Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,
    Bilgi için teşekkür ederim. Ancak “yolcu beraberinde getirilen eşya limiti ve fiyatı dahilinde , ticari sayılacak adette olmadığı sürece” , eşya getirme konusunda herhangi bir vergi söz konusu değil. Gümrük kontrolünde sadece Bandrol ücreti ile karşılaşılabilinir. Yanlış hatırlamıyorsam limit 430 euro , ancak 430 ve sonrasında 1500 euro geçmemesi halinde Ek olarak kdv 1500 euroyu geçmesi halinde de ek olarak gümrük ithalat vergisi uygulanır.
    Dipnot ;
    Yurtdışından döndükten sonra , posta yolu ile birlikte adınıza eşya gelmiş olsa dahi , 3 ay içerisinde onaylı pasaportunuz ile gümrük idaresine başvurup vergi ödemeyebilirsiniz. Ama limitleri gözden geçirmekte yarar var. Ben ailece seyehat edeceğim için kişi başı 430 euro bana yeter de artar.

Hoparlör konusunda zaten taşınabilecek bir alet olmadığı için onu zaten türkiyeden almayı düşünüyorum. Bakındığım modeller skalasında öyle ahım şahım bir fark yok çünkü. fiyatı denk getirsek de limit aşımı söz konusu olabilir buda türkiyeden alım yapacağım fiyat ile aradaki farkı kapatır sanırım.

Tekrardan uyarı için teşekkürler ...
    Sağlıcakla...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Yolcu başına 430 €’luk sınırda mevcut haklar toplanamıyor diye biliyorum. Yani 2 kişi gelirken bedeli 600 € olan bir amfi aldığınızı varsayarsak eğer kontrole takılırsanız 430 €’yu geçen bir ürün aldığınız için vergi ödersiniz diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Aynen. Her bir ftr bedeli farklı kişiler adına 430euro geçmeyecek şekilde düzenlenmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

Ben mikrofona yaptırıyorum. Çünkü benim hoparlörler çok farklı dengelediğini düşünüyorum. Kendi ayarlayınca sanki bir kürenin içindeymişsin gibi oluyor. Ben ayarlayınca kare bir odanın içindeymiş gibi oluyor. Atmos ben pek iyi hissedemiyordum. Sesler karışıyordu. Geçenlerde şunu fark ettim. Hoparlörlerin tepe noktası oturunca çene noktasına gelecek şekilde ayarladım. Şuanda atmos dts x bunlar çok iyi hisediliyor. Ses seviyemde -15 le 0 arası, Birde atladığınız bir nokta var. Mikrofondan ayarlayınca odanın dışına ses fazla çıkmıyor. torku da -15 ile 0 arası hissettiriyor. Kendiniz ayarlayınca dışarıya daha çok ses gidiyor. Size çok geliyor gibi olabilir ama komşunuza az gittiğini düşünüyorum. Odanın dışına çıkıp dinleyin derim. imkanınız varsa bir kaç oda sonrasını dinleyin. titreşimler çoğalacağına azalıyor. Ama kendi ayarlarınız da odanın dışına daha fazla titreşim geliyor.
    Aynen. Gelen misafirlerle seyrederken bu ses e komuşlar nasıl katlanıyor diyorlar. Alt kata gönderiyorum kontrol edin diye. Döndüklerinde kapattın diyorlar. İnanamıyorlar. Odanın içinde iki kişi birbirimizi anlayamayacak kadar ses açıkken bile alt kata ses gitmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarikahmet -- 15 Haziran 2019; 23:46:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

garantisi yok derken..
    2 yıl dolduğu için mi?
    yoksa ki amazon garanti işinde iyidir.
    ben x4400 ü pert edince yenisini göndermişlerdi
    hem de ürünü geri göndermeden önce sevk etmişlerdi.
    müşteri hizmetleri ile iletişime geçin, tel inizi verin sizi bir türk çalışan arar halledersiniz.
    kargo parasını bile ödüyorlar
    Dediğiniz gibi derdimi anlattım. Hiç sormadan ürün değişimi ya da ücret iadesi teklif ettiler. Yeni cihaz gönderecekler. İadeyi de yeni ürünü aldıktan sonra yapacağım. Siz iadeyi ne şekilde yapmıştınız? Cihaz ağır olduğu için, iade masraflı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada Amazon müşteri hizmetlerinde gerçekten bir numara. Attığım maile, neredeyse anında ve çözüm odaklı döndüler. Türkiye'de olsa mümkün değildi bu tür çözümler.

