Şimdi Ara

Dente Gamezone 7000 oyuncu bilgisayarı video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
26.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • '' Bu bir oyuncu bilgisayarı olduğundan Nvidia nın bilmem ne kartı kullanılmış '' dedi videodaki arkadaş. demekki oyuncu bilgisayarlarında AMD ekran kartı olmazmış bu videodan ben bunu öğrendim.
  • Aşırı derecede pahalı bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saxblue

'' Bu bir oyuncu bilgisayarı olduğundan Nvidia nın bilmem ne kartı kullanılmış '' dedi videodaki arkadaş. demekki oyuncu bilgisayarlarında AMD ekran kartı olmazmış bu videodan ben bunu öğrendim.

Oyundan oyuna değişiyor. Mesela GTA IV'te HD4870 bile adam akıllı yetmiyor zorlanıyor. Ama muadili 9800GT ondan daha iyi. Aynı şekilde BF:BC2'de 8800GT High'ta 30 FPS verirken HD4870 21 FPS veriyor(muş).
  • Bu kasayı alsaydım direk yan kapağını plexi yapıp ön panele fan takardım dehşet olurdu
  • corsair d 800 kasa ya konulsaydı 10 numara olurdu dünyanın en iyi pc kasası d800 sonuç olarak
  • Evvela 6000 TL bu veya benzeri forum erbabları için haddinden fazla. Bunun sebebi Dente yani Denge Bilgisayar ın aslında ithalatçı olması, yerlilerden bir Casper, bir Exper in % 10 u kadar bile satış yapıyor olmamasıdır. Dente PC ler seri olarak üretilmezler. Rakiplerine buradan avantaj sağlamaya çalışırlar. konfigrasyonu siz ayarlarsınız, onlar toplayıp yollarlar. Söz konusu üründe olduğu gibi kombinlerde mevcuttur fakat bunlarda seri üretilmezler, sipariş verildiğinde, Denge Bilgisayar teknikerleri tarafından toplanırlar. Yüksek fiyatın sebebi budur. Bazı insanlar için mantıklı, bizler için yersiz ürünlerdir...
  • Dikkatlice bakarsanız Sistem özelliklerinde 120 Gb birimlik bir ssd kullanılmış. Yalnız özellikle dikkatini çekmek istediğim nokta Ramler Cl9 hızlarında, sadece bu yüzden bile sisteme bu ücreti ödememek için yeterli bir sebep benim için.
  • heh ben daha ii sistem sattım üstelik 4.2 değil 5.2 ghz oc yaptık bu kadarda uçuk değil çıkan fiyat....
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Bu sistemin neden pahalı olduğunu anlamadım.İşlemci normal(i7 2600k iyi işlemci ama bu fiyatı yapacak kadar değil),ekran kartı çok pahalı değil 1300 tl filan ramler çok pahalı değil sdd kart bile yok bu sistemi pahalı yapan sanırım kasa:D.

Hayır . Sistemi pahalı yapan 490 tllik bir klavye , 200 tllik bir mouse , 190 tllik kulaklık ve 90 tllik mousepad.
  • Bu zamanda artık dünya kadar para verip ekran kartı yok işlemcidi yok ram di almak bence gereksiz zaten en son modelde alsan gideceği 2 sene sonrasında ise topu topu çalıştıracağı 4-5 tane oyun için bu kadar para dökmek anlamsız gidin konsol alın bence bu gün xbox360 yada ps3 2006 da çıktı sayılır hala hem oyun yalpezesi bakımından hemde donanım açısından çok öndeler 2006 da ilk çıktığında konsola misal 1000 tl para verenler şu an bütün oyunları oynamakta ve daha en az 2 bilemedin 4 sene daha oynarlar ama bir pc sistemine 2009 da misal 1500 tl para verip alanlar hem az çeşit oyunla hemde siteminin yeni oyunları kaldıraması gibi sorunlarla karşılacaktır diyeceğim o ki sırf 4-5 tane pc de oynayabileceğin popüler oyun için bu kadar para dökmek bence anlamsız yazılım olmadan donanım bana göre istediği kadar hız aşırtsın hiç birşeydir
  • Intel Core i7-2600K Processor 8Mb Cache, 3.40 GHz ( O.C. 4.20 GHz) + Akasa Venom CPU cooler

