Şimdi Ara

'Demokrasi mi ulusal çıkar mı?' (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hoca niye kızdın ki şimdi bir cebimde das kapital bir cebimde kenevir tohumu dolanıyordum buralarda baktım ki hep okumuş çocuklar feyz alırız dedim
    quote:

Orjinalden alıntı: sturmovik

quote:

Orjinalden alıntı: respectrespect

Artık hep burdayız. bol bol tartışırız. zıpır mesajlardan, post derdindeki kuzulardan, bu hatuna hastayım topiclerinden nefret edenler, Birleşiniz, kırın zincirlerinizi zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok

Eh ben size ne diyeyim, kafanıza 3 cilt das kapital kadar taş düşer inşallah
  • quote:

Hoca niye kızdın ki şimdi bir cebimde das kapital bir cebimde kenevir tohumu dolanıyordum buralarda baktım ki hep okumuş çocuklar feyz alırız dedim
    quote:

Orjinalden alıntı: sturmovik

quote:

Artık hep burdayız. bol bol tartışırız. zıpır mesajlardan, post derdindeki kuzulardan, bu hatuna hastayım topiclerinden nefret edenler, Birleşiniz, kırın zincirlerinizi zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz yok

Eh ben size ne diyeyim, kafanıza 3 cilt das kapital kadar taş düşer inşallah

Sen geç dalganı, herkes komedyen oldu zaten forumda. Ciddiye alanda kabahat.
  • Sturmovik hocam! esprili yazdım diye yanlış anlama ben ciddiyim! fikirlerimiz taban tabana zıt olsada sizinle seviyeli tartışmalar yapabilirim diye düşündüm!
  • demokrasi nin tam olarak ne demek olduğunu bilmemekten kaynaklanıyo gibi geliyr bana bu tür tarışmalar...
    demokrasi sadece "çoğunluk rejimi" değil, "temel hak ve özgürlüklerin çoğunluğa karşı da güvencede olduğu bir çoğunluk rejimidir".

demokrasileri bekleyen en büyük tehlikede zaten çoğunluğun, "temel hak ve özgürlükleri" tahrip etmesi, din gibi, ırk gibi, sınıf gibi bazı ölçütleri kullanan bir takım grupların "temel hak ve özgürlükleri" istismar edip "demokratik işleyişi" olanaksız kılmasıdır.

demokratik rejimler bu çoğunluğun gücünü kötüye kullanmasını engellemek için anayasa mahkemesi özerk üniversiteler gibi kurumlara sahiptirler...

bu nedenlerle önce demokrasi diyenler bunu söylerken yukarıdaki kriterlere göre konuşuyorlarsa bi sorun yok!
  • konu kaymış komünizm tartışmsına dönmüş..!

eski mecraına geri döndürelim...

konu nedir?
    1. Ermeni meselesimi?
    2. Ermeni sorunu adlı konferansın yapılmasının veya engellenmesinin demokratik durumumu?

ben meselenin Ermeni meselesi olduğunu varsayarak bişeyler yazacağım.

Ermenilerin iddiaları tam olarak nedir? bilen varsa net ve kısa olarak yazsın.

Türkiye Cmuhuriyeti soykırım yaptı mı diyorlar, yoksa Türkler soykırım yaptımı diyorlar?

Sözkonusu olaylar 1923 yılından önce gerçekleşmiştir. Ermeniler Türkiye Cumhuriyetini ne ile itham ediyorlar. Soykırım mirasmıdırki sonraki nesillere kalsın...

Türkiye Cumhuriyeti'nin kaşısındaki taraf kimlerdir. Ermenistanmı? Ermeni derneklerimi? Kişisel olarak ermenilermi? her üç seçnektede Avrpa'ya özellikle Fransa'ya ne girip çıkmaktadır ki, kendi devletlerini ilgilendirmeyen bir meselede maydanoz olmaktadılar?

Bunlar kağıt üzerinde yazılıp çizilenlere eleştirilerim...

birde işin tarisel ve politik ve şüpheci olarak kişisel boyutu var.