• theraptorx kullanıcısına yanıt
    Amazonun şu yaptığını Türkiye de hangi firma yapar ? Burdan alsanız servise gönder sonra servis sorun yok der geri yollar sonra tekrar servise verirsin kullanıcı hatası derler geçerler, 2-3 ay dert sahibi olursun sonunda ya değişir yada uğraştığın ile kalırsın ,sinirler bozulur, keyifler kaçar. Adamlar sen mağdur olmayasın diye önce ürün yolluyor.

• Gerçekten muazzam bir hizmet. Amazon neden bu kadar değerli net anlaşılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Dediğiniz gibi derdimi anlattım. Hiç sormadan ürün değişimi ya da ücret iadesi teklif ettiler. Yeni cihaz gönderecekler. İadeyi de yeni ürünü aldıktan sonra yapacağım. Siz iadeyi ne şekilde yapmıştınız? Cihaz ağır olduğu için, iade masraflı olacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada Amazon müşteri hizmetlerinde gerçekten bir numara. Attığım maile, neredeyse anında ve çözüm odaklı döndüler. Türkiye'de olsa mümkün değildi bu tür çözümler.

Alıntıları Göster
    amazonun açtığı iade süreci ile ilgili belgeleri de iliştirerek ptt şubesine götürdüm.
    alım ft vs yanıma alarak görevliyi iade işlemi olduğuna ikna ettim
    1 sene önce 175 tl ücret almışlardı. avr 15-20 kilo falan herhalde
    onu da tarayıp amazon müşteri hizmetlerine gönderdim. aynı gün para hesabımdaydı ya da kartıma mı yatırmışlardı ne.

geçmiş olsun..

• Teşekkür ederim Üstad. Ben de öyle yapayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

Aynen. Gelen misafirlerle seyrederken bu ses e komuşlar nasıl katlanıyor diyorlar. Alt kata gönderiyorum kontrol edin diye. Döndüklerinde kapattın diyorlar. İnanamıyorlar. Odanın içinde iki kişi birbirimizi anlayamayacak kadar ses açıkken bile alt kata ses gitmiyor.

Alıntıları Göster
    eskiden z5500 vardı sesi acınca adam gibi duyardım. Ama komşularımı çok rahatsız ederdi. Bu cihazlarda hem komşuyu rahatsız etmiyorsun hem daha fazla keyif alıyorsun.
  • onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız ancak kalabalık olunca muafiyetler toplanamıyor.
    Ayrıca dikkat etmeniz gereken konu eğer o şekilde yapacaksanız hiç yeşil hatta (beyan edilecek eşyam yok) girmemek.
    Yoksa kaçakçı muamelesi görme riskiniz var.
    Ayrıca ÖTV konusu bir ara çok konuşuldu ama uygulamaya girdi mi tekrar bir araştırın süpriz olmasın.

Bunlara dikkat ederseniz sorun yok.

Şimdiden hayırlı olsun.
  • Merhaba. Belirttiğim ve sizlerin de dediği gibi muafiyetler toplanmaz. Örnek vermek gerekirse ; üç kişi 1200 euro tek ftr kabul görmez. Ancak üç kişi , üç ayrı ftr , üç ayrı “limit dahilinde” bedel kabul görür.
    Ötv konusu , yolcu beraberinde getirilen cihazlar yönetmeliğinde belirtilmiş vaziyette zaten.
    Yurt dışından posta yoluyla ürün “getirtmek” ile yolcu beraberinde ticari olmayacak adette ürün “getirme” arasında çok anlam farkı var. Karışıklık ordan kaynaklanıyor.
    Olabilecek en makul masraf bandrol ücreti olacaktır.
    İşim gereği gümrük muhafaza memurları ile birlikte çalışıyorum . Konuyu , yine de Netleştirmek adına kısa zamanda havaalanı gümrük muhafaza ve kaçakçılık birimi çalışanlarıylada görüşeceğim. Ek olarak buraya bilgi yazar, konu dahilinde herkesi haberdar ederim.

