Şimdi Ara

Denemeye hangi dersten başlamalıyım?(4.Denemeye geçildi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
3.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

eşit ağırlıkçıyım son 5 denemede türkçe-sosyal-matematik ve kalan zamanda da fene bakıyorum.Biraz zorlayıcı oluyor nedeni de paragraf sorularından yorulan beyin tarihde ve felsefede yorum yapmakta zorlanıyor ama zaman olarak harika bir yöntem sosyali 15-20 dakikada halletiğimizi düşünürsek aşağı yukarı 90 dakika kadar süre matematik ve fene kalıyor bunun 70 dakikasını matematiğie ayırıp kalan süre de genel kontrol ve fenden yapabildiğim sorulara bakıyorum.

Yukarıda netlerimi yazdım özdebirde nasıl bir sırlamaya denk geliyor acaba?Zaten istediğim yerler 16k-30k arası umarım gelir.

Not:Böyle çözünce daha güzel oldu sanki bir an önce Türkçeyi bitirip sayısala geçmek için can atardım bu yöntemle tatlı bir deneyim elde ettim

• Türkçe ilk olarak yapılmalı yoksa matematikte kaybedilen zamandan sonra Türkçe'yi yaparken ya yetişmezse korkusu başlayacak paragraflar aceleye gelcek. Sosyal zaten sonda olmalı yetişmezse sosyal yetişmesin diye. Fen ve matematiğin yeri arasında değişiklik yapılabilir ama matematiğin getirdiği puan düşünülürse kesinlikle önde olmalı. Kaldı ki 20 günden az var biraz geç sistem değiştirmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charm

Türkçe ilk olarak yapılmalı yoksa matematikte kaybedilen zamandan sonra Türkçe'yi yaparken ya yetişmezse korkusu başlayacak paragraflar aceleye gelcek. Sosyal zaten sonda olmalı yetişmezse sosyal yetişmesin diye. Fen ve matematiğin yeri arasında değişiklik yapılabilir ama matematiğin getirdiği puan düşünülürse kesinlikle önde olmalı. Kaldı ki 20 günden az var biraz geç sistem değiştirmek için.

Birde böyle denemedim hocam 395-400 gibi bir paun geldi özdebir Tr genelinde nasıl yorumluyorsun
  • ben iki yıldır felan fen türkçe mat sosyal şeklinde çözerim memnunum yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrum.

ben iki yıldır felan fen türkçe mat sosyal şeklinde çözerim memnunum yani.

Evet banada bu metod iyi geldi yeter yaw 4 yıldır Türkçeden başladığım.
    Bu arada asıl sınavı umarım + yönde etkiler şu son 20 günde 20 deneme çözmeyi planlıyorum vee tecrübeli abilerimizi konuya bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Bu arada asıl sınavı umarım + yönde etkiler şu son 20 günde 20 deneme çözmeyi planlıyorum vee tecrübeli abilerimizi konuya bekliyorum

aslında gecen sene için iyi olmuştu bi bakıma en kolay kısım fendi o upuzun türkçelerden sonra benim fenide batırma ihtimalim vardı ama öyle olmadı. yalnız bu sene ne olur ne biter orası bilinmez :D
  • quote:

quote:

quote:

aslında gecen sene için iyi olmuştu bi bakıma en kolay kısım fendi o upuzun türkçelerden sonra benim fenide batırma ihtimalim vardı ama öyle olmadı. yalnız bu sene ne olur ne biter orası bilinmez :D

Bence bu yıl Feni kolay sorarlar matematik gibi değil çünkü.Eğer zorlaştırırlarsa feni bu sefer es ların işi tamamen biter hukuk bölümlerinide sayısallar ele geçirir bu yüzden fenden başlama kararı aldım.Türkçe hep uzun paragraf oluyor zaten

• Beyler şimdi Final özel Deneme 5 için dershaneye gidiyorum.Orda da bu yöntemi deneyeceğim.
  • Tr mat fen sos tercihim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: profeN`

Tr mat fen sos tercihim :)

Bu yöntemden sıkılmıştım hocam daha iyi geldi böyle yapmak aslında aynı puanları alıyorum şimdilik.Arttırmam lazım 20 puan kadar.

Dershaneden geldim şimdi. Final Özel YGS Denemesi
    T 33-6
    S 26-5
    M 35-1
    F 33-6

410 falan ediyor.Daha iyi oldu aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: KroLyne93

dostum bunu uygulamak için biraz geç kalmıssın sınava 20 gün filan kaldı senin 15 20 deneme öncesinden oturup uygulaman sistemini oturtman lazımdı
    ben bundan 20 gün öncesine kadar Türkçe-Mat-FEN-Sosyal yapardım ve sosyalden 10 tane işaretlerdim zamanım kalmadı ve bunun sebebi sınav esnasnda bilinç altımda olan aman 1 puan getiriyor yavaş yavaş çöz feni iyi yap 10 sosyal yap yeter filan ama olmadı işte kendimi kandırdım,sayısalcı olmama ragmen suan sırayı hiç bozmuyorum türkçe-sosyal-mat-fen ve zaman sıkıntısıda yaşamıyorum artık son 15 denememiz kaldı iyice oturdu bende sen de ben yaparım oturtrum sorun olmaz diyorsan sistemi kur sınava kadar bozma.

