Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Suan satilan 4300 ve 6300 serileri varken. 7300 ve 5300 serisi goremedim. Varda ben mi bulamadim bilmiyorum.

7200 serisinden cikarmadilar mi acaba bu sene ? Yiksa 6300 u 7200 serisi yerine mi birlestirdiler ? Bilgisi olan var mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elimdeki hoplar

klipsch rp-260F

elimdeki avr ise pioneer vsx-921 sesi -10db lere kadar acmak zorunda kalıyorum eski hoplar ile -10db lere cıkamazdım bile.Bu avr bu klispch rp-260f 'lere tam yetmiyor öyle ise değil mi?

bunu denon x4300 ile değiştirsem -30db lerde bile şaha kalkar mı bu hoplar?
  • Arkadaşlar küçük bir sorunum var. Elimde Denon X2000 ve Klipsch Rp160 serisinden oluşan sistem var. Ancak ben avr ile otomatik kurulum yaptıktan sonra herhangi bir Bluray yada normal bir film izlediğimde surround lardan diğer hoparlörleri göre daha fazla ses geliyor. Avr nin menüsünden ayarlara girip ses düzeylerini test ettiğimde herbir hoparlörde eşit şekilde ses yüksekliği olduğunu duyuyorum. Ancak iş film izlemeye geldiğinde surround hoparlörler en az 4-5 Db daha fazla sese sahip. Ve bu şöyle bir rahatsızlık veriyor: bir kovalamaca sahnesinde, arkadan gelen bir seste ses yüksekliği çok fazla oluyor ve o sahne öne geldiğinde doğal olarak bu sefer ses ön hoparlörden geldiği için ses bir anda düşüyor. Halbuki nesne bana yaklaştığı için ses yükselmesi gerekirken. Bu durum çoğu zaman gereksiz bir gürültüye neden oluyor. Yada oyun oynarken mesele yanan bir atesin önüne geliyorum; karakterin konumu atese dänük sekilde ve ön hoparlörden ses geliyor. Sonra karakteri kendi etrafinda döndürüyorum, tabi dogal olarak seste bütün haparlörleri sirasiyla dolasiyor ama sıra surroundlara ses geldiginde o ses ciddi yükseliyor. Halbuki karakter hala ayni yerinde dönüyor. Bu örnekleri durumu ackklayabilmek icin verdim. Bu durum film izlerken ve pyun oynarken cok rahatsiylik veriyor. Ancak dynamic eq ayarini kapattığım zaman herşey normale dönüyor ama bu seferde baslar ciddi kayboluyor. Bu durum yeni şeriflerde de böyle mi? Ne yapmalıyım? Yeni avr mi almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 31 Mayıs 2017; 12:12:38 >

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    Audyssey'nin birçok yerde sesi deforme ettiğini düşünüyorum. Denon'da yaşadığım en büyük sıkıntı sürekli bu ayarlarla oynamak zorunda kalmamdı. Dynamic Eq kapalı olarak kullan istersen. Ayrıca Audyssey aktif olunca stereo müzik dinlerken de detay kaybına sebep oluyor. Kapatınca da kısık seste (özellikle geç saatlerde) bas eksikliğini hissediyorsunuz. İyi bir subwoofer'ınız varsa bu durumları belki kurtarabilir. Denon x3200w'dan sonra Pioneer 1131'e geçtim, memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 31 Mayıs 2017; 13:37:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoStBr

Selam arkadaşlar 20 yıldır Onkyo kullanıcısıyım halada Onkyo 5010 kullanıyorum kısacası denon 7200 geçiş yapmayı düşünüyorum bazı sebeplerden ama kafamda deli sorular kullanan varmı varsa biraz bilgi birikimiyle beni aydınlatabilirmi saygılar.

Ben 5010 dan x7200 e gecis yaptim merak ettiginiz sorulari alabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: vur

quote:

Orijinalden alıntı: GoStBr

Selam arkadaşlar 20 yıldır Onkyo kullanıcısıyım halada Onkyo 5010 kullanıyorum kısacası denon 7200 geçiş yapmayı düşünüyorum bazı sebeplerden ama kafamda deli sorular kullanan varmı varsa biraz bilgi birikimiyle beni aydınlatabilirmi saygılar.

