Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese selam, videolarını farklı formata dönüştürmek isteyen arkadaşlar 'allok video jonier'i kullanabilirler. neredeyse bütün formatları destekliyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: safranboy

bi cevap verecek yok mu
    quote:

arkadaslar ben görüntüyü sorunsuz aktardım ancak tarih görünmüyor..Kamera tv ye bağlıyken ilk 6 saniye tarih çıkıyordu ama kaseti dvd ye aktardığımda tarih çıkmadı..Acaba nasıl yaparız

bir önceki sayfada sorunuzun altında cevap yer almakta.......ayrıca tanımlama yazısı ekranınada tarih girdisi yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 24 Mart 2007; 1:51:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bunto42

herkese selam, videolarını farklı formata dönüştürmek isteyen arkadaşlar 'allok video jonier'i kullanabilirler. neredeyse bütün formatları destekliyor...

a.s sözünü ettiniz yazılımın dvd bit rate sonuçlarınıda bizlerle paylaşırmısınız üst sınır ne......
  • tanımlama yazısı ekranı nerde? ben ulead kullanıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: baranel

quote:

bi cevap verecek yok mu
    quote:

arkadaslar ben görüntüyü sorunsuz aktardım ancak tarih görünmüyor..Kamera tv ye bağlıyken ilk 6 saniye tarih çıkıyordu ama kaseti dvd ye aktardığımda tarih çıkmadı..Acaba nasıl yaparız

bir önceki sayfada sorunuzun altında cevap yer almakta.......ayrıca tanımlama yazısı ekranınada tarih girdisi yapılabilir.

• tesekkür ederim ben farkında bile değilim bu açıklamaların benim soruma cevap olduğundan
    quote:

Konu 3 şimdide sizlere elimizdeki filmlere yazı ekleme (title) hakkında yazıcam elimizdeki filimi paletimize alıyoruz ve ardından yukarıdaki menüden titleyi seçip ben sizin için sagda beliren ve kurulumla gelen the end seçeneğini kullandım sözünü ettim seçeneği paletimizdeki t harfine alıyoruz nasıl yapılır gene tutup bırakarak ve ona 2 defa tıklıyoruz artık işleme hazır ve end yazısının d kısmına 2 defa tıklıyoruz ve hazır olan yazıyı silip işleme devam ediyoruz şimdi kısaca edit ve animasyondan söz edelim edit menüsünde en üste süre var nerede ve ne kadar olmasını isterseniz yazıyor ve ardından paletteki titlemize 2 defa tıkladıktan sonra otomatik olarak o alanı kaplıyor ve sırasıyla yazı şekli ve font gibi seçenekler yer almakta bunlar sizin seçim ve beğeninize kalmış tabiyki fontun rengi gibi seçenekler buradaki vertikal yazı harf kullanımını siz tain edip deneye bilirsiniz hide options seçeneği kısaca söz edelim border seçeneğine tıkladık yazıdaki harflere derinlik gölgeleme içerisini boşaltma gibi seçenekler sunmakta text backdrop tıklayıp yazımızın altında şerit oluştura biliriz ve hemen sağda bulunan t harfine tıklarsak alt katman ayarlarını örneğin katman rengi renk birleşimi saydamlık gibi seçenekler yer almakta bir çok okun bulundu yer ise yazımızın nerede durması gerektiğini ayarlamakta animasyon seçeneği ne tıkladık ve kutucu işaretledik drop unda yardımıyla yazıların ekrana nasıl bir düzende gelmesi gerekti gibi ayarları yapa biliriz şimdi sizlere daha basil bi yoldan bahsederek bir örnek anlatayım kısa bir karakter yazıyoruz bendeki örnek doğum günü paletteki titlemize birkaç kez tıklıyoruz 2 den fazla bu sayede yazılım bize serbest bir kullanım imkanı sunuyor yani filmin üzerini tıklayıp yazımızı ileri geri ve yukarı aşağı hareket ettirme olanağı bu sayede nereden başlangıç yapmak istersek bi sürü seçeneği kullanmadan biz kendimiz karar verebiliyoruz bir noktayı daha hatırlatayım filminizin neresinde alt yazı title uygulamak isterseniz titleyi o bölüme yerleştirin tabiyki title alanı manuel olarak ta azaltılır veya çoğaltılır titlenin kenarlarında bir ok oluşacaktır yazımız uzunsa ve ekranda görünmüyorsa film üzerindeki titlemizi tutup sola doğru kaydıra bilir yazmaya ve aynı anda ekranda görmeye devam ederiz yukarıdaki belirttim size özel ayarları da yaptıktan sonra film şeridindeki titlemizi hareket kazandırmak için animation vermeliyiz onu da seçtikten sonra alt renk görünümü istersek multiple satır boşluk alt ayarlarını yapmak içinse line sepacing gibi bi sürü seçenek kullanılabilir şimdi film üzerindeki yazımızın ekranda nasıl ve nereden başlaması ayarları var paletteki titlemize 2 defa tıkladımızda hareket serbest hale gelir ileri geri yaparak yada son yazdımız kelime ekranda görünecek şekilde olmalı derim yada sizin zevkinize kalmış animationda tamamsa oynatmaya artık hazırız Project tıklayıp ön izleme yapıp beğenmediniz yerleri düzelte bilir burada bir hatırlatma film için uzun bir yazı yazdıysanız yazınız çok hızlı akabilir ve bir küçük yardım daha hazırladığımız titlemizin üzerine sağ (paletteki) tıklayarak copy der ve diğer titlelerin orada yine boş bir yere sag tıklarsak paste diye biliriz bundan sonrası sizin hayal gücünüz ve yeteneklerinize bağlı başarılar…….

