Şimdi Ara

Denizcilik Fakültesi - Deniz Ulaştırma İşletme Müh.(Güverte) bilgi paylaşımı (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.705
Cevap
88
Favori
395.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet oyle oluyor ama once hazirlik goruyorsun geldigin yerde gormediysen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Ben öncelikle gemi kaptanı olmak istediğimi size söylemek istiyorum. Şu an LİSE 4. sınıf öğrencisiyim üniv. hazırlanıyorum ve meslek seçimleri yapıyorum.Bu bölümede itü deü rahatlıkla kazanabileceğimi düşünüyorum.Aynı zamanda hem çalışkan hem sabırlı hemde faydalı bir insan olduğumu dışardan herkes bana söylerler.Siz bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Sizce aranıza bende katılmalımıyım denize merakım sonsuzdur.Ve işinizi üstesiyle halledebileceğimi düşünüyorum.Ve şunuda sorayım şu an kaptansınız sanırım uzun yol kaptanı. Ne kadar alıyorsunuz ve işinizden memnun musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selo_33 -- 9 Ocak 2016; 16:26:08 >

• animaniax kullanıcısına yanıt
    Ben öncelikle gemi kaptanı olmak istediğimi size söylemek istiyorum. Şu an LİSE 4. sınıf öğrencisiyim üniv. hazırlanıyorum ve meslek seçimleri yapıyorum.Bu bölümede itü deü rahatlıkla kazanabileceğimi düşünüyorum.Aynı zamanda hem çalışkan hem sabırlı hemde faydalı bir insan olduğumu dışardan herkes bana söylerler. Siz bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? Sizce aranıza bende katılmalımıyım denize merakım sonsuzdur.Ve işinizi üstesiyle halledebileceğimi düşünüyorum.Ve şunuda sorayım şu an kaptansınız sanırım uzun yol kaptanı. Ne kadar alıyorsunuz ve işinizden memnun musunuz ?

• selo_33 kullanıcısına yanıt
    Merhaba kardeşim öncelikle henüz kaptan olmadığımı söylemeliyim şu an 4. sınıf öğrencisiyim, okula ilk geldiğim zamanlarda hiç memnun değildim bölümden ama okula devam edince stajıma çıkınca neyin ne olduğunu öğrendim ve şu an gayet memnunum okulumdan. Eğer ki sektörde tanıdıkların varsa sırtın yere gelmez, okulda iyiysen ve iyi bir şirkette tanıdığın varsa mezun olduğun gibi işin hazır. girdiğin şirkete göre maaşlar değişir ama olay şu ki sen min. 4 ay denizde olacaksın yeri gelecek uyuyamayacaksın gün gelecek ailenle haberleşemeyeceksin uzun süre eğer bunlara dayanabilirsen, ağır çalışma şartlarına dayanabilirsen, psikolojin kuvvetliyse yeri gelince ayıya dayı da diyebileceksen güzel meslek. Erken yaşta evlenmeyi düşünüyorsan ben yine olumsuz düşünüyorum bu konuda; elbette evlenip mutlu olanlar vardır ama hali hazırda denizde anne babanı düşünüyorken ben yeni birini daha düşünmenin pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Mesela ben 33 yaşımdan önce evlenmeyi düşünmüyorum ki işime yeteri kadar odaklanıp paramı toplayayım bu yaşa kadar. Uzak yol vardiya zabiti maaşlarına gelirsek, işe 3000 dolarla 4500 dolar arası bir maaşla başlarsınız bu girdiğiniz firmaya göre değişiklik gösterir ben size ortalama bir değer verdim. Ama gözünüzü kapatıp para için yazmayın bu mesleği eğer böyle yaparsanız ciddi mutsuzluklar yaşayabilirsiniz, okula para için gelip ilk stajdan sonra bu mesleği yapamayacağım diyip bırakanlar oluyor yani. Ben henüz 2 ay kimyasal tankerde staj yaptım çok fazla şey gördüğümü düşünmüyorum abilerim daha çok yardımcı olur size ben de seneye uzun staja çıkacağım tavsiyeleri varsa bu vesileyle ben de onlardan tavsiye alayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi animaniax -- 9 Ocak 2016; 22:11:41 >

