Şimdi Ara

Derece Yapanlar İÇERİİİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
19
Favori
14.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bişeyi çok merak ediyorum, nasıl oluyorda ilk 10k'ya girmeyi başarıyorsunuz. Kaç yıl boyunca çalışıyorsunuz, lise temeliniz çok mu sağlam.

Son yıl çalışıp tıp kazananlar çok var, her gün saatlerce çalışıp mı kazanıyorlar.

Ve tıp kazananlar ilk denemelerinden kaç puan alıyolar, diğer öğrenciler gibi 250-300-350'lerle başlayıp 450-460'ları mı buluyolar? Yoksa senenin başından direk 450-460 ile mi başlıyolar.

Son olarak 3 ay tatili nasıl değerlendiriyosunuz? 3 ay tatilde başlayıp diğerlerine farkı bu şekilde mi atıyosunuz.

Aklım almıyo bu derece yapanları. 1 Yılda köpek gibi çalışarak yapılabilcek bişey mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Warner Bross -- 5 Haziran 2014; 18:37:29 >

• Takip bende 1 yıl çalışmayla 10k ya girilebilir mi merak ediyorum
  • 1 yillik calismayla ygsde ilk bine girdim, gerci 10 bine dusucem ama olsun :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Henry Moseley

1 yillik calismayla ygsde ilk bine girdim, gerci 10 bine dusucem ama olsun :)

Hocam nasıl yaptın, bizimle de paylaşır mısın?
    Dediğim gibi çok mu çalıştın, yoksa lise temelin çok mu sağlamdı?
    Ve sene başında ygs denemelerinden kaç yapıyordun?
  • dereceleri bilmem ama sınav birincileri genel olarak kolej mezunu.
  • quote:

Sen zekisin sen ayrı dur

Bloglarda yazıyor tüm sorularının cevapları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sene cok fazla kasmamama ragmen ygs4te 4k ygs5te 8kdayim.sadece zaman denemelerine duzenli olarak girdim ve biraz matematik calistim. Son haftafen calistim 16 dogrumvar bence ygsden yuksek yapmak biraz pratik isi vestressiz girmeye bagli.ama lysye gunde 10 saat calistimiki ay boyunca hala eksigim var.

• Ilk 3 sene ve son yaz yattim eylulde gunde 1-2 saat calismaya basladim hic calismadigim gunlerde oldu . Ilk denemem 330larda bir seydi ygs 465 geldi (2600. Turkce 8y gelmese ilk 500 gelirdi) lys ilk bine cekecegime inaniyorum . Sonuc olarak yapilir tabi niye olmasin.
    Bu kadar buyuk bir degisim gerceklesmeyebilir cunku ben fizik ve matematige cok ilgiliyim o sayede isim kolaylasti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Warner Bross

quote:

Hocam nasıl yaptın, bizimle de paylaşır mısın?
    Dediğim gibi çok mu çalıştın, yoksa lise temelin çok mu sağlamdı?
    Ve sene başında ygs denemelerinden kaç yapıyordun?

lisede birazvtemelim vardi ama yazin calistim, mumkun oldugunca calistim. daha cok calisabilir miydim? kesinlikle. ama insan artik bikiyor. bu arada sene basinda 360 falan yaparken ygsde 470 yaptim. Lysyi sorma durum vahim

• quote:

Orijinalden alıntı: teo46

Ilk 3 sene ve son yaz yattim eylulde gunde 1-2 saat calismaya basladim hic calismadigim gunlerde oldu . Ilk denemem 330larda bir seydi ygs 465 geldi (2600. Turkce 8y gelmese ilk 500 gelirdi) lys ilk bine cekecegime inaniyorum . Sonuc olarak yapilir tabi niye olmasin.
    Bu kadar buyuk bir degisim gerceklesmeyebilir cunku ben fizik ve matematige cok ilgiliyim o sayede isim kolaylasti.

Hocam inanmayabilir siniz ama bende matematik ve fiziğe çok ilgiliyim. Diğer dersler ayrı o dersler ayrı benim için. Hatta çoğu zaman matematik öğretmeni olmayı bile düşünmüşümdür.

Bende sene başında ygs'den sizin gibi o puanlarda bişeyler yapıyodum ama yeteri kadar çalışmadım lys'ye hiç güvenmiyorum. 1 sene daha hazırlanırsam dereceye kasmak istiyorum, bu yıl epey aklım başıma geldi.

