Şimdi Ara

Depresyondaysanız bu kitaplara göz atmanızda fayda var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
2
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba pandemi nedeniyle çoğu insan fazlasıyla sıkıntı yaşıyor. Bu süreç hepimiz için malesef zor ancak eski hayatımıza kaldığımız yerden yakında devam edeceğimize inanıyor. İş sorunları nedeniyle 4 5 ay önce ağır bir depresyon geçiriyordum. Psikoloğa gidecek imkan olmayınca kendi kendine yardım kitapları araştırmaya başladım. Araştırdığım kitaplar kişisel gelişim kitapları değil. Dünyanın her yer yerinde kabul görmüş bilişsel davranışçı terapi kitaplarıdır. Bugün psikoloğa gitseniz de psikoloğunuz depresyonu bilişsel davranışçı terapi tekniğiyle size destek olacaktır. Bu kitaplar dünyada bütün psikologların tavsiye ettiği kitaplardan sadece birkaçı. Zaten kitapları internette araştırınca yapılan yorumları okuyunca bana hak vereceksiniz. Tekrar üstüne basarak söylüyorum bu kitaplar kişisel gelişim saçmalık kitapları değildir. Amazonda psikoloji alanında en çok zaten kitaplardandır.

Kitaplarda ödevler ve uygulamalar veriliyor. Bu ödevleri boş bir deftere günlük olarak yazmanız gerekli. Biliyorum içinizden hiç istek gelmiyor ancak depresyondayken insanın içinden hiçbir şey yapmak gelmez. Kendiniz için küçük bir adım atın. Zihninizdeki otomatik düşüncelere son verin.

Depresyon için aşağıdaki fotoğraftaki testi yapabilirsiniz. Aldığınız puanları test sonunda toplayın ve testi çözerken kendinize karşı dürüst olun.

İlk olarak önereceğim kitap benim çok ama çok faydalandığım kitap: Binlerce insandan 5 yıldız alan keşke daha önce keşfetseydim dediğim kitap

Dr.David Burns - iyi hissetmek

İşte size iyi bir haber; kendinizi kaygı, suçluluk, kötümserlik, erteleme, düşük benlik saygısı ve depresyonun diğer "dipsiz kuyu" lardan ilaçsız kurtarabilirsiniz! İyi Hissetmek'te, psikiyatrisst David Burns duygularınızı harekete geçirecek ve hayata daha olumlu bakmanızı sağlayacak, bilimsel olarak test edilmiş teknikler sunuluyor. https://www.kitapyurdu.com/kitap/iyi-hissetmek/79958.html dipnot kitap yurdundan kitap sipariş vermeyin aylar sonra geliyor sadece kitap hakkında yorumları okuyun diye buranın linkini verdim. Kitabı alacak ekonomik düzeyiniz yoksa dolap veya letgo uygulamasından ucuza kapatabilirsiniz. Kitabın orjinal baskı olup olmadığını olduğunu sorun, korsan kitap piyasada cok var.

İyi Hissetmek-Yeni Duygudurum Terapisi bugüne kadar dünyada 3 milyondan

fazla sattı. Yapılan son ulusal araştırmada, İyi Hissetmek, depresyon

üzerine yazılmış yaklaşık ıooo kendine yardım kitabı arasında en

yararlı kitap seçildi ve Birleşik Devletler ruh sağlığı uzmanları tarafından

depresyondaki hastalara en sık tavsiye edilen kitap oldu. Dr.

Burns'ün İyi Hissetmek El Kitabı aynı araştırmada ikinci seçilmişti. Kendine

yardım kitapları tartışmalı bir konu olsa da, geçen on yılda bilimsel

dergilerde basılmış beş kontrollü çalışma İyi Hissetmek'i okuyan

depresif kişilerin yüzde 7o'inin, başka tedavi görmemelerine rağmen

ilk dört hafta içinde iyileştiklerini gösterdi. Buna ek olarak, aynı hastalar

üç yıllık takip döneminde de ilerlemelerini korudular. Şaşırtıcı olan,

İyi Hissetmek'in; majör depresyon atakları geçiren hastalarda antidepresan

ilaçlar ya da bireysel psikoterapi kadar antidepresan etkisinin olmasıdır.

Dr. Burns hiçbir kendine yardım kitabını profesyonel terapi

yerine önermemektedir, ancak İyi Hissetmek, depresyon ya da kaygı şikayeti

olan herkese oldukça aydıntatıcı gelecektir.

Iyi Hissetmek Harika Bir Duygu!

Iyi hissetmek kendinize olan borcunuzdur!

2.kitap Yazarı Türk olan Prof.Dr. M.Hakan Türkçapar kendisi akademisyen aynı zamanda türkiye'deki birçok psikoloji derneğinin kurucularındandır. Kitabın adı: Fark Et Düşün Hisset Yaşa - Kendi Kendine Psikoterapi Rehberi https://www.kitapyurdu.com/kitap/fark-et-dusun-hisset-yasa-amp-kendi-kendine-psikoterapi-rehberi/492236.html

3.Kitap: Yine en çok satanlar listesinde 5 yıldız alan bir kitap : Evinizdeki Terapist - https://www.kitapyurdu.com/kitap/evinizdeki-terapist/90814.html

4.kitap : Yine en çok satanlar listesinde 5 yıldız alan bir kitap : Hayatı yeniden keşfedin - https://www.kitapyurdu.com/kitap/hayati-yeniden-kesfedin/266561.html

Bu kitaplar arasında kafanız karıştıysa ilk olarak ve bence herkesin hayatında en az bir kere okuması gereken iyi hissetmek - Dr. David Burs kitabını almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bu kitaplar arasında kafanız karıştıysa ilk olarak ve bence herkesin hayatında en az bir kere okuması gereken iyi hissetmek - Dr. David Burs kitabını almanızı şiddetle tavsiye ederim.

• Bu iki kitap da güzeldir. Hüseyin Nazlıkul’un tıp kitaplarından. Verimli vakit geçirirsiniz.

• Duygu Odaklı Terapi kitabını da şahsen tavsiye ederim. kitap genel olarak duygu koçluğuna hitap etse de içindeki bilginin, yöntemin ve uygulamaların oldukça fayda sağlayacağını düşünüyorum.

• Zorluklara karşı kendini ateşle, diye bir kitap var. Tavsiye ederim.Depresyondaysanız bu kitaplara göz atmanızda fayda var 

• iyi hissetmek kitabını okumuştum zamanında faydasını gördüm bende öneriyorum pişman olmazsınız akıcı zaten.

• bende okudum bunları fakat işe yaramadı. tamamen kişiye bağlı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.