Uyarı ve bilgilendirmeniz için , yine de teşekkürler.

• Merhabalar arkadaşlar 2500h da 6.1 atmos yapabilirmiyim

• Arkadaşlar bir sorum olacak ama denon avr değil, denon stereo ampli ve cd çalarla ilgili.

imzamda görünen cihazlara sahibim. şöyle bir durum var.

cd çalarla ampli uyumlu olduğu için tek kumanda kullanıyorum. zaten cihazların kumandaları da aynı.

ancak, kumanda, cd çalara çok rahat komut ederken, ampliye komut vermesi için nerdeyse cihazın üzerindeki sensörü tam görmesi gerekiyor, ancak öyle komut verebiliyorum. halbuki aynı kumanda ile cd çalara, kumandayı zıt yöne bile tutsam komut verebiliyorum.

her iki cihazın da kullanma kılavuzlarına baktım. max 8 m mesafeden ve maks 30 derece açı ile kumanda edilebileceği yazıyor.

cd çalar her koşulda kumandayı görürken, ampli neden böyle olabilir acaba?

sanırım bu durum ilk alındığı günden beri böyle. pilleri değiştirdim, yine aynı. amplinin uzaktan kumanda sensörü bozuk olabilir mi? ilk başlarda çok sorun etmemiştim ama şu an kafayı takmış durumdayım.

cihazlar çok yeni. alalı 7-8 ay olmuştur. ama son 5 aydır şehir dışında olduğumdan nerdeyse hiç kullanılmadı bu süre zarfında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 19 Haziran 2019; 22:14:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Hayirli olsun.

Neden degistirmek ihtiyaci hissettiniz?

https://www.avforums.com/review/denon-avr-x6200w-9-2-channel-av-receiver-review.12461

Alıntıları Göster
    Hocam kusura bakmayın, yoğun seyehatlerden ancak foruma girebildim.

Şöyleki, öncelikle 4K cihazlarımın sayısı arttı. TV, uydu alıcım ve media oynatıcım 4K oldu.
    Netflix yada apple tv üzerinden 4K filmleri de seyredebilmek istedim.
    Ayrıca senkron çalışmayan hdmi out a ihtiyacım vardı.
    Bir port üzerinden 4K görüntü aktarırken, aynı anda ikinci zone'a full HD görüntü aktarabilmeliydim.
    Ayrıca dolby Atmos gibi yeni ses formatlarını da kullanabilmek istedim.

• Slm arkadaşlar benimde bir sorum olacak bende 2500h var flm izlerkene kendi otomatik filmdeki orjinal ses formatına nasıl geçiyor yada geçiyormu eski yamaha amfim otomatik geçiyordu denonda böyle bir özellik yokmusur illa infodan ses formatına bakıp ona göre sea formatını değiştiriyorum

• Xx_AST3CH_xX kullanıcısına yanıt
    Kumandadan bir seferlik direct mode, pure direct mode alın. Hepsi bu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 5 Temmuz 2019; 21:48:18 >
  • Teşekkür hocam eve geçeyim deneyicem hemen

• Arkadaşlar merhaba,
    Amazon.de’den AVR-X2500H alarak bende aranıza katıldım. Bilmem ve tecrübe etmem gereken şeyler olursa yorumlarınıza açığım.
    Şuan sadece Monitor Audio MR2 bookshelf ile kullanıyorum. Birde merak ettiğim bir şey var. Ses seviyesi duyulma için
     DENON AV RECEIVERSbiraz ileriden başlıyor sanki. Bunun sebebini bilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.