Şimdi Ara

Dereceli hakkinda bir akil verin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba, bugun bir yerden baslamis olayim onumuzdeki sezona kalmasin diyerek dereceli 3 mac attim 3te 0 cektim.bunda benim payim da var illa ki bu bir takim oyunu.ancak olaylar soyle gelisti :
    1.oyun = yanima gelen support karsi taraf fazla durttugu halde gidip midde kill kovaladi ve 2v1 birakti beni hep.karsi tarafi midde feedleyince adamlar kule alti bile girer oldu bana ve kaybettik.
    2.oyun= gang bilmeyen ormancimiz vardi karsi ormanciyi feedledi ve ust /orta koridora destek yerine kostek oldu bota hic ugramadi bile.mac mid ve toptan coktu
    3.oyun alt ya da jung olacaktim alt geldi,baskasi altta tasirim yoksa feed deyip salmami istedi salinca bana sup biraktilar yanimdaki adc felaketti ve kaybettik
    Simdi asil can sikan durum su: Tr serverinda oynuyorum.ne pvp, ne botlara karsi oynarken ben bu kadar kotu oyunculara denk gelmedim hic.kotu derken hem oyun hem agzibozukluk anlaminda.adamlar daha selamlasmadan ana, avrat 7 sulale,Allah kitap demeden her turlu manevi degere kufur ediyor.ben kavgada dahi bu kadar agir kufurler gormedim hayatimda. iki tanesinin nicklerini aldim pazartesi savciliga verecegim hakaretten.boylarinin olcusunu alsinlar klavye basina atip tutmasi kolay.oyuna girene kadar sustur atamiyoruz mac boyu susturdum ama hala sinirden elim ayagim titriyor maca girene kadar duyduğum kufurler yuzunden.acikcasi asiri pisman oldum Tr serverinda oynadigim ve bu tip terbiyesiz insanlarla muhatap oldugum bu kadar vakit harcadigim icin.

Simdi bu bilgiler isiginda yeni sezonu bekleyip eu serverinda yeni bir hesap acip su anki hesabi sonsuza dek Tr serverinda kapali biraksam mi? Yoksa komple oyunu mu biraksam? Ya da trdeki hesabi euya mi tasisam? Siz olsaniz ne yapardiniz arkadaslar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzen nevfik -- 28 Ekim 2017; 1:44:16 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Adc oynuyorsun sanırım. Oynama. Çık topa jayce biliyorsan jayce al bilmiyorsan camille,trundle,jax (belki riven ama şahsen ben heroyu sevmediğim için oynamıyorum) gibi yüksek 1v1 potansiyelli ilerki levellerde rahatça 1v2 3v1 hatta 4v1de kill çıkarabilecek herolar oyna. Mid taşımak için şahaneydi geçen sezonlarda fakat bu sezonda lethality buildlerin artması sebebiyle pek önermiyorum. Top lane oyundan en uzak lane gibi gözükse de sen 2/0 jayce, jax, camille iken yanına gelen 8/0 adcyi tek komboda yere serip karşı takımın moralini bitirebiliyorsun. Üstüne üstlük karşı top lane ezilmiş olacak. Tavsiyem bu sezon daha fazla ranked atmadan bu bahsettiğim ve kendinin de fark ettiği şu 3 özelliğin kesişimindeki şampiyonları bul ve oynamaya başla:

mobilite,damage,tek yemeden önce tek atabilme

Ve adcsiz oyun mu kazanılır adc çöpse oyun kaybettik diyenlere de aldırma üstteki mesajı 5 sezondur adc mid jungle oynamama rağmen yazdım. Teamfight kazanmak iyidir ama soloqda split yapabilmek 3 kat daha iyi. Ayrıca diamond aldı liglerde lane için lanede bireysel olarak avantaj kazandırmayacaksa teleport alma. Sanki oyunda tek bir lane varmış gibi oyna. Durumun iyiyken baktın sizin alt taraf batırıyor ve önemli bir ejder çıkmak üzere çık toptan bi süre mide gank at sonra bota ilerle vb hem ejder buffı alırsınız hem de birkaç kill alırsan sana kar kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaş kaç hocam ?

