Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    FORUMU SAYFALARCA OKUDUM AMA CEVAP BULAMADIM.

SAMSUN VP-D107İ KAMERA ALDIM.USB DEN GÖRÜNTÜ AKTARDIĞIMDA KALİTE COK AMA COK KOTÜ OLUYOR.ACABA BİŞEYLERİ EKSİKMİ YAPIYORUM.TV KARTI ÜZERİNDEN DENEDİM,GÖRÜNTÜ KALİTESİ MÜKEMMEL AMA BU KEZDE SESİ KAYDEDEMEDİM.BU KONUDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

BİRDE İ-1394 KABLUSUNU HİÇ DENEMEDİM.BUNUNLA GÜRÜNTÜ AKTARMASI TV KARTI İLE AKTARIMDAN DAHAMI İYİ OLUYOR?EĞER ÖYLESE BU KABLOYU BULABİLECEĞİM UCUZ BİR YER VARMI.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    YAVUZ ABİCİM SANA TEŞEKKÜR ETMEDEN GEÇEMİYECEM.
    İYİKİ SENİN GİBİ PAYLAŞMAYI SEVEN İNSANLAR VAR.
  • BİRDE S-VİDEO İLE KAYIT YAPMANIN DEZAVANTAJLARI NELERDİR.İ-EEE DEN EKSİK YANI NE?
    AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM.KOLAY GAELSİN.
  • laptop lar için bağlantı kablosu 4 pin e 4 pin ama PC( masa üstü bilgisayarlar için) için 4 pin 6 pin kablo gerekir
  • sayın aktila, ben de aynı vıdeokamerayı kullanıyorum.biricısi 20 $ civarında firewire kartı alacaksın ,bunun yanında 2,3 milyona da fırewıre için kablo.ayrca video kayıt ve işleme yazılımı alacaksın.ulead,pinnaclle, veya nero V.b. GİBİ...BİRDE BOYLE DENE..KOLAYLIKLAR...
  • Sony kameralar ile birlikte verilen

picture package programını kullanan arkadaşlar !

burn vcd yapıyorum.( yani vcd kayıt yapıyorum )

burn dvd yapmak için ( yani dvd ye kaydetmek için ) illaki sony vaio serisi bilgisayaramı sahip olmamız gerekiyor?
    kullanma klavuzunda öyle bir şey okumuştumda.

burn dvd özelliğindede burn vcd deki gibi kendisi 1 satlik kaseti bir cd ye sığacak şekilde sıkıştırıpmı dvd ye yazıyor?

sonuç nasıl oluyor görüntü kaybı oluyormu ? 1394 freweare ve dvd-rw almaya değermi.

ayrıca dvd ye kopyalama işlemini yapmak için tv kartına ihtiyaç varmıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogan2200 -- 26 Eylül 2005, 9:45:49 >
  • arkadaslar benim sony trv245 e kameram var bununla cektiğim goruntuleri tvye baglayarak izlediğimde goruntu cekerken izlediğimki gibi net izlenebiliyor ancak goruntuyu pc ye aktarınca netlik kayboluyor flexy 1394 firewire kartım var ulead video stufio 7 programını kullanıyorum bununla dv mpeg vcd avi wmv secenekleri var dv cektiğimde dosya boyutu acayip buyuk oluyor ama goruntu en net dv de cıkıyor avi secenegini nedense kullanamıyorum mpeg veya vcd de cekiyorum ama goruntu baya bozuk cekiyor tv ye takıp izlediğimki gibi net değil ne onerirsiniz?
  • SONY HC-32 KAMERADAN ULEAD 7 İLE GÖRÜNTÜYÜ BİLGİSAYARA KAYDEDİYORUM. ANCAK VCD FORMATINA ÇEVİRİKEN (RENDERİNG YAPARKEN) ÇOK UZUN SÜRÜYOR. SİSTEMLE BİR İLGİSİ OLABİLİRMİ ZAMANI KISALTMANIN YOLU NEDİR. CELERON-2.4 256 RAM
  • sayın onurb....ulead ile uzun sürüyor,nero veya pinnacle dene render daha kısa sürüyor
  • ilgin için teşekkürler Onur kardeş.ben laptop kullanıyorum.İ-EEE 1394 girişi zaten var.bugun butün antepte
    firewire kablusu aradım sadece biyerde bulabildim,oda 12# gibi bi fiyat verdi.anlayacağın 2-3 milyona bu kabloyu burda bulmam zor.senin net üzerinde tafsiye edebileceğin bir adres varsa birde oyle deniyim.
    Birde şu s-video olayı kafama takıldı.TV kartı üzerindeki S-video girişine kamerayı taktım.görüntüyü televizyadaki gibi aynı netlikte kaydettim.bana baya iyi geldi.fakat sesi kaydetmedi,buda bi ara kablu ile çözülür diye düşünüyorum.bu yöntem neden terçih edilmiyo anlıyamadım.belki sen beni aydınlatırsın.
    kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: ONURUM88

