Şimdi Ara

deposunu fulleyen var mı (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
3
Favori
27.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu anki fiyatlarla kesinlikle fulleyin derim bi gece 1 tl zamla karşılaşırız bizim ülkede belli olmaz.
  • Mondeo da 70 lt benzin kuzu kuzu yatıyor. Çıkıp gezemedikten sonra
  • Hesaba subap değişimini ve 2de1 sanayiye gidip gaz ayarı yaptırmayı eklememişsin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 22 Nisan 2020; 11:28:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

46 litre 2.39 liradan 110 liraya depoyu fulluyorum gaza istedigim gibi korkmadan basiyorum istanbul sehir ici en yogun trafikte dahi lpg yakitim 10 litreyi gecmez bu da kuruş hesabiyla 23 kuruş yapar 2 kurusta ilk calistirma benzini ekle oldu sana 25 kurus lpg candir gerisi heyecandir 👍
    Gaza sonuna kadar basmanın sebebi az yakması değil de arabanın yürümemesi olmasın? Bagajda taşıdığın tüp NOS değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FC7AB336F -- 22 Nisan 2020; 12:18:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: escanor_

Hesaba subap değişimini ve 2de1 sanayiye gidip gaz ayarı yaptırmayı eklememişsin hocam.
    Aklımda hocam merak etme 😅 sifir Corolla ya lovato taktim Allahin izniyle bi 150 bin km subap dayanacaktir subap degisimi bugunku maliyeti 2500 lira ikide bir sanayi yok yilda bir filtresi degisiyor 70 lira istanbul sehirici 10 litte lpg benzine gore yari yariya yakiyor 150 bin km olunca coktan yapacagim kari yapmis olurum ilk defa log kullabmiyorum daha once golf accent era lpgli kullandim bir kere sanayiye gitmedim sanayiye kim gider biliyormusun turbolu sikistirmali motor alanlar dsg edc gibi cift kavrama arac alanlar kisa mesafe dizel kullanip ddf tikayanlar kotu mazottan dizel enjektör bozanlar yakit pompasini eline alanlar boyle uzar gider lpg olayina dinersek iyi bir kit iyi bir ustalik olay bu Türkiye'de araclarin yuzde 40 lpgli 35 dizel 25 benzinli italya polonya Güney Kore lpyi peynir ekmek gibi kullaniyor kabuklari kirmamiz lazim 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onyargisiz -- 22 Nisan 2020; 13:44:1 >

• 1.5 2 ayda bir fullerim genelde

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FC7AB336F

Gaza sonuna kadar basmanın sebebi az yakması değil de arabanın yürümemesi olmasın? Bagajda taşıdığın tüp NOS değil.

Alıntıları Göster
    Okudugunu anladigini varsayarak ümit ederek cevap yaziyorum gaza sonuna jadar basiyorum demedim bir daha oku korkmadan hani siz az yaksin diye ayaginizin altinda yumurta var gibi basiyorsunuz ya hah iste oyle kendimi sekilden sekile tripten tribe sokmadan rahat rahat gazliyorum demek oluyor ezberlemissiniz atmosferik gitmiyor diye kardesim atmisferik diyince niye hala 75-90 bg araclar aklniza geliyor tabi polo 90 bg 100 bg bandinda size iteliyor alismissiniz corolla 132 bg 0-100 10.2 saniye dizelden az yakiyor sanzimani sanayiyi sevmiyor sanayi japonlara uyuz oluyor hepsi almanci seviyor

• Bende huy,depoyu ışık yanar yanmaz fullerim ağzına kadar,hatta taşana kadar dolduruyorum Tık diye attıktan sonra daha fazla alacağını bilmek beni geriyor nedense Kullanmaya kıyamamak gibi bir durum yok,durumum olduğu sürece tepe tepe kullanırım sakınmadan.Tabii ki savurmak ayrı birşey,lakin demek istediğim gaza basmaktan çekinmem hiçbir zaman.Bazen tabii 50-100 km tamamen ekonomi odaklı sürdüğümde oluyor,bazen de aynı şekilde agresifte kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

Bende huy,depoyu ışık yanar yanmaz fullerim ağzına kadar,hatta taşana kadar dolduruyorum Tık diye attıktan sonra daha fazla alacağını bilmek beni geriyor nedense Kullanmaya kıyamamak gibi bir durum yok,durumum olduğu sürece tepe tepe kullanırım sakınmadan.Tabii ki savurmak ayrı birşey,lakin demek istediğim gaza basmaktan çekinmem hiçbir zaman.Bazen tabii 50-100 km tamamen ekonomi odaklı sürdüğümde oluyor,bazen de aynı şekilde agresifte kullanıyorum.
    Eğer depo tipasinin etrafına taşıyorsa kesinlikle sızıntıyı temizlemen lazım yoksa kötü sonuçları olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: laylaylaylom

Eğer depo tipasinin etrafına taşıyorsa kesinlikle sızıntıyı temizlemen lazım yoksa kötü sonuçları olabilir.

Alıntıları Göster
    Elbette hocam,mazot olsa neyse ama benzin bu parlar şakaya gelmez.Orada abarttım tabii biraz tabii ki taşmıyor,ağzına kadar geldiği zaman zaten sesinden anlaşılıyor orada pompacı durduruyor.Aslında bir kaza anında o kadar benzinin de çok iyi olmadığını düşünüyorum ama alışkanlık olmuş işte,yavaş yavaş vazgeçiyorum kaç km oynayabilir ki sonuçta

• 50 50 alacagima her ay bir kere fulleyip geciyorum. Cok da kullanan biri degilim. Zaten genelde ceyrek birakiyorum hep :)

• Her hafta fullerim en az.

• 59x6,20 365 TL yapıyor zaten 500-550 km yapıyorum bitiyor.Fullüyorum mecbur.50 lira alsam 50 km anca gidicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 16 Haziran 2020; 19:44:9 >
  • Devamlı fullerim dipteki mazotu niye çektireyim araca, deposuda temizlendi bir kere yarım deponun altına inmemek lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fullemekle 50 100 atmak arasında bir fark yok bence her türlü depondaki yakıt neyse onu yakıyorsun ha fulleyince 20 30 kilo yük oluyor hesabına girecekseniz o kadarı da gereksiz bence. Ben benzini shell'in şahsa ait olmayan şubesinden alıyorum. Şehir dışına gideceksem orada yoksa mutlaka fullerim mesela. Aracım lpgli olduğu halde.
  • Fulluyorum 3 ay uğramıyorum daha da 1.3 multijet farkı :)
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    Araba ne hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LPG 2 sene önce taktım hatta 26 ay olmak üzere konuya 2 sene önce yazmışım, o zamandan bu zamana 5 gün önce fulledim.

Ehomoni çoh eai

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.