MSI P67A-C45(B3) Intel P67 Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C) SATA 3.0 USB 3.0

MSI GTX570 Twin FrozrII/OC GDDR5 1280MB 320Bit Nvidia GeForce DX11 Graphics Card

G.SKILL SNIPER F3-12800CL7D-8GBSR 8GB DDR3 1600Mhz CL7 (2x4GB)

Team Xtreem S3 120GB 550-500MB/sn 2.5" Sata3 SSD

HIGH POWER Absolute 850 Watt Power supply

1 TB seagate hdd 7200 rpm sata3 32mb

Western Digital Caviar Black 1TB (7200rpm) SATA 3- 6Gb/s 64MB

LG GH22NS50 DVD Writer

Dark Knight USB 3.0 tower

Samsung XL2370 Monitor

Creative T6200 5+1 speaker

A4 tech x7 g800 keyboard

Logitech G500 Gamer Mouse

sistemim bu ekran kartı hariç o sistemden pek farklı değil benim sistem yaklaşık 4500 liraya malolur şu an toplasak. fiyatı biraz pahalı gibi
  • ben cok anlamam u işlerden . o yüzden vatandan direk fiyatlara baktım yazdım tek tek 4566 tl ediyor.sanırım biraz abartmışlar :D
  • O topladığınız fiyatlara %18 KDV de ekleyinde bakın ne oluyor. Toplamak mantıklı satmadığınız için üzerine KDV koyma gibi bir şansınız yok.. Adamlar ne yapsın ürünü satacaklar %18 KDV + Kar payı sonrasındada ortaya böyle bir fiyat çıkıyor ((:
  • bu kasa ve içindeki parçaları kendim listeledim.toplama yaptırdım,kasayı eve getirdiğim ilk gün ben delimiyim 94-95 model doğan parası verdim dedim :) ama sonraları keşke daha önce alsaymışım dedim 4 günlük işi 1 günde yapıyorum 3 gün bana kalıyor.oyun için bilmem ama iş için düşünene kesinlikle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Bu sistemin neden pahalı olduğunu anlamadım.İşlemci normal(i7 2600k iyi işlemci ama bu fiyatı yapacak kadar değil),ekran kartı çok pahalı değil 1300 tl filan ramler çok pahalı değil sdd kart bile yok bu sistemi pahalı yapan sanırım kasa:D.

Klavye mouse ve kulaklığın toplam fiyatı 900 tl civarında ondan..
  • O değil de şu linkte 3x 6990 yazıyor. Benim bildiğim mevcut sistemler en fazla 4 GPU destekliyor. 6990 da çift GPU'lu olduğuna göre, toplamda 6 GPU yapıyor. Bunlar kafayı mı yemiş?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

Böyle yüksek model bir pc de tamamen ssd kullanılmalıydı evet fiyat artardı ama zaten bunu alacak adamın parası vardır..keşke videoda fiyat bilgisini de açıklasaydınız..

SSD var zaten kardeşim görmüyor musun?
    http://prntscr.com/1a1ylz

• quote:

Orijinalden alıntı: saxblue

Bu bir oyuncu bilgisayarı olduğundan Nvidia nın bilmem ne kartı kullanılmış dedi videodaki arkadaş. demekki oyuncu bilgisayarlarında AMD ekran kartı olmazmış bu videodan ben bunu öğrendim.

Orada demek istediği kartın markasının nVidia olması değil, kartın modelinin iyi olması. Yani orada vurgu yapılan şey kartın markası değil, modeli. Kartın markasını ise, modelin hangi markaya ait olduğunu belirtmek için söylüyor.

• yılına göre çok esktrem fiyatmış ama soğutma çözümleri göze de hoş geliyor. yan kapak şeffaf olsa içindeki o güzel detaylar da görünürmüş
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.