• arkadaşlar aileyi , düzenli bir yaşamı geride bırakıp yazacağım sanırım ama anam babam vefaat edince ora da olamayacak olmak birde herkes evlenip çoluk çocuğa karışırken sap gibi kalmaktan çok korkuyorum. iş ilanlarına bakayım dedim bazı şerefsiz firmalar inadına maaşları düşürmeye çalışıyor sanırım.bide 4-5 kişide başvurmuş 2 bin dolar vardiya zabiti için verilcek para mı ? benim sorum yabancı şirketlere nasıl girebileceğim . türkiye den nefret etmeye başladım. şerefsizliğin kitabını yazıyoruz adeta 3-5 kuruş cebellezi etmek için .iş ahlakı sıfır .
  • Arkadaşlar itü deniz ulaştırmada okuyanlar varsa mesaj atabilirmisiniz
  • Arkadaşlar bu sene üniversite sınavı na gireceğim ve Duim yazmayı düşünüyorum fakat bazi forumlarda denizde is bitiyor 4-5 seneye is bulmak cok zorlasacak tarzinda yazilar okudum ne kadar doğru sizce beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makinacıbey -- 16 Mart 2016; 23:48:29 >
  • .Merhabalar, kardeşim bu yıl istanbul üniversitesi deniz ulaştırma işletme mühendisliğine başladı, üstelik daha iyi bir bölümü bırakarak...Üniversitenin açıklamalarında güverte ve işletme opsiyonundan birini seçebilirsiniz yazıyor ve kardeşim işletme okumak istediğini söylüyor fakat sizin yazdıklarınızı okuyunca endişelendim ister istemez. Şimdi benim sorum şu: kardeşim işletme opsiyonunu bitirince nerede çalışabilir?ne iş yapabilir?işletmeyi seçmekle mantıklı bir seçim yapmış olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
  • Fikirist kullanıcısına yanıt
    Okurken bi yurt disi yaparsan work and travel gibi.. Ve notlarinda yuksek olup cevren genis olursa staji iyi bir yerde tamamlayip dusuk maasa tabi tutulmazsin diye dusunuyorum.

Bu her meslek icin boyledir zaten. Bir kere ingilizcen olacak ve isin kotu yani artik herkesin ingilizcesi var. Bundan sonra firmalar yurt disi deneyimi ariyor artik. Basarili olup cv ni kabartman senin elinde. Staj isi nerdeyse tamamen torpille isliyor. Cevre yapman bu konuda onemli epey.

Benim sahsi fikrimi soracaksan hala oglu 2. Kaptan, gecen yil tercih yaptim ve bana kaptanlik degilde gemi makine yaz cok daha rahat is bulursun kaptanlar suan zorlaniyor demisti.

Bence gemi makine muhendisliginide bir arastirip sonra karar verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: aysegulgzl

.Merhabalar, kardeşim bu yıl istanbul üniversitesi deniz ulaştırma işletme mühendisliğine başladı, üstelik daha iyi bir bölümü bırakarak...Üniversitenin açıklamalarında güverte ve işletme opsiyonundan birini seçebilirsiniz yazıyor ve kardeşim işletme okumak istediğini söylüyor fakat sizin yazdıklarınızı okuyunca endişelendim ister istemez. Şimdi benim sorum şu: kardeşim işletme opsiyonunu bitirince nerede çalışabilir?ne iş yapabilir?işletmeyi seçmekle mantıklı bir seçim yapmış olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

daha iyi bir bölümü bırakıp duim seçmesinin nedeni maddiyat olabilir ancak işletme seçmesinin mantıklı bir yanı yok.limanlarda lojistik firmalarında iş bulabilir ancak madem denize çıkmayacak duimde işletme okuyana kadar birsürü tercih edilecek bölüm vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aysegulgzl

.Merhabalar, kardeşim bu yıl istanbul üniversitesi deniz ulaştırma işletme mühendisliğine başladı, üstelik daha iyi bir bölümü bırakarak...Üniversitenin açıklamalarında güverte ve işletme opsiyonundan birini seçebilirsiniz yazıyor ve kardeşim işletme okumak istediğini söylüyor fakat sizin yazdıklarınızı okuyunca endişelendim ister istemez. Şimdi benim sorum şu: kardeşim işletme opsiyonunu bitirince nerede çalışabilir?ne iş yapabilir?işletmeyi seçmekle mantıklı bir seçim yapmış olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Kardeşinin adı ne?Tanırım belki.

