Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
3.474
Cevap
26
Favori
78.601
Tıklama
Giriş
    32 Mesaj

En soğuk bozüyük hocam eskişehire yola çıkıyorum bizim burda hava sadece bozuk bozuyukten geçerken kar yağıyor bozüyük geçiyorum hava yine sadece bozuk noktalamayı büyük bu ihtimal kendim yaparım dediğimi düşünüyorum ama yine diyeyim acil oldu bu biraz her şeyi 4*4 arastirmadim ama içime sindi mühendisi gözüm tuttu hiç birşeyi ısrar etmedi ne istersen onu takarim dedi sadece benim fikrimi sorarsan şu şu olsun bu bu olsun dedi samimiyetine inandigimi tmm dedim en azından kuzeyi kış gelmeden montalasam başka bir şey istemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    2 Mesaj
    Valla son karşılaştığım soba tipi palmiye soba kardeşim. Adamlar bahçe ısıtıcı kullaniyolar. Sektör bile olmuş çoktan. Tüplü Palmiye soba kiralama firmalari bile var. Ülke bize çaktırmadan gelisiyo

https://www.kirala360.com/palmiye-soba-kiralama/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    5523 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: adab-ı_erkan

Sağol hocam 1 hafta içinde 1 gün geliriz takar gideriz dedi bende merak ediyorum dış yalıtım olmadığı için ev ne kadara isinicakmerak ediyorum osenemoglunun dediği gibi bilecigin belli bölgeleri sibirya gibidir biz soba yakarken evin sıcaklığı daha önce hiç olcmedim ama 30 dereceye yakın sıcaklıkta oturuyorduk hatta şöyle söyleyeyim bütün kapilari açalım biz bu evi isiticaz diyelim 1 saatte ev komple ısınır ama soba sonsun 5 dk sonra ev buz gibi olur gelsin görelim bizi tatmin edicek mi sistem.
    kombi ısıtmada sıcağı seven batıyor istersen dünyanın en teknolojik ve yalıtımılı evini yap fosss.....22-23 derecelere kendini alıştırmya bak...yoksa kalbine indirir o fatura...
    üşüdün al üstüne ince hırka ayağına kalın corap oturcan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Ekim 2019; 11:12:5 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    922 Mesaj

Kesinlikle şahsa münhasır 1olay değil...

Başta şunu sormak isterim, o akrabanız ek garanti yaptırmamış ki kombisinde oluşan arıza nedeni ile kendisinden 1kombi fiyatı kadar bedel çıkartmışlar veya yeni ise Tüketici Kanunu haklarını aramamış. İşte üzerine basarak vurgulamak istediğim konu da bu zaten. KÖTÜ KOMBİ YOKTUR, KÖTÜ KULLANICI VARDIR.

İnsanlar kombilerine arabalarına baktıkları gibi bakmamaktalar. Arabalarının üzerine kuş pislese, hemen oto kuaförüne götürürler, kombileri böğüre böğüre çalışsa ya umursamazlar, yada kasaplıktan tesisatçılığa geçmiş kendini usta zanneden kişlere gösterirler, ondan sonra forumlarda her markanın her modeli ile 1000lerce şikayet okuyoruz.

Elbette aynı durum benim 10yıldır kullandığım Kalisto kombinin başına gelse idi DD tabiki yenisi ile değiştirmezdi, ama benden tamir/bakım ve onarımı için de herhangi bir ücret de almazdı. Ama söz konusu arıza yeni Nitromix kombide olduğundan ben de DD Genel Müdürlüğünü arayarak Tüketici Kanunu gereği hakkımı almak ve korumak istediğimi bildirdim. "YEMİN" ederim 5 işgününde yeni Nitromix'i getirip monte ettiler ve eskisi üzerinde olan 12yıllık ekstra garantiyi de yeni Nitromix üzerine tanımladılar.

Bu sorun şuanda kullandığım Nitromix'in başına gelmiş olsay idi elbette onu da değiştirmez ama benden de 5krş ücret istemeden ekstra garanti kapsamında tamir/bakım ve onarımını da yaparlardı.