Ama 1-2 saat çalışmayla ygs'yi o kadar çekebildiyseniz helal olsun.

Onun dışında ygs temeliniz var mıydı?

• quote:

Orijinalden alıntı: GangsterParty

Bu sene cok fazla kasmamama ragmen ygs4te 4k ygs5te 8kdayim.sadece zaman denemelerine duzenli olarak girdim ve biraz matematik calistim. Son haftafen calistim 16 dogrumvar bence ygsden yuksek yapmak biraz pratik isi vestressiz girmeye bagli.ama lysye gunde 10 saat calistimiki ay boyunca hala eksigim var.

Hocam ygs'yi 3 ayda bitirip, tatil çıkışı lys'ye girişmem gerekiyor, konuları sona bırakınca çok sıkışıyorum. (bu sene hepimiz yaşamışızdır)

Ygs matematik için ne yaptınız? 3 ayda ygs'yi bitirirsem (deli gibi çalışıp) iyi puanlar yapabilir miyim?

(ygs matematiğinde 32 sorudan 26-28'leri görmüştüm sene başında) (ama ygs'de vasatın vasatı geldi orası ayrı)

• Okul notlarım orta düzeydeydi yazın 2 ay tatil yaptım

10 bin geldi memnunum zaten itü makine istiyorum lysde sıramı koruyabilirsem inşallah hedefime ulaşacağım.Unutma her şey ders çalışmak değildir kendini tanı ona göre hareket et
  • Henry Moseley kullanıcısına yanıt
    Hocam sorularla bunaltmak istemiyorum ama 3 ay tatilde ygs bitirmek ne kadar mantıklı? 0'dan başlayıp hepsini tekrar etmek istiyorum (mat dışında).
    Birde sosyale çok önem verin diyenler oluyor. Bu 3 ay tatilde ne kadar kitap bitirebilrim, yada bitirmeliyim. Yani hızım ne olmalı onu öğrenmek için soruyorum.
  • quote:

Hocam sorularla bunaltmak istemiyorum ama 3 ay tatilde ygs bitirmek ne kadar mantıklı? 0'dan başlayıp hepsini tekrar etmek istiyorum (mat dışında).
    Birde sosyale çok önem verin diyenler oluyor. Bu 3 ay tatilde ne kadar kitap bitirebilrim, yada bitirmeliyim. Yani hızım ne olmalı onu öğrenmek için soruyorum.

sosyalde bu sene cok ezberdi. sosyali cok seven biri olarak ben bile sok olmustum. cografyadan simetri bitirdim o kadar. tarihe ilgim vardi her seyi biliyordum zaten. felsefeyi dersane hocamizin notlariyls hallettim.
    yazin cok sert calisma bence. ama kesinlikle calis. ayari senin bulman lazim.. gecen sene burda okumustum "yazin calisan kazanir" diye. sen de bunu goz onunde bulundur

• quote:

Orijinalden alıntı: Melawenm

Okul notlarım orta düzeydeydi yazın 2 ay tatil yaptım

10 bin geldi memnunum zaten itü makine istiyorum lysde sıramı koruyabilirsem inşallah hedefime ulaşacağım.Unutma her şey ders çalışmak değildir kendini tanı ona göre hareket et

Yazın 2 ay tatil mi

Hocam 2 ay tatil yapıp 10k ya girebildiyseniz helal olsun. Ama benim çok çalışmam gerek 2 ay tatil yapabilecek vaktim yok malesef :(

Bu arada hedeflerimi ve istediğim şeyin ne olduğunu biliyorum, elimden geleni yapmadım onu da biliyorum . Ama bu sefer çok farklı olucak gibi hissediyorum. Umarım herkesin de istediği yerler olur.

Ve sene başında kaç puan arası yapıyodunuz onun hakkında da bilgi verir misiniz?

