Şimdi Ara

deniz kuvvetleri uzman erbaş olayımmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
28.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar biliyorsunuz işsizlik çok. onun için işsiz kalmamak için deniz kuvvetleri uzman erbaş alımı yapmakta bende başvurmak istiyorum. ne yapmamı öneririrsiniz? herkesin yardımlarını ve eleştirilerini bekliyorum.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE.
    ..

• İşin yada mesleğin yokmu şu an ?

Daha cazip iş görünmüyorsa başvur tabi
  • İŞİM VAR ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYORUM BANA YETMİYOR...
  • asgari ücretle çalışıyormuşsun hiç durma başvur bence.yarın evlenirsin neyle ev geçindireceksin
  • quote:

Orjinalden alıntı: KooSeo

asgari ücretle çalışıyormuşsun hiç durma başvur bence.yarın evlenirsin neyle ev geçindireceksin

BENDE ONU DÜŞÜNÜYORUM CANIM KARDEŞİM TEŞEKKÜRLERRR
  • Başvur tabi ben giremedim orduya sen girersin. Hem geçen haberlere çıktı Uzman Çavuş'un teki çok çalışmış azmetmiş önce astsubay sonra subay olmuş teğmen şimdi. Bu sicille ilerde general bile olabilirmiş..Deniz kuvvetleri öteki kuvvetlere nazaran daha rahattır
  • Hayırlı olur inşallah senin için
  • link versene kardeş bende başvurayım
  • Hiç durma...geçmişte bu fırsatı geri tepmiş biri olarak söylüyorum....pişman olursun ilerde...hemen başvur...
  • bana 15 milyar maaş verseler genede olmam askere gittiğimde bunu anladım 6 ay kısa dönem askerlik yaptım hemde internet salonu sorumlusu ve kısım çavuşu olarak o 6 ay bana 6 yıl gibi geldi askerlik bana göre değil eğer sana göre olduğunu düşünüyorsan hiç kaçırma sırtını devlete verdin mi bir daha yere gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1atasoy -- 4 Eylül 2007; 23:28:25 >
  • maaş ne kadar
  • maaş 1100 ile 1200 ytl arası değişiyor
  • başvurular 21 eylüle kadar forumla başvuruyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kemal

http://www.uzmanerbas.com/uef.htm

Ama deniz Uzman Çavuş olacak emeklilik olmasa bile en azından doğuya gitmeyecek.. Tek sakatlık emekliliği işte..
  • Uzman erbaş olmanın olumlu yanları:

1 Maaşınız birçok master yapmış üni.mezunundan yüksek.

2 Ordunun birçok avantajından yararlanma imkanı

3 Deniz kuvvetleri,Jnd. ve hava kuvvetlerinde personelin piyadeye göre daha az olması nedeniyle subay olma şansınız daha yüksek , tabii sınavları kazanmanız gerekiyor.

Olumsuz yanları:

1 Orduda kadrolu olarak en düşük rütbeli personel uzmanlardır.Astsubayların dahi yararlandığı birçok olanaktan yararlanamazlar.

2 Subayların ve hatta bazı astsubayların uzmanlara karşı tavrı erlere olan tavırlarından pek farklı değildir.Dayak yemen çok zor ama küfür yeme ihtimalin yüksek.

3 Erlerle çok fazla muhatap olmak zorundasın,özellikle Anadolu'daki köylerden gelen erlerle muhatap olmak gerçekten çok zor.Erler en çok uzmanlara gıcık gider.Uzmanlar bu nedenle kd. çvş lara genelde yakınlık gösterir,amaç erlere karşı kullanmaktır ve bu sefer de kd. çvş erlerle çekişir,ömür boyu Bizans entrikası yaşarsın. :)

Uzmanlıkta 4.kademeye çıkana kadar çok saygı görmezsin ancak bu mertebeden sonra sayılmaya başlarsın,en azından jnd. da böyleydi.

Seçim senin artısı da çok eksisi de,bence uzman olacaksann sınavlara girip subay olmaya bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oziwan -- 5 Eylül 2007; 12:43:14 >

• Nerede olursa olsun uzmanlık iyi değildir...

Ordunun imkanlarını kullanamazsın... Uzmanlar orduevlerine giremezler...
  • benim arkadaşım kısa dönem yaptı.

Paso uzmanlara fırça atıyormuş bi ton laf söylüyormuş.

Mahkemeye gitsek ben asteğmen olarak yargılanacam o uzman olarak her türlü üstüyüm diyo

Ama sonuçta esas kıllığı uzmanlar onara yapıyormuş sindirmek için, bunlar da tersine gidiyormuş.

Yani zor iş
  • Nasıl subay olunur. ben 22 yaşındayım. Açıköğretim 2.sınıftayım. Deniz kuvvetlerinde subay olma imkanım var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

benim arkadaşım kısa dönem yaptı.

Paso uzmanlara fırça atıyormuş bi ton laf söylüyormuş.

Mahkemeye gitsek ben asteğmen olarak yargılanacam o uzman olarak her türlü üstüyüm diyo

Ama sonuçta esas kıllığı uzmanlar onara yapıyormuş sindirmek için, bunlar da tersine gidiyormuş.

Yani zor iş

Ben de kısa dönem jandarma çavuştum.Kısa dönemler mahkemede sadece uzmanlardan değil astsubaylardan da yukarıda , çünkü asteğmen.

Ancak bu kural mahkemede geçerli,mahkeme dışında kademesi dahi olmayan 18 yaşındaki bir uzman sizi sür
    ündürebilir ki benim başıma geldi . :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.