1910-1923 lü yıllarda halen daha Osmanlı tebası sayılabilecek Ermeni köylüler birden Sivil Toplum Örgütü bilincine kavuşuyorar. Vahiy geliyor bi yerlerden kendilerine herhal... Taşnak Hınçak vb. örgütler kuruluyor, hadi bunlar sivil toplum kuruluşu, ellerinde silahın ne işi var...

İşgalci devletlerle Osmanlı'nın yaptığı antlaşma gereğince Osmanlı ordusunda bile silah bulunmazken, Ermaniler silahı nerden buluyorlar?

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner...
    Size hayal gibi gelebilir ama Türklerin Atları Fransa-Almanya sınırındaki Ren ırmağından su içmediği sürece bu meseleler bitmez... anlayana....?
  • quote:

Şu noktada bu konuyu 1 yıl araştırmış biri olarak bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettim!!! 1. Murat Belge'nin dediği "önce cumhuriyet sonra demokrasi eğer istemediğiniz birileri gelirse darbeyle indirirsiniz" KİMSİN LAN SEN MURAT BELGE!!! Kimi nasıl darbeye davet edersin madem milleti eleştiriyorsun saygı gösterin aydınlara fikirlerini söylesin diyorsun sen neden saygı göstermiyorsun 2. "Demokrasi" dediğin zaman bu yönetim tarzında ideolojilere yer yoktur yani demokrasilerin ideolojisi olmaz bu nedenledir ki zaten herkes fikrini açıkça belirtme hakkına sahiptir. Ama sen türkiye cumhuriyeti demokrasisi şu ideolojidedir. Demokratikte olsa, halkta seçse, bu fikrin dışına çıkanlar darbeyle indirilmelidir dersen bu ülkede kan gövdeyi götürür "Not: şimdi bazı zıpırlar atlamasın akp'ci zihniyet falan diye" 3. bizim ülkemizde memleketi kötüleyen hemencecik uluslararası üne kavuşturulur. eline ödüller tutuşturulur. neden o aydın yapılacaktır vitrine çıkarılacaktır böylece söyledikleri kamuoyu tarafından kabul görecektir. bunun örneği sadece Orhan Pamuk değil edebiyatla ilgilenenler bilirler. 4. Ermeni tehciri meselesine gelince tartışalım kesinlikle ama asla, kat'a ve hatta zinhar bir soykırım yapıldı bu kabul edilsin denilmeye... Kars'ta Erzurum'da kimlerin eline kan bulaştığını herkes çok iyi biliyor ve maalesef bu forumda bile türkler Ermenilere katliam yapmıştır diyen embesiller var. 5. konferansa karşı değilim ama o konferansa kimlerin hangi sıfatlarla katıldığı bu ülke için önemli

@Respectrespect
    Öncelikle bu yazdığın için kendinle dalga geç anlamadığın şeylerle dalga geçene kadar.
    Hem tutup laçkalığın dibine vurup saçma sapan şeyler üretiyorsun hem de "seviyeli tartışma" iste.Kişi tartışmanın hem seviyesini düşürüp hem de nasıl seviye talep eder anlamış değilim.

@Sturmovik
    Bunları doğal karşılamak lazım:Genelde insanlar okumadığı,anla(ya)madığı,eleştiri getiremediği,ve ya neden karşı çıktığını dahi bilmediği noktalarda mecburen bu tip internet animatörlüğüne girişir.Kimisi küfür eder,kimis de mani tekerleme okur işte kimisi de abuk sabuk espriler yapar (tabi ki hepsi "seviyeli tartışmak" adına)
  • Hattat hocam gerçi artık konu güncelliğini yitirdi ama keşke "..... varsayıyıroum" demeden konunun ne olduğunu okusaymışsın be hocam o zaman bir şeyleri varsayamana da gerek kalmazdı zira varsayımın yanlış.Hem böylece konuyu "eski mecrasına" gerçekten döndürebilridin.
  • Kİmseyle dalga geçildiği yok ki ordaki espri yanlış anlaşıldı ve bende arkasından tamam haklısınız esprili oldu dedim ve sizinle konuşulabilineceğini söyledim bidaha okursan anlarsın! Animatör olduk vatan sevicisi olduk! eleştiridir dedim ses çıkarmadım ama anlamayan biri varsa oda sensin, ama ben seni anlıyorum senin ne kadar güçlü bir egoya sahip olduğunu gayet iyi anlıyorum çok şey biliyorsun değil mi! sen araştırıyorsunda, süslü cümleler de kurabiliyorsun.... Uzatmaya gerek yok sadece demek istediğim "sizinle mesajlaşılır"dı yok daha bunun altından başka şeyler çıkaracaksan, keyif senin hocam
    quote:

