Şimdi Ara

Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.684
Cevap
47
Favori
196.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yalıtım masraflı iş şuan olmaz en ucuz yolu petek. Benim rev24 oturma odasındayken. Salonu açardım fakat 19-20 olurdu. Şuan 22,5-23 oluyor konfor süper. 7/24 aynı konfor. Oda iken termostat gündüz güneş geldimi kombiyi kapatıyordu. Akşam eve geldiğimde güneş görmeyen oda ve hol,mutfak ısınması zaman alıyordu. Termostat hole koyarsam çabuk ısınıp geç soğuyor olmadı. Diğer odaya koydum orda da olmadı. Hocam sizin evi bilmiyorum fakat benim evde her odada termometre var biri farklı ölçtümü bende rahatsızlık başlıyor. Onun için migonun yeri salon olmak zorunda. Yoksa odaya koyup salonun derecesinden fedakarlık yapıcam. Bende işim gereği bir şeyin en iyisini yapmaya çalışırım. Olmıyacağına inanıyorsam uğraşmam ama petek ilave edersem olacak. Yoksa oturma odasında benim eğrim 1.3 tü vrc693 aktifken. Oda yüksek bir rakam frenlemesem 70 e çıkar soğukta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Hocam beklemedeyiz vereceğin bilgileri. 3 gündür ısıtma eğrisi 1.5 değerinde otomatikte ve pasif halde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Ahmet bey olayı gördünüz değilmi. Kombi 62 çalışmış eğriği otamatiğe aladığımda sonra ısıtıp durmuş sonra ne yapmış gör dün mü. Dış sıcaklık yarım derece düşmesine rağmen kazanı 58 çekmiş ben hiç müdehale etmedim. Neden 58 çekti bir önceki 62 nin fazla geldiğini farketti 58 e çekti
    Demirdöküm Nitromix & MiGo & Vaillant e-RELAX

Nasıl zıpşatıyor çizgiyi tavşan gibi. Hocam kombinin hakkını vereceksin ısıtacak duracak. Aynı arabadaki gibi gazı kastınmı araban çekmez yakıtın yine yakar. Boşuna arabayo yorduğunla kalırsın sollamak için kafa çıkarır soluğun kesilir geri düşersin değer mi üstelik azda yakmaz. Kombide bu şekil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknoline2002 -- 10 Ocak 2019; 22:25:33 >

Kazan sıcaklığını 50C ile sinirlandirmistim sınırı kaldırma gereği duymadım. Eğri otomatikte. Migo işini yapıyor. en fazla sıcaklık disarida 0C ye kadar düştü şimdilik. Ev istediğim sıcaklıkta her zaman ısıtmada sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Sınırları kaldırmak gerekiyor demek bazı durumlarda. İlk başta bende çok uğraştım isitma eğrisi ile. Şimdi sistem oturdu. Eğri başta yüksekti öğrendikten sonra 1.5 e sabitlendi gibi. Hiç değişmedi. Biraz süre verelim migoya öğrensin. Fazla ayarları degismeyelim bence :)))

Alın size 55 derece 22.5 den 22 yaptı 58 den 55 e düştü dış sıcaklık aynı sizdeki olay gibi.

Migoyu 14 agustosta kurdum ustadim. Ama osenemoglu hocamin dedigi gibi tahmin modunu kapatmistim. Avali 1 ay ancak olmustur

Aynen dediğiniz gibi ilk çalışmada bilerek 2,6 yapmışlar ben direk 1,3 düşürdüm sonrada bocaladık. Tamam hocam artırarak gidecek de ısıtıncaya kadarda saat 22 olmuş hala yakalayamamış 24,5 i kombi 13:56 dan beri durmaksızın çalışıyor. Benim kafama takılan burası

Hocam siz d18 i 0 yapıp d01 i ise 2 yapın bu meletin motoru elektrik yakıyor. Yani motor brülör durunca stop etsin

• Hocam siz demişken bu kırmızı mavi olma durumu kafasına göre bir durum haralde. Hiç bir mantıki açıklamaya uymuyor. Tamam çözdük dedik ama ters durumlarda oluyor

Dış sıcaklıkta düşme yok hala otomatikte eğri 21,5 a düştü programdan dolayı kazanı 55 ten 53 dereceye düşürdü. Dışarısı 13,5 yağmurlu

• Teknoline2002 T kullanıcısına yanıt
    Halen aynı fikirdeyim kafasına göre renk değişiyor. Kırmızı ara sıra görüyorum Bu şekilde kabul edelim çok da önemli birşey değil bence :). D18 i 0 yapıyorum. Üste yazmissiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Çubugun üstünde durduğu gün 7 ocak hava soğuktu sonraki 2. Çizgi en soğuk gün 8 ocak dışarısı 1 derece ondan sonraki sırık olan gün sıcaklık 10 derece ortalama görüyorsunuz çalışmasını. Herzaman dediğim gibi en soğuk gün fazla yakmaz bir gün sonra çıkar acısı en azından benim evde böyle. Migonun kafadı karışmazmı dün soğuktu 55 de ısıttım bugün sıcak 60 da ısıtamıyorum.

