Şimdi Ara

Ders Çalışma PLANI [ İddia Ediyorum Bu Program Size Tavan Yaptıracak ] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
143
Favori
163.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mert AYDIN

Ekstra yaptığım birşey olmadı .
    Ciddi olarak programı yerine getirdim.
    Ne yalan söyleyeyim çokta iyi bir puan geldi benim için :)

benim hedefim iyi bir tıp fakültesi...Ama okuduğum okul gerçekten eğitim açısından kötü.Ekstra birşey yapmadım demişsiniz ama Ygs için hazırladığınız program varsa yazarsanız çok sevinirim.Ayrıca YGS konularını tam olarak ne zaman bitirdiniz?
  • bişey soracaktım özelden de msj atamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhat1026 -- 21 Nisan 2012; 19:04:52 >
  • ne demek istediğini anlamadım?
  • Biri 4shared.com yükleyebilir mi ? Mobiller indiremiyor.
  • Konuyu geliştirmek için birkaç eleştiri.

quote:

Teorik 1 : Beyin öğrendiği her bilginin %70'ini 24 saat içerisinde unutmaktadır .

Genellemeler yerine koşullu doğrular kullanmak bu gibi hatalı cümleleri azaltır.
    "Teorik 2", koşullu doğru örneğidir, "sistematik tekrar" koşulu var. :)

- Beyin öğrendiği her enformasyonun %70'ini 24 saat içerisinde hangi koşulda unutmaktadır?

Ayrıca bahsi geçen şey "bilgi" değil, enformasyondur.
    Bilgiler kitapta vs. yazmaz, onlara ulaşmak için eldeki enformasyonları da gözeterek
    araştırma yapılması gerekir.

Bilgi sorusu:
    - Şu an hangi marka cep telefonun hangi modelini kaç kişi kullanmaktadır ve % kaçı erkektir ?

Veri,enformasyon ve bilgi kavramının oturması açısından Melih Arat'ın Sıra Dışı Yaşam Becerileri
    adlı kitabından yapılan şu alıntıyı okuyabilirsiniz:
    http://www.scribd.com/doc/90215240/veri-bilgi-enformasyon

quote:

Teorik 2 : Bilginin kalıcı belleğe aktarılması sistematik tekrarla mümkündür .

Etkin öğretme tekniklerini hatırlayınız, o tekniği kullanarak hafızanıza aldığınız enformasyonu 24 saat içerisinde unuttunuz mu?
    Eğer bu teknik kullanılmadıysa 2. ve 3. maddeye katılıyorum.

Konuyla alakasız eleştirilerim:
    - "Teorik 1, Teorik 2" gibi yazılar hatalıdır. İngilizceden Türkçeye yapılan çevirilerdeki hatalar nedeniyle bunlara alıştık.

Bakınız kitaplardaki yazım hatalarından biri, "2.5. şekil" yazmaz ama "Şekil 2.5" yazar.
    Siz 1. gelen yarışmacıya "Yarışmacı 1" mi dersiniz yoksa "1. yarışmacı" mı?

- "Teorik, uygulama dışında kalan, akla dayanılarak ileri sürülen düşünce." olarak tanımlanıyor.
    Uygulama dışında kalan bir konuda uygulama yaptırmaya çalışmak pek anlamlı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virs -- 27 Nisan 2012; 1:03:47 >
  • Eşit Agırlık ögrencisi için yapılan program varmı acaba düzenleyen varmı bu programı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: virs

Konuyu geliştirmek için birkaç eleştiri.

quote:

Teorik 1 : Beyin öğrendiği her bilginin %70'ini 24 saat içerisinde unutmaktadır .

Genellemeler yerine koşullu doğrular kullanmak bu gibi hatalı cümleleri azaltır.
    "Teorik 2", koşullu doğru örneğidir, "sistemik tekrar" koşulu var. :)

- Beyin öğrendiği her enformasyonun %70'ini 24 saat içerisinde hangi koşulda unutmaktadır?

Ayrıca bahsi geçen şey "bilgi" değil, enformasyondur.
    Bilgiler kitapta vs. yazmaz, onlara ulaşmak için eldeki enformasyonları da gözeterek
    araştırma yapılması gerekir.

Bilgi sorusu:
    - Şu an hangi marka cep telefonun hangi modelini kaç kişi kullanmaktadır ve % kaçı erkektir ?

Veri,enformasyon ve bilgi kavramının oturması açısından Melih Arat'ın Sıra Dışı Yaşam Becerileri
    adlı kitabından yapılan şu alıntıyı okuyabilirsiniz:
    http://www.scribd.com/doc/90215240/veri-bilgi-enformasyon

quote:

Teorik 2 : Bilginin kalıcı belleğe aktarılması sistematik tekrarla mümkündür .

