Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.338
Cevap
29
Favori
72.453
Tıklama
Giriş
    1326 Mesaj

cetin beye bilgisine birikmine saygim sonsuz. ama bazen sahada durum farkli olabiliyor. benim evde notmal kosullarda sete ulasmak 10-15 dak hadi en kotu 20 dak. onceden rew 24 var iken hava ne olursa olsun tek ateslemede sete ulasirdi. suan ki migoda ile de normal sartlarda sete ulasiyor. sizinki gibi 3 saateleri bulmaz en fazla 15-20 dak. ama bastan beri dedigim disarisi isindimi sete ulasamiyor.(15 gun beklersem onuda becerir) havaaniden soguk oluncada seti geciyor.

benim tek istedigim istedigim zaman istedigim sicakliga ulastirabileyim her hava sarti da stabil calssin. en azindan +0.2 gecmesinki ekrandaki set deyer degismesin. buda cok zor degil ama. olmuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    BART SIMPSON kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1268 Mesaj

Hocam bana o bile fazla inan
    Artık 0.1 olmazsa olmazım

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1326 Mesaj

hocam oda isisni baz aliyor almasinada.
    ornek vereyim oda 22 derece kazan 45 diyelim bunu 22.5 yaparsan kazani 46 yapar 23 derece istersen 47 yapar. bildigi bu. yeterli gelirsede cikarir bu derecelere. cunku 06 derece oda sicakligi buyuk bir fark.. dusun benim programlar arasinda farklar 05 derece iki program arasi zaman yeri geliyor 3 saat. 2 saatte sete ulasirsa ne anlami var. en fazla 20-30 dak sette olmasi lazim.

|
    |
  • Binbaşı
    1326 Mesaj

hocam cetin beyin tolerans araligi farkli olabilir. ama migo tarzi cihazlarin diyerinden ayiran temel ozellik istenilen sicakliga zamaninda ve salinim olmadan istenilen dereceden sapmadan bunu basabilmesidir. diyer termostatlarda sete ulasir fakat petekte arta kalan isi ile seti yeri gelir 0.5 derece asar. migo bu isi kazan sicakligini dis sicakliga gore ayarlayarak yapmaya calisiyor ve en zor yontemi seciyor. disarisinin ani hava degisimleri dogru orantili olarak iceri yansimaz. ben bunu dis hava sensoru varken bizzat testlerini yaptim . 1.3 egri yeterken 10 numara disarisi birkac gun soguk giderse yeten egri yetemez duruma gelir. ve bunu 1.5 yaparsin sorun cikmaz.hava isinsada 1.5 egriyi dusurmezdim bilirim soguyunca yine yetmeyecek. fazla isiyida rev24 tolere ederdi. kisacasi dis isi ani degisimleri kazana migo gibi kazanayansitirsan asagidaki cizelgedeki durumlar meydana gelir. bu en guncel cizelgem. dikkat ederseniz kazan en yuksek oldugu yerlerde seti 0.3 gecmis 40-44 olan yerler 0.1 toleransli. bu cizelgede . en yuksek kazan ile en dusuk kazan arasindaki dis isi farki. 5 derece. yani 51hkazan yanarken 14.1 derece en alttaki kazan 44 yanarken 14.7 . dis sicaklik cok fazla degismedi 14-19 derece arasi ama gereksiz yuksek kazan yakarak seti asiyor. giruldugu uzere uygun yakilan kazan sicakliklarin seti ulasmada sorun yok . evin isinamama sorunu yok bir kere. istesem 30 derece oda sicakligina cikarabilir mevcut petek boylariyla

resim siralari tarihe gore olmayabilir dikkat edin

|
    |

• Binbaşı
    1026 Mesaj
    arkadaşlar, 3+1 100m2 daire için en f/p kombi hangisidir, kafam karıştı,
    Peki benim kafama bisey daha takıldı. Benim istediğim konfor işi 22 dereceydi. Ama grafiğe baktığımda 22 de sürekli kombiyi yakmis. Yanı sıcaklık 22 nin altına düşmeden kombi çalışmış. Bu da tabi doğal olarak dogalgaz sarfiyatı demek.

• Binbaşı
    1326 Mesaj

hocam 10 numara sistemin var heberin yok senin . sukret Allah'a . biz senin gibi sistemimiz olsun diye ugrasiyoz. nasil basardin bunu egrinn otomatik mi manuel mi. d17 kac

|
    |
    abcd_1234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    300 Mesaj
    Merhaba tekrardan, dün migo montajım yapıldı, buradaki arkadaşların önerdiği gibi koridorda güzel biryere montaj yapıldı. Forumu baştan tekrar okumaya başladım ama şöyle hızlıca şu ayarları yap diyeceğimiz bir mesaja ihtiyacım var. D17 yi 1 yapacağım onun nasıl yapılacağını öğrendim. Mesela şu excell dökümüne nereden ulaşıyoruz? İki saat önce odayı 23 derece yap dedim ama hala 21,5 de duruyor ev yükseltmedi, kombiye bakıyorum 25 derecede çalışıyor. Isı eğrisini 1.3 olarak ayarladım. Yapacak sanırım 23 ama uzun sürecek gibi baya. Bir de şunu sormak istiyorum, migo dan önce gidip kombiden 45 50 ayarlıyorduk kombiyi orayı daha hiç ellemeyeceğim değil mi? Zaten ayarlamaya çalıştım no diyor dereceyi değiştirtmiyor kombiden. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Yüzbaşı
    914 Mesaj

Merhaba kardeş, benim tesisatta da MiGo bu şekilde çalışıyor, bu şekilde çalışması da gayet normal. Konfor ısıyı koruyabilmek için kısa aralıklar ile kısa süreliğine düşük kazan ısılarında çalışıyor. Gaz tüketimini kontrol edecek olursan göreceksin ki 24 saatlik tüketimin 3m3 ile 5m3 arasında bir değer çıkıyor bende.
    |
    |

