Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lecco, karıştırıyorsun. Hiçbir yazılım ister pinnacle olsun ister finalcut pro olsun DVD nin yazma yapısını değiştiremez. boş medya ne ise ona yazar +R ye -R gibi yazamaz.
    Mkagitcı: bu tip video işlemleri için NTFS dosya sistemi daha uygun. Dolayısıyla PC 'ne win2000 veya XP kurmanı öneririm.
  • slm arkadaşlar
  • Yeknet, dediğin gibi NTFS daha uygun tabii ki ama ben PC yi kurarken XP yükledim ama FAT32 olarak yükledim maalesef. Bu yüzden tekrar formatlamak istemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

dogan : o yüklemeler gerçekten gerekli değil o bölümü es geç. Quicktime'ı başka yerden yükle.
    mkagitcı : pioneer ve philips'in bazı modelleri DVD-R desteklemiyor. DVD+R 'ye yazmayı dene.

sn hasan gonca ve sn yeknet cevapladığınız için teşekkürler.
  • xp 'yi fat32 ile kurduysan hata yapmışsın. Eninde sonunda format gerekecek benden söylemesi.
    İyi çalışmalar.
  • arkadaşlar derdime bir çare!!!! bende sony ccd-trv228e Hİ8 model kamera var ben tv kartı üzerinden "av" dan görüntü alıyorum.

BİRİNCİ SORUM; tv kartı programı dışında "av" dan daha iyi kalitede görüntü alabileceğim bir program yok mu? ulead video studio, pinnacle ve piremieri yükledim bulamadım!!!

İKİNCİ SORUM; fireware kartı benim kameramda olurmu (camerada sadece "A/V OUT" , "RFU DC OUT" , birde "S VİDEO" çıkışı var), dv çıkışı yok diye bende olmaz diye almadım, oluyorsada alsam yararı olur mu?

SON SORUM; s video çıkışı için bir kablo var cameranın s video çıkışına uyuyor yalnız, bendeki tv kartının üzerindeki benzer bir girişine uymuyor ama ekran kartının girişine uyuyor, ekran kartı üzerinden deniyerek görüntü hiç bir programla alamadım bu şekilde, her hangibir programı var mı yada böyle bir şey olur mu?

Kusura bakmayın arkadaşlar çok yeniyim çok soru sordum farkındayım ama çok acil abim salı günü nişanlısının yanına gidicek memlekete ve benim acilen nişan kasetini cd ye çekmem lazım Beni daha fazla ağlatmayın!!! sistem bilgilerim aşağıda;

tv kartı; fly video 98
    işlemci; p3 933mhz
    ekran kartı; 128mb geforge fx 5200
    ram; 327 mb sdram
    işletim sistemi; windows xp

DİNLEMEDEYİM MERKEZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zordu -- 27 Ekim 2005, 7:23:44 >
  • Arkadaşlar,
    Sony HC30e mini dv kameram var.Dün bir fireware kartı aldım ve ulead video 9.0 kullanarak capture yapmayı denedim.Bilgisayara indirdiğim görüntü çözünürlük olarak gayet iyi gözüküyor ancak çok karanlık.Ne yaptıysam olmadı.Bu sorun usb kullanarak yaptığım capture dada çıkmıştı.Capture ettiğim görüntünün kontrast ve parlaklık ayarını yapabileceğim bir yer yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: murater

Arkadaşlar,
    Sony HC30e mini dv kameram var.Dün bir fireware kartı aldım ve ulead video 9.0 kullanarak capture yapmayı denedim.Bilgisayara indirdiğim görüntü çözünürlük olarak gayet iyi gözüküyor ancak çok karanlık.Ne yaptıysam olmadı.Bu sorun usb kullanarak yaptığım capture dada çıkmıştı.Capture ettiğim görüntünün kontrast ve parlaklık ayarını yapabileceğim bir yer yok mu?

