Şimdi Ara

Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzum

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK ile ilişkisi bulunan Selehattin Demirtaş'ın tutukluluk sürecine değinerek, temennisini açıkladı.

Türkiye, 2023'te yapılacak seçimlere hazırlanıyor. Millet İttifakı'nda adaylığa en yakın isim ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

6'lı masa dışında HDP'nin de desteğini isteyen Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili, T24'ten Murat Sabuncu'ya konuştu.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı açıklamada, daha önce de olduğu gibi Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

"Demirtaş'ın söylemleri önemli"

Demirtaş’ın ”PKK’nin Türkiye’ye karşı silahları tümden susturmasını bırakmasını isterim, HDP, PKK’nin uzantısı, sözcüsü ya da destekçisi değildir.” açıklamasına da değinen Kılıçdaroğlu, "Söyledikleri son derece önemli." diyerek şu ifadeleri kullandı;

"Serbest kalmasını istiyorum"

Şöyle söyleyebilirim: Selahattin Demirtaş haksız yere tutuklu, siyasi bir tutuklu zaten. Bir an önce serbest kalması benim en büyük arzum. Demirtaş içeride olmasına rağmen inandığı yoldan dönmeyen, kararlılıkla demokrasiyi savunan, parlamentonun etkin bir kurum olmasını dile getirdiği görüşleri var. Bu görüşler gayet önemli. Bu arada sadece o değil Sayın Osman Kavala da bir an önce serbest kalmalı. Haklarındaki serbest kalmalarına dair yargı kararlarının uygulanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"HDP'nin Türkiye partisi olması lazım, bu yönde adım atmalılar"

Demirtaş'ın sözlerinin HDP'nin Türkiye partisi olması yönünde iyi bir adım olduğunu da sözlerine ekleyen Kılıçdaroğlu'nun, konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

"Bu açıklamaların Mithat Bey tarafından da farklı bir üslupla dillendirilmesi de çok önemli. HDP’nin Türkiye partisi olması yolunda atılan çok ciddi bir adım. Bunun devamının gelmesi lazım. Bunun partinin diğer organları tarafından da dillendirilmesi lazım.”

• Kılıçdaroğlu'nun ne yazıkki seçim sürecinde HDP'ye şirin gözükmek ve kendi adaylığını konsolide etmek adına Demirtaş güzellemesi yapması popülistlikten başka bir şey değil ve çok yanlış bir politika.

Her ne hikmetse bu açıklamalar demirtaş'ın geçen hafta "bizim pkk ile bir bağımız yok" açıklaması sonrası gerçekleşmeside manidar,oysaki demirtaş'ın pkk,kandil ve apo ile ilgili "kendi ağızından" söylediği açıklamalar çabuk unutuluyor.

-apoya özgürlük istiyoruz ve heykelini dikeceğiz

-hdp 20 yıllık bir apo projesidir

-pkk yı terör örgütü olarak görmüyoruz,bir halk hareketi olarak görüyoruz

-kandil bir barış merkezidir ve burda pkk ile toplantılar yapıyoruz

-kürdistanı ortadoğunun ortasında küllerinden yükselteceğiz ve özgürleştireceğiz

-pkk lı gençlere sahip çıkacağız

-hdp milletvekili bir pkk lı cenazesine gitmesse parti içinde soruşturma açarım

-6-8 ekim olaylarını bizzat demirtaş organize etti

Sağlam İradeyoutube
    Selahattin Demirtaş Neden Terörist ?
    https://www.youtube.com/watch?v=LGFcjk05Wp8

Bütün bunların dışında halen hdp'nin terörle mücadele alanındaki muhalif tutumu,tezkerelere red oyu vermeleri ve pkk-ypg terör örgütlerine karşı hiçbir söylemde bulunmamaları sadece demirtaş'ın geçen haftadaki söylemlerinin üzerini kapatmıyor.Esasen hdp'nin kapatılma süreci şuan gündemden düşmüş gözüksede hükümetin eylül ayında bu konuyu gündeme getirip hdp'nin kapatılma sürecinin hızlandırılmasını sağlayacak gelişmeleri kılıçdaroğlunu farklı stratejilere yöneltmişde olabilir ancak durum ne olursa olsun teröre destek veren,geçmişte yaptıkları net ortada olan bir parti ve yöneticileri için böyle söylemlerle gündeme gelinmesi sağlıklı bir seçim süreci ortamıda sağlamıyor.Kılıçdaroğlunun bu hamleleride ister istermez 6lı masa ittifakının gizli ortağı olarak hdp'nin görülmesinin önünüde açıyor.

