Şimdi Ara

depresyon bir ömür boyu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yıllardır depresyondayım yediğim içtiğim hiçbir şey tat vermiyor. eş dost yok. özgüven yok beceriksiz ve çekingen biriyim. sevmediğim bir yapıyorum. karşı cinsle muhabbetim yok. mal gibi yaşıyorum. tutuk beyinlinin tekiyim tam. bıktım bu hayattan.

• hastane psikiyatriden bi randevu al, tedavi başlasınlar

halkeğitim kurslarına katıl; ingilizce, tiyatro, diksiyon, bağlama...

kendine günlük kotalar koy, mesela 3 saat telefon ekran süresi ve 2 saat pc. 1 saat kitap okuma, kafana göre müzik dinleme...

masturbasyon sıklığını ve p*rno izlemeni de dizginle, haftada 2'ye düşür, p*rno izlemeden işini halletmeye çalış.

gündeme çok takılma, gündemdeki olayların %95'i tarihte yer bile etmeyecek, 2 sene sonra önemi de kalmayacak. yani sosyal medya ve medya/gündem insana bir şey katmaz, sadece beyninin öğüteceği random bullshit kusar, beynin de bunu öğütür ve dumanlı bir zihne sahip olursun.

D, B vitaminleri ve Omega-3, Magnezyum takviye edici alabilirsin. B ve C vitaminlerini bol suyla, A, D, E, K vitaminlerini ise yağ ile tüket, yağlı bir öğünden sonra al, genel olarak

bol su iç, idrarın hep açık sarı olacak kadar içsen yeter

uykunu düzene sok, 10.30 gibi yat, 7 gibi kalk

kişisel bakımını aksatma, duş alırsan derin rahatlar ve nefes alır, saç derin rahatlar hafiflersin

doğru beslenmeye çalış

istersen de ısınma hareketleriyle spor yap veya sadece yürü, sahilde, caddede, sokaklarda (kendini bıçaklatma ama dikkat et)

bu yazdıklarımdan herhangi birini yapabilirsin, istersen hepsini yap veya sırayla ilerle. her türlü kombinasyonu uyarlayabilirsin. ama dediklerimi boş verme

• aynı ben yanlız değilsin bu konuda acı çekmekte

• Majör depresyon deniyor ona hocam. 28 yaşındayım ben de bildim bileli böyleyim. Doktora gitmeni öneriyorum. Ben 1.5 yıldır ilaç kullanıyorum. Ha düzelmedim ama en azından her gün intihar etmeyi düşünmüyorum, ayda bir falan geliyor o istek

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Pes etmeyin hocam, mücadeleye devam. Yıllardır çektiği sıkıntılardan 30lu, 40lı yaşlarında kurtulup adeta yepyeni bir hayata başlayan bir sürü insan var. Pes etmek yok.  

• turizm sektörüne geç, etrafında daha fazla insan olur. daha fazla hatun olur. başlarda tuvalet temizletip, bulaşık yıkatırlar ama garson pozisyonuna yükselirsen hatunlarla daha fazla iletişim kurabilirsin.

• bnde konu sahibi gibiyim geleceğim karanlık, ümit yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç ışık yok  

• Ortalık karanlık

• hastane psikiyatriden bi randevu al, tedavi başlasınlar

halkeğitim kurslarına katıl; ingilizce, tiyatro, diksiyon, bağlama...

kendine günlük kotalar koy, mesela 3 saat telefon ekran süresi ve 2 saat pc. 1 saat kitap okuma, kafana göre müzik dinleme...

masturbasyon sıklığını ve p*rno izlemeni de dizginle, haftada 2'ye düşür, p*rno izlemeden işini halletmeye çalış.

gündeme çok takılma, gündemdeki olayların %95'i tarihte yer bile etmeyecek, 2 sene sonra önemi de kalmayacak. yani sosyal medya ve medya/gündem insana bir şey katmaz, sadece beyninin öğüteceği random bullshit kusar, beynin de bunu öğütür ve dumanlı bir zihne sahip olursun.

D, B vitaminleri ve Omega-3, Magnezyum takviye edici alabilirsin. B ve C vitaminlerini bol suyla, A, D, E, K vitaminlerini ise yağ ile tüket, yağlı bir öğünden sonra al, genel olarak

bol su iç, idrarın hep açık sarı olacak kadar içsen yeter

uykunu düzene sok, 10.30 gibi yat, 7 gibi kalk

kişisel bakımını aksatma, duş alırsan derin rahatlar ve nefes alır, saç derin rahatlar hafiflersin

doğru beslenmeye çalış

istersen de ısınma hareketleriyle spor yap veya sadece yürü, sahilde, caddede, sokaklarda (kendini bıçaklatma ama dikkat et)

bu yazdıklarımdan herhangi birini yapabilirsin, istersen hepsini yap veya sırayla ilerle. her türlü kombinasyonu uyarlayabilirsin. ama dediklerimi boş verme

• Oyun oyna kitap oku ciddiyim.Aynı şey bendede var Asosyel kişiliksiniz kendinizle çatışma içerisindesiniz.Yanlızlıktan korkmayın hocam o sizin en değerli arkadaşınız.Tek başına sinemaya gidip filim seyredin veya oturun kahve için.Zor biliyorum ama sunu unutmayın ölürken yanınızda kimse olmuyacak yanlız gidicekeiniz karanlığa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 25 Aralık 2022; 20:21:31 >
  • İyi hissetmek. Bu kitabı oku güzel kardeşim

• Masturbasyonu azalt spora başla knk

• Sanırım depresyon hiç gitmiyor.
    Azaltıp onunla yaşamayı öğrenmek lazım galiba

• hiç bir şey için böyle depresif bir durumda olmaya değmez ama işte bu durumda bir hastalık

yapabiliyorsan ilk önce kafandaki zehirli ve olumsuz saçma düşüncelerden arın hep güzellikleri ve iyi şeyleri düşün

bu hal artık hayatının bir parçası olduysa da mecbursun alışıp yaşamaya yoksa kafayı yedirir

• Bendede var

• psikiyatri hiçbir işe yaramaz sen yapacaksın. 20 sene psikiyatriye gittim. sonuç sıfır. tamamen kabalist pharmasist kapital yeni düzen zırvasıdır. kendine uygun arkadaş bul bir yerlere git ya da sevdiğin bir şeyi yap gibi çok banal tavsiyeler vereceğim. ama bunların hiçbirini ben de yapamıyorum.

Bu ülke bana üstü açık cezaevi hissi veriyor. Şuan bu yazıyı okuyan kişilerin bile çoğunun sistem tarafından modlanmış klon benzeri bakış algısı olan bir ben var benden içeri algısına varmaya doğru deneyimler yaşayan kompleks varlıklar olarak görüyorum, yaşım gereği. Tatminkar bir hayatınız yoksa, depresyon kaçınılmaz.

Burada yazılan tavsiyeleri de herkes verebilir, aa buymuş tamam yarın düzeliyorum demez kimse,ne burada ne psikiyatri ofisinde. öyle çok über bir şey bekleme, zaten kafanın içerisinde gerekli direktifleri tırtıklasan bulursun. ya deneyimle ya da inspirasyonun sende duyumlandırdığı eylemsellikle büyürsün, bunlar da zamanlamaya,çabaya ve bireysel faktörlerin hepsine göre değişir. yolun açık olsun

• niye sonuç alamadın ne bekliyordun ve rahatsızlığın neydi?

• .Ferrum. kullanıcısına yanıt

çok bunaldım bea bilgisayarı açıp kod yazmak bile gelmedi içimden taktik ver

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.