Etkin öğretme tekniklerini hatırlayınız, o tekniği kullanarak hafızanıza aldığınız enformasyonu 24 saat içerisinde unuttunuz mu?
    Eğer bu teknik kullanılmadıysa 2. ve 3. maddeye katılıyorum.

Konuyla alakasız eleştirilerim:
    - "Teorik 1, Teorik 2" gibi yazılar hatalıdır. İngilizceden Türkçeye yapılan çevirilerdeki hatalar nedeniyle bunlara alıştık.

Bakınız kitaplardaki yazım hatalarından biri, "2.5. şekil" yazmaz ama "Şekil 2.5" yazar.
    Siz 1. gelen yarışmacıya "Yarışmacı 1" mi dersiniz yoksa "1. yarışmacı" mı?

- "Teorik, uygulama dışında kalan, akla dayanılarak ileri sürülen düşünce." olarak tanımlanıyor.
    Uygulama dışında kalan bir konuda uygulama yaptırmaya çalışmak pek anlamlı gelmedi.

Hocam harika bir eleştri olmuş .
    Bu denli detaylı incelemeniz takdir gerektiriyor doğrusu .
    Verdiğiniz bilgilere göre ana mesajı şekillendiricem
    Ama şimdi ders çalışmalıyım :)
    Saygılarımla
  • Valla ellerine sağlık dostum bende böyle bir şey istiyordum.

Teşekkürler
  • Orijinalden alıntı: Serhat1026

10.sınıfım.ygs için neler yapabilirim?? hedefim ilk 1000 ve tıp bu arada..

Mail olarak cevap gönderdim , bir kontrol et dostum .

bizede mail atabilirsen seviniriz bende 10.sınıfım
  • OFFİCE yüklü degil.office paralı :(
  • quote:

Örnek Programlar :http://s2.dosya.tc/server12/3QSmm5/DersD_k_manlar__SAKINS_LMEY_N_.rar.html

İyi güzel hazırlamışsın da kardeş dershaneye gidenler napacak gündüzleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: FJieQuen.RAA

OFFİCE yüklü degil.office paralı :(

- Ücretsiz, açık kaynak ve platform bağımsız olan OpenOffice.org programını kullanabilirsiniz.

- Program yüklemeden, ofis dosyalarını Google Docs'a yükleyerek de açabilirsiniz:
    http://docs.google.com
  • dosyayı indirdim . eline sağlık . konular ayrı - çalışma saatleri ayrı . konuları alaveresiye zamanlaramı serpiştireyim? ve sonra tekrar zamanlarınımı belirleyeyim . biraz açıklarsan sevinirim.
  • Hocam cok güzel fakat şu tarihleri silip upload edebilirmisin ? Bende sadece viewer var yani görüntüleyebiliyorm fakat değiştiremiyorum içeriği.Yazıcıdan cıkartıp kendıme göre tarihleri atıcam.
  • teşekkürler, bi inceleyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virs

quote:

Orijinalden alıntı: FJieQuen.RAA

OFFİCE yüklü degil.office paralı :(

- Ücretsiz, açık kaynak ve platform bağımsız olan OpenOffice.org programını kullanabilirsiniz.

- Program yüklemeden, ofis dosyalarını Google Docs'a yükleyerek de açabilirsiniz:
    http://docs.google.com

süpersin sağol.Mert sanada teşekür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FJieQuen.RAA -- 23 Nisan 2012; 7:55:55 >
  • reserved
  • Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

dosyayı indirdim . eline sağlık . konular ayrı - çalışma saatleri ayrı . konuları alaveresiye zamanlaramı serpiştireyim? ve sonra tekrar zamanlarınımı belirleyeyim . biraz açıklarsan sevinirim.

Programda belirtilen konu isimleri , konuyu kavrama adına yapılabilecek her türlü çalışmayı içerir dostum .
    Dilersen buna soru çözmek de , dilersen konuyla ilgili örnek çözümleri incelemek de dilersen herhangi bir siteden konuyu video olarak izlemek de .

Orijinalden alıntı: Ulas.

Hocam cok güzel fakat şu tarihleri silip upload edebilirmisin ? Bende sadece viewer var yani görüntüleyebiliyorm fakat değiştiremiyorum içeriği.Yazıcıdan cıkartıp kendıme göre tarihleri atıcam.

Dostum o benimde içime dert oldu . O şeklinide atacağım .

Orijinalden alıntı: Southland

Örnek Programlar :http://s2.dosya.tc/server12/3QSmm5/DersD_k_manlar__SAKINS_LMEY_N_.rar.html

Programda verilen zaman dilimleri , tamamıyla örnekseldir dostum .
    Zaman dilimlerini kendine uygun bir biçimde yeniden düzenleyebilirsin .
    Zaten programın mantığında tekrarlar yatıyor .
  • eyvallah bir bakalım
  • Şablonu direk yayınlayabilir misiniz hocam her ders için ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.