Şimdi Ara

Denon x2400 için hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba denon x1000 den denon x2400h a terfi ediyorum kısmetse ,amfi yolda
    Elimde bir adet kule tipi Dali Zensor 5 var , yanına sinema performansı için raf hoparlör ve center almayı düşünüyorum ilk etapta , devamında tv vs de alacağım işin bütçem kısıtlı hatta bu hoparlör işi biraz extradna çıktı
    İkinci el alternatiflere de bakıyorum , bu kapsamda Dali serisi ile devam etmem mi mantıklı ? Devam edersem Dali Zensor 1 ve Dali center ( vokal ve Zensor pico diye iki model gördüm) ilk etapta yeterli olur mu? Yada Dali Zensor 5 ile uyumlu olacak daha uygun bir alternatif var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İkinci el definitive pro sub 100 alin( 500-600 civar) yanina da zensorler surround ve center olarak alin. Simdi x1000 i yukseltmis oldunuz. X1000inin hakkini verememissiniz stereo amfi usulu avr kullanmissiniz. X2400 u degil 10000 usdlik cihazda olsa o sekilde hakki verilmez. En az5.1 yapin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Surroundları da Dali mi devam etmem gerekir hocam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

Surroundları da Dali mi devam etmem gerekir hocam ?

Denon-Dali uyumu cok iyidir.

Ayni marka ve ayni seri olmasi iyi bir sey satarken avantajli, ses olarak uyumlu aksi halde zensor 5 leri satip tekrardan toplayacaksiniz sistemi. Center ve Subwoofer muhakkak olmali ayrica...

• dali zensor 5'in müzik performansı çok iyi ama surround olmadığı için belki de sinemada performans sıkıntılı
    Peki surround ve center için ne önerirsiniz ? Dali zensor 1 ve zensor pico diye daha küçük bir center var yeterli olur mu ?
  • quote:

dali zensor 5'in müzik performansı çok iyi ama surround olmadığı için belki de sinemada performans sıkıntılı
    Peki surround ve center için ne önerirsiniz ? Dali zensor 1 ve zensor pico diye daha küçük bir center var yeterli olur mu ?

sizin ihtiyacınız sadece dali zensör 1 ve dali zensör vocal center ileride bu sisteme uygun fiyata subwoofer eklersiniz olur biter
  • quote:

dali zensor 5'in müzik performansı çok iyi ama surround olmadığı için belki de sinemada performans sıkıntılı

Zensor pico çok güzel çok şık ve çok temiz ses veren bir cihaz ancak hassasiyeti düşük o yüzden zensor 1 daha randımanlı olur. Zensor center gayet yeterli bir center, subwoofer da bu sistemin olmazsa olmazı muhakkak edinin 2.el de olsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Zensor pico çok güzel çok şık ve çok temiz ses veren bir cihaz ancak hassasiyeti düşük o yüzden zensor 1 daha randımanlı olur. Zensor center gayet yeterli bir center, subwoofer da bu sistemin olmazsa olmazı muhakkak edinin 2.el de olsa...

Her ikinize de yorumlarınız için teşekkürler , aslında benim niyetim hocam Dali Zensor 1 ve yanına bu zensor pico'yu almak. Subwoofer olmazsa olmaz dediğiniz için bugün mediamarkt'a gidip baktım şansıma Dali Zensor 7, Dali Zensor 1 ve Dali sub takılıydı.
    Dali sub 2100 TL civarıydı , yanında da pure acustic diye bir markanın sub'ı vardı aktif sub 75 w . Onun fiyatıda 560 TL civarıydı.
    Açıkçası bu iş bütçe işi ,ben Dali zensor 1 ve dali pico veya daha büyük vokal'i zaten alacağım ,yanına sub'ı apartman dairesinde olduğum ve performanslı kullanamayacağım için bu pure acusticle tamamlasam sizce olur mu ?
    Birde ikinci el Dali Zensor 1 ve Dali zensor vokal buldum ,arkadaşlar temiz olduğunu söylüyor sizce alınır mı ?

