Şimdi Ara

Derece yapıp da tıp-müh arasında kalan arkadaşlar için. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
4
Favori
4.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @nezcafe profilinizin kilidini kaldırır mısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CD4F36DB -- 24 Temmuz 2022; 23:30:6 >
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 5 Ağustos 2022; 23:54:38 >
  • Tivitin altındakilerin de hepsi fetocu hepsi bot hepsi sahte Sen mi gerçeksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Hocam cidden vebal alabilir misiniz? https://mobile.twitter.com/BasicRevenant/status/1548921667304693760 şurada yazılanları okudum. Bunca doktor hep bir ağızdan okuma diyor.

• Kaldırdım sanırım hocam. Olmazsa yazar mısınız tekrar?

• nezcafe kullanıcısına yanıt

oldu çok teşekkürler

• alverist A kullanıcısına yanıt

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 5 Ağustos 2022; 23:54:51 >
  • Yürüyen Yeniakit

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 5 Ağustos 2022; 23:55:2 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tek hayatınız var kimse tıp yazmasın. Ortada tıp ve doktor kalmayınca o hayatı da Allah'a emanet yaşarsınız artık...

• ikigai kullanıcısına yanıt

Halk kendisi diyor giderlerse gitsinler diye öyle bi çekinceleri olduğunu zannetmiyorum. Yerlerine suriyeden afganistandan doktor getirirler artık.. ya da sulak arazide yetiştirirler bilemiyorum.

• Kimse kimseyi düşünmek zorunda değil kısaca. Boğaziçi itü okuyan adamın insanlara faydam olsun amacıyla okuduğunu zannetmiyorum. Meslek meslektir huzura ve paraya bakar

• Maaşa takılmayın gençler para olayı kişide bitiyor
    15-20k kazanan memur doktorda var 150-200k ya ameliyat yapan cerrahta
    Mühendislik içinde aynı şey geçerli kimi var fabrika açmış kimi var 10-15k maaşla çalışıyo
    Ortak olan şey şu belli bir yaşa kadar kendinize donanım ekleyeceksiniz
    Doktorda mühendiste ortalama 30-35 den sonra kazanmaya başlıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tıp okuyacak gençlere tavsiyem benim kızımda 21.543 sıralama ile izmirde tıp alamadı büyük bir ihtimal ege diş hek.fak.tesine gidecek.

Siz gençlere tavsiyem bu tür konu açanları sakın ama sakın dikkate almayın çoğu kendi emelleri için sizleri rakip görüyorlar. Kaldıki tıp bölümünden bahsediyoruz başaracağınıza inanıyorsanız tabiikide tıp yazın.

Kimseye aldırış etmeyin bu bölüm tüm dünya ülkelerinde mesleki konuda kabul edilebileceğiniz yegane bölümdür. Kısacası kimse sizleri korkutmasın

TIP okumak Türkiye dahil tüm dünya ülkelerinde mesleki açıdan saygınlık, kariyer, prestij demektir.

Elbette türkiyede üzücü olaylar atlatılacak herşey yoluna girecektir.

Kalın sağlıcakla;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrekaraizmir -- 25 Temmuz 2022; 15:51:52 >
  • emrekaraizmir E kullanıcısına yanıt

Kimse kimseyi kandıramaz herkesin bi beyni var çok şükür. Hayırlı olsun kızınız için diş hekimleri için de durum hiç iç açıcı değil böyle sorunları görmezden gelmek yerine ortaya çıkarırsanız belki düzeltilebilir ama sizin gibiler olduköa düzeltilmesi çok zor. Tıp prestijli bir meslek doğrudur ama türkiyede artık ameleliktir. 36 saat aralıksız çalışıp 15k alan başka bir meslek söyle bana varsa. Kendinizi kandırmayın

• Tıp okuyacak seviyede sıralama yapabilen çocuklarımızın eminim zekası senin gibilerden kat be kat üstündür, onun için boş yapma sizin gibilerin niyeti belli kolpalıkla zihin bulandırmaktan öteye gidemezsiniz. Belli ki içinizde ukde kalmış. Bu tarz konu açmakla kötü niyetli olduğunuz apaçık bellidir.

• emrekaraizmir E kullanıcısına yanıt

Terbiyesizlik yapıyorsunuz. Bu başlık kızınız için açılmadı zaten 20k yapan öğrenci derece yapmış olmuyor. Bunu boun itü sabancı odtü kol gibi üni kazanabilenler için yazdım. Kızınız bu üniversitelerin kapısının önünden geçenez. Bunu ilk 5k yapan öğrenciler için yazdım. Tüm ailem doktor ve neler çektiklerini çok iyi biliyorum siz merak etmeyin. 40 yaşına kadar çalışıp emek veren yandalcı adamın maaşı 20k. Utanmıyorsunuz da bunları yazarken. Hepiniz doktor düşmanısınız, sizin giviler varken halleri asla düzelmeyecek inş doktorsuz kalırsınız

• Bilmem farkında mısınız? Tıp dışında forumda ısrarla kötülenen hiçbir meslek yok. Bu kötüleyenler, kendi üstlerine vazife bilip gençliği kötü yola düşüp doktor olmaktan mı kurtarıyor ne yapıyor?

Hafıza 3 ay öncesi, vizyon 2 ay sonrası şeklinde hayatı yorumlamayın. Tıp birkaç sene önce ne durumdaydı hatırlasın herkes, çok kısa zamanda daha iyi konuma da gelebilir yine gelecekte. Kaldı ki dünyada, tüm gelişmiş ülkelerde 1 numaralı ve en prestijli meslektir. Yurt dışına gitmek de öyle imkansız falan değil. Sadece ve sadece para düşünenler yazmasın zaten tıp, herkes için en iyisi olur.

Tekrar ilk söylediğimi yineliyorum; forumda ısrarla kötülenen, sırf kötülemek için farklı farklı başlıklar açılan tek mesleğin tıp olması gerçekten düşündürücü. Sanki herkes pusuya yatmış bu sene dip yapan puandan tıp fakültesine girebilmek için rakip eliyor.

• ikigai kullanıcısına yanıt

fazla konuşmaya gerek yok, isteyen twit linkini açar okur isteyen adamı kimse alıkoyamaz zaten. Mentlerdeki adamların tıp fakültesine tekrar gireyip rakip eleyeyim gibi bir dertleri olduğunu düşünmüyorum, ayrıca ben üniversiteye 2019 senesinde girdim zaten, dediğin gibi o kadar adam mentlere bunu yazıyorsa ortada gerçekten bir sorun var demektir, yanlış bir mana aramanın manası yok. Anlamadığım şey tıp’ın kötülenip boğaziçi odtüdeki adamlar övülünce neden bu kadar kudurduğunuz

• Belli ki tıp okuyacak olan çocukları hazmedemiyorsun herkes sizin gibi sığ düşünceli değildir. Tıp sizin gibi boş beleşçi tıp düşmanları için dar gelir.

Sana en güzel cevabı üst mesajdaki @ikigai arkadaşımız vermiş bas git.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.