• ben 8kdayim. ilk 3 sene ve son yaz ve hatta eylul ve ekim ayinda yattim
    ama bu biraz insanin kendini bilmesiyle alakali, ben calistigini cabuk kavrayan bir insanim o yuzden isim kolay oldu acikcasi. verebilecegim tavsiye butun derslere calismaniz, atiyorum fenseniz sosyali boslamayin, tm iseniz feni boslamayin, deneme taktiginizi oyle gelistirin ki en basindan beri hepsine yer ayirin, hepsi yetissin. cunku bir dersten yapamadiginizi baska bir dersten kapatmak zorundasiniz. bunun disinda denecek bir sey yok ders calisma programi tamamen size ve aliskanliklariniza bagli

edit: 11. Sinifin basinda 310 yapiyordum, 12'ye 340 ile basladim. Sene boyunca yaptigim en yuksek puan 471, gercek sinavda 421 yaptim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cardiogod -- 5 Haziran 2014; 19:28:00 >

• quote:

quote:

sosyalde bu sene cok ezberdi. sosyali cok seven biri olarak ben bile sok olmustum. cografyadan simetri bitirdim o kadar. tarihe ilgim vardi her seyi biliyordum zaten. felsefeyi dersane hocamizin notlariyls hallettim.
    yazin cok sert calisma bence. ama kesinlikle calis. ayari senin bulman lazim.. gecen sene burda okumustum "yazin calisan kazanir" diye. sen de bunu goz onunde bulundur

Ygs fende sıkıntım var, bu yaz tatilinde ygs mat dışında herseyin tekrarını yapmalıyım diye düşünüyorum. Kendimi ilk zamanlardan bunaltmamak için yavaş yavaş giriş yapıp tempoyu arttırmayı düşünüyorm. İnşallah bu sefer istediğim gibi olucak. Cevaplar için teşekkürler umarım lysde istediğiniz yere yerleşirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teo46

Ilk 3 sene ve son yaz yattim eylulde gunde 1-2 saat calismaya basladim hic calismadigim gunlerde oldu . Ilk denemem 330larda bir seydi ygs 465 geldi (2600. Turkce 8y gelmese ilk 500 gelirdi) lys ilk bine cekecegime inaniyorum . Sonuc olarak yapilir tabi niye olmasin.

Hocam inanmayabilir siniz ama bende matematik ve fiziğe çok ilgiliyim. Diğer dersler ayrı o dersler ayrı benim için. Hatta çoğu zaman matematik öğretmeni olmayı bile düşünmüşümdür.

Bende sene başında ygs'den sizin gibi o puanlarda bişeyler yapıyodum ama yeteri kadar çalışmadım lys'ye hiç güvenmiyorum. 1 sene daha hazırlanırsam dereceye kasmak istiyorum, bu yıl epey aklım başıma geldi.

Ama 1-2 saat çalışmayla ygs'yi o kadar çekebildiyseniz helal olsun.

Onun dışında ygs temeliniz var mıydı?

Dedigim gibi sadece fizik mat temelim vardi onlara hic calismadim zaten sene icinde kimya biyo hallettim sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: cardiogod

ben 8kdayim. ilk 3 sene ve son yaz ve hatta eylul ve ekim ayinda yattim
    ama bu biraz insanin kendini bilmesiyle alakali, ben calistigini cabuk kavrayan bir insanim o yuzden isim kolay oldu acikcasi. verebilecegim tavsiye butun derslere calismaniz, atiyorum fenseniz sosyali boslamayin, tm iseniz feni boslamayin, deneme taktiginizi oyle gelistirin ki en basindan beri hepsine yer ayirin, hepsi yetissin. cunku bir dersten yapamadiginizi baska bir dersten kapatmak zorundasiniz. bunun disinda denecek bir sey yok ders calisma programi tamamen size ve aliskanliklariniza bagli

edit: 11. Sinifin basinda 310 yapiyordum, 12'ye 340 ile basladim. Sene boyunca yaptigim en yuksek puan 471, gercek sinavda 421 yaptim.

Ben derece yapanları tatilde sabah akşam çalışır sanıyodum, herkes tatilini yapmış oysa ki

8K için ne yaptınız. Ygs ağırlıklı mı çalıştınız ve ygs ne zaman bitti tam olarak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cardiogod

ben 8kdayim. ilk 3 sene ve son yaz ve hatta eylul ve ekim ayinda yattim

Ben derece yapanları tatilde sabah akşam çalışır sanıyodum, herkes tatilini yapmış oysa ki

8K için ne yaptınız. Ygs ağırlıklı mı çalıştınız ve ygs ne zaman bitti tam olarak.

Çevremdekilere bakarak söyleyebilirim ki derece yapanlar sabah akşam çalışmaz.ama her gün düzenli çalışır.bütün sene çalışıpda beklediğinden çok düşük alan elemanlarsa bütün gün çalışır ama verimsiz çalışır.önemli olan uzunluk değil işlev yani hocam

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.