Şimdi Ara

Ders çalışmayı bilmiyorum. Bakar mısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 2
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 14 gün 2 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • FederalAlmanya (1 mesaj) c34tt (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> İngilizce >> Ders çalışmayı bilmiyorum. Bakar mısınız ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    12 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arkadaşlar sözel yazdığıma bakmayın ben İngilizce'ye çalışıyorum. Ama hiç fark etmez sözel derslerde de aynı sorunu yaşıyorum. Hocalar diyor ki konuyu çalışın atıyorum 10 dk sonra hemen test çözün. Arkadaşlar o konu içerisinde Allah bilir kaç tane ezber isteyen yer var eee testte onu soracaklar? Ben sadece bir konuyu 5 saate yakın çalışıyorum. Neden biliyor musunuz? Test çözebilmek için. Ezberlemeye çalışıyorum. Ara veriyorum 1-2 saat sonra tekrar ezberlemeye tüm her yeri ezberlediğim zaman konu çalışmaya geçiyorum. Mesela atıyorum tarih dersi olsun ilk Türk devletleri olsun. Siz oturdunuz başına okuyorsunuz artık kaç dakikaysa hemen ardından teste mi geçiyorsunuz pekişsin diye? Konu yorum soruları dışında full ezber nasıl geçiyorsunuz? Nasıl ezberliyorsunuz da hemen konu pekiştirmek için ezbere geçiyorsunuz? Ben ders çalışmayı mı bilmiyorum? Hoş gerçi çooook uzun yıllar sonra ilk defa ders çalışmaya başladım desem yeridir. 

Dil için konuşalım. Konu anlatımına geldim. Kullanımını vs biliyorum hemen çözdük eyvallah. Adam o konuya özel 20 tane kelime veriyor. Adam diyor ki konuya çalış hemen teste geç. Ben o 20 kelimeyi kafama 15 dk de çözüpte teste geçecek adam değilim ki? Beynimin onu hazmetmesi lazım. Kimi kelime var 5 dk de giriyor aklıma kimisi var 1 saatte girmiyor. Giriyor sanıyorum ama unutuyorum. Gel de çöz şimdi testi işin yok. Nasıl ders çalışmam gerektiğini bilmiyorum yani bir konuya saatler ayırıyorum. Millet sözel derslerde 3 saatte uçuyor. Rica ediyorum bu soruyu tecrübeliler cevaplasın. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Teğmen
    140 Mesaj
    Valla kardesm bizde zamanında bu yollardan keştik ezber sistemi dayattıkça dayatıyorlar her hoca kafalarına göre ders anlatımı yapıyor eğitim sistemi böyle maalesef süreci alışmaya çalıs anca öyle motive et kendini
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.