Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onu açıp desibeli de köklediyseniz ondan kendini kapatıyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Desibeli köklemedim de +2 yapmıştım. Acaba +2 db den fazla olunca kendini mi kapatıyor? Evde olmadığımdan kontrol edemiyorum da

• quote:

Orijinalden alıntı: Burakay2015

Lütfen ben uzmanım diyorum dinlerseniz müteşekkirim. Zaten o bilgilerden Türkçeye çevirdiğiniz için yanlış yapıyoruz onun için güzel Türkiyemde halen hoparlör profesyonel hoparlör üretemedik.

Ne dedim ben Main = ( sizin diğer hoparlöreriniz)
    LFE = (SUBWOOFER)

Siz düşük frekans olan bass'ı adeta kaç tane hoparlör varsa bölüyorsunuz sonrada bütün bass Subwoofer a gider diyorsunuz, insaf lütfen. Burda mantık nerededir efendim. Biraz düşünün söylediklerimi yazmadan ve araştırın. Dediğimi bulacaksınız!!!

Bu mesajı da artık kaldırırsınız diye düşünüyorum

Uzmanım dediğiniz her konu avs forumdan buraya çeviri olmuş

Bilgilerde yanlış olunca uzmanlık isi kalmadı bence

İnsanları uzun uzun yazarak doğru yazdığımızı düşündürüp sonra ters köşe oluyorsunuz ilk günden beri her mesajınız hatalı kafasını karıştırmayın insanların naçizane görüşüm

Atmos hop konusu denon konusu subwofer konusu hepsin de

Dediklerinizin tam tersi çıktı

• Brkblk10 kullanıcısına yanıt
    +2db çok değil ama gene de eve gidince bir deneyip bilgi verebilir misin.

• Şimdi eve geldim. Üstad şöyle oluyor, ses 50’nin üzerine çıkınc a sub daha az bass veriyor, tamamen kesmiyor ama gücü baya düşüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Brkblk10

Şimdi eve geldim. Üstad şöyle oluyor, ses 50’nin üzerine çıkınc a sub daha az bass veriyor, tamamen kesmiyor ama gücü baya düşüyor

Sanki daha önce bende de böyle birşey vardı. Kısık seste bass daha iyiydi. Cinema eq dan olabilirmi..

• Sinema icin small xover 80 kuleleriniz ne olursa olsun bu baslikta kullananlar cok ultra speaker kullanmiyor, ayrica small secincede zaten cover altini sub a yonlendiriyor, lfe arti main de large olan hoparlorler ornegin front kuleler full calarken, sub da ayni bassi calar, double bass derler vs vs, kuleleriniz 20 hz calabiliyorsa hoparlorleri large ayarlayin, ama calabilen kule yoktur, ondan small secin diyorum, kuleleriniz anca 40 calar zaten, 20hz gelen sinyali calmaya calisirkende distirsiyona ugrar titresim mid sesini bozar vs vs

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözdüm arkadaşlar, audyssey ayarlarında audyssey lfc diye bir bölüm var, onu kapatınca düzeldi

• Hayir internette yuzlerce yazi var nasil yapilmasi gerektigi konusunda da yuzde 95 gorus belli, ben anlamiyorum bu isi bileer yazmis dunya, okuyunca zaten goruceksiniz, audessy ayarlari ilk adimdir ama kullanilmasi pek onerilmez, ornegin audessy flat referans l/r vs bunlar var, bunlarin farkini vs bilende yoktur ama kullanin derler, dedigim gibi bnm cb5 leri 40 ayarliyor audessy, cb5 ler 70hz zor iniyor normalde ben boylemi kullanayim yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Brkblk10

Sorunu çözdüm arkadaşlar, audyssey ayarlarında audyssey lfc diye bir bölüm var, onu kapatınca düzeldi

Evet açıklamada komşularınızı rahatsız etmekten falan bahsediyor. Demekki bass belirli şiddet den sonra kısıyor gibi

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Burda dogrulari bilen sadece siz varsiniz onun icin benim yazmamin bir anlami yok , ben burda yokken bir suru arkadaslarin kafalarinda soru isaretleri vardi, bir suru konulari hala bilemiyorlardi, hanginiz crossover, dolby atmos vb konularda ne kadar cok yardim edebiliyorsunuz? ,bir suru konuya isaret ettim, ve aciklama yaptim , madem herseyi biliyorsunuz , nicin yardim etmediniz simdiye kadar? simdi birileri dogru soyluyor diyhe mi rahatsiz oldunuz?
    o konuda benimde farkettigim bir hatam olmus, hata olur ve buna bir suru etken vardir, bu konuda Hi-def.Man'a tesekkur ediyorum soyledigi icin ama bu konuyu hala anlamadiniz, onemli degil yap denize at demisler.sizin gibi art niyetli insanlar burda oldugu surece biz daha 10 yil sonra ayni yerlerde olacagiz,kendi bildiginizin arastirmadan kendi tecrubelere gore yorumluyorsunuz ,soylediklerinizin cogu dogru cogu yanlis , kaynak gosterin soylediginiz bilgilere,size gore mi? cevaplariniz hep kisisel .insanlar soruyor nicin Subwooferim sesi kisiliyor diye , diyorsunuz ayarlarda sorun var , boguyorsunuz Subwooferi. soyluyorum inanmiyor sunuz sonra kaynaklari paylasiyorum gene oyle , sonra Audessey muhendislerinin soylediklerini paylasiyorum , hala gormek istemiyorsunuz. diger iyi kalpli arkadaslardan ozur dileyerek , kusura bakmayin ama ben burda art niyet ariyorum. artik sadece ozel mesajdan atilan sorulara cevap verecegim. konularda yorum yazmayacagim .Allah art niyetli , insanlari siz biz yapan insanlarin kalplerine vijdan versin. bildiginizi yapin , simdi anladim ses uzmanlari nicin buralarda vakit harcamiyor, nicin o degerli vakitlerini art niyetli insanlarin cok oldugu bir yerde harcasinlarki

