Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyvallah hocam.Ustam şimdi bi vardiya zabiti şu zamanlarda rahat rahat senede 6 aylık kontrat bulabiliyor mu eğer çok vasat bir düzeyde değilse ? Bir de Rizede saç sakal zorunluluğu var biliyorum ama uzuz saçı toplayarak taç takarak falan kullanamıyor muyuz ?İlla kısa mı olması gerek yoksa düzgün efendi bi duruş olsa da oluyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben daha 1.sınıfım söylediklerimi çok ciddiye alma. 2500 doların altına düşmez herhalde. Şaka gelir düşerse. Ama birazda sana bana bağlı bu, çalışmayacaksın düşük maaş teklif edene, seve seve verecek o parayı.

El Cazador hocam okuldaki derecenin ve okulun önemli olmadığını söylemiş fakat o Torpili olanlara geçerli maalesef. Okullar arasında uçurum yok tabii ama kesinlikle fark var.

Şöyle,
    Arkas, itüden 15 kontenjan, deüden 12 kontenjan açıyorsa rteden 8 açar. Aynı şekilde Beşiktaş, Zenith, yasa gibi şirketlerde de genelde böyledir, kontenjan okula göredir.

İyi okula gidersen iyi şirkete gitme ihtimalin yükselir nokta.

Fakat çok iyi Torpili, veyahut mükemmel ingilizcesi olan, kendini marlin, Toefl gibi sınavlarda derece yaparak kanıtlayan adama ne kontenjan işler ne okul.

Okulda sıralama önemli değil lafı da yanlış. Torpili olmayanlar için konuşuyorum, derecesi iyi olan istediği şirkete girer, genelde tanker olur ve 4000$alır. Sonuncu olanlar, istediği şirkete değil onu kabul edene gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maldan adam -- 4 Haziran 2017; 1:34:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• maldan adam kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam.Siz hangi okuldasınız acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: t.t.b001

Eyvallah hocam.Siz hangi okuldasınız acaba ?

Okulumu söylemek istemiyorum çünkü benim yanlış bi lafım yüzünden okulumun adı lekelensin istemem.

Ktü-deü-İtü üçlüsünden birindeyim.

Anladım hocam peki sizce itü ve deü nün farkı olduğu kadar ktü nünde piyasada farkı,bir ayrıcalığı var mı ? Yoksa rize ile ktü çokta fark etmez mi ? Bana yüksek ihtimalle ktü de gelecek allahın izniyle ama ben Rize yi tercih edeceğim bazı özel sebeplerden dolayı.Sizce çok bir kaybım olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: t.t.b001

Anladım hocam peki sizce itü ve deü nün farkı olduğu kadar ktü nünde piyasada farkı,bir ayrıcalığı var mı ? Yoksa rize ile ktü çokta fark etmez mi ? Bana yüksek ihtimalle ktü de gelecek allahın izniyle ama ben Rize yi tercih edeceğim bazı özel sebeplerden dolayı.Sizce çok bir kaybım olur mu ?

Kesin birşey söylenemez bu konuda, rte daha hayırlı bile olabilir belki, iş sende bitiyor. Efendi, saygılı hevesli olduktan sonra gemide öğretirler, kaparsın işi zaten.

Makine tercih et mümkünse şuan tekrar hakkım olsa makineye giderim. Daha az mezun. Gemide kafası kaptandan daha rahat

Hocam makinelerle uğraşmak pek bana göre değil ya.Zaten eşit ağırlık öğrencisiydim.Bu meslek öyle sadece para için yapılmaz gerçekten.Bi kaptanım demek insanı cidden gururlandırır ve iyi hissetirebilir bence.1000 dolar daha fazla kazanmak yerine o farkı tercih edebilirim ben.Bilgilendirmen için teşekkür ediyorum hocam.Sizede sorayım uzun saç toplanmış şekilde kullanılamıyor mu acaba illa kestirmek mi gerekiyor? Birde yatay geçiş yapan oluyor mu sizin okuldan başka bir yere ya da sizin okuduğunuz okula geçenler falan?

• t.t.b001 kullanıcısına yanıt
    Yatay geçişler oluyor değişik mühendisliklerden.

Kararını vermiş olman güzel,

Saçını kısa keseceksin büyük ihtimalle. Rtede okuyanlara sor oranın kılık kıyafet yönetmeliğini bilemem.