Ayrıca Thenavigator e katılıyorum.Bende aynı okulda okumama rağmen işletme için değil güverte için okuyorum bu bölümü.Bizim okulun saçmalığıda işletme bölümünü açık tutması.Yani güverte seçsin seçecekse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 9 Mart 2016; 19:53:31 >

• Merhaba arkadaşlar abiler . Bu yıl deniz ulaştırma isletme eski adiyla güverte bölümü yazacağım ve büyük ihtimal girne amerikan üniversitesi olacak eğitimi nasıldır özel diye mezun olduktan sonra is bulma durumum nedir bilgilendirirseniz çok sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Neyapacaksinki

Merhaba arkadaşlar abiler . Bu yıl deniz ulaştırma isletme eski adiyla güverte bölümü yazacağım ve büyük ihtimal girne amerikan üniversitesi olacak eğitimi nasıldır özel diye mezun olduktan sonra is bulma durumum nedir bilgilendirirseniz çok sevinirim

belli üniler dışında okunmaz diyorum. zaten vanda bile açtılar gittikçe artıyor kaptan sayısı. itü den çıkmışları tercih ederler artık yeni birini alacaklarında eğer tecrübesizse. itü ktü piri reis falan tutturmaya çalış bence
  • Gau nün şansı yok diyorsun yani

• quote:

Gau nün şansı yok diyorsun yani

şansı yok demiyorum kimsede iş bulamazsın diye garanti veremez zaten ama köklü okullardan gelen birinin staj bulması , mezun olunca başta iş bulması daha kolay diye söylendi hep bana
  • Gau nun mavi diplomasi var diye de biraz tercih etmeme sebep bide dil konusunda daha çok geliştirebilirim diye düşünüyorum tabiki bir itü değil ama benimde kapasitem ancak gau oluyor

• Merhabalar askerlik tecili ile alakali bir sorum olacakti. Cevaplanabilirse cok sevinirim. Yakin zamanda ilk kontratimi attim. 8 aylik bir surecti bu surec zarfinda imkan bulamadigim icin askerligimi tecil ettiremedim. simdi gelecek eylul ayina kadar vaktim var. Gurcistan konsoloslugunu arayip belgeleri sordum gerekli belgeleri tamamladim fakat bir sorun var. Malta endorsement suresi normalde 5 senelik olacakken 31 aralik 2016 ya kadar verilmis. sebebi bu tarihte bitecek bir lpg lng tanitim sertifikasi. ehliyet sureleri 5 temeller ileri tankerler hep 2020 ye kadar bir tek bu lpg lng 2016 sonuna kadar verilmis. Gozumden de kacmis acikcasi. Malta devleti kisitlamalar dahilinde endorsementa yazildigi icin en erken biten spesifik sertifika tarihine kadar vermis izini.

Sorum soyle ben simdi gurcistana gittigim zaman 36 aylik bir kontrat gostersem bile endorsement bitim suresine kadar mi tecil alacagim?
  • berkoodpl B kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında tecil yaptırınca 1 sene tecil süresi uzatıyor diye biliyorum, değişmiş olabilir.

• quote:

Merhaba arkadaşlar abiler . Bu yıl deniz ulaştırma isletme eski adiyla güverte bölümü yazacağım ve büyük ihtimal girne amerikan üniversitesi olacak eğitimi nasıldır özel diye mezun olduktan sonra is bulma durumum nedir bilgilendirirseniz çok sevinirim

İTÜ PİRİ REİS VE DOKUZ EYLÜL ARTIK KTÜ'DEN BİLE ALINMIYOR STAJA AMA KIBRISDA ÇALIŞABİLİRSİN
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frankurtstayn -- 6 Haziran 2018; 10:49:42 >
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.