Şimdi Ara

Denizcilikte Gözlük Kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 69 gün 10 saat 43 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vito_scaletta1 (7 mesaj) aktassa (5 mesaj) fujikoki1 (3 mesaj) El Cazador (2 mesaj) MelihBalikci (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (8 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Denizcilik >> Denizcilikte Gözlük Kullanmak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    68 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    merhaba arkadaşlar , ben denizcilik okumak istiyorum ve gözlük kullanma durumum var. gözlük kullanmak kaptan olmaya vs engel midir? bilgilendirirseniz sevinirim.

|
    |
    Gözlük ve lens kullanabilirsin sıkıntı olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yanıtınız için çok sağolun hocam bu konu hakkında daha fazla bilgiye sahipseniz beni de bilgilendirirseniz çok memnun olurum. İyi günler.
    |
    |
    Hocam daha ne söyleyeyim Lens kullanacaksan denize çıktığında mutlaka yedek solüsyon ve lensler bulunsun.Gözlükte yedekte dursun.Gözlük kullanıyorsanda 1 tane daha al ne olur nolmaz diye

|
    |
    Hocam sağolun
    |
    |
    Gözün çok ileri derece değilse problem olmaz. Fakat gözlükle dâhi bir sınırı var. Benim okuldan devrem 1.sınıfın sonunda periyodik sağlık raporunu yenileyecekti fakat gözlükle görme kabiliyetindeki sınırın altına inmişti bir gözü ve gemi adamı olur sağlık raporunu yenileyemedi ve okulu bırakmak zorunda kaldı.
    |
    |

Steady as she goes..
  • Teğmen
    114 Mesaj

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:42:31 >

Orijinalden alıntı: fujikoki1

BİLADER O SINIRI BİRAZ ANLATSANA İNT. DE BULAMADIM. GÖZLÜKTE SINIR NEDİR? KAÇ DERECE MESELA? BENİMDE UZAKTA PROBLEM VAR ACABA SINIRINI ÖĞRENİRMİSİN..

Onu ben bilmiyorum malesef. Hudut, sahil saglik genel merkezlerinden ogrenebilirsin.

|
    |

Steady as she goes..
  • Teğmen
    114 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:42:44 >
    |
    |
    eyvallah
    |
    |
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fujikoki1 -- 6 Mart 2017; 16:42:57 >
    |
    |
    gemi mühendisliği okursam gözlük sıkıntı olur mu?
    |
    |
    kolormatik camlı gözlükler var dışardayken güneş gözlüğü gibi kararıyo içeri girince tekrar açılıyor
    |
    |

"I'm gonna kick your ass"
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    2.5 astigmat gözlükle denizcilik okuyorum. Henüz engelle karşılaşmadım. Gemiadamı sağlık raporumda ''Gözlüksüz görme tatminkardır.'' kısmında ''Hayır'' yazıyor. Gözlük kullanmanın tek farkı bu. Ve o ibare de olumsuz bir şey olarak algılanmamalı. Bizzat Sağlık Raporumu çıkardığım memur söyledi.
    quote:

Orijinalden alıntı: XraTiNq2

2.5 astigmat gözlükle denizcilik okuyorum. Henüz engelle karşılaşmadım. Gemiadamı sağlık raporumda ''Gözlüksüz görme tatminkardır.'' kısmında ''Hayır'' yazıyor. Gözlük kullanmanın tek farkı bu. Ve o ibare de olumsuz bir şey olarak algılanmamalı. Bizzat Sağlık Raporumu çıkardığım memur söyledi.

eyvallah hocam
    |
    |
    Gözlerinizde bir bozukluk olması gemi adamı olur sağlık raporu almaya engel olmamaktadır. Eğer gözlük ile kullanımda bir sorununuz yok ise, gözlük numaralarınız gözünüze uygun ise veya gözünüzde farklı bir göz hastalığı bulunmuyorsa gemi adamı olur sağlık raporlarınızı alabilirsiniz.
    Ben bu konuda bir yazı hazırlasam iyi olacak. Sürekli olarak bu konu merak edilmekte.
    Buna benzer olarak yazdığım yazılara
    BURADAN VE
    BURADAN da ulaşabilirsiniz.

• Çavuş
    68 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: aktassa

Gözlerinizde bir bozukluk olması gemi adamı olur sağlık raporu almaya engel olmamaktadır. Eğer gözlük ile kullanımda bir sorununuz yok ise, gözlük numaralarınız gözünüze uygun ise veya gözünüzde farklı bir göz hastalığı bulunmuyorsa gemi adamı olur sağlık raporlarınızı alabilirsiniz.
    Ben bu konuda bir yazı hazırlasam iyi olacak. Sürekli olarak bu konu merak edilmekte.
    Buna benzer olarak yazdığım yazılara
    BURADAN VE
    BURADAN da ulaşabilirsiniz.

çok sağolun hocam
    |
    |

• Er
    0 Mesaj

Benim gözde nistagmus var nistagmusun engel olup olmaması hakkında bir bilginiz var mı ?

|
    |
    aktassa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Selamlar.
    Gemi adamları sağlık yönergesine sizin rahatsız, lığınız ile ilgili engel teşkil eden bir durum bulunmamakta beraber, gözlerin düzenli 140 derecelik görme açısı olması gerektiğinden bahseder.
    Bir göz uzmanına bu konuda danışıp net bilgi alabilirsiniz.
    Eğer gideceğiniz sağlık kuruluşunun Gemi adamı sağlık raporu veren bir kuruluş olması, sorunuzu kesin çözecektir.
    Gemi adamı olur sağlık raporu veren hastaneler listesine
    https://www.denizcilikbilgileri.net/gemi-adami-saglik-raporu-veren-hastaneler/
    Bağlantısından ulaşabilirsiniz.
    Saygılar.

|
    |
    Hacı Seyyah kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: aktassa

Selamlar.
    Gemi adamları sağlık yönergesine sizin rahatsız, lığınız ile ilgili engel teşkil eden bir durum bulunmamakta beraber, gözlerin düzenli 140 derecelik görme açısı olması gerektiğinden bahseder.
    Bir göz uzmanına bu konuda danışıp net bilgi alabilirsiniz.
    Eğer gideceğiniz sağlık kuruluşunun Gemi adamı sağlık raporu veren bir kuruluş olması, sorunuzu kesin çözecektir.
    Gemi adamı olur sağlık raporu veren hastaneler listesine
    https://www.denizcilikbilgileri.net/gemi-adami-saglik-raporu-veren-hastaneler/
    Bağlantısından ulaşabilirsiniz.
    Saygılar.
    Hocam çok doğru anlatmış teşekkürler

Ayrıca gemi adamı olmakla ilgili tereddütte kaldığınız her türlü sağlık sorununu (küçük büyük farketmez) @aktassa ' nın belirttiği linkteki hastanelere telefon açıp sorarsanız en doğru ve en güncel bilgiye ulaşırsınız diye düşünüyorum.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Ekonomi
Canlı Tv izle
Sohbet
kripto para haberleri
Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.