Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kusura bakmayın ben 10 ve 16 pinlik bağlantılara hiç rastlamadım. Sin en iyisi belirttiğiniz gibi distrübütörle temasa geçin. Ancak merakımı cezbetti mümkünse o bağlantının bir resmini çekip gönderebilirseniz memnun olurum.

Saygılarımla..
  • Arkadaşlar şu anda Ankara.ya gitmek üzere yola çıkacağım. Elimden geldiğince takip edeceğim ancak mesajlara geç cevap verirsem lütfen darılmayın. Anlayış göstereceğinize inanıyorum. Ankara.da olup görüşmek isteyen arkadaşlarım için cep tel : 0 533 422 7379
  • merhaba....
    foruma ilk defa yazıyorum.ve herkese olduğu gibi bana da faydalı olacağına eminim..Ben de Panasonic NVGS-50 model mini DV kameram var Kameranın cd sinde bulunan DV studio3-,photoimpres 3.0,photomontage2000,panorama maker 3.0 programlarını bilgisayarıma yükledim.Kamerayı XP web kamera olarak tanıdı.Usb kablosuyla SD kart üzerindeki fotoğrafları aktardım.capture yapıp haraketli görüntüleri resim olarak alıyorum.Fakat kasetten kayıt yapamıyorum.Bunu yapabilmem için mevcut donanımim yeterli midir?değilse ne yapmam lazımdır.Bir de gece çekim özelliğinde kademe kademe belli belirsiz görüntüler alıyorum.Bürtün renkli gece çekimli kameralar böylemi yapar.Şimdiden teşekkür ederim.[
  • quote:

Orjinalden alıntı: gulozan

merhaba....
    foruma ilk defa yazıyorum.ve herkese olduğu gibi bana da faydalı olacağına eminim..Ben de Panasonic NVGS-50 model mini DV kameram var Kameranın cd sinde bulunan DV studio3-,photoimpres 3.0,photomontage2000,panorama maker 3.0 programlarını bilgisayarıma yükledim.Kamerayı XP web kamera olarak tanıdı.Usb kablosuyla SD kart üzerindeki fotoğrafları aktardım.capture yapıp haraketli görüntüleri resim olarak alıyorum.Fakat kasetten kayıt yapamıyorum.Bunu yapabilmem için mevcut donanımim yeterli midir?değilse ne yapmam lazımdır.Bir de gece çekim özelliğinde kademe kademe belli belirsiz görüntüler alıyorum.Bürtün renkli gece çekimli kameralar böylemi yapar.Şimdiden teşekkür ederim.[

yukarıdaki yazıları okumuş olsaydınız USB den capture edilemeyeceğini anlardınız. bir çok arkadaş aynı soruyu sordu ve cevapladık.
    renkli gece çekimi konusunda bir bilgisahabi değilim. ben SONY TRV-255 kullanıyorum. onunki gri renkli.

bu arada Yavuz bey lütfen sorularıma müsait olduğunuz zaman yanıtlamısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamermer -- 10 Mart 2005, 18:40:25 >

• syn yavuz arkadaşım bilgili oldugunuza eminim ama anlaşamadıgımız nokta siz ara kabloda takıldınız ben anakart baglantısından bahsediyorum resim istemişsiniz ekte resmi koyuyorum umarım hak verirsiniz iyi çalışmalar.
  • arkadaşım bu ieee 1394 kartımı? ben benzetemedimde. yavuz bey bundan takıldı sanırım.
  • kart degil o gördügün baglantı kablosu ; ieee 1394 anakartta mevcut o da baglantı kablosu . anakart gigabyte ga-8I915g-mf ok o baglantı kablosunu piyasada bulmaya çalışıyordum o yüzden foruma yazdım burda bilen çıkmadı ama pclabs ta (forum) (www.pclabs.gen.tr) aynı sorunu olan arkadaşlar var . saygılar
  • valla arkadaş ben bilgi sahibi değilim. kusura bakma bu konuda cahil kadım
  • hepimizin bilmedigi konular var buranın amacıda bilgi paylaşmak degilmii :)) saygılar
  • slm aTaLaR

