Şimdi Ara

Deniz Astsubayı var mı aramızda ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
14.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 73 gün 14 saat 24 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 57
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 14
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • orhan6894 (3 mesaj) tekbey (2 mesaj) Mazurek (1 mesaj) hyuan (1 mesaj) Pyrhon (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (9 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Denizcilik >> Deniz Astsubayı var mı aramızda ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2198 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Aramızda deniz astsubayı ya da bu tarz konuları bilen varsa bilginize ihtiyacım var.
    Branş olarak harekat/silah/makina elektronik branşı nedir ? Ne iş yapar. Bunların içerisinden hangisini seçmemiz gerekiyor yardımcı olur musunuz ? İnternette detaylı bir bilgi bulamadım.

|
    |
    Konu sahibi olarak bilgi verme babında hortlatıyorum

Silah elektronik branşındayım. Konu hakkında bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    |
    |
    Hocam merhaba.En son yapılan MSB Astsubay alımında Kara Kuvvetleri İstihkam Branşını Asil olarak kazandım,aynı zamanda Deniz Kuvvetleri İKMAL Branşında Yedek 1. Sıradayım.Ben Deniz Kuvvetlerini tercih etmek istiyorum.Sanıyorum 1.yedek olduğum için bana sıra gelir diye ümit ediyorum.İkmal branşı hakkında bilginiz var mı ? Tavsiye eder misiniz ? Kara Kuvvetleri Asil İstihkam bırakılıp Deniz İkmal Yedek 1. Sıra beklenir mi? Ben düzenli iş istiyorum.Sürekli denizde sefere gitmek istemiyorum.Bu konuda yardımcı olabilirseniz mumnun olurum.
    Surekli seyire gitmek istemiyorum diye birşey yok. Kandilli kız lisesi mülakatlarına girmediniz sonuçta degil mi ? Asker ocağında mesleğinizi icra edip karşılığında maaş alacaksınız vazife neyi emrediyorsa onu yapacaksınız. Gecikmis post olsa da cevaplayayım. İkmal branşının da gemi hizmeti var onlarda gemilerde görev alıyor ve gemi seyire çıkacaksa tabiki ikmal branşı da seyire gidiyor. Her branşın gemi hizmeti bitmesi sonunda karaya cikiyor ve kara birliklerinde görev alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hocam merhababalar bir soru da ben sormak istiyorum.

Ben Üniversite Önlisans Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programı mezunuyum. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı çeşitli branşlardan Muvazzaf Astsubay temin ediyor, bizim bölümümüzden de temin ediyor başvuru yaptım fakat bu mesleğin şartları nedir ? Yani mesela ben baktım bana göre değil istifa edip gidebilir miyim ? Ya da yalnızca karada tersanelerde itfaiyecilik yapamaz mıyım ? Eğer deniz görevi varsa mecburi olarak bu kaç sene yani belki 2-3 sene kadar yapabilirim ama daha fazlasıysa ona göre iptal edecem tercihimi
    |
    |
    Bahsedilenler: orhan6894

Şüphesiz o (Kur'an) sen ve kavmin için bir şereftir (veya öğüttür). Ondan sorumlu tutulacaksınız. (43/Zuhruf: 44)

İstikbal göklerdedir...
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Itfaiye bolumu mezunuysan muhtemel yarasavunma bransina secilirsin. Geminin savas durumunda alacagi yaralarin en yakin limana kadar idamesi duzeltilmesi ya da cikan yanginlarin en kisa surede sondurulmesi uzerine calisan personellerdir. Yarasavunma geminin makina bolumunun bransidir. Bu bahsettigim gorevler disinda ek gorevler de verilebilir herkesin ilgilendigi ek gorev vardir. Ilk 1 sene istifa etme hakkin var eger askerlik yapmadiysan bu 1 sene askerlik yerine de geciyor diye biliyorum. Su anda hic bir bransin deniz gorevi 2 3 sene degil min 15 sene yapiyor yarasavunmacilar. Deniz gorevin bittikten sonra kara birliklerinde calisabilirsin yanginci olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pyrhon -- 16 Mayıs 2018; 23:25:43 >
    |
    |

Deniz astsubayları muharip sınıf olmadıkça çok sefere çıkmıyorlar zaten . Tercihiniz ne oldu ?
    |
    |
    hyuan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kıyı Emniyette veya Sahil Güvenlikte, bu ikisinden birinde, 10 yıllık gibi kontratla subay olarak çalışılabiliyomuş. Ankarada mülakatları varmış sanırım her sene.

Bahsettiğim konu hakkında bilgisi olan var mı? Ayrıntılı bişekilde bilgilendirebilirse veya bilgi alabileceğim bi yere yönlendirirse cok memnun olurum.

