Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 35scenic

Az önce Denon X2400H siparişi verdim. 408 € 2029 tl tuttu.Depozit ücreti kesilen para iadesi olurmu. İlk kez alışveriş yaptım tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler. Bundan sonra ustalardan kurulum ve ayarlar ile ilgili yardım bekliyorum. Şimdiden sağolun.

Neden iade olcak kanun belli Gunruk vergisi yüzde 20
    (Amazon tr arası %18 mis arkadaş hatırlattı)

1 gümrükçü hata yapcak

2 gümrükçü göz yumacak

Sonuç devletten çalmak olcak

Bırakın iadeyi falan keyfinizi katlayın sistemi kurup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 23 Şubat 2018; 13:26:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eray çelik ,(Tugrul) kardeş ,yukardaki bilgilendirmede bir kaç sorun var sırasıyla
    1 amazon de den gelen ürünlerde gümrük vergisi %20 degil % 18 ,AB üyelerinden gelen mallarda bu oran geçerli
    2, gümrük iadesinde genel beklenti amazonun ithalat depozitosu olarak bazı ürünlerde kestiği % 40- 50 lere varan depozitonun ,mal tesliminden sonra en geç 60 gün içinde gerçekleşen ve 18 den fazla kesilen depozitonun iadesi olup olmayacagı merakı
    3, diger konuda sen haklısın tabiki herkez yasal sınırlar içinde ürünü ile ilgili vergiyi ödemeli.ve bu konuda gereksiz beklenti yaratmadan hareket etmeli, Selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Eray çelik ,(Tugrul) kardeş ,yukardaki bilgilendirmede bir kaç sorun var sırasıyla
    1 amazon de den gelen ürünlerde gümrük vergisi %20 degil % 18 ,AB üyelerinden gelen mallarda bu oran geçerli
    2, gümrük iadesinde genel beklenti amazonun ithalat depozitosu olarak bazı ürünlerde kestiği % 40- 50 lere varan depozitonun ,mal tesliminden sonra en geç 60 gün içinde gerçekleşen ve 18 den fazla kesilen depozitonun iadesi olup olmayacagı merakı
    3, diger konuda sen haklısın tabiki herkez yasal sınırlar içinde ürünü ile ilgili vergiyi ödemeli.ve bu konuda gereksiz beklenti yaratmadan hareket etmeli, Selamlar

Ustat 20 yerine 18 olabilir eyvallah itirazım Yok

Ama ezbere konuşmak yerine ben Amazon de ye girip ürün fiyatına baktım çıkan vergiye baktım en ufak yanlış yada hata Yok yanı dediğim gibi iade miade olmaz burda

Gümrükçü kaçırır

Gümrükçü goz yumar o ayrı mevzu

Tuhaf gümrükçü ler isi belli olmaz nvidia gelmişti bana vergi cikmamis uyarı yapmama rağmen iade ettiler bana vergiyi

• 346 x 1.18 = 408 yanı iade falan hata falan Yok dediğiniz gibi

DENON AV RECEIVERS

• quote:

Orijinalden alıntı: 35scenic

Az önce Denon X2400H siparişi verdim. 408 € 2029 tl tuttu.Depozit ücreti kesilen para iadesi olurmu. İlk kez alışveriş yaptım tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler. Bundan sonra ustalardan kurulum ve ayarlar ile ilgili yardım bekliyorum. Şimdiden sağolun.

Ayrıca sayın forumdas Euro seçin ödemeyi 1900 tl ye gelcek size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 23 Şubat 2018; 13:29:15 >
  • Arkadaşlar merhaba. Svs sb2000 ile paradigm monitör sub 10 kıyaslayabilir misiniz? Avrx denon 2200 ve monitör audio rx8 kuleler ile birlikte kullanacağım..

• altanberk A kullanıcısına yanıt
    Her iki SUB 'da birbirine benzer seviyede ancak CEA teknik test sonuçları ortaya koyuyor ki SB modeli SUB10 un pek rakibi olamıyor. Ancak PB serisi portlu olması sebebiyle ultra alt basslarda hatırı sayılır avantajlı .

SVS SB2000 20hz-31,5hz ULTRA LOW BASS ortalaması 97.3db
    PARA SUB10 20hz-31,5hz ULTRA LOW BASS ortalaması 100.4db
    SVS PB2000 20hz-31,5hz ULTRA LOW BASS ortalaması 107.0db

SVS SB2000 40hz-63,0hz LOW BASS ortalaması 108.7db
    PARA SUB10 40hz-63,0hz LOW BASS ortalaması 113.4db
    SVS PB2000 40hz-63,0hz LOW BASS ortalaması 110.7db

1.Odanız 25m2 ve üzerindeyse kesinlikle PB serisi ya da daha üst seviye bir SUB kullanmak şart.
    2.Alt frekansları çevirmeye muktedir (40hz seviyesinde) sizinki gibi iyi bir kule tipi hoparlörünüz var ise zaten ondan daha alt frekanslara rahatlıkla inebilecek bir suba ihtiyacınız var(SB ve SUB10 maalesef)
    3.Sizin sitemde bir dilemma var .Hoparlörünüze göre bir SUB seçmeye kalsak amfiniz hoparlörü yeteri kadar besleyemeyeceği için muhtemelen SMALL 80hz gibi bir LOW PASS kesim seçimi yapmamız gerekir ki burada alt frekanslardan SUB'ı sorumlu tutacağız.Bu sebepler ışığında eğer o amfide kalacaksanız benim önerim en azından PB serisi ama imkan var ise Monitor Sub 12 almanızdır.
  • Arkadaslar merhaba,

Aramizda cok tecrubeli arkadaslarimiz var ve paylasimlari sayesinde bu hobiyi de deneyimlemis olacagiz :)

Bende denon 2400 avr mevcut.

