Şimdi Ara

Ders çalışmak için bir öneri sunar mısınız? Ders çalışmayı bilmiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 ay
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • RamseyBolton (1 mesaj) Kurtçu Restrop (1 mesaj) Coals (1 mesaj) c34tt (1 mesaj) Guest-41861B983 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT / YDT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Ders çalışmak için bir öneri sunar mısınız? Ders çalışmayı bilmiyorum.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    11 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arkadaşlar sözel yazdığıma bakmayın ben İngilizce'ye çalışıyorum. Ama hiç fark etmez sözel derslerde de aynı sorunu yaşıyorum. Hocalar diyor ki konuyu çalışın atıyorum 10 dk sonra hemen test çözün. Arkadaşlar o konu içerisinde Allah bilir kaç tane ezber isteyen yer var eee testte onu soracaklar? Ben sadece bir konuyu 5 saate yakın çalışıyorum. Neden biliyor musunuz? Test çözebilmek için. Ezberlemeye çalışıyorum. Ara veriyorum 1-2 saat sonra tekrar ezberlemeye tüm her yeri ezberlediğim zaman konu çalışmaya geçiyorum. Mesela atıyorum tarih dersi olsun ilk Türk devletleri olsun. Siz oturdunuz başına okuyorsunuz artık kaç dakikaysa hemen ardından teste mi geçiyorsunuz pekişsin diye? Konu yorum soruları dışında full ezber nasıl geçiyorsunuz? Konu tekrarı zaten yapılır o problem değil önemli olan ben o konu başına oturduğumda ilk 15 dk okuduğum zaman aklımda bir şeyler kalsa bile yorum oluyor. Herhangi bir cevap oluşturmuyor bana. Nasıl ezberliyorsunuz da hemen konu pekiştirmek için ezbere geçiyorsunuz? Ben ders çalışmayı mı bilmiyorum? Hoş gerçi çooook uzun yıllar sonra ilk defa ders çalışmaya başladım desem yeridir. 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• ben ezber yapmıyorum konuya alelade okumadan bakarak teste geçiyom sonra testte takıldıkça baka baka ilerliyorum. bence en iyi öğrenme yöntemi bu
  • Teğmen
    119 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ARAGORNyeg

Hocam biyoloji için konuşacağım. Ben şahsen ezber yaparken birine anlatır gibi yapıyorum konuyu iyice çalıştıktan sonra bırakıyorum artık. Çünkü sözel konular biraz zaman işi oturması gerekiyor direkt test çözmeye çalışırsan pek verimli olacağını düşünmüyorum. Örnek verelim dolaşım sistemi. Bugün konuya iyice çalışıp bırakırım. Yarın baştan çalışıp konuyu iyice oturtup test çözerim. Umarım faydalı olmuşumdur
    |
    |
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    ben ezber yapmıyorum konuya alelade okumadan bakarak teste geçiyom sonra testte takıldıkça baka baka ilerliyorum. bence en iyi öğrenme yöntemi bu
    |
    |
  • Çavuş
    48 Mesaj

düz okuyarak ezber yapmaktansa kodlama yapmaya çalış örneğin burs veren ilk türk devleti ''Karahanlılar''dır nasıl tutuyorum aklımda kurtlar vadisinde karahanlı vardı baron zengin bir adam tabi milleti fonluyor o hesap :)

Yoksa bunun gibi yüzlerce bilgi var hepsini düz okuyup ezberlemek akıl işi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coals -- 5 Mart 2021; 11:31:15 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Sohbet
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.