Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hasangonca

slm. foruma yeni girdim. capturede (görüntü yakalama, pc ye kayıt) MOVİE MİL, Editte (video işlemede) ulead 9 kullanıyorum. ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Pinnacle studio 9.3 kullanıyorum. Kameramdaki görüntüleri PC aktardıktan , edit ve render işlemlerinden sonra, projeyi CD ye yazdıramıyorum.Yani render işlemi yapılıyorken "lütfen bekleyin" mesajı beliriyor.Ve render işlemi bittikten sonra CD ye yazmasını bekliyorum am herhangi bir eylem yok? bunun sebebini bilen arkadaşalr varsa yardım!!!
  • Günaydın Arkadaşlar,

Mini DV kameradaki görüntüleri ulead studio 7 ile capture ettim. Direk olarak hiç effect koymadan "share" e geçtim. O bölümde DVD'ye yazacağım için filmleri ekledikten sonra ana menü ayarı yaptım. Ekranın alt tarafında 4.7 GB kapasitenin dolup dolmadığını gösteren bir bar var. Orada sarı ve kırmızı bölgeye gelmeyecek şekilde filmlerimi ekledim ve DVD'ye yazma işlemini başlattım. Render ve yazma işlemi bittikten sonra DVD'yi çıkarttı. Her şey buraya kadar normal görünüyor. Ancak çıkan DVD'yi DVD player'ıma takıp televizyonda izlemek istediğimde "can not player" mesajı verdi. Pioneer marka DVD player'ım var ve kopya DVD filmleri izleyebiliyorum. Bu hazırlamış olduğum DVD'de neden böyle bir şey yapmış olabilir pek anlayamadım. Belki Ulead içinde yapmam gereken bir ayarmı var bir yeri mi atladım bilemiyorum.
    Hazırladığım DVD'yi PC'de menüsüyle birlikte izleyebiliyorum. Bu arada DVD writerım AOPEN marka 16x8x16.

Ayrıca bir ek daha; Capture ederken AVI formatında 720*576 25 fps değerlerinde capture ettim.

Bu konuda tecrübeli olan arkadaşların bana cevaplarını bekliyorum. Fikirlerinizi benimle paylaşır mısınız?

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkagitci -- 24 Ekim 2005, 12:45:32 >

• slm aymatcom. Ulead 9 kullanmaya çalışıyorum. Yapmak istediklerimin çoğunu yapabiliyorum. Tırmalayarak öğrendim. Çok uykusuz kaldım. ama değdi. Mantığı kavranırsa harika şeyler yapabiliyorsunuz. Tabii ilgi alanınıza göre. Ben profesyonelce kullanmak istiyorum. Böyle bir forumun açılması çok büyük fırsat. Katılanların hazır bilgi yerine biraz tırmalamaları. Yaptıkları işten daha fazla zevk alacaklardır. Amatör ruh kaybolmamalı. bilgiler paylaşılarak çoğalır. Forumu açanları ne kadar kutlasak azdır. Faydalı olabilirsem mutlu olurum. Kolay gelsin.
  • ulead video studio 8 kullanıyorum çok güzel ama driwerını bir türlü tam olarak kuramadım

programı kurmak için aşağıdaki işlemleri yapıyorum devamlı aynı şey ile karşılaşıyorum.

resim1
    http://img488.imageshack.us/img488/6431/adsz29ws.jpg

ulead video studio 8 programını yüklüyor gibi gozukuyor.

daha sonra alttaki resim çıkıyor saatlerce o şekilde duruyor.

resim2
    http://img488.imageshack.us/img488/9657/adsz0wi.jpg

acaba Quick time yüklerkenmi sorun çıkarıyor.

üstteki resimde ok la gösterdiğim kutucuğu boş mu bırakıp birde yüklemeyi denemeliyim. ( bu seçeneği işaretlemezsem ne kaybederim. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan2200 -- 24 Ekim 2005, 14:18:11 >