En üzücü olan da bunu CHP'liler bile savunamıyor. Yaptıkları tek şey sizin de yaptığınız gibi karşı tarafı suçlamak. Bu bile Kılıçdaroğlu'nun dediklerinin ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. Çözüm süreci vs. boşuna anlatmayın. Madem çözüm süreci sizi rahatsız eden bir şeydi bu söylenenlerin de sizi rahatsız etmesi gerekir. Yoksa yaptığınız yorumun taraf tutmaktan farkı kalmıyor. AKP yapınca kötü CHP yapınca iyi mi? Ben çözüm sürecine her zaman yanlış dedim, bu yüzden içim rahat bir şekilde CHP'yi de eleştirebiliyorum.

• Atatürk bu partiyi bu halde görse ne yapardı acaba?

• Oooo AKP sevdalısı internet kullanıcısı en sevdiğim

• bu demirtaş aponun heykelini dikeceğiz diyen kişiydi galiba.

• teşkilat toplanıyor hahahhahah

• Hdp (pkk nın siyasi kolu) utangaç bir şekilde masanın atında bekliyordu ama sanırım artık yavaş yavaş utanma gel artık diyecekler.

• Chp Genel başkanı

HDP Partisi , PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın projesidir diyen birinin TAHLİYE olmasını neden ister ki

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt

Hepsi damlamis Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzum 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazıklar olsun parti ne hale gelmiş

• artık bu adamın söylediklerini midem kaldırmıyor, toprağın altında yatan şehitlerimize karşı utanıyorum, üzülüyorum. yasin börü nün nasıl öldürüldüğü aklıma geldikçe midem ağzıma geliyor.

adam, demirtaşı çıkarmak istiyor, kavalayı çıkarmak istiyor, tüm khk lıları görevine iade edeceğim diyor. sanki tek derdi içeridekiler gibi, biz dışarıdakiler için ne yapacaksın. neden hep terör sevicilere doğru yanlıyorsun. anlamak çok güç gerçekten de.

• erkahn kullanıcısına yanıt

Hele bir seçim arifesine gelelim tek ellerinde kalan şey bu olduğu için buralar uçacak.

• select55 kullanıcısına yanıt

aynen haklisin acilimi falan neden yapti anlamadim

terorist basinin kardesini tvye cikartmasi

sonra meydanda mektup okunmasi falan

bide sayin die hitap ediyor kk

• Kılıçdaroğlu'nun ne yazıkki seçim sürecinde HDP'ye şirin gözükmek ve kendi adaylığını konsolide etmek adına Demirtaş güzellemesi yapması popülistlikten başka bir şey değil ve çok yanlış bir politika.

Her ne hikmetse bu açıklamalar demirtaş'ın geçen hafta "bizim pkk ile bir bağımız yok" açıklaması sonrası gerçekleşmeside manidar,oysaki demirtaş'ın pkk,kandil ve apo ile ilgili "kendi ağızından" söylediği açıklamalar çabuk unutuluyor.

