Şimdi Ara

Denitrifikasyon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
11.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar denitrifikasyon bakterileri kemosentetik midir ? Bir çok kaynak bu konuda eksik. Bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kemosentetik olması lazım

• eve kemosentetik.
  • evet kemosentezin faydalarını anlatırken hep bunu örnek verirler
  • Yalnız, hocalarım nitrifikasyon ile karıştırmadınız değil mi ? Nitrifikasyon kesin olarak kemosentez dir. Nitrit ve nitrar bakterileri yapar.
    Denitrifikasyonda ise hiç bir kitapta bilgi bulamadım. Sadece şöyle yazıyor " oksijensiz ortamda bakteriler tarafından nitrat vb'i azot gazı olarak atmosfere verirler"
    Kemosentetik mi değil mi yazmıyor hiç bir kitapta. Ayrıcı oksijensiz ortam diyor. Kemosentez ise zorunlu olarak arerob bakteriler tarıfndan gerçekleştirilir. Bu durumda denitrifkasyonun kemosentez olmama ihtimali daha yüksek fakat final de bir soruda kemosentetik çıkıyor.
    Abartısız 1. 1 buçuk saattir araştırıyorum imgilizce türkçe bir çok kaynağa baktım yok kesin bir şey bulamadım.

• Ayrıca düşündüğümüz zaman yaptıkları iş rhizobium bakterilerinin tam tersi. Eğer rhizobium bakterileri kemosentetik değik ise bunların da olmaması lazım. Enzimler tersinir dir büyük ihtimalle

• Şuanda müfredatta olmayan bir bilgi oldugu için yer almıyor. Yeni müfredatta yayınlanacak nasıl yer alacağını çok bilmiyoruz çünkü MEB kitabı yayınlanmadı o yüzden nasıl yer alacak ne kadarına yer verecekelr bilmiyoruz.https://tr.wikipedia.org/wiki/Denitrifikasyon burdan bakabilirsin. Heteretrof bir özellik olarak geçiyor. Fakat ototrof olanların bazılarınında bu olayı gerçekleştirebilmesine istinaden direk bir ayrım yapmamış ancak olayın türü heteretrof mekanizma üzerinden işler.
  • belkide şaşırtmadır dostum. büyük ihtimalle dğeildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karavahset -- 3 Temmuz 2016; 15:32:37 >
  • Hayir degildir bi sorduda da karsilastim hatta.sadece nitrifikasyon bakterileriydi kemosentez yapan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.