• İyi günler..

Ben forumunuza yeni üye oldum.

Yeni sony dcr 37 kamera aldım. Ve bir 1394 kartı.. Çektigim görüntüleri bilgisayara aktarmak istiyorum. Studıo 10 kurdum..

Bilgisayarım ilk başta kameramı tanıdı. Ama ondan bir daha görmedi. Kac defa denediysem olmadı. 1394 kartımı söküp tekrar takdım ama nafile.

Sorunun ne oldugun çözemedim..

Şİmdiden yardımlalrınız için tesekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oylesine80

İyi günler..

Yeni sony dcr 37 kamera aldım. Ve bir 1394 kartı.. Çektigim görüntüleri bilgisayara aktarmak istiyorum. Studıo 10 kurdum..

Bilgisayarım ilk başta kameramı tanıdı. Ama ondan bir daha görmedi. Kac defa denediysem olmadı. 1394 kartımı söküp tekrar takdım ama nafile.

dv çıkışlarınız kapalı olabilir kameranızı kontrol edin birde win ile gelen makerden görüp görmedini kontrol edin birde bios ayarlarınızı fabrika degerlerine geri yükleyin stdio 10 yazılımını bilmiyorum ulead olsa yardım ederdim.....

• SAFRAN BOY...tanımlama ekranı ulead altında hazırladıgımız filimi yazdırma ekranından bir sonraki aşama olan tanımlama ekranı my title tanımlama resimi koydumuz yer.....

• SONY DCR-TRV285E DRİVER DOSYASI SİZDE VARMI BENDE AYNI KAMERA VAR FAKAT BİLGİSAYARA USB İL BAĞLADIĞIMDA BİLGİSAYAR KAMERAYI GÖRMÜYOR
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: oylesine80

İyi günler..

dv çıkışlarınız kapalı olabilir kameranızı kontrol edin birde win ile gelen makerden görüp görmedini kontrol edin birde bios ayarlarınızı fabrika degerlerine geri yükleyin stdio 10 yazılımını bilmiyorum ulead olsa yardım ederdim.....

ya biraz baktım ama yine olmadı.. dv çıkışını nerden kontrol edicem. bios ayarlarını nasıl yapıcam.. eger sıkınıt olmazsa cevabınızı biraz daha geniş açıklayabilirseniz sevinicem.

