Şimdi Ara

Ders için tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tabs6 ipad 8 ikinci el ipad pro veya air alabilirim.Ekranı çok önemli benim için ne alayım sizce?Kullananlar yazarsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ipad pro en iyi ekrana sahip tablet olarak geçiyor

tabs6 yerine s7 veya huawei matepad pro ya bakabilirsin.

air alacaksan büyük ihtimal başlangıç seviyesinden bahsediyorsun 64gb az gelir. 128 gb modeli de yok 256 olanda 7 bin tl. bunu düşünmen lazım 64 az şu dönem için. tabletlerdeki uygulamalar 100 200mb en hafifi pdf falan yükleyeceksin vs. ayrıca ipad alırsan kalem içinde 1300 vermen lazım.

• hocam 64 neye yetmiyor? tablette fotoğraf depolamıyoruz veya oyun oynamıyoruz pdf ve slayt üstünden ders çalışıyoruz, ve her uygulama 200mb değil

• Tab s7 aldim geri iade olmayınca zararına sattım.Ekrani çizgilenme yapiyordu.Berbat bi ekrana sahipti.Servis de ekranin normal olduğunu söylüyordu...

• Tablet konusunda apple 1 numaradır ama eger apple ın klasikleşmis notability gibi uygulamalarına ihtiyacın yoksa kalemide icinde olan huawei matepadlere bakabilirsin bence ipadlere tek rakip o
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaTosun

hocam 64 neye yetmiyor? tablette fotoğraf depolamıyoruz veya oyun oynamıyoruz pdf ve slayt üstünden ders çalışıyoruz, ve her uygulama 200mb değil

24gb sistem varsayılanı olsa sana kalıyor 40gb. ders çalışacağı için kitapları uygulamaları videoları düşünelim. dışarı çıktığında dinlemek için yüklediği müzikler falan 64 gb oldukça az bir boyut. aldıktan sonra görürsünüz. sonradan sd card tarzı şeyler de takılamıyor. Uzun ömürlü olmaz o yüzden

• hocam 24gb sistem varsayılanı ne öyle :D ayrıca size 3 diziden üçer sezon dizi indiririm yine dolmaz o 40gb :))

• 5 aydır Air 3 kullanıyorum aldığım en mantıklı şey olabilir. Ben kalemiyle 3700 civarına almıştım airpods kampanyası vardı. Ekran konusunda ben aşırı memnunum hiç göz yormuyor kalemle yazarken ses çıkarmıyor. True tone olayı süper ortama göre ayarlıyor ışığı. iPad 8 de kullandım biraz ekran cidden çok fark ediyor. Mavi ışığı direkt anlıyorsunuz ve kalemle yazmak bana çok rahatsız geldi belki Air'in rahatlığına alıştığım içindir. Ben tek sorun olarak çok uzun süre şarj olmasından rahatsızım onun dışında her şeyi süper
    Bu arada depolamadan bahsedenler olmuş 64 GB hayli hayli yetiyor. Bir sürü kitap pdf var çok az yer kaplıyorlar. Ders için kullanacaksanız kesinlikle depolamada sorun yaşamazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipp -- 12 Ocak 2021; 21:15:11 >
  • https://prnt.sc/wme33g

https://prnt.sc/wme3wz 2018 de ipad için yapılan yorum

https://prnt.sc/wme5rx

https://prnt.sc/wme7zf

https://prnt.sc/wme8di

https://prnt.sc/wmeae5

işin kısası uzun kullanımda 3 4 yıldan ve daha uzun sürelerden bahsediyorum. 64 bu dönem için yeterli olmayabilir. apple neden inatla 128 modeli çıkartmıyor bilmiyorum ama android tarafı aynı klasman için 128'den başlatıyor depolamayı. şahsen 64gb'nin çok fazla yeterli olamayacağını düşünüyorum. depolama yeri doldukça sistemin az da olsa yavaşlayacağını da işin içine katmak lazım.

internetsiz kalacağın bir yere giderken depolamaya ekstra ekstra ihtiyacın olacak bir playlist indirsen rahat 8gb tutuyor. hatta video codec ine bağlı olarak 20gb ye kadar çıkan playlistler var (40video için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EB5DF7EA3 -- 13 Ocak 2021; 10:21:14 >

• Sistem 7gb ama siz bilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipp -- 13 Ocak 2021; 18:20:28 >
  • tipp T kullanıcısına yanıt

merhaba inceleme siteleri bile varsayılan uygulamalarla 50gb ve daha az alan kalacağından bahsediyor. attığım ss lere zahmet edip baksaydınız okurdunuz. ipad air 4 de bunun apple dayatmaları uygulamalarla 50gb ve ileriki güncellemelerle daha da azalabileceği için 50gb or less olarak belirtmişler

kullandığım huawei matepad pro da bu rakam 27gb oradan yola çıkarak 24 yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EB5DF7EA3 -- 13 Ocak 2021; 19:19:21 >
  • MustafaTosun kullanıcısına yanıt

çok komik bu tarz şakaları her yerde yaparsanız sizi harcayabilirler hocam iyi forumlar. ben 64gb nin az olacağını savunuyorum sizin hakkınızda en küçük ithamda bile bulunmadım. iyi bakın kendinize saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EB5DF7EA3 -- 13 Ocak 2021; 19:18:8 >
  • bende sizi rencide edecek bir şey söylemediğimi düşünüyorum hocam:) bol şans....

24gb varsayılan ile...

• Fiyatı daha uygun ama idare edecek bir tablet alacaklar için samsung tab a7 öneririm. Her online derste %3 sarjı gidiyor 40 dk ders için. Hafıza yetersiz gelir diyenler için microsd desteği de var. N11'de peşin fiyatına taksit yapıyorlar diğerleri vade farkı koyuyor. Kalemi yok (bu olsa fiyat ne kadar çıkardı bilmiyorum), ekran kalitesi falan da fena değil idarelik 2-3 yıl götürür.
    Belediyelilerin üniversite kazananlara verdiği pcden var evde ekranı kırıktı görüntü vermiyordu monitöre hdmi kablosu bağlayıp kullandım o da son zamanlarda açılmamaya başladı o yüzden tablet almak zorunda kaldım.
    Üniversitede burslarla kendime bir cihaz alsam bile
    Ipad almayı düşünmüyorum depolama sıkıntıları yüzünden icloud'da parayla satıyorlar depolamayı bir de kalemi 1000 tl en ucuz kullanılabilir cihazı 4000 tl civarı olan bir cihaz yerine samsung kullanmayı tercih ederim.
    Ama pdf üzerine yazı yazma ve pdf kullanma uygulamaları android için çok zayıf hiçbiri notability,goodnotes standartlarında değil bunu düşünüyorsan ve bunun için almak istiyorsan samsungdan uzak dur.

6-7 yıldır hep android kullandım biraz el alışkanlığı sanırım ben senin yerinde olsaydım s6 alırdım hafızayı da microsd ile çözebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.