Orjinalden alıntı: Siya

quote:

Şu noktada bu konuyu 1 yıl araştırmış biri olarak bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettim!!! 1. Murat Belge'nin dediği "önce cumhuriyet sonra demokrasi eğer istemediğiniz birileri gelirse darbeyle indirirsiniz" KİMSİN LAN SEN MURAT BELGE!!! Kimi nasıl darbeye davet edersin madem milleti eleştiriyorsun saygı gösterin aydınlara fikirlerini söylesin diyorsun sen neden saygı göstermiyorsun 2. "Demokrasi" dediğin zaman bu yönetim tarzında ideolojilere yer yoktur yani demokrasilerin ideolojisi olmaz bu nedenledir ki zaten herkes fikrini açıkça belirtme hakkına sahiptir. Ama sen türkiye cumhuriyeti demokrasisi şu ideolojidedir. Demokratikte olsa, halkta seçse, bu fikrin dışına çıkanlar darbeyle indirilmelidir dersen bu ülkede kan gövdeyi götürür "Not: şimdi bazı zıpırlar atlamasın akp'ci zihniyet falan diye" 3. bizim ülkemizde memleketi kötüleyen hemencecik uluslararası üne kavuşturulur. eline ödüller tutuşturulur. neden o aydın yapılacaktır vitrine çıkarılacaktır böylece söyledikleri kamuoyu tarafından kabul görecektir. bunun örneği sadece Orhan Pamuk değil edebiyatla ilgilenenler bilirler. 4. Ermeni tehciri meselesine gelince tartışalım kesinlikle ama asla, kat'a ve hatta zinhar bir soykırım yapıldı bu kabul edilsin denilmeye... Kars'ta Erzurum'da kimlerin eline kan bulaştığını herkes çok iyi biliyor ve maalesef bu forumda bile türkler Ermenilere katliam yapmıştır diyen embesiller var. 5. konferansa karşı değilim ama o konferansa kimlerin hangi sıfatlarla katıldığı bu ülke için önemli

@Respectrespect
    Öncelikle bu yazdığın için kendinle dalga geç anlamadığın şeylerle dalga geçene kadar.
    Hem tutup laçkalığın dibine vurup saçma sapan şeyler üretiyorsun hem de "seviyeli tartışma" iste.Kişi tartışmanın hem seviyesini düşürüp hem de nasıl seviye talep eder anlamış değilim.

@Sturmovik
    Bunları doğal karşılamak lazım:Genelde insanlar okumadığı,anla(ya)madığı,eleştiri getiremediği,ve ya neden karşı çıktığını dahi bilmediği noktalarda mecburen bu tip internet animatörlüğüne girişir.Kimisi küfür eder,kimis de mani tekerleme okur işte kimisi de abuk sabuk espriler yapar (tabi ki hepsi "seviyeli tartışmak" adına)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Siya

Hattat hocam gerçi artık konu güncelliğini yitirdi ama keşke "..... varsayıyıroum" demeden konunun ne olduğunu okusaymışsın be hocam o zaman bir şeyleri varsayamana da gerek kalmazdı zira varsayımın yanlış.Hem böylece konuyu "eski mecrasına" gerçekten döndürebilridin.

inanmıycan ama konuyu baştan sona okudum..!

bu ülkenin "aslan akademisyenleri !!!" bir anda avrupadan aldıkları feyzle bu ülke topraklarında diğer tarafın işine gelecek zamanlamayla bir etkinlikte bulunuyorlar, baştan sona buram buram siyaset ve politika kokan bir etkinliğe "akademik toplantı" diyebiliyorlarsa,

bende meseleyi varsayıyorum, işime öyle geliyo, tıpkı aslan akademisyenler gibi yapıyorum yani...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.