Şİmdiden teşekkürler

• ulead kurarak bi deneyin dv siztemler ulead yazılımını önerir...birde windows movie makerden çalışıp algılama oldunu kontrol edin dosya video yakala deyip aygıtı bulmasını salayın.....kamera menünüzde VRC SET menüsü yer almaktadır o menü altında A / V - DV OUT (ON ) olmalı....birde başka slotlara takıp deneyin...bios bilgisayar açılma ekranında deleteyle bios a girin.... Load Setup defaults / Load optimal settings / Load optimized defaults / Load fail safe defaults
    Bios'un fabrika çıkışı değerlerini yükler. Sistemin sorun çıkartmadan ve dengeli biçimde çalışmasını sağlayacak en düşük ayarları yükler....save leyip biosdan çıkın aşşagıdaki resimde bios resetlemesi yer almakta 3 lü tırnak ve 2 li jumper den de resetlene bilir.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 28 Mart 2007; 2:05:01 >

• arkadaşlar, bir konu var... muhtemeler form içinde yer almıştır ama hepsini okumakta sabır ister.. takdir edersiniz...
    konu şu... DV kamerda tarih ve saat ulead kullandığıımızda otamatik olarak nasıl dvd ye yansıtılır.. bilen bir pehlivan mevzuyu açıklakıssn.. emeğe saygı borcumuzdur...
  • arkadaşlar benim tecrübelerimde de 1394 kartı ile tarih ve saat aktarımda kayıp oluyor ulead da da pınnacle da da edius ile de denedim tarih ve saat aktarırken çıkmıyor her halde 1394 kartlarının özelliği bu yinede daha iyi bilene soruyoruz bu işlerde tecrübe kouşur
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhanankara2005

arkadaşlar, bir konu var... muhtemeler form içinde yer almıştır ama hepsini okumakta sabır ister.. takdir edersiniz...
    konu şu... DV kamerda tarih ve saat ulead kullandığıımızda otamatik olarak nasıl dvd ye yansıtılır.. bilen bir pehlivan mevzuyu açıklakıssn.. emeğe saygı borcumuzdur...

Tv kartı ile aktarım yapıldığı zaman, tarih ve saat de sisteme otomatik aktarılıyor ama, capture kartı ile yapılan aktarımlarda, kartın özelliğinden dolayı uleed ve pinnacle türü programlar ile yapılan aktarımlarda saat ve tarih görünmez. Bunun çaresi, ulead ile yeniden dosyası işlemek ve yazı ekleme özelliğini kullanarak istediğin yazı, tarih veya saati ekleyebiliyorsun. Unutmamak gerekirki, eklenen tarih veya saat görüntünün sonuna kadar monte edilen yerde kalacağından dolayı saat pek mantıklı gelmiyor ama, ben tarih ekledim gayet güzel oldu. Tavsiye ederim. kolay gelsin.

• KAREL-MA KARDEŞİN CEVABINDAN DOLAYI KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM. BENDE ULEADIN YAZI EKLEME ÖZELLİĞİ İLE EKRANIN ALT KÖŞESİNE TARİH YAZIYORDUM. DEMEKKİ AKLIN YOLU BİRMİŞ.
    ENAZINDAN 1394 VE BENZERİ CAPTURE KARTLARIN TARİH ÖZELLİĞİ OLMADIĞINI ANLADIK. BİR DE SORUM OLACAK

ACABA ULEAD İLE PINNACLE ARASINDA VCD FORMATINDA PC YE 1394 İLE GÖRÜNTÜ AKTARILIRKEN KALİTE FARKI VARMI. BEN ULEAD KULLANICISYIM. EĞER DAHA KALİTELİ VCD AKTARIMI YAPIYOR İSE PINNACE KULLANAYIM MI ???.

