Şimdi Ara

Ders Çalışma PLANI [ İddia Ediyorum Bu Program Size Tavan Yaptıracak ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
143
Favori
163.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Örnek Programlar :http://s2.dosya.tc/server12/3QSmm5/DersD_k_manlar__SAKINS_LMEY_N_.rar.html
    Buda Yeni Program ( İÇİ BOŞTUR , sizin doldurmanız adına verilmiştir , ancak mantığı anlamanız için , ilkinede bir bakın derim . :http://s2.dosya.tc/server13/kDAsx5/DersProgram_.rar.html

Evet arkadaşlar bugün YGS sonuçlandı .
    Herkesin gözü LYS'ye dikilmiş durumda .
    Bense tekrar size katkım dokunması adına bir çalışmamı daha sizlerle paylaşmak istiyorum .
    Öncelikle bilin ki bende siz gibi bir öğrenciyim ve bende YGS'ye girdim .
    Ancak nazara olan inancımdan ötürü puanımı paylaşmak istemiyorum .
    Lütfen şimdiden suyunu çıkartma , ciddiyetimi suistimal etme adına eylemde bulunacak arkadaşlar bari burada denemesin .
    Arkadaşlar Allah'a şükürler olsun ki iyi bir puan aldım .
    Ve de beni tanıyan bilir , az çok bu işin sistematiğini götürmeyi deneyen sürekli yeni şeyler bulmaya çalışan bir yapım var .
    Ve de biliyorsunuz ki bizi başarıya götüren altın anahtar yüzyıllardır değişmemekte " ÇALIŞMAK "
    Ama Nası Çalışmak ?
    Size yemin ediyorum , çoğunuz sistematik çalışmıyorsunuz , ve sonuç olarakta başarı bekliyorsunuz .
    Size birşey söyleyeyim .
    Çalışmanızı fizyolojinize uydurmadığınız sürece hiçbir verimde alamayacaksınız .
    Maalesef durum böyle sevgili arkadaşlar .
    Herneyse geçelim başlıkta bahsettiğim , puanınızı katlayacak bilgilere :
    Öncelikle arkadaşlar olaya kendimle ilgili küçük bir anımla başlamak istiyorum :
    Geçen sene bugünlerdi . İşi ciddiye alma adına elimden geldiğince birşeyler deniyordum . Ancak anlarsınız ya olmuyordu . Birşeyler eksikti .
    Bana en çok koyan şey ise : 2 gün önce çalışıp muazzam oturttuğuma inandığım bi konudan 2 gün sonra karşıma bir soru çıkınca ikilemlere düşmem , soruyu yapamamdı .
    Anladım ki , bu iş eşek gibi çalışmayla falan olmuyor .
    En azından bende işlemiyor :
    Birşeyler olmalıydı . Onca adam başarıyorsa , birşeyleri farklı yapıyor olmalıydı .
    Bu şekilde araştırmaya koyuldum , ve ilginç şeyler öğrendim . Hepsini olmasada bir kısmını bu başlık altında sizlerle paylaşacağım.
    Şimdi programa geçmeden önce , bilmeniz gerektiğine inandığım kısa kısa teorikler paylaşacağım . Sıkıcı olmayacak , yada olacak ama okuman senin hayrına aziz kardeşim :)
    Teorik 1 : Beyin öğrendiği her bilginin %70'ini 24 saat içerisinde unutmaktadır .
    Eminim ki bu teoriği daha öncede duydunuz .
    Ve hiçbir zaman böyle muazzam bir bilgiyi kendiniz adına kullanmadınız .
    Şimdi burada ki muazzamlık nedir biliyor musunuz ?
    Gün içinde sizi sıkan , sizi çok mutlu veya mutlu eden her bir anınız bu sistem olmasaydı aklınıza her geldiği anda kalbiniz pompa manyağı olur ve tahmini ömür süreniz yarı yarıya azalırdı .
    Tabii ki öğrenci olarak bize göre oldukca kötü bir durum .
    Teorik 2 : Bilginin kalıcı belleğe aktarılması sistematik tekrarla mümkündür .
    Eminim ki bunu ilk teoriğe göre daha da çok duydunuz .
    En azından işi gücü olmayan rehberlik hocalarının YGS-LYS süresince size bunu milyon kez hatırlattığından eminim :) .
    Teorik 3 : Kalıcı belleğe aktarılmak istenen bilgi :
    10 Dakika Sonra
    1 Gün Sonra
    1 Hafta Sonra
    1 Ay Sonra
    6 Ay Sonra
    tekrar edilmelidir .

