Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4300H geldi kurulumu yaptım. İnce ayarlarına bakıyorum.

Audyssey kurulumunda ilk test tonunu speakerlara gönderdikten sonra frontlar ve 1 surround için bağlantı hatası veriyor fakat + - bağlantılarımda sorun yok. Bu arada 7.1 olarak kullanıyorum sistemi (jamo 606s). Yerleşimden kaynaklı olabilir gibi bir ibare var verdiği hatanın açıklamasında. Konu ile ilgili tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 2 Mayıs 2017; 15:40:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• system failure kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun. Baglantilardan eminseniz izleme alaninizda ve hoparlorlerin yaninda sandalye vs kapayan ne varsa alin oyle deneyin. Ayni sorun benimde basima gelmisti su buyuk mudur koltuklarından oturu hata veriyodu, sol surround un onunu kapadigi icin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun. Audyssey ayarı yaptıktan ve menü aktif olduktan sonra kendi ayarlarınızı yaparsınız. Zaten mesafe ölçümü hariç, diğer değerlerle mutlaka oynayacaksınız.

• darkerdi kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Yerleşimi düzenleyip tekrar deneyeceğim.

• kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Mesafe ayarlarında sub çok uzak çıkıyor. Bununla ilgili tavsiyeniz varmı. Normalde frontların hemen sağında konumlu fakat frontların mesafesinin 2 katı uzaklık çıkıyor sub için (jamo sub300)

• Sub mesefa fazla cikar

ellemeyin mesafe ayarlarini

Ön hoparlörler kule tipi ise üst kısmı ölçümlüyor olabilir. Metre ile ölçün, değerleri elle girin.

• SUb mesafesini ellemeyin

• Denon 4300 den sonra resimdeki atmos hoparlörleri sipariş ettim, elime ulaştı. Tekrar kurulum yapıp paylaşacağım. 4300h sinema performansında onkyo609 dan sonra bambaşka bir dünya oldu. Bu arada başımdan başka bir olay geçti: Pioneer marka kullandığım pikabım vardı önceki onkyo receiverda phono katı olmadığı için tv/audio girişine bağlıyorum ve sorun olmadan çalıyordu, yeni cihaz gelince phono girişine pikapı bağlayıp çalıştırdığımda ses cızırtılı ve çok bozuk olarak çıkıyordu. Pikapı alıp servise görürdüm,servis aradı kafanın yanık olduğunu garanti dışı değişim yapabileceği söyledi tamam dedim. Servise gidip cihazı aldım orada denedik sorunsuz çalıştı, eve geldim bağladım tekrar aynı sorun. Yoldamı birşey oldu derken, yabancı forumlarda arama yapınca gördüm ki benim pikabın içinde preamp katı varmış ve bu cihazlar av receivirların phono katına direk olarak bağlanmazlarmış aux girişlerinden birine bağlamak gerekiyormuş. Boşta olan analog girişlerden birine bağladım sorun çözüldü fakat servise ödediğimiz para boşa gitmiş oldu. servis değişiklik yaptımı onuda bilemiyorum. Tt bağlayan olursa bilgisi olsun belki yazılmıştır ama ben uyarmış olayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Arkadaşlar;

Yer darlığından dolayı satmak durumunda kaldığım Energy CF-70 (Klipsch Grup) marka/model hoparlöre ait link aşağıdadır. İlgilenen arkadaşlar özelden (pm) veya ilan üzerinden ulaşabilirler.

Saygılarımla.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-energy-cf-70-klipsch-grup-kule-tower-muzik-sinema-hoparlor-cift-429279977/detay

• bir soru arkadaşlar;

pioneer vsx-921 kullanıcısıyım.Bu avr'den Denon x4300h avr modeline geçmeyi düşünüyorum.

Sinemada nasıl bir fark oluşur?

müzikte ve stereo'da nasıl bir fark oluşur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: system failure

4300H geldi kurulumu yaptım. İnce ayarlarına bakıyorum.