HC1000 için 1177 $ yazmışsın bu fiyata bence kaçırma hatta aldığın yeri söylersen büyük sevap işlersin. bende alıcam fiyat karşılaştırıyorum. Piyasada birkaç yerede buldum 1370 ile 1550 EURO arasında değişiyor. Tabi +KDV
    Yurtdışında senin yazdığın fiyatlara satılıyor fakat Türkiyeye getirmek istediğinde üzerine yaklaşık %60 gümrük vergisi koyunca yaklaşık aynı fiyata geliyor. Farklı yollarla yurtdışından gelirmi bilmiyorum ama o zamanda garanti kapsamından çıkıyor. Bu kadar pahalı bir aletde de riske girilirmi bilmiyorum.
  • arkadaşlar bende şu anda SONY DCR-HC30E Pal video kamera kullanıyorum ve capture işi için iLink kablosu almayı düşünüyorum. Forumda yazılanlara bakılırsa ilink kablolarının girileri farklı olabiliyormuş. Peki benim kullandığım makineye kaç pinlik bir iLink kablosu almalıyım? Ayrıca bağlantı içinde imzamdaki anakartın içinden çıkan ieee 1394 kartını kullanacağım.
  • arkadaşlar topiclerin hemen hepsini okudum baya yararlı oldu ama yavuz arkadaşımıza bir kaç soru sormak istiyorum.Bizde sony hc 30 kamera var biz daha önceden usb den atmayı denedik ama görüntü rezalet oldu.Bu topicleri okuduktn sonra firiwire kart aldık ve Ulead VideoStudio 8 programını bulduk.Bunula çeşitli varyasyonlarda denedik.İlk önce normal vcd sonra 3000 e çıkartıp denedik sonra dvd ye çıkardık.Haliyle kalite arttıkça dosya buyukluğude arttı.Ama sizinde topici açarken dediğiniz gibi kasetten tvde seyretme kalitesine ulkaşmak mümkün değil.Benim sorum şu olacak.bu kaliteye en azından biraz yaklaşabilirmiyiz.Örneğin bir film vcd si kalitesine.Biz bunu yakalayamadık.Capture kart alsak bu kaliteyi artırabilirmiyiz.Zannediyorum programsal olarak Ulead yeterli ama donanımsal olarak başka ne yapabiliriz.Teşekkürler
  • arkadaşlar ikinci el bölümüne tmıştım ama asıl ilgili yer burası ve gözden kaçtığı için burayada yazıiim dedim kusura bkamayın..

flexy pci-firewire kartı satıyorum dorudürüst kullanmadım 22$+kdv normalde ben 15ytl istiyorum isteyen varsa öm atsın..
  • bilgisizliğimi bağışlayın ama ben usb ile bilgisayar görüntü aktabildiysem pci 1394 portu var mı anakartta?? Gerçi görüntü net değidi çok movie maker ile ama nasıl öğrenebilirim port var mı yok mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: mahirmete

bilgisizliğimi bağışlayın ama ben usb ile bilgisayar görüntü aktabildiysem pci 1394 portu var mı anakartta?? Gerçi görüntü net değidi çok movie maker ile ama nasıl öğrenebilirim port var mı yok mu??

Arkadaşım,usb ile usb girişinden görüntü aktarabilirsin.İlink 1394 girişi farklı bir şey.Çoğu anakartların üzerinde olmaz.Sonradan alınıp takılabilen1394 kablosunun ucundaki pinlere uygun giriş yerleri olan bir karttır.
    selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: edeoo

arkadaşlar bende şu anda SONY DCR-HC30E Pal video kamera kullanıyorum ve capture işi için iLink kablosu almayı düşünüyorum. Forumda yazılanlara bakılırsa ilink kablolarının girileri farklı olabiliyormuş. Peki benim kullandığım makineye kaç pinlik bir iLink kablosu almalıyım? Ayrıca bağlantı içinde imzamdaki anakartın içinden çıkan ieee 1394 kartını kullanacağım.

Dijital kameraların hemen hemen hepsi İLink 1394 kablo girişi olarak 4p-6p
    kullanıyor.Bende de HC 40E var. 4-pin-6 pin uçlu kablo kullanıyorum.Sizinki de öyle olmalı.En iyisi mi kablo almaya kameranızla birlikte giderek deneyip alın.
  • Pinnacle Studio Movie Box Deluxe capture cihazı kullanarak Pinnacle Studio Plus 9.3 yazılımıyla analog beta video kasetlerini bilgisayara capture ediyorum.Fakat bu cihaz avi formatında da capture yapabildiği halde görüntü'de kayıplar ve gölgelenmeler oluşuyor.
    Avi Capture Format menüsündeki seçenekler :

Width Height Framerate Percent

AVI Good 352 288 25 80
    AVI Better 720 576 25 80
    AVI Best 720 576 25 95
    AVI Custom 720 576 25 (max) 100 (max)
    MPEG dvd 720 576 6000
    MPEG super vcd 480 576 2400
    MPEG vcd 352 288 1150
    MPEG custom 720 576 8200 (max)

custom seçeneğinde max ayarları denediğimde bile kayıpsız bir görüntü yok.Görüntü kalitesini arttırmak için Bu ayarlar haricinde ne yapılabilir ?

