Şimdi Ara

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi (2012) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.023
Cevap
24
Favori
224.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: emnclk

ama bölümlerin isimleri aynı ve ikiside 4 yıllık eğitimlerindeki ve diplomadaki farklılık nasıl oluyor

O kadarını bilen birine danışmak lazım
  • bu konu hakkında bilgisi olan arkadasların yadımına ihtiyacm var
  • yha ne farkı olursa olsn seneye 9 eylülde faklte oluo zatn. . . bi fark kalmıo yani . . . ama 9 eyllde faklte olduğuna göre demek ki faklte daha ii
  • Puan türü EA-1 puanından EA-2 puanına döndürüldüğünde ne kadar düşer acaba? 336,7 şuanki taban puanı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emnclk

ama bölümlerin isimleri aynı ve ikiside 4 yıllık eğitimlerindeki ve diplomadaki farklılık nasıl oluyor

kıbrıs mavi diploma veriyor.yurt dısı için.dokuz eylül de yok
  • ya üniforma yok dimi? Sonuçta işletme okuyosun denizcilikle ilgili birkaç tane temel ders var okadar....

ayrca YDU Ea2 200 puanla alıyor %50 de burslu
  • İşletme bölümünde üniforma yok fakat denizcilik konusundaki derslerde yanılıyorsun. Denizcilikle ilgili göreceğin derslerin sayısı 8'dir, azımsanacak gibi değil yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s_i_y_a_h

Bir şey duydum. Bu sene YTÜ'ye DİYYO açılıyormuş. Ne kadar doğrudur bilemem ama belki ytü'lü oluruz be

fos haber...
  • Bir denizci forumunda takılırken iş verenler bölümüne baktığımda zabitler için önerilen miktarlar 2500$'dan aşağı değildi. Stajyer bile 2200 lira ile çalışıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Bir denizci forumunda takılırken iş verenler bölümüne baktığımda zabitler için önerilen miktarlar 2500$'dan aşağı değildi. Stajyer bile 2200 lira ile çalışıyordu.

Bu güverte bölümü için geçerli sanırım. Yanılıyor muyum?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

Bir denizci forumunda takılırken iş verenler bölümüne baktığımda zabitler için önerilen miktarlar 2500$'dan aşağı değildi. Stajyer bile 2200 lira ile çalışıyordu.

Bu güverte bölümü için geçerli sanırım. Yanılıyor muyum?

Güverte bölümü olması gerek, evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Historia Calamitatum -- 18 Temmuz 2009; 20:28:58 >
  • Tebrikler kaç puanla alıyor o bölüm.?..
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: universitem34

s_i_y_a_h arkadaşım beklediğim haberi bugün aldım(Bizzat okul yönetiminden öğrendim) EA1 ile alacak 2009 da yetiştirilememiş fakülte olması muhtemelen 2010 olur sen %99,9 girersin puanın çok iyi şimdiden hayırlı olsun tebrik ederim.Darısı başıma...Ayrıca konuştuğum mezunlar kesinlikle yazmamı söylediler ve okurken yarı zamanlı çalıştıklarını söylediler.

sevinçten ağlıcam. Evde annemi kardeşimi öptüm deli gibi koştum geldim cevap yazıyorum

• Puan söylemek doğru olmaz.
    Dokuz Eylül geçen sene en son ea1 38000.'yi
    Kocaeli Üni. geçen sene en son ea1 63000.'yi
    Karaelmas geçen sene en son ea1 70000 küsüratıncı kişiyi aldı.
    Genelde ea2'den yüksek yapan öğrenciler ea1'den yüksek yapıyorlar ve istedikleri bölüm olmazsa bu bölümü seçiyorlar. Umudum bu sene o yüksek yapan öğrencilerin kontenjan artışı ile birlikte ea2'dan alan yerleri yerleşip deü'deki bölümün 45000'e kadar gerilemesi. Çok mu hayalperestim
  • Gerçi tercih edicez de yine de bilgi lazım. Okuyanlar-herhangi bir yakını bu bölümde okuyanlar bilgi lazım bölümle ilgili
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_i_y_a_h

Gerçi tercih edicez de yine de bilgi lazım. Okuyanlar-herhangi bir yakını bu bölümde okuyanlar bilgi lazım bölümle ilgili

http://www.denizciyiz.com/forums/

Deniz işletmeciliği hakkında olanlar haricinde tüm bilgileri barındırıyor bu site, biraz uğraşmak gerek işletmecilik hakkında bilgi almak için.
  • Birkaç sorum var
    1. Lisede Sayısal öğrencisiydim.ÖSS^'de EA1 puanı 345 derecede 24bin lerde gözüküyor.Bu bölüme girebilirmiyim
    2.Denizcilik gerçekten aşırı zormudur.Bu konuyu babamla tartıştık,ben kafamda yapabileceğimi düşünüyorum sizin fikriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzozan

Birkaç sorum var
    1. Lisede Sayısal öğrencisiydim.ÖSS^'de EA1 puanı 345 derecede 24bin lerde gözüküyor.Bu bölüme girebilirmiyim
    2.Denizcilik gerçekten aşırı zormudur.Bu konuyu babamla tartıştık,ben kafamda yapabileceğimi düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Eğer sayısalsanız ve "diyyo" istiyorsanız 0.3 ile çarpılan ea1 puanınıza bakacaksınız.
    Eğer sayısalsanız ve denizcilik ilgili bir şey okumak istiyorsanız "güverte" veya "makina" okuyabilirsiniz. Bunun için de 0.8 ile çarpılan say1 puanınıza bakmanız lazım.
    Beni ilgilendirmediği için güverte ve makinanın kaç say1 puanı ile aldğını bilmiyorum fakat kılavuzda yazar.

Zorluk konusuna gelince, eğer "diyyo" okursanız zaten tercihen büroda limanda oluyorsunuz fakat güverte okursanız direk kaptan olduğunuzdan ötürü, kişiye göre zor olabilir...

• quote:

Birkaç sorum var

Deü puanı 336,7 biliyorum, girersin.

Ne kadar kıt bir kitleymiş bu denizcilik işletmecileri, bir mezun bile bulamadık daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Historia Calamitatum -- 22 Temmuz 2009; 3:03:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

Birkaç sorum var

Deü puanı 336,7 biliyorum, girersin.

Ne kadar kıt bir kitleymiş bu denizcilik işletmecileri, bir mezun bile bulamadık daha.

Ortak alan olmadıgı için giremezsiniz.
  • Ben bir anadolu lisesinin eşit ağırlık bölümünden mezunum

güverte bölümü seçmek istiyorum. 0,3 ile çarpılan sayısal puanım güverte için yetiyor. güverte seçemiyormuyum bu durumda?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.