Murat kardeş,
    1-Monitörünün ayarları tv ayarları ile aynı olmayabilir. Aynı sorunu ben de yaşadım. Monütörümün ayarları photoshop çıktısına göre ayarlandığından videolarım karanlık çıktı ama tvdeki görüntü çok daha iyi. yani monitörün seni yanıltmasın.
    2-kaydını (aktarma yada capture) yaptıktan sonra görüntünün renk, aydınlık gibi ayarlarını şöyle değiştirebilirsin; EDİT'e tıkla, VİDEOSTUDİO 9 yazısının altındaki kutucuğun sağ tarafındaki küçüğk üçgene tıkla. çıkan pencereden VİDEO FİLTER'i seç. Sağ tarafta çıkan filtrelerden AUTO EXPO, AUTO LEVEL, BRİGHTNES kutucukları senin sorununu çözecek seçeneklere sahip. özellikle BRİGHTNESS senin sorununu kesinlikle çözer. Sol tarafta çıkan penceredeki sürgülerle her türlü ayarı yapabilirsin.
    DİKKAT:a) Bu işlem tekrar bir render işlemi gerektireceği için biraz zaman alır.
    b) görüntün tek parça ise çekiminin tamamını etkiler. aydınlık yerler aşırı aydınlık olur. ÇÖZÜM: sadece düzeltme yapacağın yerleri kes ve işlemi kestiğin yerleri seçerek onlara uygula. işlemin daha kısa sürer.
    ÇOK ÖNEMLİ: bir görüntü üzerinde tekrar tekrar render işlemi yapmamaya çalış. Görüntü kalitesi olumsuz yönde etkilenir.
    Kolay gelsin.
  • Zordu'nun sorularına cevaplar :
    1- av 'den daha iyi görüntü aktarmak için TV kartından daha iyi capture kartları var; programla olmaz. Ulead video studio ile de TV kartınızdan capture yapabilirsiniz. ama kaliteyi artıramazsın.
    2- Kameran Hi8 olduğundan dijital değil ve firekartı olmaz. Boşuna alma.
    3- Svideo - composite dönüştürücü kullanarak tv kartından capture yapabilirsin. Ekran kartı üzerindeki svideo çıkıştır sadece TV ye bağlamak için; senin ekran kartında video input yok ordan kameraya bağlayamazsın.

Murater : ulead EDIT ekranında video sekmesinin yanında filter sekmesine tıkla, sağda aktif olan filtreler var. Brightness & Contrast olması lazım. İlgili filtreyi sürükle bırak yöntemiyle capture ettiğin video'ya uygula. Sonra istersen custom filter'i seçip istediğin gibi ayarlayabilirsin. Ama bence bundan önce neden karanlık çektiğini bul. Çünkü aktarma sırasında görüntü kararmaz.
  • Seçtiğin filtreyi fare ile görüntü şeridinin üzerine sürükle. sol tarafa sürüklediğin filtrenin ikonu gelir. yanındaki üçgene tıklarsan bazıotomatik seçenekler çıkar. yanındaki CASTOMİZE'ye tıklarsan ayar yapabileceğin sürgüler çıkar. Zannederim bunlar üzerinde biraz oynarsan çok eğlenceli ve öğretici olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

Zordu'nun sorularına cevaplar :
    1- av 'den daha iyi görüntü aktarmak için TV kartından daha iyi capture kartları var; programla olmaz. Ulead video studio ile de TV kartınızdan capture yapabilirsiniz. ama kaliteyi artıramazsın.
    2- Kameran Hi8 olduğundan dijital değil ve firekartı olmaz. Boşuna alma.
    3- Svideo - composite dönüştürücü kullanarak tv kartından capture yapabilirsin. Ekran kartı üzerindeki svideo çıkıştır sadece TV ye bağlamak için; senin ekran kartında video input yok ordan kameraya bağlayamazsın.

sağol kardeş hele şükür sorumlarıma cvp buldum sağol varol
  • sevgili hasan gonca yardımın için teşekkür ediyorum yardımın için bende yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum ama benim öğrenebimek için burdan başka yardım alacağım yer yok umarım bende öğrenirimde sizlere yardımcı olurum.
    Birde sormak istediğim şey var. Resimlerin arasına efect eklerken tek tekmi eklemek gerekiyor yoksa hepsine birden bir defada ekleyebiliyormuyuz. Eğer ekleyebiliyorsak nasıl yapıyoruz
  • ulead video studio adı üstünde video içindir. Araya birkaç kare resim atıp efekt de verebilirsiniz. Ama iş 100-200 adet fotoğrafı efektli slideshow şeklinde yapmak için ulead dvd picture show programına ihtiyaç var. yani tüm geçişlere efekt vermek için videostudio da tek tek yapmanız gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rasimb