• Eyvallah kardeşim çok sağol cevapların için

• NUzun sac ama toplamak ne oglum uniforma giyiyosun

• okulda malzemeleri bizmi kendi paramızla alıyoruz, örneğin harita gibi. ben meslek mezunuyum lehim makinesi devre elemanları gibi seyleri kendimiz alıyorduk üniversitedede boylemi?
    @El Cazador

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerdavader -- 8 Haziran 2017; 14:21:10 >
  • yerdavader kullanıcısına yanıt
    Hayir oyle bir sey yok. Denizcilikle alakali her arac gerec okullarda vardir. Kaldi ki olmasa dahi herkes kendine ait bir sey almaya kalksa inanin okuyamaz. Denizcilikle alakali seyler cok pahalidir. Basit bir IMO Sign bile 5 dolar diye biliyorum, haritalarda 100-150 dolar civari diye. Okulda uniforma sana ait, ITU onu da veriyordu sanirim ama emin degilim. Bir de hesap makinesi alirsin iste tamam

• quote:

Orijinalden alıntı: El Cazador

Hayir oyle bir sey yok. Denizcilikle alakali her arac gerec okullarda vardir. Kaldi ki olmasa dahi herkes kendine ait bir sey almaya kalksa inanin okuyamaz. Denizcilikle alakali seyler cok pahalidir. Basit bir IMO Sign bile 5 dolar diye biliyorum, haritalarda 100-150 dolar civari diye. Okulda uniforma sana ait, ITU onu da veriyordu sanirim ama emin degilim. Bir de hesap makinesi alirsin iste tamam

Jocam üniformalar toplam ne kadar tuttu? Hocam diyelimki kazandim. Gemi adami olur raporu nu hemenmi alacagim ? Hazirliktan sonrami?

• 2 YIL ARANIN ARDINDAN TEKRAR MERHABA
    2 YILLIK DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MYO BİTİRDİM..
    ŞİMDİ DGS YE ÇALIŞIYORUM HEDEFİM SADECE DOKUZ EYLÜL O DA GELMEYECEK GİBİ.
    HALİ HAZIRDA BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞIMDA VAR.AVRUPA DA BİR YERDE DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİ OKUMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
    6 AYDIR ARAŞTIRIYORUM BİR ÇOK YER BULDUM AMA KARA VEREMEDİM.SİZİN TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?
    İNGİLTERE ÇOK PAHALI AKLIMDA İKİ ÜNİ VAR.
    1)BARSELONA
    2)LİSBON
    BUNLARDAN BİRİSİNE GİDERİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    AMA BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARIM VE ABİLERİM BENİ AYDINLATIRSA ÇOK SEVİNİRİM.
  • BENDE ÖĞRENCİ OLARAK ARKADAŞLARA CEVAP VEREYİM ÇOK SORU VAR OKULLARLA İLGİLİ GÖRDÜM
    ZAMANINDA 2 YILLIĞA GİTME DİYEN ABİLERİMİZE DİNLEMEDİK :( :( GİTMEYİN GİDERSENİZ DE ORDUYA GİDİN ÇOK RAHAT SEYİR 1 SINAVI TEK SORU PUSULA GÜLÜ NEDİR CEVAPLAYIN 100 PUAN BİDE MERSİNİN SORULARINI ATSAM İÇİNİZ ACIR :) :) LYS ZOR Bİ SINAV 370 PUAN İSTİYO GALİBA ONU YAPAMAZSANIZ KENDİNİZİ Bİ ŞEKİL ORDUYA ATIN 2 SENEDE MEZUN OLUP DGS YE GİRİP 4 YILLIĞA GEÇMEYE ÇALIŞIN DGS LYS YE GÖRE ÇOK ÇOK BASİT SINAV.YANİ 2 YILLIĞI 4 YILLIĞA GEÇMEK İÇİN KULLANIN YOKSA BAŞKA Bİ İŞE YARAMAZ...
    DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN SON DURUMU ORTADA AMA O KADAR DA KÖTÜ DEĞİL BENCE.ÖĞRETMEN OLUP ATANMAYI BEKLEMEKTENSE BU BÖLÜM DAHA İYİ.OLMADI AİLENİZ MADDİ DURUMU İYİ İSE PİRİ REİSE FALAN GİTCEĞİNİZE AVRUPAYA OKUMAYA GİDİN HOCAM POLANYADAKİ DENİZCİLİK OKULLARI DÜNYA ÇAPINDA DEDİ O BEĞENMEDİĞİMİZ POLANYA AYLIK 1500 TL İLE RAHAT GEÇİNİLEBİLİR(TABİ TL BU HIZDA ÇÖKMEYE DEVAM EDERSE ZOR GİBİ)BU MESLEKTE TÜRKİYENİN HER YERİNDE OLDUĞU GİBİ BİR YERDE DAYIN OLMASI LAZIM.AMA KENDİNİ ÇOK İYİ GELİŞTİRİRSEN ÇOK İYİ YERLERDE İŞ BULURSUN YİNE.BURDA 20 YILLIK KAPTANLAR VARKEN BANA AHKAM KESMEK DÜŞMEZ AMA BENİM SEKTÖRLE İLGİLİ DÜŞÜNCEM BUNDAN 10 SENE ÖNCE DENİZCİLİĞİN D SİNİ BİLMEYEN ADAMLAR KAPTAN OLURKEN ŞİMDİ KAPTAN OLMAK İÇİN ÇOK OKUMAK BİLMEK GEREKİYOR BENCE BU SEKTÖRÜN KÖTÜ OLDUĞUNU DEĞİL DAHA İYİ ELEMANLARIN SEKTÖRÜ YÜKSELTİCEĞİNİ GÖSTERİR.SON OLARAK BU İŞ GERÇEKTEN SADECE PARA İŞİN YAPILMAZ BİRAZ DENİZİ MESLEĞİNİ SEVMENİZ GEREKİR.VE DENİZCİLİKTE EN GÜZELLİĞİ DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSLİĞİNİ OKUMAK BENCE HALA EN POPÜLER DAL BU DİĞERLERİNİ ASLA ÖNERMEM AMA TABİ ÖNERENLERE SAYGIM SONSUZ