• quote:

quote:

quote:

Her ikinize de yorumlarınız için teşekkürler , aslında benim niyetim hocam Dali Zensor 1 ve yanına bu zensor pico'yu almak. Subwoofer olmazsa olmaz dediğiniz için bugün mediamarkt'a gidip baktım şansıma Dali Zensor 7, Dali Zensor 1 ve Dali sub takılıydı.
    Dali sub 2100 TL civarıydı , yanında da pure acustic diye bir markanın sub'ı vardı aktif sub 75 w . Onun fiyatıda 560 TL civarıydı.
    Açıkçası bu iş bütçe işi ,ben Dali zensor 1 ve dali pico veya daha büyük vokal'i zaten alacağım ,yanına sub'ı apartman dairesinde olduğum ve performanslı kullanamayacağım için bu pure acusticle tamamlasam sizce olur mu ?
    Birde ikinci el Dali Zensor 1 ve Dali zensor vokal buldum ,arkadaşlar temiz olduğunu söylüyor sizce alınır mı ?

HoCam pure acoustics almayın adı geçen iyi bir marka değil. Zensorleri de ikinci el alın. İkinci el hoparlör almak daha avantajlı ses performansı bile daha iyi olur. Tabiki sıfır alma takıntınız yoksa. Subwoofer bahsettiğim definitive i alabilirsiniz 500-600 tl fiyat bandı var. Subwoofer alınca avrden diğer hoparlörleri full band seçerseniz avr subwooferı stereo müzik dinlerken devreye sokmuyor mesela. Subwooferı sadece dolby veya dts filmlerde aktif ediyor ki onu da her sahnede aktif etmiyor film nasıl kodlanmışsa artık. Elimdeki Yamaha rn500 stereo olduğu için onunla film izlerken subwoofer kullandığımda yeri göğü inletiyordu kedi yürüse bas subwooferdan geliyor avr de dediğim gibi böyle bir durum yok. Çok aksiyonlu bir film olmadıkça sese de abanmadıkça tatmin olursunuz.

• GÜnaydın hocam tamamdır , benim ikinci el takıntım Yok

Hatta ikinci el veya teşhir alabilirim , belki sub da çok zorlanmış olabilir diye aklıma takılır ama diğerlerini 2. El düşünüyorum

Son olarak Dali zensor 1- belirttiğini sub La ilerlerim. Bunların

Yanına center olarak zensor pico fiyatı daha uygun omunla mı ilerleyim ? Yoksa zensor vocale olmazsa olmaz mıdır ?

• quote:

GÜnaydın hocam tamamdır , benim ikinci el takıntım Yok

Hatta ikinci el veya teşhir alabilirim , belki sub da çok zorlanmış olabilir diye aklıma takılır ama diğerlerini 2. El düşünüyorum

Yanına center olarak zensor pico fiyatı daha uygun omunla mı ilerleyim ? Yoksa zensor vocale olmazsa olmaz mıdır ?

Hocam pico center piconun kendi 5.1 sistemi için paket sistem gibi o. Ben de pico bookshelf var sesinden çok memnunum ama ufaklık hassasiyeti düşük olduğundan volume açmak gerekiyor. Zensor vocal daha yüksrk hassasiyetli. Odayı daha kolay doldurur tavsiyem pico olmayan. Subwoofer elektronik bir alet deneyerek alın muhakkak hayırlı olsun şimdiden

• quote:

quote:

GÜnaydın hocam tamamdır , benim ikinci el takıntım Yok

Hocam pico center piconun kendi 5.1 sistemi için paket sistem gibi o. Ben de pico bookshelf var sesinden çok memnunum ama ufaklık hassasiyeti düşük olduğundan volume açmak gerekiyor. Zensor vocal daha yüksrk hassasiyetli. Odayı daha kolay doldurur tavsiyem pico olmayan. Subwoofer elektronik bir alet deneyerek alın muhakkak hayırlı olsun şimdiden

tamamdır hocam , benim aklımdan dali zensor 1 ve vokal'i ikinci el alıp , subwoofer'ı da sıfır almak geliyor. Çünkü ben çok farkedecek düzeyde anlamıyorum bu işlerden.
    Sizden bir de kablo önerisi alabilir miyim ? Banana jack'lı olması tercih sebebi çünkü temizlikçi ve bizim kız çıkartıyor her seferinde. Fiyat/ performans bütçeyi sarsmayacak bir ürün lazım açıkçası zaten hesapta olmayan işler çıktı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.