-apoya özgürlük istiyoruz ve heykelini dikeceğiz

-hdp 20 yıllık bir apo projesidir

-pkk yı terör örgütü olarak görmüyoruz,bir halk hareketi olarak görüyoruz

-kandil bir barış merkezidir ve burda pkk ile toplantılar yapıyoruz

-kürdistanı ortadoğunun ortasında küllerinden yükselteceğiz ve özgürleştireceğiz

-pkk lı gençlere sahip çıkacağız

-hdp milletvekili bir pkk lı cenazesine gitmesse parti içinde soruşturma açarım

-6-8 ekim olaylarını bizzat demirtaş organize etti

Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzumSağlam İradeyoutube
    Selahattin Demirtaş Neden Terörist ?
    https://www.youtube.com/watch?v=LGFcjk05Wp8

Bütün bunların dışında halen hdp'nin terörle mücadele alanındaki muhalif tutumu,tezkerelere red oyu vermeleri ve pkk-ypg terör örgütlerine karşı hiçbir söylemde bulunmamaları sadece demirtaş'ın geçen haftadaki söylemlerinin üzerini kapatmıyor.Esasen hdp'nin kapatılma süreci şuan gündemden düşmüş gözüksede hükümetin eylül ayında bu konuyu gündeme getirip hdp'nin kapatılma sürecinin hızlandırılmasını sağlayacak gelişmeleri kılıçdaroğlunu farklı stratejilere yöneltmişde olabilir ancak durum ne olursa olsun teröre destek veren,geçmişte yaptıkları net ortada olan bir parti ve yöneticileri için böyle söylemlerle gündeme gelinmesi sağlıklı bir seçim süreci ortamıda sağlamıyor.Kılıçdaroğlunun bu hamleleride ister istermez 6lı masa ittifakının gizli ortağı olarak hdp'nin görülmesinin önünüde açıyor.

• Paylaştığınız habere kaynak linki ekleyin. Kaynak neyse insanlar görsün. Bildiğim kadarıyla şu haliyle konu kural-dışı.

• erkahn kullanıcısına yanıt

En üzücü olan da bunu CHP'liler bile savunamıyor. Yaptıkları tek şey sizin de yaptığınız gibi karşı tarafı suçlamak. Bu bile Kılıçdaroğlu'nun dediklerinin ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. Çözüm süreci vs. boşuna anlatmayın. Madem çözüm süreci sizi rahatsız eden bir şeydi bu söylenenlerin de sizi rahatsız etmesi gerekir. Yoksa yaptığınız yorumun taraf tutmaktan farkı kalmıyor. AKP yapınca kötü CHP yapınca iyi mi? Ben çözüm sürecine her zaman yanlış dedim, bu yüzden içim rahat bir şekilde CHP'yi de eleştirebiliyorum.

• Bunda da ne selo sevgisi varmış arkadaş. son haftalarda 1-2 puan kazandı onu da direk geri verdi

• Her konu altında birikien trolar nerede la ... Gelin gelin utanmayın..

• Olm biri şu adama bu seçimde hdp nin seve seve millet ittifakına oy vereceğini, yanlamanın bir aleminin olmadığını söylesin ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 26 Temmuz 2022; 20:37:12 >
  • Erdal inönü nün yaptığının aynısını yapıyor. Aklı sıra hdp yi yanına çekip adaylığını açıklayacak, iyi parti falan rest çekerse hay hay diyecek. Bunda ki ciddiyeti Meral abla gördüğü an ittifakı dağıtır benden demesi.

Bu adam biraz fazla iyimser, etrafındaki leş kargalarından arındırılması lazım. Faik öztrak falan sormuyormu ya buna nabıyoruz başkan olmaz böyle bu fikirler fikir değil falan demiyormu ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 26 Temmuz 2022; 20:26:21 >
  • Chp gönülleri nerede ?

En büyük Arzusuymusssss  Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzum 

Bir insanin En buyuk arzusu Demirtas nasil oluyor ? Başka arzun mu kalmadı en büyüğü Demirtas oldu....

Gecen günlerde de benzer açıklama yapmıştı

Demirtaş'ın serbest kalması en büyük arzum

https://www.ensonhaber.com/amp/gundem/kilicdaroglu-demirtas-ve-kavalanin-serbest-kalmasi-icin-bize-katilin

Gerçi adam haklı simdi o 6 li masadan, hdp olmaksızın birseyler çıkmıyor.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.