resmen kumar oynuyorsun sosyali sona bırakmayarak. sınavda sürpriz yaşarsan üzülme.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: KroLyne93

dostum bunu uygulamak için biraz geç kalmıssın sınava 20 gün filan kaldı senin 15 20 deneme öncesinden oturup uygulaman sistemini oturtman lazımdı
    ben bundan 20 gün öncesine kadar Türkçe-Mat-FEN-Sosyal yapardım ve sosyalden 10 tane işaretlerdim zamanım kalmadı ve bunun sebebi sınav esnasnda bilinç altımda olan aman 1 puan getiriyor yavaş yavaş çöz feni iyi yap 10 sosyal yap yeter filan ama olmadı işte kendimi kandırdım,sayısalcı olmama ragmen suan sırayı hiç bozmuyorum türkçe-sosyal-mat-fen ve zaman sıkıntısıda yaşamıyorum artık son 15 denememiz kaldı iyice oturdu bende sen de ben yaparım oturtrum sorun olmaz diyorsan sistemi kur sınava kadar bozma.

resmen kumar oynuyorsun sosyali sona bırakmayarak. sınavda sürpriz yaşarsan üzülme.

sosyal yapmadan kolay kolayda biryere varılmıyor mf4 de biyolojiden fazla puan getiriyor sosyali sona bırakınca insan biraz rahat oluyor bende öyle yani ..
    ama alıştım sınavda kontrol ediyorum filan 45-50 dk türkçe 25 dk sosyal gidiyor 80-90 dakika matematik fene kalıyor ve bazen biyolojinin sonunu göremiyorum 2 soru filan kaldıgı oluyor şimdi sosyali full mü çekiyorsn arkadasım diceksin 25 neti geçemiyorum yeterli ama önemli olan sosyalide hızlı yapıp mata fene iyi zaman bırakmak :)

• Yarın aynı taktikten devam edicem Fem 9'lu setine giriş yapıcam
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 2 Mayıs 2013; 8:14:52 >
  • Bu taktikle 3. dönememi çözdüm açıksası puanlarım hala aynı seviyede kaldı.Asıl sınavda ilk 15-26k arasına girmem lazım olur mu acaba ?

Fem 9 - 1(YGS-2 415)

T 31.75
    S 22.5
    M 31
    Fen 34

Final Özel YGS Denemesi (YGS-2 410)
    T 33-6
    S 26-5
    M 35-1
    F 33-6

Özdebir Türkiye Geneli(2 ay önceki zor olan YGS-2 400)

Türkçe 34-5
    Mat 32-3
    F 31-7
    Sos 18-8
  • Bu fem 9'lunun zorluk derecesi geçen yılki sınava yakın mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tam_Türk -- 13 Mart 2012; 17:51:01 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mali408

sayısalcıyım bana göre en iyisi türkçe-matematik-sosyal-fen

Fenden korktuğun için böyle yapıyorsun.Bu arada F-T-M-S d,ye çözdüm bir deneme.Özdebir Türkiye geneli olandı
    Türkçe 34-5
    Mat 32-3
    F 31-7
    Sos 18-8

Sizce iyi mi oldu bölye deneme zor muydu?Sıralamam ne olur birde?

fenden kesinlikle korkmuyorum aksine çok seviyorum.feni sona bırakınca zamanımı daha iyi kullanmış oluyorum zaten sosyal 20 dk da çözülüyor:)
  • Ben OKS zamanından beri Mat Fen Türkçe Sosyal yapıyorum. Hiçbir sıkıntı çekmedim bu zamana kadar.
    (Sayısalım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: srgn03

Ben OKS zamanından beri Mat Fen Türkçe Sosyal yapıyorum. Hiçbir sıkıntı çekmedim bu zamana kadar.
    (Sayısalım)

Bende başladım bakalım yarın 1 deneme daha çözücem oturdu gibi her şey.Netlerde bir değişiklik olmadı daha 115-125 arası oluyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srgn03

Ben OKS zamanından beri Mat Fen Türkçe Sosyal yapıyorum. Hiçbir sıkıntı çekmedim bu zamana kadar.
    (Sayısalım)

Bende başladım bakalım yarın 1 deneme daha çözücem oturdu gibi her şey.Netlerde bir değişiklik olmadı daha 115-125 arası oluyor

Final YGS-4 Denemesi (Resmen girdi bana moralsiz girdim bazı sebeblerden)

Türkçe 28-6
    S 25-5
    M 37-1
    F 28-9(Dikkat hatalarının ... Birde ilk Fenden başlamıştım)

Yapamadıklarıma bakınca

T 39-1
    S 32
    M 39-0
    F 40

Bu dikkat hatalarının aq

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.