Şimdi Ara

Ders çalışmaktan göz numarası ilerleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ders çalışmaktan ilerler mi gerçekten? İlerliyorsa siz nasıl önüne geçiyorsunuz??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• göz bozukluğuna göre deişir mesela ben hipermetropum doktora sormustum seninki ilerlemez demişti
  • nYato N kullanıcısına yanıt
    Miyopta ilerliyor sanırım :/ 3 senedir rahattim bir hal var da bilemiyorum gideyim bir doktora en iyisi

• ayrıca miyopta ilerleme ve gerileme olmuyor diye bana doktor demişti moral vermek için mi dedi artık bilmiyorum ama 18 senedir gözlük takıyorum 1 numara desen oynamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-21B0EEEB6 -- 26 Aralık 2017; 10:9:21 >
  • Olmaz mi oluyor ilerleme. Gerileme olmuyor diye biliyorum.

• 6 ay içinde 0.75 derece arttı gozlerimin derecesi
    0.75 den 1.5 a çıktı.Doktor oss çalışırken benimde gözlerim büyümüştü dedi.Tus çalışırken 2 numara büyüdü dedi
    1 saat çalışıyorsan 3-5 dakika uzaklara bak pencereden rahatlatır büyümeyi mininuma indirir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • göz kası hareketlerini yapabilirsin ben 2 3 yıldır yapıyorum memnunum

Ders çalışmaktan göz numarası ilerleme
  • 2-3 senedir durmuştu ne güzel. Allah'ın belasi sınav

• evet miyop ilerleyebiliyor
  • Bende de miyop var şimdilik durdu gibi ya da çok yavaş ilerliyor.

9. sınıfta canavar gibi ilerliyordu 1.75 den 3 oldu yine öyle bir atak bekliyorum ben.
  • ders çalışmıyorken arada sırada uzaklara bakmak işe yarıyor sanırım bu noktada ben yürürken hep ufuk çizgisine bakıyorum hem daha cool gösterir hem görmek istemediğim insanları görmem hem gözüm ilerlemez bir taşta üç kuş

• Göz numarası nerde ölçülüyor?

• Ölçüm cihazları bazı hastanelerde doktorlarin yaninda oluyor bazen dışarda oluyor ölçtürüp öyle giriyorsun doktorun yanına.

• Benim ilerledi

• Saatlerce oturup kitaptan defterden başınızı kaldırmazsanız ilerleme ihtimalini çok yükseltir. En az 40-45 dakikada bir 5 dakika olsa bile ortam değiştirin. Yüzünüzü yıkayın. Beslenmenize dikkat edin uzun süreler aç kalmayın. Uyku çok önemli uykunuz düzensiz ise göz derecesi daha hızlı ilerler. Ders çalışmak yüzde 30 etkiliyorsa yeme alışkanlığı+uyku düzeni yüzde 70 etkliyor. Yani sonuç olarak sadece ders çalıştığınız için dereceniz ilerlemez. Ayrıca göz derecesi geriler diyen arkadaş yanılıyor. Her zaman ilerler. Ancak ölçüm yapan makineye göre değerler değişebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1,5 dereceden gözlük takdığım halde 2,5 a geldi 1 senede

• sozelcidonanimhaber S kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki gene iyi en azından tepki veriyor yani 18 yılda hiç mi tepki vermez bir insanın gözü.

• bende göz tembelliği ve astigmat var ilerler mi? Hoca göz tembelliği olanlara gözlük takmasını tavsiye ederim dedi.
  • lazer ameliyati olali 4 ay oldu ve bolumden dolayi surekli okumam gerekiyor. ben de bu konuyu doktoruma sordugumda yalnizca yakindan okumalar yapmamak gerektigini gozu uzaktan okumaya alistirmak gerektigini soyledi. yakindan okudugunda gozunun yapisi da numaranin artmasina yatkinsa alisiyormus ister istemez ilerliyormus

• benimki miyoptu ilk takmaya başladığımda 3.00 falandı geçen sene ocak ayı civarı gibi 1.75kullanıyordum fakat o zamandan beri düzgün bir şekilde tkamıyorum ve ders çalışmaktan vb yükselmiştir muhtemelen
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.