Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karanka38

benimde bir odam hiç ısınmıyor seninki gibi yerden ısıtma 22 23 arası kullanıyorum bende izmirdeyim servis 50 den yukarı kullanma dedi bana benim alt kat sığınak yüksek giriş sen termostatı nerde kullanıyorsun

Alıntıları Göster
    s.a benim sistemde senki ile aynı hatta bi odam soğuk okadar140mt kare bide yüksek giriş ama alt bodrum oda çok soğuk değil
    benim eğri 1.1 şuan mesela dışarı 13 ölçüyor 35 de çalıştırıyor buda düşük gibi geldi bana
    ben termostatı salonda kullanıyorum vede bu odada oturuyorum doğru mu bu siz nerede kullanıyorsunuz termostatı
    şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknoline2002

Çizelgede herşey açık hocam. Bana migo 3.8 layık görmüş kombi hiç durmadan çalışıyor düşükte. Salon hariç diğer odalar 22,5-23 arası ama migo salonda olduğu için 22,5 i bulmak için uğraşıyor. Bu 3,8 nezaman düşer hocam biliyormusun petek boyunu uzatırsam geçer veya alt komşu yakarsa geçer. Migoyu odaya alırsam direk 2,5 e düşer. Tek yol petek boyunu uzatıcam.

Salon L şeklinde 25 m2 kuzey ve batı yönlü L nin iki kenarında 1,30 petek var kuzeye bakan 1,30 peteği 2,30 yapsam veya ek yapıp 1,30 daha 2,60 yapıp eski peteği kullanayımmı
    Merhaba kardeş,

Evet kardeş senin sorunun öncelikli yalıtım. Ama iş maliyete gelince öncelik radyatörlerinin büyütülmesi oluyor. Kombin Nitromix hangi seri bilemiyorum ama bendeki P28 ve içerisinde kitapçığında yazılanın aksine GRUNDFOS 15-65 120W gücünde sirkülasyon pompası var ki bu GRUNDFOS serisinin en üst gücünde olan kombi pompası. Eğer GRUNDFOS 15-65 120W var ise şüphe etmeden radyatörlerini büyültebilirsin. Ama burada sana sadece radyatörlerini büyültmeni önericeğim. Eğer ek ile seri bağlantı yapacak olursan radyatör ısı veriminde düşüş olabilir, diğer radyatörlerine REGLAJ yapman gerekebilir ki o zamanda diğer radyatörlerinin ısı verimi düşücektir.

Ben de benzer hatayı yaparak radyatöre T bağlantı ile (T bağlantı şekli de çok önemli yanlış T şeklinde bağlantı yapabilirler, su akış debi yönüne çok dikkat etmelisin.) ek yerden ısıtma yaptım ama pompa gücü yetmesine rağmen ısı verimim düştü. Dolayısı ile ilk tadilatta tesisata 3.Kollektörü ekleyerek diğer seri bağladığım petekleri kollektör üzerinden hattını alacağım.

Onun içindir ki radyatörüne seri bağlantı ile ayrı bir radyatör takmak yerine mevcut radyatörünü çok daha fazla büyütmeni öneririm. Sonuçta Yoğuşmalı kombi olduğundan tesisat uzunluğu ne kadar fazla olur ise kombiye dönen su ısısı o kadar daha az olacak ve yoğunlaşma oranın artacaktır.

230cm veya 250cm uygun olabilir ama muhakkak ÇAPRAZ bağlantı ile radyatörlerini büyültmeye çalış.

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 11 Ocak 2019; 16:35:52 >

• Merhaba arkadaşlar, ben Osman SENEMOĞLU, ilkönce MiGo için emek harcayıp, kafa yoran tüm arkadaşlara çok teşekkür etmek isterim.

Gerçekten bu iş vakit,emek ve sabır harcanarak yapılması gereken meşakatli zor 1süreç ama her aktarılan, paylaşılan bilgi hepimize fazlası ile kazanç sağlamaktadır.
    Emeği geçen var ise atlayıp unuttuğum arkadaşlara tekrar ve tekrar teşekkür ederim.
  • Hocam seri bağlama derken iki peteği maşonla ek yapacaktım ondan da vazgeçtim direk büyük petek alıp takacağım. Motor kaldırır şuan bile 2 de 1 de yetiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Arkadaşlar migo evdeki ani ısı düşmesini algıladı ve kazanı 52 den 60 çıkardı. Son 4 sırayı inceleyin ani düşüş var. Büyük ihtimal eve geldiler bizimkiler kapı açık kaldı belli süre onun etkisi. Bakalım bundan sonra düşürecek mi kazanı. Çünkü dışarısı soğumadı aynı derece

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Fikrinizden yola çıkarak ben de kendi ISITMA EĞRİmi kendim belirlemek üzere ben de kolları sıvadım. Şuan dışarısı 6 derece ve 55C'lik su ısısı ile evi sorunsuz ısıtabilmekteyim. Isıtma Eğrim otomatikte ve 2.4 olarak gösteriyor. Ama kombiyi de zaten 55C ile sınırlamıştım.