Bu arada ben Piri Reis Üni GemiMakineleriİşletmeMühendisliğinden(Fakülte4yıllık) geçen ay mezun oldum.

Hocam sivil denizciliği niye yapmıyorsun. Maaşı falan iyi ?
    |
    |
    Mazurek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sivil denizciligin parası iyi gibi gözükmesine rağmen (son yıllarda o da düştü) mahrumiyeti ve farklılıklari çoktur. Sabit ama duzenli bir gelir ve daha düzenli bir hayat için astsubaylık tercih edilebilir. Fakat bu meslekle zengin olmayı da beklemeyin. Belli bir hayat standardında yaşarsıniz.
    Mazurek en yakin Deniz Kuvvetleri K. ligi veya Sahil Guvenlik birimine gidip bilgi alınız. Veya internetten araştırın irtibat kurun. Branşın uygun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekbey -- 8 Eylül 2018; 13:8:18 >
    |
    |
    Deniz kuvvetlerinde piyade dışında yüzme şartı aranıyor mu? Ben yüzme bilmiyorum ama okuduğum bölüm buna denk. Bilgilendirirseniz sevinirim.

En kısa sürede yüzme öğrenin...

|
    |
    Eren B. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu kuvvetin içinde birisi olarak söyleyim şunu: Mayın gemisi, ikmal gemisi, karakol gemisi vs gemilerde çok seyir olmaz ama dediğiniz gibi Fırkateyn veya Korvetlere düşersen çok seyir yaparsın. Duyduğuma göre geçen sene bi Gabya sınıfı Fırkateyn 320 gün seyir yapmış.
    |
    |
    Linux Penguin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bilinmeyen_varlık

***CENSORED***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocaption -- 30 Nisan 2020; 12:0:3 >
    |
    |
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: orhan6894

Surekli seyire gitmek istemiyorum diye birşey yok. Kandilli kız lisesi mülakatlarına girmediniz sonuçta degil mi ? Asker ocağında mesleğinizi icra edip karşılığında maaş alacaksınız vazife neyi emrediyorsa onu yapacaksınız. Gecikmis post olsa da cevaplayayım. İkmal branşının da gemi hizmeti var onlarda gemilerde görev alıyor ve gemi seyire çıkacaksa tabiki ikmal branşı da seyire gidiyor. Her branşın gemi hizmeti bitmesi sonunda karaya cikiyor ve kara birliklerinde görev alıyor.
    Hocam merhaba deniz istihkam uzmanlık nasıldır? Tek bir birlikte mi görev alınır yoksa sürekli geçici görevlerde mi bulunur?

|
    |
    ve Bunları Okurkenn Bana dua ediceksin Emin Ol.
    Yaptığın İş Motor Asb işi Sanayi deki Ustadan Farksız Olarak Tamir Yağın Pasın İçinde 17 yıl.
    yatacağınn yerin darlğından 57 kişilik koğuşlarda kalmandan tut her şeye başlı başına bir Sıkıntı.
    Ve Şu Kuvvetin En Çok Alım Yapım Aynı Sene İçinde Yaptığı Alımın 1.5 katı istifaların olduğu Branş.
    Makinacı adam her işi yapar mantığıyla her yerde kullanılmış ve değeri bilinmeyen Tamircidir.
    Bu branşı yapacak Arkadaşlar Maalesef Hiç Güzel Bakılacak Yani Yok Bunu bir Kardeş Tavsiye si Olarak gemide olan herkes Kara Çıkmak İçin Can Atar.

Aile Kavramı Olmayan Telefonun Çekmediği Arızanın Sorunların Bitmediği Gemiler.
    Bu Yazdıklarımı Yaşan Bilir Ve Anlar.
    Mot.asb ile ilgili hiç.bir bilgi yok sagda solda ve herkes Deniz kuvvetlerini Över ama Kimse Denizin İçini Bilmez.
    Gemide Subay Olucaksın.............
    Astsubay Hükmü K.K.K Geçer Astsubay Gemide her İşi yapar Altında Uzman Asker Yoktur.
    GEMİDE HER BRANŞ AKŞAM 6 OLDU MU İŞİ BİTER AMA MAKİNACI ADAM SABAHLAR ARIZALARDA
    MOTOR
    YARA SAVUNMA
    ELEKTRİK AMAN AMAN BRANŞLAR İYİ DÜŞÜNÜN KARDEŞİM LERİM.
    bunları Bil Ve iyi Karar Ver ve Her sene Kaç Kişi İstifa ediyor Bu branşdan...

Yapacak Kişilere Allah Sabır Versin

• Er
    0 Mesaj

Komutanım peki şuan sınıf seçme şansınız olsa hangi sınıfı seçerdiniz.

|
    |
    motasbcvs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Bitcoin
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.