Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (183. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abicim kusura bakma meşgul ediyorum. Bir iki sorum olacaktı kendine göre yanıtlayabilirsen sevinirim.

Makina mühendisiyim. Karada işler bayağı azaldı. Uzakyol vardiya mühendisliği eğitimi ne kayıt yaptırdım. Eğitimler başlamadı gitmemi önerir misin?

İkinci olarak bu eğitimi bitirince kaptan mı oluyorum, yoksa çarkçı mı? İnternette yalan yanlış bir sürü bilgi var.

Uzakyol vardiya mühendisliği ile uzakyol vardiya zabitliği arasında fark nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba yavaş yavaş cevap buluyorum sorularıma. Gemi de makina dairesinde çalışıyormuşuz. Uzakyol vardiya mühendisliği eğitimini aldıktan sonra.

Peki avrupa ve İskandinav firmalarında çalışmanın yolu nedir?

• ibrahim477 İ kullanıcısına yanıt
    Makineciysen makine dairesinde çalışıyorsun tabiki :) Kaptan olman için Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği okuman gerekir

Yabancı firmalarda çalışmak için dil bilgin ve mesleki bilgin iyi olması gerekir. Ancak bunların Türkiye’de ofisi olmayanlara zaten gidemezsin. Diğer konu da Kuzey Avrupalı’lar çoğunlukla gemide çalışmıyor, çalışanların şartları da bize göre çok farklı.

Biz şu anda 3. veya 4. sınıf statüsündeyiz, yani Hintli, Filipinli, Doğu Avrupa (Romanya,Bulgaristan), Rus ve Ukraynalı’dan sonra geliyoruz.

• Görkem kurs 19 ağustosta başlıyor. Bitirdikten sonra staj ihtiyacım olacak. Denizcilik sektörü ile tanıdığım, uzaktan yakından bildiğim kimse yok. İyi bir başlangıç için ilerde çalışabileceğim, şartları iyi olan bir staja ihtiyacım olacak. Bu konuda yardımcı olabilir misin?

Hayırdır bu samimiyet nerden geliyor? Askerde beraber mi bot bağladık diyeceğim de ben askerdeyken sen muhtemelen ortaokul sıralarındaydın.

• Kusura bakmayın.Lakayt biri değilimdir. Dünkü mesajda da Görkem abi yazmıştım. Ama telefondan yazıyorum, otomatik tanımlamanın azizliğine uğramışım. ( bu mesajda da yaşadım özellikle dikkat edip düzelttim).

Arkas gibi kurumsal firmalara başvuru yapman senin için faydalı olacaktır.
    Öncelikle hangi tip gemide çalışmak istiyorsan stajını onlarda yapman daha yararlı olur.

• Tavsiyeleriniz için teşekkürler, yanlış anlaşılma için tekrardan özür dilerim.

• Merhaba, DEU DUİM kazandım bu sene boynumda ve bacağımda dövme var sorun olur mu?
  • ekol denizciliğin kursları hakkında bilgisi olan var mı ? 4 yıllık lisans okudum ek olarak tekrar sınava girip 4 yıl daha okumam zor ...
    Dil konusunda sorun yok. Gidip 2+1 yılımı heba etmeye değer mi ? Aylardır düşündüm taşındım ve bu işi yapabileceğime karar verdim.
  • Görkem kaptan bu meslekte yaş ne kadar önemli? Şu an okuduğu bölümü bırakıp tahmini 25 26 yaşında mezun olacak biri için ne dersin? Bu yola girmeli mi? Hazırlık kesinlikle okumam geçerim İngilizcem upper int-advanced arası zaten şu anki okuduğum bolumdede hazırlık sınavını vermiştim 4 yılda bitirmek icinde elimden geleni yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExMilitary -- 16 Kasım 2019; 13:49:59 >
  • ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Selamlar kardeşim, Okulların bir çoğunda yaş sınırı var girişte. Buna dikkat etmeni öneririm.

Daha sonra mezun olduğunda veya mezun olmadan stajda gemiye çıktığında üstündeki yeni genç zabitler senden küçük yaşta olabilecek. Onların sana emir vermesi zoruna gitmemeli.

• coaxem kullanıcısına yanıt
    İTÜ'de yokmuş yaş sınırı hocam ama diğer üniversitelerde mesela KTÜ'de varmış internette şöyle bir baktığımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExMilitary -- 17 Kasım 2019; 14:27:27 >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    abi kolay gelsin uzun zamandir youtube da paylasim yapmiyorsunuz yapmayi dusunuyor musunuz acaba
    benim sorum su ben itu gemi insaati okurken yatay gecis yaparak itu duime gectim merak ettigim nokta sektorde ortalamanin onemi nedir ?
    bir de hangi gemi staj icin hangi artilari saglar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonick -- 8 Ocak 2020; 11:8:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonick S kullanıcısına yanıt
    Bakalım, gemiyle ilgili değilde artık her hafta 1 video düşünüyorum.

İleride çalışmayı düşündüğün tip gemide staj yapmak senin için faydalı olur.

• Vay be 6 sene önce tum mesajlari okuyup gmim seçmiştim, şimdi ilk kontrattayız, seçecek varsa is olanaklari azaliyor ona gore secsin

• Bende arkanızdan geliyorum. Hayırlısı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Bakalım, gemiyle ilgili değilde artık her hafta 1 video düşünüyorum.

İleride çalışmayı düşündüğün tip gemide staj yapmak senin için faydalı olur.
    Hocam merhabalar

3 numara sağ sol göz miyop biraz da astigmat var Çarkçı veya Kaptan olmaya engel midir?

Yüzme bilmek zorunlu mudur?

Skolyoz ve kaça çıkıklığı myastenia gravis (kas güçsüzlüğü)kaptan veya çarkçılığa engel midir?

Çarkçılar ve kaptanlar arasında maaş farkı nedir?

Çarkçılar gerçekten gürültülü ortamda mı çalışırlar çalışma saatleri ne kadardır?

Çarkçılarda da kaptanlardaki gibi 1. kaptan 2. kaptan olayı var mıdır?
  • elektroteknik zabitliği maaş ve rütbe olarak çarkçılardan düşük müdür? Maaşları nedir?
  • Müsait olduğunuzda cevap verir misiniz teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.