• ORANGEandLEMON kullanıcısına yanıt
    Evet hocam adc main oynuyorum genelde adc oynuyorum genelde tavsiyelerinize uyacagim bu saydiginiz sampiyonlar hyper carry dedikleri oluyor sanirim adcler genelde kirilgan herolar oluyor ve tflerde hele ki biraz iyi gittiyse o ana kadar direkt hedef oluyor takim kollamaz, sacma sekilde bireysel oynarsa tf yerine haritanin baska yerlerinde daginik gezerse zaten tek basina bir sey yapamiyor genelde.soylediginiz sampiyonlari deneyecegim tesekkurler

• raiser34 R kullanıcısına yanıt
    30 hocam karsimdaki insanlar benden yasca cok kucuk genelde ama madem bu oyuna yapimci tarafindan bir yas sinirlamasi getirilmiyor o zaman herkes haddini hududunu bilecek oyle nasilsa oyun anasina, kizina,milletine, dinine kufur ettim bitti gitti degil.normalde kafaya takmazdim 30 lvl olana kadar normal oyunlarda da kufure cok denk geldim birileri oyunu batirinca vb ama bu durum farkli hicbir sebep yokken agir kufurler etmeye basladilar ve dedigim gibi bu kadar agir kufurleri ben kavgada dahi duymadim

• Benim de yaşım 25 bi kaç arkadaşla oynuyoruz. Bu durumdan biz de muzdaribiz hocam. Maalesef 5 li girmek en güzeli. İsterseniz beraber oynayabiliriz.

• Şuan solo aşırı ezmedikce oyuna en az etki eden rol tank varsa zaten kaç kere öldüğü önemsiz önde dursun cc atsın yeter oyunu botu iyi olan kazanır eğer main adc oynayıp kazanamiyorsaniz cikabileceginiz elo budur ya kendinizi geliştirmeye çalışın ya zevkine oynayıp kafaya takmayin

• raiser34 R kullanıcısına yanıt
    Olur hocam ozelden sihirdar adinizi atarsaniz aksam eklerim sizi pcye gecince tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

Şuan solo aşırı ezmedikce oyuna en az etki eden rol tank varsa zaten kaç kere öldüğü önemsiz önde dursun cc atsın yeter oyunu botu iyi olan kazanır eğer main adc oynayıp kazanamiyorsaniz cikabileceginiz elo budur ya kendinizi geliştirmeye çalışın ya zevkine oynayıp kafaya takmayin

Hocam elo durumunu tam bilmiyorum su anda bir lige yerlesmedim henuz ilk 10 dereceli oyunumu atiyorum.iyi bir acilis olur diye umuyordum kaybetsem bile cok.onemli degildi dunku mac karsi takim full gold bizim takim 3plat,1 gold +ben seklindeydi buradan elo ile ilgili bir cikarim yapilabilir mi bilmiyorum.adc oynamanin zorluklarini biliyorum o yuzden last hit, pozisyon alma, tflerde ultiyi acacagim yer, skill combolari,mobilite vb konularda kendimi gelistirmeye calistim hep.ama supportsuz adc olmuyor ya da support karsi takima daha en bastan kill veriyorsa, sonra da birakip baska lane'e gidiyorsa,ormanci gang gelmiyorsa mid ve ormanci ss atmiyorsa gang geliyorlar diye acikcasi tek basina yapabilecegim pek bir sey olmuyor

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    hocam 3-5 maçta yorum yapmak yanlış olur aklına gelebilecek her türlü kötü oyunu geçirmişimdir şuan botun daha önemli olduğunu söylüyorum kötü takım elbet gelecek ama mesela 100 maçın kaçını kazanıyorsun o önemli %55-60 civarı win rate olursa iyi suplar denk gelip onlarla duolayarak yükselebilirsin ayrıca şuan sezon sonu olduğu için oynayan ve boost yapanda baya çok onlarda denk gelecek malesef

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biolystick

hocam 3-5 maçta yorum yapmak yanlış olur aklına gelebilecek her türlü kötü oyunu geçirmişimdir şuan botun daha önemli olduğunu söylüyorum kötü takım elbet gelecek ama mesela 100 maçın kaçını kazanıyorsun o önemli %55-60 civarı win rate olursa iyi suplar denk gelip onlarla duolayarak yükselebilirsin ayrıca şuan sezon sonu olduğu için oynayan ve boost yapanda baya çok onlarda denk gelecek malesef

Hocam dereceli 3-5 mac belki dediginiz gibi konusmak icin erken olabilir

Genel Kda 11.6 / 5.3 / 8.3 cikiyor bir de soyle bir bilgi var elimde 14W 6L 70% istatistik baktigimda.acikcasi kaybetmek degil oyuncu profilinin terbiyesiz, yasca ufak kisiler olmasi canimi cok sikti.oyle ki emegime acimayip hesabi silmek icin ticket actirip euw'e gecmeyi dusunuyorum ciddi ciddi.orada kufur olayina goz actirmiyorlarmis acimayip banliyorlarmis ben kufur etmedigim icin bana dokunan bir sey olmaz acikcasi.iyi sup bugune kadar hic denk gelmedi geldiyse de destegi bana degil gang gelen jungle 'a ya da roam attigi baska lane 'e oldu diyebilirim belki dediginiz gibi sezon sonuna denk gelmem dezavantaj olmus olabilir yeni sezonda mi euwde hesap acsam yoksa simdi mi ne dersiniz? Yeni sezonda degisiklikler olacak diyorlar

• Öncelikle sana şunu söyleyim karşındaki ve kendi takımındakilerin çoğu velet.Bunların verdiği en büyük sıkıntı iletişim kurmak ve oyunu okumak.Senin gibi yeni başlamış biriside tek başına kolay oyun taşıymacağına göre işin zor verebiliyorsan bir arkadaşına ilk 10 maçını attır.Sonra olaya gelirsek karşılaşcağın üç temel sorun var.