İşlemci: AMD athlon xp 2500+ socket a 333 mhz
    Ram : Kingston 2*256 mb pc3200 400 mhz ddr ram
    Harddisk : Seagate 120 gb 7200 rpm 8mb cache sata
    Ekran Kartı : His Exalibur ATI R 9600 256 mb ddr,dvi,t

Ayrıca capture'dan edit menüsüne geçerken veya tam tersini yaparken program yavaş çalışıyor,bekleme yapıyor bu normalmi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Lorenzo

quote:

Orjinalden alıntı: edeoo

arkadaşlar bende şu anda SONY DCR-HC30E Pal video kamera kullanıyorum ve capture işi için iLink kablosu almayı düşünüyorum. Forumda yazılanlara bakılırsa ilink kablolarının girileri farklı olabiliyormuş. Peki benim kullandığım makineye kaç pinlik bir iLink kablosu almalıyım? Ayrıca bağlantı içinde imzamdaki anakartın içinden çıkan ieee 1394 kartını kullanacağım.

Dijital kameraların hemen hemen hepsi İLink 1394 kablo girişi olarak 4p-6p
    kullanıyor.Bende de HC 40E var. 4-pin-6 pin uçlu kablo kullanıyorum.Sizinki de öyle olmalı.En iyisi mi kablo almaya kameranızla birlikte giderek deneyip alın.

Kameranın girişi 4 pinlik ancak anakart girişi anakarta göre değişiyormu?

• quote:

b- Bir firiwire kablosu : Burada açıklama yapmak zorundayız. Çünkü bu kablonun üç modeli bulunmakta arkadaşlar. Pin sayısına göre belirleniyor ancak kafamızı karıştırmaya gerek yok ancak bunları bilmekte de fayda var. İstistanız tüm kameralardaki DV girişi küçük olanıdır buna 4p (4 pin.in kısaltılmışı) bağlantısı diyoruz. Anakartlardaki ya da PCI kartlardaki giriş ise büyük olanıdır yani buna 6p diyoruz. Yani bize 4p-6p kablosu lazım. (Diğer modeller 4p-4p : notebook bağlantısı için ve 6p-6p : genelde iki bilgisayarı birbirine bağlamak içindir yani network kablosu yerine kullanılabilir)

ben KAMERA ya firiwire , KASA ya usb kablo aracılıgı ile bağladım...

quote:

Bir defa kameramızı açıp (çekim ya da video modu) kabloyu takıp, windows.u açtığımızda kameranın tanındığına dair bir uyarı alacağız. Yoksa birşeyler ters gidiyor demektir. Yani ilk aşama donanım.ın tanınmasıdır. Bilgisayarım.a tıkladığınızda mini dv kamera ikonunun muhakkak görmelisiniz. Tıkladığınızda da zaten görüntü gelir.

kameranın yanında gelen cd içeriğini tamamen kurmama ragmen ; BİLGİSAYARIM da "MiniDV" ikonu oluşmadı...
    deneme yaptıgım kamera "PANASONIC MiniDV"...

Birde Tv kartı aracılığı ile öyle böyle bir görüntü aldım.Avi olarak kayıt yaptı fakat 34sn.lik görüntüyü 2sn.de gösteriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turqie -- 16 Mart 2005, 17:45:05 >

• arkadaşlar, belki çok klasik olucak ama çıldırmak üzere olduğumdan sevincim kat be kat artmış olacak ki söylemeden edemeyeceğim, bu topic i kim açtıysa allah ondan razı olsun..
    benim bir sony trv265 e handycam im var. kasete kaydediyor, usb kablosu var, bilgisayara bağlıyorum, din dın diye bir ses çıkıyo (usb'ye bir şey takıp çıkardığımızda çıkan ses), ama my computer da drive olarak falan görünmüyo. picture package yüklü, picture package>handycam tools>usb streaming tool a tıkladığım zaman küçük bir pencere açılıyo, kasedi bilgisayarda izleyebiliyorum. Ama kasetteki görüntüleri bilgisayara kaydedemiyorum (nasıl kaydedicem bilmiyorum). öte yandan picture package vcd maker a geldiğimde, komutları izleyip, söylenenleri yaptığımda, kaydı vcd şeklinde cd ye yazmaya başlıyo, beni çıldırtan nokta şu ki, arkadaş sadece yaklaşık 1.5 dakikalık kısmı yazıyo o kadar. süper yazıyo yani, herşey kusursuz, cd çalışıyo ama sadece 1.5 dakika, oysa 1 saat 22 dakikalık çekim var kasette. günlerdir ağlıyorum sinirimden, teknik servisleri aradım sallamadılar beni. nolur yardımcı olun, teknoloji cahiliyim biliyorum ama doğuştan yetenek yoksa sormadan öğrenilmiyo işte.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.