Kalin saglicakla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakay2015 -- 12 Şubat 2018; 7:55:58 >

• Memleketimizde paylaşma, tartışma kültürü yerleşmediğinden farklı fikirleri linç etmeye meyilliyizdir. Ses konusunda aynı cihazlara, aynı oda akustiğine, aynı duyma eşiğine, aynı beklenti ve zevklere sahip olunmadığından farklı ayarlar, tercihler olmasını normal karşılamak gerekir. Bilgi paylaşmak iyidir. Bazen yanlışlar bile doğruyu bulmaya götürür. Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 12 Şubat 2018; 8:40:47 >
  • Burak kardeşim , çok değerli bilgileri bizlerle paylaştın , sana tüm katkılarından dolayı teşekkür ederim, forumların bir özelligide , katılımcıların kendilerini mal sahibi gibi görmeleri ,ve arada foruma girip , ayar çekmeye çalışmaları, Ülkemizde ,bu forumlarda maalesef çok sık rastladığımız bir yaklaşım. Geçen süreçte , buna benzer çok tartışmalarda ,yine çok kalp kırgınlığı oldu , ancak zaman içinde kişiler birbirlerini anlayıp , artık bazı yorumlara takmamaya başladı. Senin bu foruma katkıların çok önemli , senden ricam , bilgilerini gördüğün her fırsatta açık kalple ve sonuna kadar paylaşman dır, Biz senin katkılarını çok önemsiyoruz. Selamlar.
    Atilla .
  • Burakay2015 kullanıcısına yanıt
  • cinema eq kapalı kalsın açık mı
    Bence de forumda yazmamanız yanlış olur. Birçok insan bilgilerinizden faydalanıyor. İsteyen istediği bilgiyi alır, istemeyen almaz. Siz sadece fikirlerinizi belirtiniz. Doğru ya da yanlış tartışmaları belli bir süre sonra kısır döngüye giriyor ve can sıkıyor.

• Bende katılıyorum.Paylaşıma devam lütfen
    Kardeşim düzgün uslüp ve hitaplarla artı bilgilerle doğru dürüst paylaşım yapan şurda biravuç insanız.Feyz alınma,bilgilendirme,görü adına paylaşımlarınıza devam lütfen.

Tuğrul getirtme beni oraya..

Form’un haylaz,yaramaz çocuğu.

(Tuğrul-erayçelik kardeşimize önceden bende kırmızıydım.

Baktım meğerse formun delisiymiş)

Biraz tebessüm çocuklar..

• quote:

Orijinalden alıntı: babiş62

Kardeşim düzgün uslüp ve hitaplarla artı bilgilerle doğru dürüst paylaşım yapan şurda biravuç insanız.Feyz alınma,bilgilendirme,görü adına paylaşımlarınıza devam lütfen.

Tuğrul getirtme beni oraya..

Form’un haylaz,yaramaz çocuğu.

(Tuğrul-erayçelik kardeşimize önceden bende kırmızıydım.

Baktım meğerse formun delisiymiş)

Biraz tebessüm çocuklar..

Saygılar sen beni güldürdün Allah’ta seni güldürsün abi

• Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda çözüm arıyorum ama bulamadım, yardım rica ediyorum. Belki bir detayı gözden kaçırıyorumdur...

TV (arc özellikli) +Denon x2400 avr+apple tv 4k + PS4 pro + wii u bağlı sistemim var.

Tüm cihazlar avr ye bağlı ve tek bir hdmi kablo ile de avr çıkışından, tv nin arc özellikli hdmi portuna giriyor.

Apple tv yi açtığım zaman, tv, apple tv, avr komple açılıyor kendiliğinden

Denon' u, hdmi ayarlarından, " Apple tv 4k" ile aç' ayarladım.

İlaveten aynı ayar sayfasında
    Açılışta; "Power + source" seçili
    TV+Audio kaynağı seçilirse otomatik ona geç de ayarlı ( ON )

Velasılı, atv 4k kumandasını tıkladığımda, herşey açılıyor ama sanıyorum tv den de sinyal geldiği için avr tv+audio moduna geçiyor otomatikman ve kararsız halde kalıyor sistem.

Bunu bertaraf etmek için yukarıdaki ayarlardan, "TV+Audio seçildiğinde" ( ki burada tvnin kendisi bana sormadan sinyal gönderdiğinden, seçilmiş oluyor) "kaynağa geç" i OFF yaptım.

Böyle olunca, apple kumandasına bastığımda herşey mükemmelce açılıp apple tv ana ekranında kalıyor, arka planda tv yine sinyal gönderiyordur arc kanalından ama, "tv+audio sinyali geldiğinde geç kısmı" "off" olduğundan avr bunu dikkate almıyor ve apple tv inputunda kalıyor.

Gel gelelim, tv ye geçmek istediğimde ise bu sefer ekrana tv ekranı geliyor ama ses kaynağı apple tv de kalıyor hala ve manuel olarak tv+audio butonuna basıp geçmek zorunda kalıyorum her zaman.

Benim için sorun değil de, evdeki herkese bunu anlatmak lazım, yoksa arayıp arayıp duruyorlar ses gelmiyor diye :)

Sistemi apple tv kumandası ile açıp karşıma apple tv ana ekranını getirtip, ihtiyacım olduğunda tv ye geçtiğimde ses kaynağının da otomatikman tv ye geçmesini sağlamamın yukarıda anlattıklarım dışında bir yolu, formülü var mıdır?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.