1)Takımla iletişim kurmayan ya da laf anlatamadığın tipler.Örnek görevlere gelmezler,haritada durduk yere ölürler,yanlış build kasarlar bunlara şunu yapma bunu yapma dersin sana söver.Hatalarına devam eder.

2)Aptalca oyanyıp kendi takım arkadaşını şuçlayıp ölen tipler bunlardan herhangi bir eloda kurtuluş yok.

3)Doğru şampiyon seçimleri yapmak ne yazık ki alt elolarda cannları ne isterlerse alan tipler vardır.Ya da oynadığı koridorun görevlerini yerine getirmeyen tipler.

Kısacası bunlarla düşük liglerde çok sıklıkla karşılaşırsın bu tip oyuncular oyunun mantığı anlamamış veled ya da zekası kıt yetişkinlerdir.Senlik bir durum çok fazla yoktur,dediğim gibi bu durumdan kurtulmanın en iyi yolu bilen birine ilk 10 maçını attır.En azından Altın ve gümüş -1-2 arasına düşersen bazı şeyleri öğrenmiş oyuncu kitlesiyle oynayabilirsin.Yoksa işin çok zor,alt liglerde oynayarak kendini geliştiremezsin haberin ola.

• kuklacini kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocam,

1-bunlar arasina ben de giriyor olabilirim cunku kufur edenleri susturuyorum ancak haritadan oyunu takip ederim misal az otemde birileri kapisiyorsa dunyadan bi habermis gibi minyon kesmeye devam etmem.buildler konusunda kendime guveniyorum cunku cok arastiriyorum, uyguluyorum.her sampiyon icin build listesi olusturuyorum ki oyuna girdigimde elimin altinda olsun item sutunlarina sampiyon skillerini kodluyorum levellere gore sampiyonu hic bilmesem bile zorlanmayayim diye bilmediklerimi iyi yayincilardan izleyip ogrenmeye calisiyorum vb

2-cok kez denk geldi yanimdaki sup ejderin tarafina totem atmiyor gidip ben atiyorum acilma safe oyna diyorum adam tek basina koridor itmeye calisiyor o ara gang gelirse olunce bana sovuyor onu kurtarayim derken ben de olursem tum takim sovuyor yani kordineli oynamiyorlar

3-her koridorda en az 1 sampiyonu iyi ogrenmeye calisiyorum genelde de banlanmiyor benim sectiklerim yani jungle olucam deyip ryze almiyorum gibi gibi...

Bazisi cidden velet bile degil dogurup dogurup atiyorlar sokaga ordan sokakta kalanlar hirsiz, kapkacci, tecavuzcu internet kafeye gidenler de boyle velet oluyor herhalde.

Su ana kadar koridorumda ezilme durumu pek yasamadim ama tflerdeki bencillik, basi buyruk davranislar sebebiyle cok oyun kaybettik bugun 10oyunu tamamlayip hesabi sildirecegim weste gececegim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzen nevfik -- 28 Ekim 2017; 17:20:12 >

• teyzen nevfik T kullanıcısına yanıt
    kendini geliştirme hedefin varsa westte oyna zaman kaybetmeden ama ben arkadaşlarımla oynayayım eğleneyim diyorsan trde devam et tek başına oynama arkadaş edin her yaş kesiminden oynayan insan var zaten oyunun amacıda eğlenmek değil midir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biolystick kullanıcısına yanıt
    Kendimi gelistirme hedefim var hocam yetenegimin yettigi olcude. Arkadaslarimla oynuyorum zaten ama onlar calisan ve evli insanlar benim kadar vakit ayiramiyorlar o yuzden bana gore cok geride kaldilar lolde,lvl farki olmayan,cok yetenek gerektirmeyen,bu tarz komplike olmayan iste metadir, builddir, combodur,farkli roldur vb olmayan oyunlar oynuyoruz onlarla genellikle bana geliyorlar parti atiyoruz bunun icin bir sistem kurmustum birkac ay once dahili bilesenlerde vardi konusu bilgili arkadaslara danistigim.

Dolayisiyla trden ayrilma konusunda biraz daha basina buyruk davranabilirim lolde.ama bu serverda gelismek, sabirli, saygili oyun atmak biraz zor gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.