasıl aşabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aTaLaR

yeknet yüzabaşım...
    bütün forumu okudum desem inan....herşeyi öğrendim pratikte lazım olan...tatil gezimi Windv ile bilgisayar aattım...TMPgenc ile mpeg 2 dönüştürecekkenn (daha önceki sayfalarda bi dostumuz nasıl yapılacağını resimler ile anlattı ordan kopya çektim) son aşamaya geldiğimde şu hatayı veriyor..start diyorum ve hata

"CAN'T load "P3Package.dll"

bu sorunu nasıl aşabilirim?

arkadaşlar sorunumun nedenini buldum...bu sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa ÖĞRENMELERİ İÇİN yazmak benim için görev..oldu..altta sölediği gibi masaüstündeki ikondan açmayıp TMPgenc i program files daki ikonundan açarsanız bu sorun ortadan kalkıyor...komik ama gerçek

---
    TMPGEnc says Cannot load P3Package.dll
    The most common reason why people get this message is because they don't extract all files into one folder! You have to make sure that you have them extracted.

Another Reason why this happens is because people are running TMPGEnc from shortcuts they have made to it on their Desktop. Try running it from its exe file!

• tetugur arkadaşım, senin problemin bu forumda en çok sorulanlardan biri. şimdiye kadar verilen yanıtlardan anladığım kadarıyla, kasetteki tarihi unut. kendin ayrıca tarih göstermek için bununla ilgili bir program kullanıyorsun. programın adını şu an hatırlayamıyorum ama logo yüklemek için falan da bu kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semb -- 29 Kasım 2005, 15:32:42 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.