DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
DENON AV RECEIVERS
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir Kullanıcı
1.773
Cevap
44
Favori
121.248
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3936 Mesaj
      07 Nisan 2017 18:57:06

Hocam iki hafta önce yaklaşık 60m2 gibi mekana ki tavan yüksekliği 4 metre kadar vardı . Hatta mekanda girintiler çıkıntılar oldukça eko yapmaya açıktı. Buraya Denon 6300h ile Dali Rubicon Lcr ler ve dali sub K14 ve tavan hoparlörlerinden oluşan 7.4.1 Atmos setup kurduk. Şunu söyleyebilirim ki Audyssey yeni sürümü harikalar yaratıyor . Yaklaşık 15dk kadar süren bir test süreci var ve sonuç etkileyici. Bass seslerdeki uzamaları 12 hoparlörden oluşan sistemde muhtemel yansımaları engelliyor. Bu ipad den kontrolü bilmiyordum . Tekrar gidince birde buradan check ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      asukrumercan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2287 Mesaj
      07 Nisan 2017 23:11:25

quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

http://www.audioholics....dyssey-multeq-editor-app

EDİT: yukarıdaki linki inceledim. Anthem ARC tarzı bir yazılım geliştirmişler ve bu paralı, play storede 70 tl. linkte de 20€ yazıyordu zaten.

Kullanan olurda şiddetle önerirse denenebilir. şimdilik bekleyelim bakalım. yinede gelişmeler güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 7 Nisan 2017; 23:26:54 >
      Bahsedilenler: HI-DEF-MAN

• Yarbay
      2392 Mesaj
      08 Nisan 2017 08:39:05
      quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Avr menüsünde hdmi setup ayarlarında arc on yapın ses gelmesi lazım

Hocam olayı çözdüm gibi ama yinede anlayamadığım kısımlar var.

Setup ımı bir daha hatırlatayım:

-Digiturk hdmi olarak tv ye bağlı

-receiverda hdmi arc girişinden tv ye bağlı,

Sorunumda tv nin sesini receiverdan hiç bir şekilde duyamamam, ne digiturkün sesi nede tvye usb ile bağladığım hdd den dinlediğim filmlerin sesi.

Ama digiturk ün hdmi kablosunu tv den sökünce, mucizevi bir şekilde receivera hdmi arc üzerinden ses gidiyor. Hem ses hemde tv nin kumandasıyla receiverıda yönetebiliyorum.

Hdmi arc neden başka bir hdmi kablosu daha tv te takılıyken çalışmıyor? Digiturku receivera takmak Zorundamıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 8 Nisan 2017; 8:46:52 >

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
      BMW 3.20d 2010
    • Yarbay
      2169 Mesaj
      08 Nisan 2017 10:04:26

recever humax 9505 ise onda arc problemi var bütün cihazları kitliyor

Bahsedilenler: Magnat_HiFi

• Yarbay
      2169 Mesaj
      08 Nisan 2017 10:16:24

Digiturk hdmi olarak tv ye bağlı

-receiverda hdmi arc girişinden tv ye bağlı,

yanlız ben bunu anlamadım yukarıda digitürk hdmi ile tv bağlı yazmışınız eğer böyleyse sorun olmaması lazım ama digitürk hdmi ile avr bağlı ise humax 9505 ile alakalı bir sorundur digitrk bayinden kutu değişimi isteyin ısrarla humax 9503 isteyin en stabil cihazdır

yanlız digitürk cihazını kesinlikle avr bağlamayın hdmi ile tv ye bağlayın avr nin ömrünü uzatırsınız

Bahsedilenler: Magnat_HiFi

• Yarbay
      2392 Mesaj
      08 Nisan 2017 11:45:52

Hocam digiturk tv ye bağlı hdmi 3 girişinden

Receiverda hdmi 2 arc den tvye bağlı

Digiturk tvye bağlıyken , receiverdan ses çıkmıyor, tv nin içindeki youtube. Dan bile ses çıkmıyor.

Ama digiturk un hdmi 'nı çıkarınca her şey sorunsuz çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      tema59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İsim isme benzer cisim cisme benzer,geçmiş zaman olur ki hayal-i cihan değer.(Reşat Nuri Güntekin,Son Sığınak)
      BMW 3.20d 2010
    • Binbaşı
      1533 Mesaj
      08 Nisan 2017 18:25:35

Bu tür ARC problemleri genelde cihaz çakışmasından, uyumsuzluğundan kaynaklanmaktadır. Benim de başıma geldi. Bir medya oynatıcıyı sisteme dahil ettiğimde ARC iptal oluyordu. Birkaç yöntem denedim ama düzelmedi. Başka bir uydu alıcısıyla deneyin isterseniz. Büyük bir ihtimalle probleminiz çözülecektir.

Magnat_HiFi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Pioneer VSX-1131 / Energy CF-70, Energy C-C100, Canton PLUS GXL, JBL E150p / LG 55UC970V / Panasonic DMP-BD30 / Oneplus 2
    • Yarbay
      3022 Mesaj
      08 Nisan 2017 21:16:53

Benim de 2008 yılından beri kullandığım Yamaha servis kontrol proğramı var, forumların birinde bulmuştum. Real time olarak neredeyse tüm kontrolları yapabiliyorum ama tabii bu proğram sonrası aradan 10 yıl geçti, ses formatları bile değişti.

HI-DEF-MAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 17 saat 17 dakika kadarı kaldı.
      09 Nisan 2017 11:38:36

Abi bendede marantz 7010 var..yenilir audyssey sürüm mü yayınlandı?

Ücretsiz mi

Sizin dinlediğiniz sürüm hangisi

Sadece mic ile kurulum yapıp mı dinlediniz?

Dynamic eq cinema eq vb hangileri açık yada kapalıydı?

Bahsedilenler: HI-DEF-MAN

• Yüzbaşı
      729 Mesaj
      21 Nisan 2017 15:24:57
      Amazon de Denon avr 4300 tr gönderimi açılmış. Sipariş verdik bakalım sorun çıkmazsa bildiririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system failure -- 21 Nisan 2017; 15:26:3 >

ONKYO TX NR609 / JAMO S 608 HCS 3, JAMO SUB 300 / SONY 40X2000 LCD / SONY BDP S780 / SONY DVP NS708H / SONY PS3 / ATLANTA HD BOX / LOGITECH HARMONY ONE / EGREAT R6S / at last... SONY 55HX850
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.