sevgili hasan gonca yardımın için teşekkür ediyorum yardımın için bende yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum ama benim öğrenebimek için burdan başka yardım alacağım yer yok umarım bende öğrenirimde sizlere yardımcı olurum.
    Birde sormak istediğim şey var. Resimlerin arasına efect eklerken tek tekmi eklemek gerekiyor yoksa hepsine birden bir defada ekleyebiliyormuyuz. Eğer ekleyebiliyorsak nasıl yapıyoruz

Sevgili rasim,
    Sol üst köşede FİLE'a tıklarsan çıkan listede PREFERENCES'i de tıkla. Çıkan pencereden GENERAL
    seçili olması gerekir. En solda. aşağıda USE DEFAULT TRANSİTİON EFFECT kutucuğunu işaretle.Efekt listesi altif hale gelir. Genelde RANDOM seçilidir. Efektlerin rasgele kullanmasını sağlar. Random'un yanındaki kutucukta bulunan V işaretine tıklarsan efekt listesi çıkar. Bunlardan birini seçersen. aralarda seçtiğin efekti kullanır. Tavsiyem RANDOM'u seçmendir. efektler otomatik olarak yerleşir. Beğenmediğin efektiin üzerine EDİT konumunda sağda bulunan efektlerden istediklerini fare ile sürükleyip bırak. hemen sürükleyip bıraktığın efekt eskisinin yerine geçer. Sol tarafta dişli şeklinde bir ikonla gösterilen yanında CASTOMİZE'ye tıklarsan seçtiğin efekt üzerinde değişiklikle yapabilirsin. Kolaylıklar dilerim.
  • arkadaşlar ben ulead video studio 9'u kıramadığım için (bir kaç crack denedim ama başarısız oldu) deneme sürümünü kullanıyorum. Kullanıyorum fakat bir sorunum var 57 dakikalık hazırladığım bir projeyi cdye çekerken birinci cd çekimimde 26:48 zaman dilimini, ikinci cdye çekimimde ise 26:33 lük zaman dilimini cdye çekmiş... deneme sürümü olmasındanmıdır? şayet ondansa ulead video studio 9' un crack' ı için yardımcı olurmusunuz... Varsa crack beraberinde olan sağlam bir programı indirebileceğim yer oda olur...
    şimdiden thanks
  • quote:

Orjinalden alıntı: zordu

arkadaşlar ben ulead video studio 9'u kıramadığım için (bir kaç crack denedim ama başarısız oldu) deneme sürümünü kullanıyorum. Kullanıyorum fakat bir sorunum var 57 dakikalık hazırladığım bir projeyi cdye çekerken birinci cd çekimimde 26:48 zaman dilimini, ikinci cdye çekimimde ise 26:33 lük zaman dilimini cdye çekmiş... deneme sürümü olmasındanmıdır? şayet ondansa ulead video studio 9' un crack' ı için yardımcı olurmusunuz... Varsa crack beraberinde olan sağlam bir programı indirebileceğim yer oda olur...
    şimdiden thanks

time linede görülen süre ne kadar? bahsettiğin kadar görünüyorsa herhangi bir cd kayıt programında iki parçayı peş peşe sürükle bırak ve kaydet. capture yaptığın programda kaydın ne kadar görünüyo?
    parçaları SHARE/CRATE VİDEO FİLE'de render et yaptığın işlem video dosyası olarak sağ taraftaki videolar listasine eklenir. parçaları sırasıyla TİME LİNE'ye sürükle bırak programın kendisinde kaydet. (SHARE/CREATE DİSK) Çıkan pencereden kaydının miktarını görebilirsin.OUTPUT DİSK FORMAT'tan cd kayıt tipini seçebilirsin. CAPTURE İŞLEMİNDEN SONRA KAYDI CREATE VİDEO FİLE YAPMADAN CREATE DİSK DERSEN BAZEN DEDİĞİN SORUN OYTAYA CIKIYOR. Problemin tahmin ettiğinden de olabilir ama inan crack konusunda hiç bilgim yok. Umarım daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur , ben de öğrenirim.
    bu arada yazdıklarımı bir dene. belki faydası olur. Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasangonca

quote:

Orjinalden alıntı: zordu

arkadaşlar ben ulead video studio 9'u kıramadığım için (bir kaç crack denedim ama başarısız oldu) deneme sürümünü kullanıyorum. Kullanıyorum fakat bir sorunum var 57 dakikalık hazırladığım bir projeyi cdye çekerken birinci cd çekimimde 26:48 zaman dilimini, ikinci cdye çekimimde ise 26:33 lük zaman dilimini cdye çekmiş... deneme sürümü olmasındanmıdır? şayet ondansa ulead video studio 9' un crack' ı için yardımcı olurmusunuz... Varsa crack beraberinde olan sağlam bir programı indirebileceğim yer oda olur...
    şimdiden thanks

time linede görülen süre ne kadar? bahsettiğin kadar görünüyorsa herhangi bir cd kayıt programında iki parçayı peş peşe sürükle bırak ve kaydet. capture yaptığın programda kaydın ne kadar görünüyo?
    parçaları SHARE/CRATE VİDEO FİLE'de render et yaptığın işlem video dosyası olarak sağ taraftaki videolar listasine eklenir. parçaları sırasıyla TİME LİNE'ye sürükle bırak programın kendisinde kaydet. (SHARE/CREATE DİSK) Çıkan pencereden kaydının miktarını görebilirsin.OUTPUT DİSK FORMAT'tan cd kayıt tipini seçebilirsin. CAPTURE İŞLEMİNDEN SONRA KAYDI CREATE VİDEO FİLE YAPMADAN CREATE DİSK DERSEN BAZEN DEDİĞİN SORUN OYTAYA CIKIYOR. Problemin tahmin ettiğinden de olabilir ama inan crack konusunda hiç bilgim yok. Umarım daha bilgili arkadaşlar yardımcı olur , ben de öğrenirim.
    bu arada yazdıklarımı bir dene. belki faydası olur. Kolay gelsin.

öncelikle emeğine sağlık kardeş.. şuanlık dediğin gibi mpeg olarak kendi bilgisayarıma kaydediyorum. en kötü ihtimalle böyle yaparsam nerodanda çekerim cd ye, hele bir tüm görüntüyü tam olarak çıkarsında... timeline de görüntü zaten 56:26 civarında.. bu arada genede ulead video studio için elinde sağlam crack olan arkadaş varsa ve paylaşırsa bizlerle sevinirim...
  • Pinnacle studio 9.3 kullanıyorum. Kameramdaki görüntüleri PC aktardıktan , edit ve render işlemlerinden sonra, projeyi CD ye yazdıramıyorum.Yani render işlemi yapılıyorken "lütfen bekleyin" mesajı beliriyor.Ve render işlemi bittikten sonra CD ye yazmasını bekliyorum ama herhangi bir yazdırma eylemi yapmıyor.Bekliyor.
    Yani projeyi yazdıramıyorum? Lütfen yardım!!!!
  • Ardaşlar iyi akşamlar... bende Movie diye bir program var kamera görüntülerini attmak için... sony markada dıcıtal kamera... bundan usp bağlantı kablosu ile görüntüyü atarken sesleri atmıyor sadece gödürtü atıyor... bilen veya bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen..
  • ulead video studio 8 programı ile svcd kayıt yapıyorum.

Resim 1 http://img474.imageshack.us/img474/8423/13vd.jpg

daha sonra

üst sıradaki share bölümüne tıklayıp aşağıdaki resmini koyduğum bölüme geliyorum.

ordan svcd bölümünü seçiyorum.

Resim 2http://img474.imageshack.us/img474/6504/22wl.jpg

siz nasıl tavsiye edersiniz

ilk başta capture ederken direk svcd formattamı bilgisayara kayıt edip direk yazdırayım.( zamandan kazanırmıyım ve kalite aynı olurmu.)

yoksa dv formatta bilgisayara kayıt yapıp onu svcd ye dönüştürerekmi kayıt yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan2200 -- 31 Ekim 2005, 9:44:18 >
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.