SORUMA VERİLECEK CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • BİRAZDA YARATILICILIK KONUSUNA DEGİNELİM………şimdi arkadaşlar yapacağımız uygulama görüntü birleştirme. Şimdi bize gereken kameramızı sabit bir noktada tutmak yada ( tripod ) kullanmak kameramızı salona 3 lü koltuğu ve halının bir bölümünü görecek şekilde sabit bir noktaya koyalım halının üzerinde bir dergi olsun soda yada sağda, ve kamerayı kayıt işlemine getirin ilk olarak 3 lü koltuğun sol tarafına oturun ve gölge uyum farkı olmasın diye 3 lü koltuğun sağ tarafına başka biri otursun ve siz koltuğun sağ tarafındakiyle basit konuşmalar yapın oda cevap versin ama ses çıkarmadan yani sizin sorularınıza başıyla tepki versin bunu 30 saniye kadar yapın ve sonra yerlerinizi değiştirin bu sefer soldaki kişi size ses çıkarmadan aynı soruları el yada baş hareketleriyle sorsun sizde demin sizin sordunuz soruları cevaplayın gene 30 ve gelelim halı üzerindeki dergiye solda olan dergideki kare içerisindeki resmi doldurmamız gerek evin sadece duvar kısmında 30 saniye sadece kendinizi sessiz çekin ve bu görüntülerin hepsini dv formatında pc ortamına alın ulead yazılımını açın az yazısının sağındaki dosya resmine tıklayarak görüntüyü ulead a alın görüntüdeki bizim kısımlar haricinde makasla kesip alın ve ilk solda odlumun 30 saniyelik ve sağda ve yerdeki dergi için hazırladığız görüntüleri gene makas yardımıyla birbirlerinden ayırın alttaki palete ilk olarak sağdaki ( kamera bakış açısına göre ) görüntümüzü alıyoruz yalnız en üst palete değil onun altına 2 film makarası resmi olan yere hemen bir çerçeve içinde ufak bir ekran oluşacak görüntümüzün üzerine sağ tıklayıp ( ekrandaki ) çıkan seçeneklerden original size tıklıyoruz görüntü büyüdü şimdi yön tuşlarıyla ( klavyedeki ) görüntümüzü ortadaki sarı kareyi kendimize sınır olarak belirleyip sola doğru kaydırıyoruz görüntünün diğer tarafı siyah arka plan oluşacak ve shareyi tıklayıp create video file pal dv 4.3 de kayıt yapıyoruz kayıt adı bir olsun kaydettikten sonra üzerinde işlem yaptığız ( paletteki ) görüntüyü sağ tıklayıp delete diyoruz palet boş olmalı sırasıyla palete ilk işlem yapmadığımız soldaki görüntümüzü alıyoruz ve onun altına işlem yaptığımız 1 olarak isim verdimiz görüntüyü gene bir çerçeve üzerinde soldaki görüntümüzün üzerinde yer alacaktır gene sağ tıklayıp original size deyip bu sefer işlemi tersine yapıp sağa doğru yön tuşları yardımıyla (klavyedeki) siyah alan tam kaybolana kadar alıyoruz şimdi iki görüntü mükemmel birleşti yani 3 lü koltukta sadece senden iki tane var ve birbirinizle konuşuyorsunuz ve Project den ön izleme yapıp shareden gene dv formatında kayıt yapıyoruz bu kayıtta 2 adında olsun gene paletimizi temizleyelim 2 adlı birleşmiş görüntüyü paletimizin üst kısmına alalım yerdeki dergi için çektiğimiz görüntüyü de onun altına sarı çerçeve de gene ortada ve köşelerde sarı küpler var sadece köşelerde sarı küplerin görüntüye bakan kısmında yeşil küçük bir küp göreceksiniz o yeşil olan 4 köşeden her hangi yeşil olanı tutarak görüntüyü istediğimiz biçimde yata slip hale getire biliriz görüntümüzü tam derginin resim olan kısmına gelecek şekilde yerleştirip küçültüp yatay hale getiriyoruz şimdi aynı görüntüde 3 kişi oldunuz gene işlemi kayıt edip sonlandırabilirsiniz başarılar….

