Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • harcadığı watt değeri de önemli umarım yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır.
  • Arkadaşlar, salonda Denon avr x2300w - Heco VP 702-302-102 kullanıyorum ve başka bir odaya da zone 2 özelliğinden faydalanarak hoparlör bağlamayı düşünüyorum. Kullanmam gereken hoparlörün özelliği veya ohm değeri ne olmalı ve ne tavsiye edersiniz konuyla alakalı. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar ;

Denon avr x1300w kullanıyorum. Bazı akşamlar ses olmasın diye kulaklık kullanmam icap etti. Ama ön taraftaki kulaklık çıkışından ses çok az geliyor. Master volume'ü çevirsem de ses artmıyor. Ayrı bir ayarı mı var?

Teşekkürler,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben de Denon AVR X1500H siparişi verdim. Yaza kadar da kolonları halledip yavaş yavaş yazın kullanmaya başlayacağım gibi görünüyor. Bu konuda daha çok yeni ve bilgisizim açıkcası, hoparlör seçimi için nerelere bakabilirim? Veya basit önerileriniz var mı şu andan itibaren sistem kurarken dikkat etmem gereken?
    Teşekkürler şimdiden.
  • Oyun efsane olmuş dolby atmosla inanılmaz bir deneyim sunuyor valla çok beğendim... Kesinlikte dolby atmos sistemi olup oyun oynayan kişilerin denemesi gereken bir oyun olmuş...

• Merhaba arkadaşlar elimde neredeyse hiç kullanmadığım bir Denon AVRx2200W var. Bir ay kullandıktan sonra gaza gelip Marantz SR7010 alınca kutusuna geri koyup kaldırmıştım. Çok uzun zamandır kutusunda evimin deposunda duruyor.

Almak için ilgilenecek arkadaşlar varsa bana ulaşabilirler.

Şu linkte resimlerini görebilirisiniz: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kutusunda-kelepir-denon-avr-x-2200w-siyah-672892338/detay/

Ayrıca Marantz SR7010'ı da verebilirim. Çoğu zaman yurtdışında olduğum için onu da hiç kullanmadım sayılır. Onn da resimleri şurada:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kutusunda-kelepir-denon-avr-x-2200w-siyah-672892338/detay/

Keyifli günler dilerim...

• Selamlar
    Sony StrDn-1070 den Denon x3500h e terfi ettim. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Her ne kadar ses ayarlarını daha tam yapamasamda 1 haftalık kullanıma ilişkin paylaşımlarımı yapmak istiyorum. Sistemi 7.1 olarak kullanıyorum diğer surround lar front-high olarak kurulu. Sony ye göre ses evet biraz daha iyi. hoparlör olarak kullandığım eski sistemin sony takımı. Seste bazı ayrıntılar daha iyi geldi özellikle sinemada. Henüz atmos destekli hoparlör yok ama desteklediği formatların hepsi ayrı bir tat. Önce den sony de 7.1 ses alamamıştım şimdi hem sinema hem müzik ses formatları bir seviye daha yukarıda. Sony de YouTube'da izlediğim filmlerde farklı formatları alamıyordum, Denon bu konuda daha cömert davrandı hepsi güzel. Ps4, digitürk4K, Sony xe9000 TV, Sony X 500 UHD blu ray player bağlı. Görüntüyü güzel işliyor. Anladığım kadarıyla güzel bir hoparlör setiyle tadı lezzeti daha güzel olacaktır.
    Özellikle bu avr ayarları konusunda tavsiyeniz varsa sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• F2000 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

YouTube 'tan stereo dışında ses alınabiliyor mu? Evet ise nasıl bir cihazdan, hangi browser yada apk ile alınıyor?

Teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkarah

Merhaba arkadaşlar elimde neredeyse hiç kullanmadığım bir Denon AVRx2200W var. Bir ay kullandıktan sonra gaza gelip Marantz SR7010 alınca kutusuna geri koyup kaldırmıştım. Çok uzun zamandır kutusunda evimin deposunda duruyor.

Şu linkte resimlerini görebilirisiniz: https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kutusunda-kelepir-denon-avr-x-2200w-siyah-672892338/detay/

Ayrıca Marantz SR7010'ı da verebilirim. Çoğu zaman yurtdışında olduğum için onu da hiç kullanmadım sayılır. Onn da resimleri şurada:https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kutusunda-kelepir-denon-avr-x-2200w-siyah-672892338/detay/

Tekrar merhaba arkadaşlar,

Marantz SR7010'un linkini yanlış paylaşmışım. Haber veren arkadaşlara teşekkürler. Düzeltip mesajımı yeniden gönderiyorum:
    -----------------------------

Merhaba arkadaşlar elimde neredeyse hiç kullanmadığım bir Denon AVRx2200W var. Bir ay kullandıktan sonra gaza gelip Marantz SR7010 alınca kutusuna geri koyup kaldırmıştım. Çok uzun zamandır kutusunda evimin deposunda duruyor.