İlk olarak önerinizle MiGo ile Nitromix arasındaki sınırları kaldırarak 75C'ye kadar yolunu açık ettim.
    daha sonra tahmin edeceğiniz üzere deneme yanılma ile Iıstma Eğrisinin 1 değerinde 6C dış ısıda kombiyi 53C'de çalıştırdığını gördüm ve o şekilde bıraktım.

Ben de sizin gibi MiGo'yu takibe aldım bakalım nasıl davranacak.
  • Olacakları söyleyeyim size hava çok değil 10-12olsun eviniz ısınmayacak. Kombi çalıştıkça ısınız artmaya çalışırken düşecek daha. 6 derecede 53 yapan eğri 10 derecede 40-45 aradı bir ısı yapar. Bude evi ısıtmaya yetmeyebilir. Hele hele 20 ye düşüreyim gece sabah ta 22,5 olsun derseniz. Belki diğer sabaha yetişir

Olay budur hocam ısı dalgalanması da yok 10 numara şimdi sayac durmunu gözlemle

• Benim migo da eğriyi kendi kendine 4.5 yaptı. Dışarısı 0-1°C Kazan sıcaklığını 90'a ayarladı. Ben parametrelerden max 80 yapmıştım. İlk 3 günkü gibi sürekli yanmıyor kombi. Saat 11:47'den sonra 1 saat boyunca kapalı kalmış, sonra yarım saat çalışmış, sonra 1 saat 40 dk kapalı kalmış, 45 dk çalışmış. 40 dk dır yine kapalı.

Beni mutlu etti açıkçası.

Yalnız kombi modülasyonu ilginç geldi bana. Mesela kombi uzun süre sonra çalışmaya başlayınca 35°'den başlıyor. 40°C'ye kadar 2 çubuk yakıyor. 40'tan sonra 55'e kadar 4 çubuk. 55te tekrar 2, yavaş yavaş 65 vs. Neden 4 çubuğa çıktıktan sonra hedef sıcaklığa gelene kadar 4 çubuk devam etmiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kazan sıcaklığını öğrenme süreci nedeniyle çok takmıyorum hocam. Ondan yana sıkıntı yok yani. Merak ettiğim modülasyondu. Onu da, eyvallah, siz açıkladınız zaten.

• karanka38 K kullanıcısına yanıt
    Ben oturma odamda kullanıyorum bir oda hariç diğer odalarda eşit sıcaklık ve düz bi eğrim var fakat soğuk odaya getirirsem termostatı bu sefer diğer odalar 28 derece filan oluyor burası 22-23 anca çok saçma bişey bir odanın ısınamasıda çok ilginç gerçekten hemen hemen her yerden ısıtmada bi tane oda ısınmıyor ilginç bi şekilde
  • Arkadaşlar migo ile sorun yaşıyorsanız yeni bir kullanıcı hesabı açabilirsiniz yeni bir mail adresi ve şifre ile ayarlardan hesabı kaldır yapıp kullanıcıyı kaldırda olaiblir daha sonra uygulamayı verileri ile birlikte telefondan kaldırıp tekrar yükleyin bu arada cihazın ustundeki tuşa basın mavi ışık yanan kadar kombinin ordaki düz beyaz kutu bu onu resetler ve yeniden eşleştirmeye hazırlar daha sonra yeni aldığınız hesapla giriş yapın mobil uygulamaya sonra gerekli yerlerden tekrardan eşleştirin birbirine şimdi yeni hesap oldu buda eski öğrendiği herşeyi unuttu şuan hafizada hiç bir şey yok termostatı uygun ve uzun sure sabit kalabilcek biyere koyun 2 hafta oynatmayın yerinden daha sonra ayarları kurcalamayın eğriyi otamatik yapın kazan suyuna mudehale etmeyin en önemlisi haftalık program yapın migo için haftalık program önemli istediğiniz sıcaklıkları önceden bilidği için ona göre müdehale yapıyor çünkü eğriyi otomatik ypatıktan sonra zaten otomatik yapıla bilien herşeyi otomatik yapın tahmin gibi vs diğer ayarları hiç değiştirmeyin sonra izin verin migoya sizi eve tanısın düzelicek ilk başta saçmalıyor ama sonra toparlıyor merak etmeyin sonunda sizi mutlu edicek merak etmeyin

