Şimdi Ara

Deniz Harp okulu önerir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
19.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deniz Harp okulu önerir misiniz arkadaşlar,hedeflerim arasında.Fakat yine de şüphelerim var,gidersem disiplin haricinde ne gibi sıkıntılar yaşayabilirim?Aslında çok istiyorum,hiçbirşeyi gözüm görmüyor ama yine de ince eleyip sık dokumak lazım bu konuda.

• Asker olmayı isteyip, istememene bağlı.
  • hocam girmesi bi dert çıkması bir dert bende bu sene kara harbe giriyodum ön sağlık sözlü hepsini geçtim son anda gözden elendim ilk çok üzülmüştüm ama sonraları ii oldudiyorum çünkü disiplin çok fazla ve ayrılmak istiyorsan 90 milyar gibi bi tazminat var ii düşün karar ver..
  • Subay olmayı istiyorum,istememem için bir sebep yok.Kişiliğime,herşeyime uygun.Denize hastayım,her türlü denizle ilgili spor mu ararsın ne ararsan var.Babam astsubay,izinden gitmek isterim.

Sormak istediğim orada karşılaşılabilecek sıkıntılar.Millet gidip de niye geri dönmek istiyor onu anlayamıyorum bir türlü.Hasret desen sıkıntı yok,disiplin desen sıkıntı yok,spor desen sıkıntı yok...Mümkünse ilk ağızdan duymak isterim ama Dh'de bahriyeli ne gezer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

Subay olmayı istiyorum,istememem için bir sebep yok.Kişiliğime,herşeyime uygun.Denize hastayım,her türlü denizle ilgili spor mu ararsın ne ararsan var.Babam astsubay,izinden gitmek isterim.

Sormak istediğim orada karşılaşılabilecek sıkıntılar.Millet gidip de niye geri dönmek istiyor onu anlayamıyorum bir türlü.Hasret desen sıkıntı yok,disiplin desen sıkıntı yok,spor desen sıkıntı yok...Mümkünse ilk ağızdan duymak isterim ama Dh'de bahriyeli ne gezer

aynen ...

• Benim babamda astsubay ve bu sene deniz harp okulu elemelerine girdim.Ön sağlık mülakat spor hepsinden geçtim en son gözden elediler.Zaten sağlıktan geçsem bile yedek 100 çıkmıştı bana

Bende senin gibi çok istiyordum ordaki durumu görünce isteğim azaldı.Ama sen yinede başvur ve elemelere gir.Ayrıca deniz subayı olmak istiyorsan Öss'den eski sisteme göre ham en az 265-270+ alman lazım yoksa benim gibi yedek 100 e girersin.Bu iş istemekle olmuyor.Benim gözüm bozuk olmadığı halede gözden elediler bu birazda şans işi.
  • 20 yıllık dz.astsubayıyım.4 sene dho'da çalıştım.okul güzel, sosyal imkanlar geniş, eğitim kaliteli ama denizcilik zordur, donanmada denizcilik ise ciddi özveri ister.belki çok şeyler kazanabilirsin meslek hayatın süresince ama emin ol çok şeydende mahrum kalırsın.özellikle okul bitip gemilere çıkınca sosyal hayatında önmeli değişiklikler olacak.seyirler, tatbikatlar, denetlemeler vb.daha bi çok şey özel hayatını ciddi kısıtlayacak.iyi yanlarına gelince, dolgun bi maaş, sürekli lojman, ailen için sınırsız sağlık imkanları ama en güzeli dünyayı tanıyacaksın.misal ben italya, fransa,ispanya, arnavutluk, mısır, somali, kenya, pakistan, kktc, gürcistan, ukrayna, bulgaristan, gibi ülkeleri gezdim, gördüm, yaşadım.sivil hayattta bu kadar yer gezip görmek zor, ve tabii bi çok insan tanıyosun.halkların kardeşliği diyelim, uluslararası ilişkiler güzeldir..tabii karar yine senin.hayırlı olsun

• Sınavdan önce tek hedefim Hava harp okuluydu orayı küsurat puanla kaçırdım deniz harp okulundan çağırıldım.Sıralamam kötüydü ama yinede gittim.Ön sağlıktan geçtim spordan geçtim sözlü mülakattan geçtim kesin karar kurulundan geçtim.Bİr sonraki güne kaldı.Araya pazar günü girdi ve o gün boşa gitti.Pazartesi sağlık muayenesi işlemlerine gittim.Mİlletin sağlık muayeneleri 4-5 gün sürmüş.Benim ilk hastahanede 2 günde bitti.GÖzümde problem çıktı itiraz ettim 2tane askeri hastahaneye daha sevk ettiler onlardan sağlam raporu aldım.ASkeri öğrenci olur raporu aldım sonuç olarak.Oraya gidiceksen 3-4 günlüğüne diye düşünme çok rahat 2 hafta oradasın (TABİ İLK GÜNDEN ELENEMZSEN).

Şuan YEdeklerdeyim ve sıra gelmesini bekliyordum ama baya bir geride olduğum içni sıra gelmicek gibi.DHOdan bir astsubay la konuştum herkez arkasına bakmadan geri gidiyor dayanamıyor diyo.5kişiden 4ü geri dönüyormuş.ASkeri ortam insanın yapısınıa bağlı.Ben mesela gitseydim hiç zorlanmazdım.ama çoğu kişi için o ortam problem oluyor.

Bu arada gittiğimde gördümki 274 HAM PUAN la kayıt yaptıran herif vardı.

Bu arada geri dönme sebeplerini istersen özelden anlatabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaizmir -- 17 Eylül 2009; 14:32:11 >

• ya bende deniz harp istiyorum sınavı geçerim de mülakatta sivilce lekeleri olanları ve hafifte olsa bacakları çarpık olanları eliyorlarmış doğru mu ?
  • denizci olmak hep o savaş fıkrateynlerinde görev almak
    hacacı olmak pilot olmak, özgürlüğün başka bir anlatılışı, paraşütle atlamayı bir kadına tercih ederim o kadar zevk alıyorum bu işten
    karada özel birliklerde özel eğitim almak, bir nevi özel yetenekler kazanmak
    polis olup özel harekatcı olmak

hep istemişimdir ama pilot olmak kesin değil, karada özel birliklerde olmak kesin değil, denizciyi tam bilmiyorum, gidipte orduda asker eğitmek istemem, istediğim işlerde şans işi
    gitsem askeriyeye bu istediklerimden birini olamasam ben kafayı yerim orada, o yüzden hiç askeriye düşünmedim ama giden arkadaşlarıma hep imrenmişimdir, aileniz izin veriyorsa bence gidin

bide su şans işini bana acıklarmısınız, pilotlukta, özel harekat birliklerinde olmak için vs, sanş oranı yüksekse bu yıl belki mülakatlara giderim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.