Ayrıca Marantz SR7010'ı da verebilirim. Çoğu zaman yurtdışında olduğum için onu da hiç kullanmadım sayılır. Onun da resimleri şurada:
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-kutusunda-marantz-sr7010-silver-gold-672885590/detay/

DENON:

MARANTZ:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkarah -- 20 Mart 2019; 9:36:4 >

• Selam
    Sony Android TV kullandığım için YouTube da video ses formatı neyse onu alabiliyorum. Dolayısıyla farklı bir browser kullanmıyorum.
    Diğer sesleri de orijinali ne olursa olsun
    Sanal olarak
    Multichannel
    Dts-x
    Dolby
    Dolby 3d surround
    Formatlarına kadar veriyor.
    Ps4 YouTube apk ile açınca da güzel görüntü veriyor. Zira ps4 video işlemcisi güzel. Ps4 de avr ye direkt bağlı olduğundan görüntü daha güzel.
    Bu arada tüm cihazları buradaki forumda tavsiye edilen paugge 2.2 HDMI Kablo ile bağladım. TV avr arasında da aynı Kablo var ARC üzerinden ses formatları destekleniyor.

• F2000 kullanıcısına yanıt
    yeni avrniz hayırlı olsun avr ayarları konusunda tavsiyem otomatik kalibrasyon yap başka ek bir ayar yapma amfi tum ayarlamaları yapacaktır aldığın avr kendini atmos ve dts x filmlerde gösterir diğer eski nesil ses formatlarında sonyden çok bi farkı olmayacaktır atmosada gelince atmostan tam anlamıyla yararlanmak için büyük bir oda iyi hoparlörler iyi bir hoparlör yerleşimi gerekiyor ki efektler tam anlamıyla hissedilsin
  • Arkadaşlar Denon X2300W amfimin ZONE B'si için hoparlörümü kaç ohm seçmeliyim. Yardımcı olabilecek varmı?
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Bende Denon x1500H yada x1400H alma aşamasındayım Amazon.de fiyatları çok cazip geldi. Ben Yamaha Hoparlör takımı sipariş ettim bütçem ancak onlara yetiyordu ama iyi bir sinema deneyimi vereceğini düşünüyorum.

P60 Paketi surround ve center, kulelerde de NS-F150 aldım.
  • Cevap için teşekkürler fakat vermiş olduğunu model numaraları ile bulamadım ürünleri, link atabilir misiniz rica etsem?

• Öncelikle çok teşekkürler ve hayırlı olsun, güzel günlerde kullanırsınız umarım. Bir sorum olacak, sub aldınız mı ya da almayı düşünüyor musunuz?

• syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Focal cub2 sub var hali hazırda kullanıyorum. Şu an sub düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar selamlar,
    Şimdi 10 yıl önce evlenirken bi tane blurayli 3d’li Lg 5+1 almıştım. Halende kullanırım. Gel zaman git zaman tv 58” yaptık, apple tv 4k nas sistemi derken ses sistemi artık beni değiştir demeye başladı. Aslen çalışır vaziyette ama kendi ayarlarında test yaparken sesler doğru kolonlardan geliyorken , dolby 5+1 demo diskinde arka sol-sağ kolonlarsan gelmesi gereken seslerde önlerden geliyordu.
    Cihaz hem optik hemde hdmi olarak tv’ye bağlı 😬

Şimdi temmuzda almanya hollanda fransa civarlarına gideceğim , gitmişken de bişiler almadan dönmek istemiyorum.
    Apartmanda yaşıyorum , öyle ahım şahım yüksek ses imkanı yok doğal olarak. Ama film arşiv vs çok olduğu için kaliteli ses almak istiyorum.
    Sorum şu ki ;
    1) hangi avr alayım. Çok pahalı olmaması lazım.
    Denon x1500 falan dediler standart ev kullanıcısı için.
    Görüşün yorumun nedir ?
    2) hangi hoparlör seti almalıyım. Minimum 5+1 yada 7+1?
    Tabi evli ve çocuklu olduğumu unutmadan sade tercihleri gözardı etmezsen sevinirim :)
    3) evdeki lg sistemin kolonlarını kullanabilirmiyim? En azından kaliteli hoparlör bütçesi çıkana kadar beni idare edermi ?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın:)
    Şimdiden teşekkür ettim.

• onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende apartman dairesinde yaşıyorum. İlk defa 2.5 sene evvel avr dünyasına adım attım. Imzamda sistemin konusu var.

Kullandığım avr denon x1300w. Sizin "alayım mi" dediğiniz modelin 2016 sürümü. Ben oldukça memnunum. Ama imkanım olsaydı asgari x3bin'li (x3400) serilerden bir avr alırdım.

Hoparlör konusu, avr konusundan daha kapsamlı. Bu konuda deneyim sahibi arkadaşların, sizin kulak zevkinize göre yorum yapmaları daha yerinde olacaktır.

• Eywallah hocam , tatile daha çok zaman olduğu için iyi bi araştıracağız artık , x1500, x3000 vesair. Ona göre bi bütçe planlaması yapacağım. Dediğin gibi kolonlar daha kapsamlı , umarım uygun yollu bi çözüm buluruz 😑

• 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.