Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix Serisi Kullananlar... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
31
Favori
160.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    50 c de ısınamıyorsanız ya radyatör boyunuz yetersizdir ya da evinizde yalıtım sorunları vardır , 50 c üstünde yoğuşmalı kombiden beklediğiniz verimi almanız zor.
  • ufo17 U kullanıcısına yanıt
    hocam ben kombi tavsiyesi bölümünde nasıl 50 de ısınır, nasıl tasarruf edilir diye anlatıp duruyorum, reklam yapıyorsun diye uyarı alıyorum, o bölümdeki silinmemiş resim ve tavsiyeleri okuyarak, aynı yakıtla evi nasıl ısınırsın konusunu irdeleyin.

belki 225 tl nız bu yıl %20 mi mi 10 mu zam geldi ya 50 tl artabilir, ufak tefek şeyler ama bi bakarsınız.

siz toplam verimle ilgili şeylere daha çok önem verin..bi kıytırık vana %5-10 etkiliyor bu işi..

saygılar...
  • bu demirdöküm nitromixten yine tak tak ses gelmeye başladı.daha 3 gün önce servis geldi önemli birşey değil dediler.ben evde yoktum.servis geldikten sonra ses kesildi.şimdi yine aynı ses gelmeye başladı!2 gün servis bekledik zaten.es kaza kombi arızalansa donarak ölcez.izmitte demirdöküm servisi sınıfta kaldı.kombi ne kadar iyi olursa olsun servis iyi değilse o üründen uzak durun!!!bu arada servisi aradığın zaman adam bide atarlanıyor
  • emrahh41 kullanıcısına yanıt
    Nitromix serisinde tak tak diye ses gelen arkadaşlar aynı sorun bende de vardı servis hemencecik halletti....Makinannın içini yanma bölümüne kadar açtı ve sıvı conta olduğunu tahmin ettiğim küçük bir poşetten somunların üstüne sürdü ve sıktı ses kesildi...Kesinlikle rahatsız edici bir ses...Beraber aldığım arkadaşımdada aynı sıkıntı vardı onunkide düzeldi...
  • fragman44 kullanıcısına yanıt
    aynen benimde ses kesildi.kazanın ön kapağını tutan 4 somunu çıkarttı bakır yağı sürdü hocam ses kalmadı.sıvı conta dediğniz bakır yağıymış meğersim.ses gidiverdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

aynen benimde ses kesildi.kazanın ön kapağını tutan 4 somunu çıkarttı bakır yağı sürdü hocam ses kalmadı.sıvı conta dediğniz bakır yağıymış meğersim.ses gidiverdi

Ne olduğunu sormadım aklıma öyle geldi çok vasit ve kısa bir işlem ve sorun halloldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahh41 kullanıcısına yanıt
    Bakır yağı nedir, google'dan aratınca sadece balık yağı çıkıyor sonuç olarak.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    bakır renginde bir yag.hani döner falan aldığında yanında paket tuz verirlerya o taraz bi pakette getirdi adam.fabrikada çalışma arkadaşlarıma falan sordum kimse bilmiyormuş bakır yağını bende ilk defa duydum ama anında kesti sesi valla
  • hocam bundan sürdüler bakır alaşımlı gres yağıymış.rengi falan böyleydi görünce hatırladım :)
    http://www.rekpatesisat.com/UrunDetay.aspx?pid=1&id=16&prdctid=50
  • Bilgi ağacımızı biraz daha zenginleştirdik. Teşekkürler.
  • Otomobillerde rayatorde antifriz kullaniyoruz. Motordaki isiyi hizli alip radyatorde hizli transfer etsin diye.

Acaba evde kullanmamiza mani olan sey ne?
    Kombinin ic malzemelerinemi zarar verir petekleremi?

Kombim eski olsa denerdim ama su aralar deneyemem.

Boyle bir deneyimi olan varmi hic???

• ben bu kombi yi almaya karar verdim. bu kombiden ses çıkıyor mu.sesli çalışıyor sa kesinlikle almam. bu kombi yerine ne önerirsiniz acaba

• Kombi sessiz çalışıyor. Kombi pompa ayar kademesini 2 nci kademeye düşürdüm. Yalnız 5 nci full kademede yanarken fan sesi biraz (çınlama sesi) artıyor.4 ncü ve 3 ncü kademeye düşünce ses kesiliyor.
    Pompa 3 ncü kademede olursa sessiz bir ortamda biraz ses duyabilirsin. Rahatsız edecek boyutta değil. Kombiye tavsiye ederim. Ben memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapa1 -- 23 Şubat 2015; 20:10:31 >
  • Ben de geçen hafta eski kombimi dd nitromix p28 ile değiştirdim.
    Şimdilik memnunun, bahsedilen uğultu sesini ben de farkettim ama rahatsız edecek boyutta değil.
  • dba24 kullanıcısına yanıt
    Kaç metre petek var sizde

• Realism R kullanıcısına yanıt
    9,5 m. petek + 2*1m havlupan
    toplamda 11,5
  • merhaba arkadaşlar, bende Kasım 2014 den beri kullanıyorum, kombiden memnunum çok şükür, bizim kombi balkonda durduğu için sessiz gecelerde çok hafif bir uğultu duyuyorum ama o kadarda normal bence, rahatsız edici değil.
  • Selamlar,
    Üç aylık tüketim değerleri şöyledir

Şehir...................İstanbul
    Isıtılan Net alan ...133 M2
    Cephe.................Kuzey Doğu
    Kombi .................Nitromix P24
    Kazan Sıcaklığı......45-50 arası
    Petek Boyu..........9,7 Metre
    Yalıtım ...............Var
    Oda ısısı .............22-23 arası
    Oda Termostatı.....var (Mekanik on-off)
    Termostatik Vana...var
    Alt kat dolu ancak kombisi yok

Ocak.. 33 Gün 241 m3 308 TL (Ort 7,30 m3)
    Şubat. 28 Gün 167 m3 206 TL (Ort 5,95 m3)
    Mart... 28 Gün 163 m3 208 TL (Ort 5,83 m3)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapa1

Kombi sessiz çalışıyor. Kombi pompa ayar kademesini 2 nci kademeye düşürdüm. Yalnız 5 nci full kademede yanarken fan sesi biraz (çınlama sesi) artıyor.4 ncü ve 3 ncü kademeye düşünce ses kesiliyor.
    Pompa 3 ncü kademede olursa sessiz bir ortamda biraz ses duyabilirsin. Rahatsız edecek boyutta değil. Kombiye tavsiye ederim. Ben memnunum.

merhaba bu kombilerin yani P24un pompa ayari normalde kactadir acaba
    ayrica pompa ayari nasil yapiliyor öğrenmek isterim simdiden tesekkurler

• Bende var gayet memnunuz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.