sayın aktila, ben de aynı vıdeokamerayı kullanıyorum.biricısi 20 $ civarında firewire kartı alacaksın ,bunun yanında 2,3 milyona da fırewıre için kablo.ayrca video kayıt ve işleme yazılımı alacaksın.ulead,pinnaclle, veya nero V.b. GİBİ...BİRDE BOYLE DENE..KOLAYLIKLAR...

• Arkadaşlar <dv 4 - 4 kablo aldım.> notebooka taktım.Panasonic NV-gs15 kameramada bağladım. Ama hiç bişey olmadı? Görmedi bilgisayarım? Neden acaba? Acil yardım?
  • Hallettim arkadaşlar. Kabloyu tam oturtturmamışımda :)
  • quote:

arkadaşlar bir yardımda ben bekliyorum
    bende sony hc 42e kamera var. Ulead video studio 9 ve firiwere kart ile görüntü aktarmaya çalışıyorum.Kamerada görüntüyü çekerekn lcd ekranda 16:9 modunda çekiyorum ama benim kameramda ve uleaddaki ayarlarda 4:3 modu seçik. Görüntüyü firewire ile aktardığımda görüntü 16:9 modunda oluyor yani ekranın alt ve üst kısımlarında boşluklar oluşuyor. Aynı görüntüyü usb ile aktardığıma ise bu boşluklar oluşmuyor. Firewire ile aktarırkende bu boşluklarınoluşmaması için ne yapmalıyım

16:9 çekiyorum demişsin. Bu durumda firewire aktarımda da 16:9 çıkması normal. firewire ile aktarımda görüntü formatı hiç değiştirmeden kayıpsız olarak aktarır. Alttan üstten kesik olmasın diyorsan kamera kayıtlarını 4:3 ile yapmalısın.

• quote:

Birde şu s-video olayı kafama takıldı.TV kartı üzerindeki S-video girişine kamerayı taktım.görüntüyü televizyadaki gibi aynı netlikte kaydettim.bana baya iyi geldi.fakat sesi kaydetmedi,buda bi ara kablu ile çözülür diye düşünüyorum.bu yöntem neden terçih edilmiyo anlıyamadım.belki sen beni aydınlatırsın.
    kolay gelsin.

s-video ile tv kartından aktarım analog olarak yapılır. Dijitalden analoga ve analogtan dijitale dönüşüm sırasında büyük kayıplar olur. TV kartının S-video girişi büyük ihtimalle mpeg1 VCD olarak capture yapar. bunun kalitesi 352x288 yaklaşık 1Mbps dir.
    iee1394 firewire ile aktarım ise direkt DV dijital data formatı aktarımıdır ki kayıpsızdır. ve 720x576 çözünürlükte 25Mbps dır. Aradaki kalite farkı çok fazladır. Siz gözle bile bunu anlayabilirsiniz. Neden tercih edilmiyo sorusunun cevabı bu.

• quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

s-video ile tv kartından aktarım analog olarak yapılır. Dijitalden analoga ve analogtan dijitale dönüşüm sırasında büyük kayıplar olur. TV kartının S-video girişi büyük ihtimalle mpeg1 VCD olarak capture yapar. bunun kalitesi 352x288 yaklaşık 1Mbps dir.
    iee1394 firewire ile aktarım ise direkt DV dijital data formatı aktarımıdır ki kayıpsızdır. ve 720x576 çözünürlükte 25Mbps dır. Aradaki kalite farkı çok fazladır. Siz gözle bile bunu anlayabilirsiniz. Neden tercih edilmiyo sorusunun cevabı bu.

Saol yaknet kardeş,
    açıklaman gayet yeterli.ilgin için cok teşekkurler.
    tüm paylaşmayı seven kardeşlerime kolay gelsin
  • sevgili yeknet şimdiye kadarki bütün yardımların için teşekkür ediyorum. Ben usb ile aktarırken 16:9 görüntüyü 4:3 e çeviriyor olduğu için acaba friwere ilede yapabilirmiyim diye sormuştum demekki olmuyor.
  • Arkadaşlar bu forumu uzun zamandır takip ediyorum ve burdan okuduklarım doğrultusunda "Pinnacle Studio Moviebox Deluxe" capture card ını satın aldım.Kartın elime geçtiği son 10 saattir bilgisayar başındayım ve bir türlü görüntü aktarmayı başaramadım. Kart ile beraber gelen Pinnacle Studio 9.4 u kurup driverları yüklediktan sonra programın capture bolumunde "moviebox deluxe" seceneğini secmeme rağmen her nedense görüntü aktarılamıyor,daha doğrusu bir görüntü oluşmuyor.

TİMUCİNY,AHMUT1 ve bu kartı kullanan arkadaşlar lütfen yardım edin..Nerde yanlış yapıyorum,bağlantıları mı yanlış yapıyorum,anlayamadım,hatam nedir????
  • settıg ayarlardan,digital MDV videocam.kullanıyorsan,dv camcorder secenegini sec,aslinda dv cameralar firewire kart ta kullanıyosan görüntuyu otomatik buluyor...
    pardo firewire kart aldığını belirtmişsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 29 Eylül 2005, 13:45:53 >
  • sony ile kullanan arkadaşlar

picture package programı ve usb kullanarak mı vcd kayıt önerirsiniz.

1394 friware kart ile 13 gb lık videoyu bilgisayara kaydedip daha sonra vcd formatına ( 600 mb ta ) düşürüp mü vcd kayıt önerirsiniz
    .
  • Merhaba arkadaşlar ben bu sitede yeniyim.Bana yardım edermisiniz.
    Ben PINNACLE9 ile DVD ye film kaydediyorum kayıttan önce filmin üzerine
    resim yada alt yazı eklediğimde kayıttan sonra resmin kenarları ve
    alt yazı ekranın dışına çıkıyor bilgisayarda izlediğimde tüm görüntü var
    DVD çalarda kayboluyor . Buna bir çare bulamadım. Lütfen yardım edin
  • LÜTFEN ACİL YARDIM HC42 E KAMERAM VAR BİRDE CASPER TABLET PC ALDIM ŞU YENİSİNDEN GEÇENLERDE 1294 KABLOSU ALDIM İKİSİNİ BİRBİRİNE BAĞLADIM AMA LAPTOP KABLOYU TAKTIĞIMDA KAMERAYI GÖRMÜYOR ACABA PC DENMİ KABLODANMI

AYRICA PİNNACLE 9 ALDIM KULLANABİLİYORUM AMA CAPTURE YAPAMIYORUM LAPTOP ALGILAMADI DELİ OLCAĞIM LÜTFEN YARDIMMM.....
    akeskin10@hotmail.com
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.