O halde öyle bir program yapacağız ki , hem bu teorikleri içinde barındıracak , hem de esnek ve ergonomik olacak .
    Hadi yapalım

Not 1: Program , LYS sürecine kadar tahmini en az 30 gün rapor alabilen öğrenciye göre öngörülmüş olup , son derece esnek ve organiktir .
    Not 2: Sayısal öğrencisi olduğum için program içerisinde , sayısal öğrencisine daha yatkın kalıplar ve dökümanlar göreceksiniz .

Program Temelleri

- Tam olarak nerede olduğunuzu , ne olduğunuzu net ifade edin. ( Şu konulardan eksiğim , Şu konulardan tekrar yapmalıyım , Şu konularım kusursuz )
    - Lys ders çizelgelerinizi önünüze serip , olayı bütünüyle görmeye çalışın .
    - Eksik konularınıza göre günlere düşün parçalamanız gereken konu başlıkları artacak veya azalacaktır .
    - Temeli olan , az çok olayı bilen , Lys öğrencileri için günde 2 konu kafidir .
    - Programın işleyişi ise özetle şöyledir :
    Programda o güne bırakılmış konular , öncelikle konu anlatımıyla beraber çalışılır , konu anlatımının anlaşıldığı düşünülünce , çeşitli kaynaklardan soru çözünülmelidir . ANCAK BİZİM PROGRAMI DEĞERLİ KILAN TEKRAR MANTIĞIDIR . ( İleri ki maddede tekrar mantığını detaylıca şekillendirip anlatacağım .) Burada dikkat edilmesi gereken husus , çözülen kaynakların niteliği , akıcılığı , müfredatı takip durumudur .
    - Tekrar Mantığı : Teorik 2 ve Teorik 3'ten az çok kafanızda şekillendiğine inanıyorum :) .
    Özetle diyelim ki 1 Mayıs pazartesi gününe Organik Kimya verdiniz . Aynı gün içinde çalışmalarınız bittikten sonra ( takriben yatmadan önce ) şöyle bir gözden geçirilmelidir .
    Ertesi gününde , 10 dakika kafi olup bakmak yeterlidir. Unutmayın , amaç göz ucuyla tekrar etmek .
    1 Hafta sonrasında , 10 dakika tekrar
    1 Ay sonrasında , 10 dakika tekrar
    6 Ay sonrasında , 10 dakika tekrar . ( LYS'ye 1,5 Ay kaldığı varsayılırsa bu çokta akıllıca bi tekrar olmayacaktır heralde :) ) .

Sistem hatlarıyla bu şekilde .
    Şimdi örnek programlardan bir kaç tanesini sizle paylaşayım , olayı tam olarak kavrayın .
    http://s2.dosya.tc/server12/3QSmm5/DersD_k_manlar__SAKINS_LMEY_N_.rar.html

Bu çalışmamı eleştirecek , olumlu olumsuz birşeyler katacak herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum .
    Tavsiyelerinizide konu içine eklemeye çalışacağım .
    Saygılarımla .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert AYDIN -- 3 Mayıs 2012; 9:02:51 >

• Bir inceleyelim bakalım neler olacak. Teşekkürler dostum.
  • dosya inmiyor
  • Eline sağlık.
  • bunu deneyeceğim mutlaka teşekkürler
  • bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

dosya inmiyor

Kontrol ettimde bir sıkıntı yok gibi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert AYDIN

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

dosya inmiyor

Kontrol ettimde bir sıkıntı yok gibi ?

firewall engellemiş kapatınca düzeldi
  • kardeşim uğraşmışssın teşekkürler bir bakalım.
  • Herkese çok teşekkür ederim
  • sağol
  • çok teşekkürler.
  • sağol dostum
  • Çok teşekkürler
  • Teşekkürler.
  • Takip
  • süpersin ya tebrik ettim
  • Sınava girdim yani kullanmayacağım artık fakat ama güzel olmuş forumun böyle paylaşımlara ihtiyacı var
  • Ya bir tek ben de mi hata veriyor? inmiyor dosya
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.