Audyssey kurulumunda ilk test tonunu speakerlara gönderdikten sonra frontlar ve 1 surround için bağlantı hatası veriyor fakat + - bağlantılarımda sorun yok. Bu arada 7.1 olarak kullanıyorum sistemi (jamo 606s). Yerleşimden kaynaklı olabilir gibi bir ibare var verdiği hatanın açıklamasında. Konu ile ilgili tavsiyelere açığım.

Hayırlı olsun yeni oyuncagınız . şu resimde arkadaki uzay gemisi gibi sey nedir merak ettim..ups mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim 😊 Uzay gemisi gibi görünen şey şarjlı el süpürgesi.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Sinemada x2 , muzikte pioneer a gore daha sert ve dogal bir ton alirsiniz.

Ne kadar tuttu ? Kendisi + depozito ?

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    5100 cıvarında tuttu fakat bir miktar geri ödeme yapılacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • madein japan 20kg satılık denon avr 4520 kutusu faturası bütün içeriği mevcuttur ilgilenen arkadaşlar pm den ulaşabilirler test karşılaştırması verdiğim linktedir 24 dakikaya dikkat https://www.youtube.com/watch?v=2LsKc_PGYbQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 22 Mayıs 2017; 0:29:49 >
  • satılık denon avr 4520 şimdiki cihazlar gibi çin malı değil konu kirliği için herkesten özür dilerim

• herkese iyi forumlar;

arkadaşlar ocak ayında GSA elektronik Orhan Bey'den Sony Str-Dn1070 model avr almıştım fakat kutu içinden ön panelde kalıp hatası olarak tuş bitiminde eğrilik vardı değişim talebinde bulundum ama firma beni Sony'e yönlendirince muhatap bulamadığım için en son çare tüketici hakem heyeti kaldı, geçen hafta iade kararı çıktı ve ürünü iade edip paramı aldım.

şu an müziği stereo Yamaha as501 de dinliyorum ama avr ihtiyacım var, amazondan alayım diyorum fakat istediğim bir kaç model var amazon göndermiyor.
    Sony' den oldukça memnundum hiç cihaz bulamazsam yine sony almayı düşünüyorum, aldığım cihazda network player özellikleri (spotify-tidal- internet radyo vs.) olsun bu özelliği stereo amfim için müzik kaynağı olarak kullanmak istiyorum, bundan dolayı pre out çıkışı (front veya zone-2) olmazsa olmazımız.

bu şekilde

Denon avr-x2300
    Marantz Sr5011
    onkyo tx-nr656
    Sony Dn1070

yukardaki amfiler var amazonda, bunlardan marantz ve onkyo tr'ye gönderiliyor ama diğerleri gönderilmiyor. ilk tercihim denon dan yana. sizce bu amfiler arasında hangisi alınmalı, Sony'i daha önce kullandım biliyorum. diğerlerini hiç kullanmadım yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. önceliğim amazon alışverişi

• Onkyo tx nr 656 gönderici Amazon değil dikkat edin !

Bunun dışında Sony avr ler ile ilgili bilgim Yok bahsettiğiniz onkyo pioneer vsx 1131 ile aynı cihaz sadece markaları farklı

Ve kullanıcıları çok memnun görünüyor

X2300 denon bas lar ve mid sesler önde tiz sesler yerinde düz çalar yani sese bir renk katmamış gibi hissettirir

Marantz sr5011 içerisinde hdam modülü var mı onu iyi araştırmak lazım zira müzikte sanırım marantz amfileri diğerlerinden bir adım öne çıkaran bu hdam modülüdür.

Durum müsaitse bunu alırdım

Alabilirseniz

X3300 audyssey 32 bit xt (çok başarılı bir yazılım )

Değilse

Sr5011 bunda da audyssey 32bit ama xt yok x3300 daha iyi

Bu da olmazsa

Onkyo 656 veya pioneer vsx 1131 2200-2300 civarıdır

Bu da fazla gelirse 1300-1500 civarına onkyo tx nr 555 veya pioner vsx 831 (bir üst seri ile aynı dac kullanılıyor )

Sinemada ise bütün avr ler üç aşağı beş yukarı birbirine çok benzerler .

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.