Sevis konusuna gelince 5 yıl Vaillant kullandım ve servisten inanın hiç ama hiç memnun kalmadık ama bu durumda ben Vaillant markasını ve ürünlerini kötüleyemem. 2007 yılına kadar DD servisi de berbatdı. 2007'de Demirdöküm Vaillant birleşmesinden sonra DD servisinde ciddi bir iyileşme ve müşteri memnuniyet farkındalığı çıktı. Dediğinizde haklı olabilirsiniz bölgeden bölgeye servislerin müşteri memnuniyet anlayışı farklı olabilir ama biz tüketici olarak da haklarımızı aramalıyız. Ben şahsen olumlu ve/veya olumsuz tüm görüşlerimi doğrudan DD sosyal medyasına veya GM Satış sonrası Müşteri İlişkileri Birimine bildiriyorum ve inanın etkili de oluyor. Lütfen sizde hangi markanın hangi modelini kullanıyor olursanız olun ama hakkınızı arayın, şikayet edebildiğiniz hertürlü yere şikayetlerinizi bildirin. hatta ve hatta ben, KAP (Kamuoyunu Aydınlatma Platformu)üzerinden DD Genel Kurul üyelerinin adları ve mail ve ev adreslerine ulaştım. En kötü günümde ki olmamasını temenni ediyorum, kullanmak için tutuyorum.

Bugün internet üzerinden ve özellikle halka açık şirketlerin her türlü şirket idari ve ticari bilgilerine ulaşmanız çok daha kolay, yeter ki siz isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 8 Ekim 2019; 12:50:34 >
    |
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: adab-ı_erkan

Değerli vaktinizi ayırdı iz için çok tesekkur ederim hocam bugün mühendis geldi ölçüleri resimde attığım gibi bu dolaştı odaları verdim planı mutfak zaten yemekle ısınır bu yüzden 80 lik yeter dedi banyoya havlupan koyalım petek iyi olur ama çabuk curur değiştirmek zorunda kalirsin bide banyonun camını çok açıp enerji kaybı çok olur dedi yatak odasına 140lik çocuk odasına 1+1 2metre oturma odasına 140+120 antre(hole) 1 metre petek koyalım dedi tamam dedim.petekleri dd plus istedim geçen patlak çıktı değiştirmedi dd dedi hala uğraşmıyor bizi dedi mühendis namazında niyazinda ben kombiden şöyle götürelim boruları dedim ne diyecek diye benim işime gelir ama isi kaybı çok olur isinmayabilir ev dedi mutfaktan oturma odasına götüreyim 2 kola boleyim evi ısınma derdin olmaz dedi.kombini sordu 2 kombi arasında kaldım dedi. Airfel warmhaus tmm 2sinide takarim dedi ne kadar kombi dedi 3500 dedim 3300 alırım dedim tamam ben hallerderim dedi petekleri Airfel boruları airfelin boruları su an en yüksek sıcaklıkta birleştirilen borulardan biri dedi onada tamam dedim 32mm lik boru ile dagitilsin tesisat dedim oda kabul etti. T. Vanalari danfoss istedim daha önce hiç duymadım dedi ama onları ben hallederim alırım dedi peteklerden dönüşleri vana değil direk dirsek olarak istedim tmm dedi biz millete anlatamıyoruz vana istiyorlar dedi böyle daha rahat kombiye su gider diyoruz vana taktiriyorlar dedi anlaştık 12.500 dedi.hemen havale yapayım istersen dedim peşin son bu dedim zaten çok kar koymam kardeşim oluru ne ise ona yakın söylerim dedi ben sorayım sen karar ver dedim 12binde anlaştık sadece hattan mutfağa 15 mt doğalgaz borusu 2. Kata zorunlu 3mt oraya 2.500 tl.imla kurallarına pek uyduğumu söyleyemem kusura bakmayın işteyim şu an yinede fikirlerinizi söylediğiniz için tekrar tesekkur ederim .MACERA ASIL SIMDI BASLIYOR şimdi bana bu kombiye uygun termostad lazım dış hava sensoru lazım lazimda lazım işe dönmem lazım hayırlı aksamlar
    Anladığım kadarı ile tesisatınız MOBİL sistem olmayacak... (Seri/Paralel bağlantı tipi tesisat olacak)

Eğer doğru anlamış isem, burada özellikle dikkat etmeniz gereken konu, kombiye uzak olan radyatörlerin geç ısınacağı ve/veya tesisat bağlantı tipine göre ya altı ısınır, üstü soğuk kalır, ya da altı soğuk, üstü ısınır gibi sorunlar ile karşılaşmanız muhtemel ki bu da sizin evi ıstmada ciddi sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Bu durumda da tüm radyatörlerinize REGLAJ yapmanız gerekebilir. Bu tamamen tesisatınızdaki kullanılan malzeme, ölçüleri, uzunluğu ve kullanılan radyatör ölçüleri ve kombi sirkülasyon pompa gücü gibi pek çok etken ile bağlantılıdır.

