Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Depo HDD'yi biçimlendirmek

6
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Depo HDD'yi biçimlendirmek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      495 Mesaj
      09 Nisan 2012 17:28:30 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaslar..
      500 gb yeni bir hdd almış arkadasım. eskisi 80 gb'dı. Ben şimdi bu 500 lüğe windows kurdum.
      Diğer 80 likte de windows kurulu fakat bunu depo olarak kullanmak istiyor .
      Ben cd'siz o 80'liğe biçimlendirme yapsam bi problem olur mu ? Sağ tıklayıp biçimlendir desem normal format gibi sorunsuz kullanılır mı depo olarak?

|
      |
      09 Nisan 2012 17:31:19
      sorun olmaz tertemız kullanırsın ıste ..
      |
      |
      09 Nisan 2012 17:33:54 Konu Sahibi
      Teşekkürler .. Bir de şimdi söyledi de bu 80likte 2 parçaymış 60-20 olarak.. Bunları nasıl birleştirebilirim yine windows üzerinden?
      |
      |
      09 Nisan 2012 17:37:19
      Partition magic

bılgım yok aslında ama hocam arama motorunda aradıgımda Partition magic dıye bır program bu ısı yapıyormus ..ıstersenız arastırın bıraz ..nasıl kullanıldıgına daır resımlı ve vıdeolu anlatımlar var ... bu arada daha kolay bır yontem varsa arakdasalr yazarlar sanırım konu guncel ..
      |
      |
      09 Nisan 2012 17:56:51
      O zaman Niggaa dostuma ilave yapayım Win7 'de yapabilirsin 2.diskin partitionları sildikten sonra birleştirebilirsin ama XP de yapamazsın.
      |
      |

www.bilgisayararizasi.com => Türkiye'nin Bilgisayar Servisi... Bilgisayar Bakım Onarım Sorunlarınızdan Google Sorunlarınıza Kadar Hizmetinizdeyiz.
    • Yüzbaşı
      536 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:25:09
      hem windowsXP hemde win7 de 60-20GB diye bölünmüş tek hardiskinizi, tek harddisk haline çevirebilirsiniz vede çok basit bir yöndemdir. Her iki işletim sisteminde birgisayarım simgesine sağ tık yapın, yönet kısmından disk yönetimini seçin ve hangi diskinize ne yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.
      09 Nisan 2012 23:55:45 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hsyn2802

hem windowsXP hemde win7 de 60-20GB diye bölünmüş tek hardiskinizi, tek harddisk haline çevirebilirsiniz vede çok basit bir yöndemdir. Her iki işletim sisteminde birgisayarım simgesine sağ tık yapın, yönet kısmından disk yönetimini seçin ve hangi diskinize ne yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz.
      Teşekkür ederim herkese..
      Partition magic ile formatlayıp Disk yönetiminden de birleştirdim =)
      halloldu çok şükür
      |
      |
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.