Kısaca şöyle anlatayım;
    Yeni hesap al,uygulamayı tekrar yükle ve tekrar eşle
    Termostatı sabit biryere bırak ve elleme
    Haftalık program oluştur mutlaka
    Eğri ve tahmin otomatik ve açık olsun kalan ayarlara müdehale etme (kullanım suyu hariç)
    Kombi parametlerini fabrika çıkış haline getir ve kısıtlama
    Birazcık sabır :)

• Aklımda deli sorular...

Bu dış hava sıcaklığının alındığı sunucu yarın bir gün hizmet vermeyi bırakırsa kendimiz Nitromix' e dış sıcaklık sensör bağlasak, bağlanan dış sıcaklık sensörü ile haberleşme olur mu?

• volkan_gazi V kullanıcısına yanıt
    Bende var dış sensör.keşke olsa, en azından seçenek sunsa

• Hocam 2.20 peteği monte ettim. 22,5 ayarlı 23.2 lere kadar çıkıyor. Eğri otomatikte kalsın diyorum büyük ihtimal düşürecek salınım fazla şuan. Aşırı fark etti petek boyundan dolayı

• Nitromix p28 kombi ve yerden ısıtma sistemim var. Kombiyi 60 derecede çalıştırsam bile tam ısınamıyorum. Modülasyon hep 1 alev ayarında gözüküyor. 75 derece yapmadığım sürece hep 1 alevde yanıyor nedense. Sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

75'e alırsam bu sefer de deli gibi sesler çıkıp 5 alev yanmaya başlıyor. Bu normal mi yoksa bir ayarı var mıdır arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digiogi -- 13 Ocak 2019; 21:18:48 >
    Hassasiyetim 0,1 benimde öğrenme tam gerçekleşmediği için böyle. Eğrinin düşmesini bekliyorum yarın düşer kanımca.

• quote:

Orijinalden alıntı: BART SIMPSON

Merhaba kardeş,

Evet kardeş senin sorunun öncelikli yalıtım. Ama iş maliyete gelince öncelik radyatörlerinin büyütülmesi oluyor. Kombin Nitromix hangi seri bilemiyorum ama bendeki P28 ve içerisinde kitapçığında yazılanın aksine GRUNDFOS 15-65 120W gücünde sirkülasyon pompası var ki bu GRUNDFOS serisinin en üst gücünde olan kombi pompası. Eğer GRUNDFOS 15-65 120W var ise şüphe etmeden radyatörlerini büyültebilirsin. Ama burada sana sadece radyatörlerini büyültmeni önericeğim. Eğer ek ile seri bağlantı yapacak olursan radyatör ısı veriminde düşüş olabilir, diğer radyatörlerine REGLAJ yapman gerekebilir ki o zamanda diğer radyatörlerinin ısı verimi düşücektir.

Ben de benzer hatayı yaparak radyatöre T bağlantı ile (T bağlantı şekli de çok önemli yanlış T şeklinde bağlantı yapabilirler, su akış debi yönüne çok dikkat etmelisin.) ek yerden ısıtma yaptım ama pompa gücü yetmesine rağmen ısı verimim düştü. Dolayısı ile ilk tadilatta tesisata 3.Kollektörü ekleyerek diğer seri bağladığım petekleri kollektör üzerinden hattını alacağım.

Onun içindir ki radyatörüne seri bağlantı ile ayrı bir radyatör takmak yerine mevcut radyatörünü çok daha fazla büyütmeni öneririm. Sonuçta Yoğuşmalı kombi olduğundan tesisat uzunluğu ne kadar fazla olur ise kombiye dönen su ısısı o kadar daha az olacak ve yoğunlaşma oranın artacaktır.

230cm veya 250cm uygun olabilir ama muhakkak ÇAPRAZ bağlantı ile radyatörlerini büyültmeye çalış.

Alıntıları Göster
    Bende oto termostatı olmadığı için pompa sürekli çalışıyor. Bu yüzden olsa gerek elektrik faturam baya arttı. Bu pompanın gücünü nasıl düşürebilirim ki daha az elektrik yaksa?

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Bendeki sanırım ayarlanmıyor. Ön paneli söktüm ama ayar yerini bulamadım.
  • digiogi kullanıcısına yanıt
    D18 i 0 yap pompa brülör sönünce dursun birde d01 i 2 yap

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.