Radyatörlerinize TRV taktırmanız mantıklı olabilir, 1yerde onlar da Reglaj işlevi görür. Kombiye yakın olan radyatörlerin TRV'sini düşük, uzak olanlarınkini yüksek tutarsınız.
    Ama bu durumda da OT'nı çok iyi bir lokasyonda tutmanız gerekecektir aksi halde OT ile TRV'ler birbirinden farklı uygun olmayan şekilde çalışacaktır.

Radyatörlerin geri dönüşlerine de direk dirsek taktırmayın, onun yerine DD veya ECA'nın GERİ DÖNÜŞ VANALARINDAN taktırın ki ileride REGLAJ yapmanız gerekir ise sorunsuz şekilde REGLAJ yapabilirsiniz veya radyatörünüzü sökmeniz gerektiğinde çok daha rahat şekilde Geri Dönüş Vanasını kapayarak radyatörü sökebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 8 Ekim 2019; 12:55:41 >
    |
    |

• Binbaşı
    1386 Mesaj

Hocam 30 dereceyi aklindan cikar kombide, 22,5 ideali

|
    |
    adab-ı_erkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    32 Mesaj

Çıkardım çıkardım anlaşılan 19 gördük mu dua edicez

|
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    40 Mesaj
    Arkadaşlar haftalık programlama ayarını bir türlü yapamadım
    Örneğin pazartesi günü hep evdeyim ve tüm gün sıcak 23 derece olsun istiyorum
    Ama yaptığım ayar tüm haftaya uygulanıyor
    Yada günü 4 parçaya belli saat ayarları yapmak istiyorum ama beceremedim
    Bu konuda video link i de bulamadım nette
    Yardımcı olabilirmisiniz

• Yüzbaşı
    895 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mr.citakoglu

Arkadaşlar haftalık programlama ayarını bir türlü yapamadım
    Örneğin pazartesi günü hep evdeyim ve tüm gün sıcak 23 derece olsun istiyorum
    Ama yaptığım ayar tüm haftaya uygulanıyor
    Yada günü 4 parçaya belli saat ayarları yapmak istiyorum ama beceremedim
    Bu konuda video link i de bulamadım nette
    Yardımcı olabilirmisiniz
    Pazartesi icin ayri profil tanimlayin.

Osman hocam tesekkurler, nitromix e saglamlik ve sorunsuzluk olarak kefilim tek sorunum daha fazla özellik olsaydi diyorum birde sesli calismasi. Yoksa sikintisiz cihaz

|
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    40 Mesaj

Nası yapıcam onu

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1386 Mesaj

Hocam migo takılı olmadığı için çizelgeme ulaşamıyorum yoksa kurcalar bakardım senin için, hafta içi standartım olmadığı için evde ben yada birileri olacaksa manuel ayar çekip saatini ayarlayıp bırakıyordum.
    Hafta içinde standart evde olacak günler varsa direk o gün üzerinde ayar yap çizelge üzerinde. Pazartesi gününde yaptığın ayarlar hafta içi tüm günlere yansıyordu sanki, emin değilim.
    İfttt konum tabanlı ayarı kullanabilirsin, belli bir yarıçapın içindeysen kombi çalışır dışındaysan ev dışı sıcaklığının altına düşünce çalışır
    Birde çizelgenin altında zaman dilimi ekle bölümü var netatmoda, migoda da olması gerek varsa direk ordan ayarlayabilirsin

|
    |
    mr.citakoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    40 Mesaj

Anladım hocam
    Default '' varsayılan'' demek miş
    Günlerin yanında Default yazıyor
    Onu da denedim ama yine yapamadım

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    895 Mesaj
    quote:

Nası yapıcam onu
    Video olarak buyrun hocam.
    https://www.youtube.com/watch?v=Fn3W_Cxjs68&feature=youtu.be

Tamamen haklısınız ama biliyorsunuz ki Nitromix TR'de üretilen 1ürün değil Almanya Vaillant tatafından üretilip tek parça olarak TR'ye gelmekte ve burada sadece kasa ve diğer donanımlar ile OPS sistemi ile monte edilmektedir, dolayısı ile TR'deki mühendislerin Nitromix'i geliştirmeleri konusunda pek hevesli olacaklarını zannetmiyorum.

Ses konusuna gelince 1kere diğer eski Konvansiyonel Kombilere göre inanılmaz sessiz geldi bize. (10 sene Kalisto kullandıktan sonra...)
    Ama şunu da belirtmemde fayda var forumun diğer konu başlıklarını da incelediğimde hemen hemen tüm marka ve modeller için ses şikayetleri yazılmış.

Arkadaş, (Onlara hitaben...) sen kombine bakım yaptırmazsan, Fan ünitesi, Burülör temizliği yaptırmassan hangi sessiz çalışan kombiyi kullanırsan kullan, 3-5 sene sonra ses sorunu yaşamamanın imkanı yok.

