Şimdi Ara

Derin Dondurucu Önerileri En İyi Derindondurucu Hangisi (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
990
Cevap
60
Favori
537.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @andios hayirli olsun gule gule kullan. Senin listeye benzer kisa bir liste yapmistim ama bir de fiziken urunleri sahada inceleyeyim dedim. Ornegin altus modelleri litre bakimindan avantajli gozukuyor ama Arcelik magazisina girip, sonra carrefour da Altus’lari inceleyince, detaylarda Arcelik’in net daha kaliteli oldugunu gozlemledim. Ornegin, kolay kapi acma olayi ve kapi kolu kalitesi Arcelik’te net daha iyi, plastik aksan ve raflar daha saglam gozuktu, aydinlatma neredeyse yeni modellerin hepsinde led arcelik’te ama altus’un dik modellerinde yok vs. . Gelelim profilo ve siemens grubuna, en önemli farkları kasa ve kapaktaki kalınlık farkı, bu da bariz iyi izolasyonla sonuçlandığı için tüketim ve dondurma değerlerine yansımış. Ama arcelik’in sundugu nofrost fiyatlarina defrost satmaya calisiyorlar izolasyon detayı dışında, raflarda vs. bariz bir malzeme/kalite farki gozlemleyemedim. Bence nofrost dondurucu modelleri gereksiz pahali ama statik modelleri tercih edilebilir. Aslında frost feee kategorisinde hem izolasyona bağlı tüketim ve teknik veri hem de kullanım açısından f/p ürünleri whirlpool un ürettiği hotpoint/indesit modelleriymiş ama piyasadan çekilmişler, mağazarda gördüğüm tek tük kalan ürünleri beğendim. Vestel en merak ettiklerimdendi, malzeme kalitesi, gorsel vs iyi ama bence ergonomi ya da kullanima dayali saglamlik sorun olabilir gibi geldi ama vestel de kaliteliydi yerliler icerisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle37 -- 9 Ağustos 2019; 23:31:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eagle37 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Sizin incelemenize bakarak kötü bir karar vermemişim diyebilirim o zaman.

Bizde temas ettik kapısını açıp bastırdım ettim menteşelere ne olur diye falan sağlam göründü.

Sağolsun firmada inanılmaz sıcak kanlı ve yardımsever olunca alıverdik :)

İstediğim tek şey soğutma sisteminde problem çıkmasın içerisindeki yiyeceklere iyi baksın yeter. Zaten ayda 3-5 defa kapısı açılıp kapatılır en fazla.
  • Merhaba, Uğurun https://www.ugur.com.tr/urun/ued-5170-dtk-a linkteki modeli 1100 tl alınır mı? ürün sıfır ve defolu(çizik vs.)
  • Profilo DF1033W3VV bu model 1900tl alınırmı arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 02an1907 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, belirttiginiz urunun enerji degerleri iyi ama litre hacmi düşük, no frost değil. Bütçeniz o civardaysa, altus al509, vestel 1102, regal 2102 modelleri 1100-1200 aralığında ( ortalama 175 litre civarı net hacim), defosuz bir ürün olarak bu modelleri almayı düşünebilirsiniz.

No frost olarak, en uygun regal cder2102 nf modeli var, 1399 civarıydı en son baktığımda.

• CemalSanane kullanıcısına yanıt
    Ürün no frost değil, o fiyat aralığında, arçelik 2061, arçelik 2071 yada grundig 7290 düşünün bence, no frost bir ürün almış olursunuz

• eagle37 kullanıcısına yanıt
    No frost olması farkedermi acaba

• merhaba arkadaşlar bende derin dondurucu alacağım, max 2000 TL ye kadar no frost dikey hacmi geniş derin dondurucu tavsiyeleriniz var mıdır? altus regal vs var sanırım ama altus nasıldır önerir misiniz?
  • CemalSanane kullanıcısına yanıt
    Tercihe bagli, bu dik urunler genelde dar alanlara koyuldugu icin 6 ayda bir , senede bir buz temizlemek istemezseniz nofrost iyidir. Ama duzenli temizlerim derseniz, statik modeller de iyi olabilir tabi ki.