Orijinalden alıntı: espanyol55

Merhaba tekrardan, dün migo montajım yapıldı, buradaki arkadaşların önerdiği gibi koridorda güzel biryere montaj yapıldı. Forumu baştan tekrar okumaya başladım ama şöyle hızlıca şu ayarları yap diyeceğimiz bir mesaja ihtiyacım var. D17 yi 1 yapacağım onun nasıl yapılacağını öğrendim. Mesela şu excell dökümüne nereden ulaşıyoruz? İki saat önce odayı 23 derece yap dedim ama hala 21,5 de duruyor ev yükseltmedi, kombiye bakıyorum 25 derecede çalışıyor. Isı eğrisini 1.3 olarak ayarladım. Yapacak sanırım 23 ama uzun sürecek gibi baya. Bir de şunu sormak istiyorum, migo dan önce gidip kombiden 45 50 ayarlıyorduk kombiyi orayı daha hiç ellemeyeceğim değil mi? Zaten ayarlamaya çalıştım no diyor dereceyi değiştirtmiyor kombiden. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
    d17 1 olmalı,
    d01 ve d02 15 yapabilirsin (İsteğe Bağlı)
    diğer parametrelere dokunma...

WEB arayüz üzerinden de aşağıdaki link'den ulaşaıp gerekli raporu çekebilirsin.

https://auth.migo-thermostat.com/access/checklogin?message=__NOT_LOGGED&next_url=http%3A%2F%2Fmy.migo-thermostat.com%2F

• Yüzbaşı
    843 Mesaj
    https://eksiup.com/images/22/45/tp296720g6o7.png

Foruma resim ekleyemedim. Dun geceki durum boyle bende.
    D17:1
    Tahmin kapali
    İsitma egrisi 2

İlk baslarda 24.5 yapiyordum ama cok sicak gelmeye basladi.

Bu arada gaz tuketimi, aksam 17 - sabah 8 arasi 1.5-2 m3 arasinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teqali -- 21 Kasım 2019; 17:6:58 >
    |
    |

Teşekkürler eğriyi arttırarak evin derecesini arttırmayı başardım 😀 linkini verdiğiniz siteyi de dün keşfettim ama malesef hata veriyor telden masaüstü sürüm felan da denedim olmadı bir de bilgisayardan deneyeceğim. İphone sıkıntısı olabilir mi? Ayarları da belirttiğiniz şekilde yapıyorum. Forumu okumaya başladım da geçen sene bu zamanlar baya bi mesai harcamışsınız, teşekkürler emekleriniz için.

|
    |
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Teşekkürler eğriyi arttırarak evin derecesini arttırmayı başardım 😀 linkini verdiğiniz siteyi de dün keşfettim ama malesef hata veriyor telden masaüstü sürüm felan da denedim olmadı bir de bilgisayardan deneyeceğim. İphone sıkıntısı olabilir mi? Ayarları da belirttiğiniz şekilde yapıyorum. Forumu okumaya başladım da geçen sene bu zamanlar baya bi mesai harcamışsınız, teşekkürler emekleriniz için.
    İphone da sadece excel tablosunu indirdiginiz bir sutun kaymis sekilde gozukuyor. Siz login mi olamiyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Evet giriş yapamıyorum hata veriyor sayfa

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    103 Mesaj

Üstadım kullandığım parametreler bunlar. Şimdi bi kaç gün dış sıcaklık ve gaz tüketimini kontrol edeceğim. Çünkü gaz tüketimi fazla gibi geldi bana. Gaz tüketimini 00:00 'dan diğer gün 00:01 olacak şekilde bir alıp bakacağım. Burdan sizin tecrübelerinize paylaşırım. Egrimi de manüel 1.5 ayarladim
    D00=6
    D01=15
    D02=15
    D17=1
    D71=65

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abcd_1234 -- 21 Kasım 2019; 19:13:42 >
    |
    |
  • Teğmen
    103 Mesaj

Bende gaz tüketimini merak ediyorum Orhan Bey. Ilk gün yanlış mi baktim diye not aldım bir kaç gün 24 saat olacak şekilde dış hava sıcaklığı ile beraber not almayı düşünüyorum. Burdan paylaşımını yapıp düşünceleriniz alırım yine.

|
    |
  • Binbaşı
    1326 Mesaj

hocam d00 6 yapmakla hata yapmisin

|
    |
  • Binbaşı
    1326 Mesaj
    diyer bir sorunda dis sicakligi yanlis zamanda yanlis olcmesi. suan yanlis olctugunden sete ulasamiyor. aksam ezaaninda 19 derece olan sicaklik yatsi ezanin da 20 oldu. doganin kanununa aykiri. hergun busekil yukseliyor

• Teğmen
    103 Mesaj

Işte bunun dış sıcaklık ölçümünün nerden aldığını öğrenme imkanımız olsa ya da müdahale imkanı olsa o zaman belki daha başarılı sonuçlar alınabilir. Siz zaten bu konuda baya kafa yordunuz 😀. Bir de d00 i kaç yapmamız gerek üstadım? Ya da daire veya petek boyuna göre nasıl bir ayar vermemiz lazım?

|
    |
  • Binbaşı
    1326 Mesaj

hocam 23 olmasi lazim sen kombiyi devamli dusuk gucte calistirmisin. ama busekil memnun isen devam et cizelgen 10 numara. netatmo weather mp e gir orda sana en yakin istasyon girunuyor ordaki havasicakligini kontrol et veriyi ordan alip senin bulundugun yere orantiliyor

|
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
haberler
SEO
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.