Şimdi Ara

Deneme analizini nasıl yapıyorsunuz?

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
16
Cevap
3
Favori
604
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> Deneme analizini nasıl yapıyorsunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    Denemede yapamadığınız soruların cevabına bakıp direkt çözümünü mü öğreniyorsunuz yoksa yapamadığınız sorulara birkaç gün uğraşıyor musunuz?
    Bir de analizi yaptıktan sonra denemedeki güzel soruları kesip denemeyi atıyor musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

|
    |
  • Çavuş
    60 Mesaj
    Up

|
    |
  • Teğmen
    117 Mesaj
    Up faydalı konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jasonn Bourne -- 6 Aralık 2019; 21:11:14 >
    |
    |
    Önce yapamadığım soruları konularına göre ayırıyorum, ardından kendim çözmeyi deniyorum zaten burada dikkatten kaçırdığım soruları geri çözmüş oluyorum. Bilmediğim veya konu eksiği olduğunu fark ettiğim zaman önce bir konu tekrarı izliyorum youtube'dan, ardından yedek soru bankamdan 1-2 test çözüyorum.

Hocam bu ne kadar vaktinizi alıyor? Ben de detaylı bir analiz yapıyorum ama denemeleri sıklaştırınca bu sefer çalışmalarım aksıyor sanki.

|
    |
    Alegorik Jacques kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    66 Mesaj

Hocam günlük ders çalışma vaktimin %75'ini bir günlüğüne ayırıyorum. O gün geri kalan zamanda haftayı tekrar ediyorum ve denemeden çıkardığım analize göre hafta içi her güne konuları yerleştiriyorum. Sadece test çözümü veya konu+test şeklinde. Hafta içi her gün yaklaşık 1 saatimi falan alıyor, konu çalışırsam o günün vaktinden almak durumunda kalıyorum maalesef. İdeali eksik olduğun konuyu komple bitirmek değil de üstünden 1 kere geçmek hocam, x2 hızda izleyip geçiyorum, hatırlamadığım ince detayları not alıp direkt soru çözümüne geçiyorum.
    |
    |
    Dr_house_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım hocam teşekkür ederim cevap için.

|
    |
    Alegorik Jacques kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Diğer arkadaşlar da fikir belirtirse çok sevinirim.

|
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj

Rica ederim hocam, kolay gelsin.
    |
    |

|
    |
  • Er
    5 Mesaj
    Önce denemeden sonra biraz mola veriyorum direkt hadi bakalım ne halt yedik demiyorum. Sonra klasik artı eksi.
    Ders ders gidiyorum. Türkçe kontrolünden sonra hemen türkçe yanlışlarına bakıyorum. Bilgi eksikliği ise önce bi kafada tartıp sonra direkt internetten araştırıyorum olmadı en son çözüme bakıyorum. Tabi soruyu da kesip yapıştırıyorum.
    Mat ve geo da kesinlikle önce kendiniz deneyin. Dikkat hatası da bilgi eksikliği de olsa kalemi alıp çözmeye uğraşın. Genelde yatmadan yarım-bir saat önce soru çözüm videosu izlediğim için o zamana kadar soru aklımda oluyor ara sıra da açıp bakıyorum. Tabi yine kesip yapıştırıyorum.
    Sosyalde direkt cevabı araştırıyorum. Fende de genelde bilgi eksikliği oluyor onda da notlara bakıyorum en olmadı çözüm. Yine kesip yapıştırma ya da notlarıma o bilgiyi ekleme şeklinde devam ediyorum.
    Bazı dikkat hatalarını fazla yapıyorsanız onları gözünüze sokmakta fayda var. Basit de olsa onları da kesip yapıştırıyorum.
    Kısacası günlük taş çatlasa 2 saatimi alıyor ki her gün deneme çözmüyorum.(genel) Bölüm denemeleri o kadar vakit almaz zaten.

• Er
    2 Mesaj

Hocam peki bu kestiğiniz soruları ne kadar sıklıkla tekrar ediyorsunuz?

|
    |
    Paul Ekman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    147 Mesaj

Hocam anladığıniz her şeyi yine de alıyor musunuz? Matematik almak gerekli mi onun yerine soru cozssek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Paul Ekman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam matematik ve geodaki soruları her gece, en olmadı 2 gecede bir tekrar etmeye çalışıyorum çünkü sayısalım ve nedense bu aralar çok yanlışım çıkıyor. Diğerlerine de pazar günleri bakmaya çalışıyorum. Zaten belli bir süre sonra eski notlara bakmaya gerek kalmadığını hissediyorsunuz gitgide de yanlışlar azalıyor.
    |
    |

Hocam o aslında kendini rahat hissetmeyle ilgili ben almazsam yine yanlış yapacağımı düşünüyorum o yüzden alıyorum. Bir arkadaşım da tekrar kitabından soruları çözüyor mesela not almak yerine. Hangisi rahatınıza gelirse yani
    |
    |
    sef2013 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Alegorik Jacques

Önce yapamadığım soruları konularına göre ayırıyorum, ardından kendim çözmeyi deniyorum zaten burada dikkatten kaçırdığım soruları geri çözmüş oluyorum. Bilmediğim veya konu eksiği olduğunu fark ettiğim zaman önce bir konu tekrarı izliyorum youtube'dan, ardından yedek soru bankamdan 1-2 test çözüyorum.
    |
    |
Reklamlar
Media Sözlük
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,662
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.