Ben 5010 dan x7200 e gecis yaptim merak ettiginiz sorulari alabilirim

Slm biliyorsunuz Onkyo daha solft çalar ben biraz daha dik ve baskın ses arıyorum ayrıca stereo katı nasıl bilmiyorum Onkyo 5010 stereo katı sizde daha önce kullandığımızdan nasıl olduğunu bilirsiniz yani kısacası hata mı yaparım kestiremedim ayrıca bizim ülkemizde böyle bir şans Yok deneme gibi gerçi denesekte hop. Sistemi farklı olacağından bize doğru bilgi vereceğini düşünemiyorum kararsız kaldım..

• Arkadaşlar selamlar birkaç sorum olacak ,elimde x1000 var 4K geçişi için x2300 e terfi etmeyi önerir misiniz ? Konu eski onkyo kullanıcısıyım Onkyonun Yeni modellerinden önereceğiniz var mı?
    Tr fiyatları çok artmış , Satın alım yeri olarak Amazon dışı alternatif var mı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • denon avr x2000 model ses sistemi alınır mı ? bu konuda acemiyim işimi görür mü film müzik dinlemek için bilgisayara baglayacam
    hoparlör olarakta harman kardon 5+1 hoparlör düşünüyorum
  • pezdum kullanıcısına yanıt
    Alınır, işinizi de görür. 2.el olacaksa 1200 civarı verilebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    sahibinde 1500tl başlıyor fiyatlar pek anlamadığım için ileri dönük birşey olsun istiyorum
  • denon x2300 üzerinden digiturk 4k kutuyu, 4k tv'ye sorunsuz bağlayabiliyorum

fakat full hd projeksiyona bağlanmak istediğimde this content can not displayed because your tv do not support hdcp 2.2 hatasını alıyorum.

sizce bu konuda yapabileceğim bir ayar varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4300h Amazon.de den gümrük dahil 5100 tl civarına gelmişti. Geçen gün gümrük için kesilen rakamdan yaklaşık 850 tl civarında iade oldu. Ürün yaklaşık 4250 tl ye gelmiş oldu. Alacak olanların bilgisine. Gümrükten kalan ücretin iadesi 2 ay sonra yapılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: system failure

4300h Amazon.de den gümrük dahil 5100 tl civarına gelmişti. Geçen gün gümrük için kesilen rakamdan yaklaşık 850 tl civarında iade oldu. Ürün yaklaşık 4250 tl ye gelmiş oldu. Alacak olanların bilgisine. Gümrükten kalan ücretin iadesi 2 ay sonra yapılıyor.

Var mi ki tr gönderim

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

4300h Amazon.de den gümrük dahil 5100 tl civarına gelmişti. Geçen gün gümrük için kesilen rakamdan yaklaşık 850 tl civarında iade oldu. Ürün yaklaşık 4250 tl ye gelmiş oldu. Alacak olanların bilgisine. Gümrükten kalan ücretin iadesi 2 ay sonra yapılıyor.

Var mi ki tr gönderim

Açılıyor zaman zaman takip etmek gerekiyor şu an açıkmı bilmiyorum. Ben 2 ay önce aldım. Kur daha yüksekti o zaman.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Var mi ki tr gönderim

Açılıyor zaman zaman takip etmek gerekiyor şu an açıkmı bilmiyorum. Ben 2 ay önce aldım. Kur daha yüksekti o zaman.

Merhaba; İmza'da Onkyo gözüküyor. Denon'u kullanmadınız mı?

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Herhalde en son ben aldim.

Benden sonra satici degisti. Suan satici amazon olmasa da silver rengi gönderiliyor.

Bana da 5100 e gelmisti. 850 lira geliyorsa iyiymis. 500 e raziydim. O fiyata iyi avr. Türkiye fiyati 10 bin ken.

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Kullanıyorum. İmzamı güncellemedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Denon AVR-X2200W var. Cihaza HDMI girişinde sadeceTV bağlayınca TV açıp kapadığımda AVR de otomatik açılıp kapanıyor. Ancak diğer HDMI girişlerine Media Player TV+ vb cihazlar bağladığımda bu özellik kayboluyor. Ne yaptımsa bir türlü düzeltemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • redkid778 R kullanıcısına yanıt
    Öncelikle medya oynatıcının bağlantıları çıkartıp deneyin. Büyük bir ihtimalle çakışma yapıyordur. Olmazsa cihazları tek tek bağlayıp problemin hangisinden kaynaklandığını tesbit edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 26 Haziran 2017; 12:17:6 >
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.