Buna hop takimi almak istiyorum. Agirlikli olarak film icin kullanilacak. Bazen de flac muzikler dinlerim. Salonum 35m2.

Polk audio t50 kule, t30 center ve t15 bookshelf almayi dusundum, internette de fiyatina gore gayet iyi oldugu soyleniyor. Bir de magnat supreme serisi 1002 kule, 202 bookshelf ve 252 center var. Sizce bu markalardan hangisini tercih etmeliyim. Butcem bu urunlere yetiyor.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

• HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Oda 25 m2 paradigm 10 sub fiyatıda cazip geldi beni üzmez ise bunu tercih edeceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: cratos4203

Arkadaslar merhaba,

Aramizda cok tecrubeli arkadaslarimiz var ve paylasimlari sayesinde bu hobiyi de deneyimlemis olacagiz :)

Bende denon 2400 avr mevcut.

Buna hop takimi almak istiyorum. Agirlikli olarak film icin kullanilacak. Bazen de flac muzikler dinlerim. Salonum 35m2.

Polk audio t50 kule, t30 center ve t15 bookshelf almayi dusundum, internette de fiyatina gore gayet iyi oldugu soyleniyor. Bir de magnat supreme serisi 1002 kule, 202 bookshelf ve 252 center var. Sizce bu markalardan hangisini tercih etmeliyim. Butcem bu urunlere yetiyor.

Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Bende avrx2200 amfi var monitör audio rx8 iki kule ile birlikte kullanıyorum çok memnunum. Başka hoparlöre ihtiyaç duymadım ama şimdi iyi bir sub arıyorum.

• cratos4203 kullanıcısına yanıt
    POLK yeni çıkmış galiba . Uygun fiyatlı güzel bir seri yapmışa benziyorlar. Kule model T50 iki yollu bir bass iki adet pasif radyatör dizaynı var. Ben MAGNAT 'a göre daha düşük bir BASS başarımı olur diye düşünürken bir review gördüm oradaki testte fiyatına göre çok iyi netice alınmış.Ben oldum olası Magnat Supreme ve HECO Victa serilerini pek sevemedim.O sebeple POLK daha iyi olur diyebilirim.SUB olmayacak mı?
  • altanberk A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

POLK yeni çıkmış galiba . Uygun fiyatlı güzel bir seri yapmışa benziyorlar. Kule model T50 iki yollu bir bass iki adet pasif radyatör dizaynı var. Ben MAGNAT 'a göre daha düşük bir BASS başarımı olur diye düşünürken bir review gördüm oradaki testte fiyatına göre çok iyi netice alınmış.Ben oldum olası Magnat Supreme ve HECO Victa serilerini pek sevemedim.O sebeple POLK daha iyi olur diyebilirim.SUB olmayacak mı?

Hocam degerli yorumunuz icin cok tesekkurler. Ben de polk a daha sicak bakiyordum :) ozellikle amerikada epey populer gozukmekte ve fiyatina gore basarimi cok iyi deniyor. Ben su an amazondan 2 adet t50, 1 adet t30 ve 2 adet t15 siparisimi verdim. Sub da almayi dusunuyorum ancak oncelikle bu hoplari bir kurmak istedim :)

Sub olarak magnat 302 a dusunmustum, sizce nasil bir tercih olur? Birde atmos icin onkyo skh-410 dusunuyorum. Bu tercihlerim nasil olur size gore?

Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cratos4203 -- 23 Şubat 2018; 17:34:0 >
    SUB SVS PB1000 alabiliyorsanız süper olur yoksa MAGNAT'ı almayın ikinci el daha üst seviye birşey bulunur.

Onkyo'yu bilmiyorum ama ben DALI ATECO kullanıyorum oldukça başarılı POLK ile de sırıtmaz.
  • quote:

SUB SVS PB1000 alabiliyorsanız süper olur yoksa MAGNAT'ı almayın ikinci el daha üst seviye birşey bulunur.

Onkyo'yu bilmiyorum ama ben DALI ATECO kullanıyorum oldukça başarılı POLK ile de sırıtmaz.

Aldigim polk setup sizce yeterlimi hocam? Yoksa bu fiyata daha iyisi bulunanilir mi?

Tesekkurler

Bence iyi. Monitor Audio nun Monitor serisi çıktı ama fiyat politikası nasıl olur bilmiyorum. Bu seviyede alınacak performans üç aşağı beş yukarı aynı

• quote:

Bence iyi. Monitor Audio nun Monitor serisi çıktı ama fiyat politikası nasıl olur bilmiyorum. Bu seviyede alınacak performans üç aşağı beş yukarı aynı

Tamamen cahilligimden soruyorum :) ben gumbur gumbur ses acayim gibi derdim yok zaten apartmandayim o kadar fazla sesi acamam. Beni bu sistemlere iten dusuk seviyelerde net ve berrak ses almak istememdi. Su an z5500 kullaniyorum ve bu sistemin farkini anlamam mumkunmudur :) yoksa bu fiyatlarda belli bir deneyim yasamam mumkun degil midir :)

Tesekkurler

Z5500 den sonra fark olmuyorsa kapatsın gitsin bu firmalar dükkanı

• quote:

Z5500 den sonra fark olmuyorsa kapatsın gitsin bu firmalar dükkanı

Tesekkurler hocam umarim dogru tercih yapmisimdir :) avr kurulumunda sizi tekrar rahatsiz etsem sorun olur mu :)

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.