• herkese merhaba
    benim sormak istediğim şeyler var.
    1. ulead video studio 9 kullanıyorum ve aktardığım görüntünün sonuna fotoğraf ilave ediyorum. fakat eklediğim fotoğraflar ekranda 3 sn gözüküyor daha fazla gözükmesi için ne yapabilirim
    2.aktardığım görüntünün üzerinde tarih çıkmasını istiyorum burada aktarırken kumanda üzerinde bulunan data code tuşuna basın diye yazıyordu ama benim kameramın kumandasında böyle bir tuş yok (kameram sony hc 42e) ne yapmalıyım
    3.dvd oluştururken menü yapmak ne demektir ve ne işe yaramaktadır
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: rasimb

herkese merhaba
    benim sormak istediğim şeyler var.
    1. ulead video studio 9 kullanıyorum ve aktardığım görüntünün sonuna fotoğraf ilave ediyorum. fakat eklediğim fotoğraflar ekranda 3 sn gözüküyor daha fazla gözükmesi için ne yapabilirim
    2.aktardığım görüntünün üzerinde tarih çıkmasını istiyorum burada aktarırken kumanda üzerinde bulunan data code tuşuna basın diye yazıyordu ama benim kameramın kumandasında böyle bir tuş yok (kameram sony hc 42e) ne yapmalıyım
    3.dvd oluştururken menü yapmak ne demektir ve ne işe yaramaktadır
    şimdiden teşekkürler

rasim arkadaşım.
    1-Fotografların gösterim süresini ayarlamak için çeşitli yollar var. En basidi TİME LİNE'deki fotografın üzerine tıkla. seçilmiş olur. Farenin okunu fotografın sağ yada sol kenarına getir. farenin sol tuşunu basılı tutarak kaydır. Ne kadar uzattığını film şeridi konumunda iken sol üst köşedeki İMAGE yazısının altında görebilirsin. doğrudan buraya da istediğin süreyi girebilirsin. Bütün fotograflara aynı süreyi vermek istiyorsan File/preferences/edit/"default inserted image/color clip duration" gösterme süresi girebilirsin.
    2-Ben tarih ve benzeri yazıları aynı programla koyuyorum. Hatta logo bile koyabilirsin ekranın istediğin yerine. hem yazı için bilgisayarındaki bütün fontları kullanabilirsin. Dediğim gibi renk efekt, boyut kullanabilirsin.
    3- bu konuda çok acemiyim. yanlış bilgi vermek istemiyorum. ama onu da sen öğren. bana da öğret.
    ikinci konuda daha detaylı bilgi istiyorsan yardımcı olurum. Başarılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: dogan2200

ulead video studio 8 kullanıyorum çok güzel ama driwerını bir türlü tam olarak kuramadım

programı kurmak için aşağıdaki işlemleri yapıyorum devamlı aynı şey ile karşılaşıyorum.

resim1
    http://img488.imageshack.us/img488/6431/adsz29ws.jpg

ulead video studio 8 programını yüklüyor gibi gozukuyor.

daha sonra alttaki resim çıkıyor saatlerce o şekilde duruyor.

resim2
    http://img488.imageshack.us/img488/9657/adsz0wi.jpg

acaba Quick time yüklerkenmi sorun çıkarıyor.

üstteki resimde ok la gösterdiğim kutucuğu boş mu bırakıp birde yüklemeyi denemeliyim. ( bu seçeneği işaretlemezsem ne kaybederim. )

doğan kardeş,
    anladığım kadarıyla programın registry istiyor. en alt kutucuktaki onay işaretini kaldırarak dene. Kırık program kullanmanın cilveleri. Umarım daha bilgili arkadaşlar derdinle ilgilenir. I'm sory. Bulabilirsen 9u yükle. daha çok faydam olur. Ok?

• dogan : o yüklemeler gerçekten gerekli değil o bölümü es geç. Quicktime'ı başka yerden yükle.
    mkagitcı : pioneer ve philips'in bazı modelleri DVD-R desteklemiyor. DVD+R 'ye yazmayı dene.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasangonca

slm aymatcom. Ulead 9 kullanmaya çalışıyorum. Yapmak istediklerimin çoğunu yapabiliyorum. Tırmalayarak öğrendim. Çok uykusuz kaldım. ama değdi. Mantığı kavranırsa harika şeyler yapabiliyorsunuz. Tabii ilgi alanınıza göre. Ben profesyonelce kullanmak istiyorum. Böyle bir forumun açılması çok büyük fırsat. Katılanların hazır bilgi yerine biraz tırmalamaları. Yaptıkları işten daha fazla zevk alacaklardır. Amatör ruh kaybolmamalı. bilgiler paylaşılarak çoğalır. Forumu açanları ne kadar kutlasak azdır. Faydalı olabilirsem mutlu olurum. Kolay gelsin.

Öncelikle ilgine geçketen çok teşekkür ederim. Amatör ruhun kaybolmasını ben de istemem.
    Ben de günlerce o yukarıda yazdığım sorunu çözmeye uğraşıyorum
    "Yardımcı olabilirim" sözünü sizde görünce sorunumu yazmak istedim.
    Neyse yinede teşşekkürler.
    "Katılanların hazır bilgi yerine biraz tırmalamaları. Yaptıkları işten daha fazla zevk alacaklardır" bu duyguyu zaten yaşıyorum.
    Kolay elde edilen kolay kaybolur.

