Şimdi Ara

Denizde - Havuzda Daha iyi Dalmak İçin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
13
Cevap
0
Favori
13.643
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Denizde - Havuzda Daha iyi Dalmak İçin..
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1111 Mesaj
    Merhabalar
    Daldığımızda daha uzun mesafe gidebilmek için neler tavsiye edebilirsiniz.Mesela ben once girer girmez biraz nefes veriyorum dibe batmak için bi sure dipte ilerledikten sonra yavaş yavaş nefes vere vere devam ediyorum.Boyum uzun daha fazla gitmem gerek ama göz kararı soyliyim gidebildiğim mesafe 5-6m falan.
    Bu arada bahsettiğim dibe doğru değil dibe inip ileri doğru gitmek.

|
    |
    Batmak için nefes verip nefesini tüketme, onun yerine dibe/ileri doğru yüz.

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Dalınca ayaklarını çırpma kurbağalama yüz.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Dalınca ayaklarını çırpma kurbağalama yüz.

Peki Hiç nefes vermiyim mi girerken.O zaman su kaldırıyor iner inmez.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Dalmak için önce kulak eşitlemeyi yapman gerekiyor bunu yapmazdan kulak zarın yırtılabilir bilgin olsun. Nefesini tutmak için ise spor teknikleri var nefes açma hakkında. Nefesini tutarken göbeğine değil ciğerlerine dolduracaksın. palet takarsan daha hızlı olursun bu işlerde.
    |
    |
    Palet kullan 1- 1.3 dk su altında 35-40 metre gidiliyor :) En az
    |
    |
    Bu arada tavsiyeler için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.
    |
    |
    Nefesimi dalmadan hemen önce alıyorum. Zıplayıp, ellerimi suyu yaracak biçimde yapıyorum. Yani, hani arkanıza su atar gibi. Onu yaptıktan sonra suyun dibine yaklaşana kadar ayaklarımı paralel bir hareketle sallıyorum. Yani bu belgesellerdeki dalgıçlar gibi. Yani suyun dibine hemen batmak değil de, dibe ve ileri şekilde. Arkadaş da demiş zaten. Derken suyun dibine girmiş ve ilerlemiş oluyorum. Bu şekilde en az 7-8 metre geçebiliyorum.
    |
    |
    Nefesimi tutacağım diye ciğerlerini patlatana kadar nefes alma. Aldığın nefesi tıkanmaya başladığında sadece burnundan yavaş yavaş ver (Ağızdan verme). Bir de arkadaşların dediği gibi kurbalağama yüz. Yaklaşık 20 metreye yakın gidebiliyorum.
    |
    |

Person of Interest ~ Fringe ~ Suits ~ The Flash ~ Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. ~ Agent Carter ~ Arrow ~ Daredevil ~ Da Vinci's Demons ~ Supernatural ~ Prison Break ~ Graceland ~ The Tomorrow People ~ Gotham ~ How I Met Your Mother ~ Fargo ~ The Last Ship ~ Hannibal ~ The Walking Dead ~ The Mentalist ~ Game of Thrones ~ New Girl ~ Crossing Lines ~ Spartacus ~ Sherlock ~ Vikings ~ The Strain ~ Homeland ~ Sleepy Hollow ~ Dexter ~ Breaking Bad ~ Merlin ~ True Detective ~ Supergirl ~ Dominion ~ Turn ~ Under the Dome ~ Witches of East End
  • Yarbay
    5972 Mesaj
    eğer devam ederken nefesin hala var ancak kulakların basınçtan dolayı acıyorsa burnunu tutup burundan nefes ver basıncın etkisi büyük ölçüde azalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Droogie

eğer devam ederken nefesin hala var ancak kulakların basınçtan dolayı acıyorsa burnunu tutup burundan nefes ver basıncın etkisi büyük ölçüde azalır.
    quote:

Orijinalden alıntı: ballrry

Su altında burundan nefes veremiyorum bu sorunu nasıl aşabilirim.Burundan çıkarmaya çalışınca kulaklarıma aşırı basınç yapıyo ve havayı veremiyorum.Şu da var ki burnumda yapısal bozukluk var.on kısmı eğri ve tek delik %80 oranında kapalı.Bunla alakası olabilir mi.
    |
    |
Reklamlar
kolayoto.com
Mobilya Takımları
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.