• selam öncelikle bu formun yararlı olduğunu söylemek istiyorum.Ayırca tüm arkadaşlardan yardım etmelerini istiyorum.
    yaklaşık 15 gündür Panasonin NV-GS 140 mini dv kamera kullanıyorum. bir miktar çekim yaptım ve bu görüntüleri bilgisayara aktamak için panasonik kamera ile gelen kendi proğramını kurdum. ayrıca ulaad 7 ve 8 de bilgisayarda yüklü . forumdan edindiğim bilgi doğrultusanda billionton marka 1394 kartı aldım ve bilgisayara bağladım. kamerayı dv çıkışından bilgisayara bağlayarak video oynatım modunu seçerek ulaad 7 ile capture etmeye çalıştığımda hızlı hereket eden görüntülerin kenarlarında titremeler olduğunu ve cizğiler oluştuğunu gördüm.(kayıt ettiğim görüntü maç görüntüsüydü). istediğim performansta bir capture yapamayacağımı anladığım için panasoniğin kamera ile birlikte gönderdiği motion dv proğramı ile capture yapmaya çalıştım. bu proğramın assitan kısmından capture yaparken kameradan 5 saniye görüntü alıyor. daha sonra proğram kendiliğinden kamerayı pause konumuna alıyor ve tekrar ağır gösterimde geri sarıyor. bbir miktardaha capture yaptıktan sonra yaklaşık 2-3 dakika aynı şeyler tekrarlıyor(puuse sonra geri sayor. bir noktadan tekrar captur etmeye başlıyor.) bazen bu durum bir kaçkez tekrar ettikten sonra proğram kilitleniyor ve kamera proğramdan bağımsız olarak gösterim modunda çalışmaya ( görnütü göstermeye) devam ediyor.
    bilgisayarım P-3 733 işlemçi ve 256 Mgb ram hardisk samsung n 0411. panasonik'in verdiği poroğramdaki minumun donanımı karşılıyor. bu olan bitenle ilgili bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• ( zekidinc55 )merhaba öncelikle ulead yedi de sözünü ettiginiz çizgilerin olması olagan 8 de o sorunlar olmaz ama 8 sürümü ara bir sürüm diye yorumluyorum siz ulead 9 u kullanın evet ulead 9 unda bir çok eksigi var ama sözünü ettiniz sorunları vermez....gelelim yaşadıgınız pause sorununa siz rem tabankı aktarım yapmak istemişsizin lakin baktım rem miktarınız oldukca yetersiz yani dv formatında aktarım yapmanız kaçınılmaz rem leri aracı olmaktan çıkarın dv olarak aktarın daha sonra kesme yada birleştirme işlemleri varsa yapıp sharenin de yardımıyla istediniz formata çevirin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 4 Nisan 2007; 18:21:57 >
  • BARANER KARDEŞİN DİKKATİNE

Sevgili kardeşim gördüğüm kadarı ile burada en bilgili arkadaş sizsiniz.

benimde size bir sorum olacak.1- dv kasetli bir kameradan 1394 kartı marifeti ile bilgisayara görüntü aktarımında bir sorun yok. sadece bu görüntüyü en kaliteli bir şekilde vcd formatına çevirmek için ulead ve benzeri programların aralarında bir fark varmı hangisini kullanalım. 2-1394 kartlarının bilgisayara görüntü aktarırken gerçekten tarih ve saat görünmezmi. 3- pc ye görüntüyü aktarırken programı ( ulead'ı) vcd konumunda ayarlayıp aktarmakta bir kalite kaybı olurmu. şimdiden size ve sizin gibi yardımcı olan arkadaşlara şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadir25

KAREL-MA KARDEŞİN CEVABINDAN DOLAYI KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM. BENDE ULEADIN YAZI EKLEME ÖZELLİĞİ İLE EKRANIN ALT KÖŞESİNE TARİH YAZIYORDUM. DEMEKKİ AKLIN YOLU BİRMİŞ.
    ENAZINDAN 1394 VE BENZERİ CAPTURE KARTLARIN TARİH ÖZELLİĞİ OLMADIĞINI ANLADIK. BİR DE SORUM OLACAK

ACABA ULEAD İLE PINNACLE ARASINDA VCD FORMATINDA PC YE 1394 İLE GÖRÜNTÜ AKTARILIRKEN KALİTE FARKI VARMI. BEN ULEAD KULLANICISYIM. EĞER DAHA KALİTELİ VCD AKTARIMI YAPIYOR İSE PINNACE KULLANAYIM MI ???.

SORUMA VERİLECEK CEVAP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

ulead 7, 8, 9tr, 10, pinnacle, nero ve bir iki program daha kullandım. en çabuk aktarımı tabiki tv kartı yardımı ile yapıyorum. tabiki tarih ve saati kendisi atıyor. öncelikle ulead 9tr ikinciye nero kullanıyorum. tavsiyem ulead. pinnacle ile ulead arasında kalite yönünden fark yok. fark aktarılan (kamera) cihazın kalitesinde derim.

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.