Yine 1gerçek ki Nitromix sadece 4. ve 5. modülasyonda sesi farkediliyor yoksa 3.2. ve hele 1. Modülasyonda çalıştığını bile anlamıyorsunuz.

Mutfağımız salon ile açık amerikan mutfak ve önceden Kalisto kullandığımızda eşim anormal rahatsız olduğundan Kombi'yi dışarı çıkartmak zorunda kaldık.
    Açık amerikan mutfak olup kombisi mutfakta olan kullanıcıların bu tür ses sorunu yaşamaları gayet normal sonuçta içeride çalışan 1 sirkülasyon pompası ve alev alan bir brülör var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 10 Ekim 2019; 10:18:14 >
    |
    |
    Teknoline2002 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    40 Mesaj

Ellerine sağlık hocam
    Çok teşekkür ederim

|
    |
    teqali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    895 Mesaj
    quote:

Ellerine sağlık hocam
    Çok teşekkür ederim
    Rica ederim

|
    |
    Birkaç gündür TP LİNK HS110 ile gözlem yapıyorum, nitromix pompa ikinci kademede prizde SFA yoğuşma drenaj pompası takılı ot de elektriği kombiden alıyor ilk ateşlemede minimum yakarken ki anlık tüketim 61-62 watt sonra kombi kazanı sete çıkarırkenki dördüncü seviye yanma sırasında fanın deli gibi döndüğü vakitler 80-82 watt çekiyor beşinci seviye hiç yanmadığı için o tüketimi göremedim, drenaj pompasıda şamandırası tetiklediğinde 3-5 saniye çalışıyor ve 40-45 watt civarı çekiyor
    Tahminim kombi pompa seviyesi 2. Kademede minimum çalışırken 55-60 watt çekecek
    Dolaplı olduğu için diğer pompa kademelerini ölçme şansım yok şuanda, belki ilerde olur

• Yüzbaşı
    922 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Nitromix elektrik tüketimi ile ilgili küçük bir bilgi ekleyeyim
    Birkaç gündür TP LİNK HS110 ile gözlem yapıyorum, nitromix pompa ikinci kademede prizde SFA yoğuşma drenaj pompası takılı ot de elektriği kombiden alıyor ilk ateşlemede minimum yakarken ki anlık tüketim 61-62 watt sonra kombi kazanı sete çıkarırkenki dördüncü seviye yanma sırasında fanın deli gibi döndüğü vakitler 80-82 watt çekiyor beşinci seviye hiç yanmadığı için o tüketimi göremedim, drenaj pompasıda şamandırası tetiklediğinde 3-5 saniye çalışıyor ve 40-45 watt civarı çekiyor
    Tahminim kombi pompa seviyesi 2. Kademede minimum çalışırken 55-60 watt çekecek
    Dolaplı olduğu için diğer pompa kademelerini ölçme şansım yok şuanda, belki ilerde olur
    Gerçekten yapmak istediğim ama imkanım olmadığından yapamadığım 1 uygulama yapmışsınız elinize emeğinize sağlık.
    Bence gayet uygun ve tasarruflu 1 tüketim değeri ama şunu da belirtmek lazım ki bu değer ve sonuçlar sizin tesisat ve eviniz için geçerli olacaktır, testi yaptığınız esnadaki dış hava ısısı, evin ısısı, hedef konfor ısısı, vb. diğer etkenlerin de elektrik tüketimini etkileyeceğini düşünüyorum, (yanlış da düşünüyor olabilirim sonuçta mühendis değilim.) ama sonuçta hepimiz için temel bir fikir vermiş oldunuz. Çok teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 14 Ekim 2019; 10:9:34 >

• Binbaşı
    1386 Mesaj

Teşekkür ederim
    Veriler söylediğim kriterlerde anlık tüketim değerleri yani süreli total tüketim değil, frekans ayarlı pompa harici bizim pompalar ile çokta fark etmez hocam. Ama tabiki total tüketim değerleri sizinde söylediğiniz gibi diğer etkenler ile seçilen sete ulaşmak için mutlaka daireden daireye değişiklik gösterecektir.
    Şimdi benim merakım anlık ortalama 65 watt hesabı ile çalıştığında bir saatte ne kadar tüketir ve on offf ot ile modülasyonlu ot arasında on offf lehine ne kadar ekonomi olur onu hesaplamaya çalışacağım
    Tabiki bende mühendis yada uzmanı değilim gogul amcaya danışacağım :)

|
    |
    osenemoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
emek server
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.