• simfermiydi ugurmuydu bi model inceledim. statikti ama içinden teller borular geçmiyordu. hoşuma gitti derli toplu olması. no frost değildi farklı bir sistemi mi var nette pek bilgi göremedim

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfunak

simfermiydi ugurmuydu bi model inceledim. statikti ama içinden teller borular geçmiyordu. hoşuma gitti derli toplu olması. no frost değildi farklı bir sistemi mi var nette pek bilgi göremedim
    Simfer'ler dediğiniz gibi. Bu arada derin dondurucuda çok kaliteli bir marka olmadığı sürece no frost alarak riske girmeyin. Statik cihaz daha yüksek performanslıdır, arıza riski çok düşüktür.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba sizi hatırlıyorum beyaz eşyadan iyi anlarsınız Profilo DF1033W3VV bu model alınırmı 1850 8taksit

Bugün babannemize alalım diye kararlaştırmıştık, buz çözmeyle uğraşamaz diye no frost alalım dedik ama dediğiniz kafamı karıştırdı biraz.
    Uğur ued 5170 (statik-liste fiyatı:1610 tl) ile 5168 (no frost-lf: 2390 tl) arasında kalmıştık, hangisini tavsiye edersiniz?

ek olarak yakında bu cihazlardan birini tek çekim/nakit almış olan var mı kaça aldınız acaba ona göre pazarlık yapalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemalSanane

Hocam merhaba sizi hatırlıyorum beyaz eşyadan iyi anlarsınız Profilo DF1033W3VV bu model alınırmı 1850 8taksit
    Teşekkür ederim. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Dondurucu alırken günlük dondurma kapasitesi ve çalışmama durumundaki saklayabilme süresine dikkat edin. Markaları bu şekilde kıyaslayın.

Günlük dondurma kapasitesi yüksek cihazlar gıdalarınızı hızlı dondurur, besleyici değerler ve lezzet korunur. Aynı zamanda bu kapasitenin yüksek olması derin dondurucunun güçlü bir kompresöre ve soğutma sistemine sahip olduğunu gösterir.

Saklama süresi ise yalıtımının iyi olduğunu gösterir.

Bahsi geçen Profilo günde 28 kg gıda dondurur ve çözülmeye karşı 22 saat korur.

Örneğin bir Arçelik'e baktığınızda bu değerler çok daha geridedir.

Dondurucunun uzmanı Liebherr'dir. Üzerine tanımam.

Ondan sonra BSH grubu ve Electrolux gelir. Gerisi piyasa işidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 27 Temmuz 2019; 0:31:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: merenwen

Bugün babannemize alalım diye kararlaştırmıştık, buz çözmeyle uğraşamaz diye no frost alalım dedik ama dediğiniz kafamı karıştırdı biraz.
    Uğur ued 5170 (statik-liste fiyatı:1610 tl) ile 5168 (no frost-lf: 2390 tl) arasında kalmıştık, hangisini tavsiye edersiniz?

ek olarak yakında bu cihazlardan birini tek çekim/nakit almış olan var mı kaça aldınız acaba ona göre pazarlık yapalım?
    Kesinlikle statik öneriyorum. Uğur'dan önce de Profilo'ya bakmanızı öneririm.

No frost almak çok riskli, ufacık bir arıza olsa tüm gıdalarınız çöpe gider. No frost cihazların 5-6 sene sonra arıza yapma riski çok yüksektir.

Dondurucu günde 1-2 kez açılır, ondaz fazla karlanmaz. Gıdalar azaldıkça yazın 1 kez defrost etmek yeterlidir. Zaten en kötü ihtimalle senede 1 periyotla muhakkak cihaz temizleniyor, ekstradan buzlarını çözdürürsünüz.

Teşekkür ederim yorumlarınız için almanya üretimi dediniz bu gercekten doğrumu öyleyse tavsiyeniz uzerine yarin 1850tl 8 taksit alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: CemalSanane

Teşekkür ederim yorumlarınız için almanya üretimi dediniz bu gercekten doğrumu öyleyse tavsiyeniz uzerine yarin 1850tl 8 taksit alacam
    Değişmedi ise halen Almanya'da üretiliyor. Şüpheniz varsa müşteri hizmetlerini arayarak modeli bildirip öğrenebilir ya da bayiden cihazın içindeki etikete bakabilirsiniz.
    Hocam merhabalar siz bilgilisiniz, İyi diye Liebherr aldık üzerinde Çin mali jiaxipera çıktı. Bu marka kompresör nasıldır, diğer jiaxipera kompresör kullanan derin donduruculardan Liebherr'i ayıran nedir bu durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espial

Hocam merhabalar siz bilgilisiniz, İyi diye Liebherr aldık üzerinde Çin mali jiaxipera çıktı. Bu marka kompresör nasıldır, diğer jiaxipera kompresör kullanan derin donduruculardan Liebherr'i ayıran nedir bu durumda.
    Jiaxipera Çin malı, ancak kötü bir kompresör değil. Bosch, Siemens, Profilo, Electrolux, AEG vb. bir çok marka da bu kompresörü kullanıyor.

Kompresörün gücü, cihazın çalışma düzeni, soğutma ekipmanının dağılımı vb. bir çok etken düşük enerji tüketimi ile güçlü dondurma sağlıyor.
  • merenwen M kullanıcısına yanıt
    UED 5170'i 1386 TL 6 taksit + 75 TL Bonus ile aşağıdaki linkten sipariş ettim:

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/ugur-ued-5170-dtk-a-derin-dondurucu-460968302

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.