• BU ARADA BİR DİĞER ÇOK SORULAN SORU İSE İŞTE LYS DE 1000 KONTENJAN VAR ÇOK MEZUN OLUYOR İŞ NASIL BULUCAZ DİYE SORULMUŞ AMA O 1000 KİŞİNİN HEPSİ MEZUN OLMUYOR Kİ KİMİ OKULU BIRAKIYOR KİMİ MEZUN OLUYO AMA GEMİYE ÇIKMIYOR KİMİ MEZUN OLUP GEMİYE ÇIKIP BIRAKIYOR YANİ O 1000 KİŞİDEN ANCA 400 Ü DEVAMLI OLARAK ÇALIŞIR
  • KAPTANCAPTAİN K kullanıcısına yanıt
    Fark etmez kardeşim.Bundan 5-6 yıl evvel öğreci kontenjanları 600 civarıydı diyelim.Senin dediğin şartlarda okulu bırakanlar gemide çalışmayanlar falan yaklaşık yarısı olsa mezunlardan 300 tanesi gemide çalışıyordu.Şimdi kontenjan 1000 diyorsun.Okula girenlerin yarısı okulu bıraksa,karada çalışsa gemiye çıkacak adam sayısı 500 olur.Oran orantı yapacaksın yani sadece.Sonuç olarak sektöre giren adam sayısı artıyorsa elbette bu zabit sayısını da artırarak gemide çalışanları etkileyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t.t.b001 -- 16 Haziran 2017; 9:44:47 >
    Valla yazlik kislik yaklasik 500 civariydi sanirim.

Saglik raporunu okula kaydolmadan alman gerekiyor.

• El Cazador kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam cok tesekkur ederim. Birde saglik raporu kac tl . Abkaradan gelecegim 1000tl yi asarmi tum masraflar. Sizce bu yil okulunuzun puanlari artarmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerdavader -- 17 Haziran 2017; 19:24:38 >
    Her hastanede fiyat farkli olabiliyor. Ortalama 250 civari sanirim ilk cikarirken. Muhtemelen o civarda bir masrafin olur. Puanlari bilemiyorum dusedebilir, artadabilir. Cok dusuk zaten. Kontenjanlari arttiriyorlar surekli bok varmis gibi. Okuldaki ogrenci profili her sene daha da dusuyo malesef.

Bir de bizim okula geleceksen yavastan hocam yerine abi demeye alissan iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Cazador -- 18 Haziran 2017; 23:13:51 >
  • 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.