• DOĞAN: Yeknet doğru söylüyor PIONEERve PHILIPS in bazı modelleri değil çoğu DVD-R yi desteklemiyor
    kaydettiğin DVD yi başka markalarda izlemeyi dene
  • Yeknet ve LECCO...

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

mkagitcı : pioneer ve philips'in bazı modelleri DVD-R desteklemiyor. DVD+R 'ye yazmayı dene.

quote:

Orjinalden alıntı: LECCO

DOĞAN: Yeknet doğru söylüyor PIONEERve PHILIPS in bazı modelleri değil çoğu DVD-R yi desteklemiyor
    kaydettiğin DVD yi başka markalarda izlemeyi dene

DVD writer olayında yeniyim ama DVD-R yerine DVD+R yazma işlemi nasıl oluyor bilmiyorum. .benim adığım boş DVD lerin üzerinde DVD+R yazıyor. İkisinin arasındaki farkı bilmiyorum. Ayrıca kopyalanmış bir DVD filmi çok rahat izleyebilmem demek Pioneer'ın kopyaları okuduğu anlamına gelmezmi?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkagitci -- 25 Ekim 2005, 1:01:55 >

• mkagitci : Olay DVD player'in kopya okuması okumaması değil. Yazdığın boş DVD nin kalitesi ile ilgili. Başka bir DVD playerda deneyebilirsen, ne demek istediğimizi anlayacaksın. Pioneer modeli ne? ona bakalım bence.
  • Yeknet...

Pioneer DVD modeli DV525. Bu arada başka DVD playerde deneme şansım henüz olmadı.Olacak gibi de görünmüyor. Ama PC nin DVD sürücüsünde çalıştı.

DVD playerin resmi aşağıdaki linkte.
    http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00002SSVY/002-6009067-0975257?v=glance

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkagitci -- 25 Ekim 2005, 12:18:29 >
  • quote:

benim adığım boş DVD lerin üzerinde DVD+R yazıyor

DV525 modelini araştırdığım kadarıyla bu çok eski bir model. DVD+R diskleri kesinlikle okumuyor. DVD-R leri de okuduğuna dair bir bilgi de yok. Ama kopya DVD leri okuyor dediğinize göre bence DVD-R yazıp deneyin. Olmazsa şansınız yok, o modelin kapasitesi bu.
  • Yeknet cevapların için teşekkür ederim ama ben DVD writer olayında yeni olduğum için DVD-R veya DVD+R olarak nasıl yazabileceğimi bilmiyorum. Yoksa boş DVD alırken üzerinde DVD-R olmasına mı dikkat etmeliyim? Yada ulead video studio da böyle bir ayar falan var mı DVD ye yazarken.

Tşk.
  • gerçekten çok saol
  • Evet aynen, boş DVD alırken üzerinde DVD-R olmasına dikkat edeceksin. Bence 1-2 tane al deneme amaçlı bakarsın onları da okumayabilir senin DVD. Ulead video studio da DVD yazma kısmına geldiğinde yazıcıya koyduğun boş DVD 'nin +R mi -R mi olduğu orda yazar. Ama buraya müdahale edemezsin.
    Aşağıdaki linkte DVD hakkında teknik bilgiler var.
    videohelp
  • Yeknet çok teşekkür ederim valla güzel oldu bu link. Bu arada DVD-R ye kaydedilen bir kamera görüntülerini benim DVD playerda izleyebildim. Demek ki DVD+R olanları almamam lazımmış. Şimdi elimdeki 10 tane boş DVD+R ları napacam bilmiyorum.
  • PINNACLE nin herhangi bir serisini kullanmış olsaydın ister DVD-R istersen DVD+R kaydetme şansın
    vardı. ULEAD seriilerinden birkaçtanesini kullandım yinede PINNACLE kadar bilgim yok.Bildiğim kadarıyla
    ULEAD otomati olarak boş DVD nin yapısına göre kaydediyor
  • LECCO...

Ayrıca bende Pinnacle 9.3 var kırık. boş DVD yi ister + ister - ayarlayabiliyorsak ne güzel. Nasıl yapıldığını anlatırsan sevinirim. Ayrıca onda capture etmek istedim ama full kaseti capture etmek için PC'nin NTFS olması gerekiyormuş. FAT32 olduğu için 17 dakikada kesiyor. Buna bir çare varsa senin dediğin gibi pinnacle kullanma taraftarıyım.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.