• s.a geceki test grafiğim ben 22 derece istiyorum dışasrı 11 derece kombi 36 derece ile başlıyor daha sonra 22.5 yapıyorum 37 dereceye çıkarıyor kombiyi yerden ısıtma 3 saatlik tüketim 2,5m3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karanka38 -- 11 Ocak 2019; 9:5:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Bu mesaj silindi.
    Kardeş tam 1şeyler rayına oturdu derken nereden çıktı şimdi bu... :)

Google amcanın çevirisi kafa karıştırır.. Her tarafa çek çekebilirsen... Ben de ingilizce metin aradım ama bulamadım.

Bu arada ben de sizlere uyarak TAHMİN MODUnu açtım ama öğrenmek istediklerim var...

I- Kazan çıkış su sıcaklığını sabitlemelimiyim yoksa 75C gibi yüksek mi tutmalıyım.
    II-Raporda gözüken kazan sıcaklık derecesi ÇIKIŞ su derecesi mi yoksa DÖNÜŞ su derecesi mi?

Teşekkürler...
  • Bende yaklaşık 2 aydır Migo kullanıyorum çok komplike ve icinde ciddi yazılım olan bir alate benziyor fakat gerçekten kullanma klavuzunda detaylı bilgi yok ve demirdökümden bilen arkaşlarda yok bir çok ayarın ne olduğu bilmiyorum bende sizler gibi fakat ben aldığıö günden beri asla cihazın ayarlarında müdehale etmedim hiç dokunmadım birtek duş alma suyu sicaklığı 55 ti onu 45 yaptım fazla sıcak benim için evimde yerden ısıtma var nitromix kombide kullanıyorum kombiyi sınırlamıyorum 75-80 dereceye kadar çıkabiliyor ısıtma suyu bu arada yaşadığım şehir İzmir evim ara katta ve 1 yaşında bile değil yalıtım güzel alt kat üst kat dolu şuan benim ısıtma eğrim 1.3 olarak tahmın açık ve öğrenmesi 2 hafta kadar sürdü otomatik haftalık program yazdım güzel bi program oturttum kafama göre 23 derece olarak olarak kullanıyoruz geceleri 22 derece diğer saatlerde 23 derece gibi istatistiklere baktığımda 24 saatlik zaman içinde 4-5 saat arasında çalışıyor genelde ve aşırı bi soğuma yoksa evde 50-55 derece dolaşım suyu bazen 65 oluyor aöa çok nadir ateş çubuğu 3. seviyede filan çalışıyor hep bu ay 230 lira ödedim evde kısa şort tsort oturuyoruz migo almadan önce bitane kablosuz termostat vardı demir döküme ait 300 lira ödemiştim bide havalar soğuktu ufak kutu olan model sakın almayın üzerindeki sensör yanlış ölcüyor yaklaşık 11 tane termometreyle aynı alana koydum ortalama olarak hepsinden en düşük sıcaklığı ölçüyordu fark 2 derece filanda

Not: Evde bir oda hiç ısınmuyor güney cephesi iki yanı açık 20 dereceden yukarı çıkartamadık hiç diğer odalar 23-22,5 arası bu oda 20 derece yer yer 17 ye kadar düşüyor yerden ısıtmada böyle bi sorun yaşayan yada çözüm önerisi olan varsa desteğinizede beklerim

• Raporda görünen çıkış su derecesi. Kazanı artırmaktan hiç korkma hocam yakıtın artmıyacak bilakis düşecek. Bu forumda hasanemmi diye bir arkadaş var. Kendi yaptığı santek marka otsi var bikirsiniz muhakkak. Yoğuşmasız kombide 65 yoğuşmalıda 55 der ama sizin ev 55 de ısınmıyorsa ne yapacksın mecbur artıracaksınız. Ben şahsen migonun seçtiği 3,8 en uygunu var bu aletin bildiği bence şuan dışarısı 14,5 derece yağmurlu ama ev istennen sıcaklık şayet eğrim dünkü gibi 2,5 olsaydı devamlı kombim çalışıyor olacaktı. Ben kendi adıöa petek meyraşımı artırdımmı gerçek tasartufa ulaşacağım ozaman eğrim düşecek

Hocam migo ne derse o olur. Ben kabullendim sizde kabullenin. İnatlaşmanın faydası yok

Hocam migo yok farzet çevirme düğmesiyle yaptığın ayar kazanın çıkış sıcaklık ayarıdır. Migo takınca aynı yaptığın işi migo kendisi yapıyor. Dönüş suyunun olmasının imkanı yok ozaman lazer termometre ile ölçtüm orda yazan sıcaklık ilk peteğin giriş kısmınla aynı. Gİden suyla dönen su arasındaki fark azaldıkça o görünen ısı 5 derece artana kadar çalışır. Giden suya göre modülasyon yaptırırsan eyer ordaki rakam dönüş suyu ısısı olarak değişiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: djdeycan

Bende yaklaşık 2 aydır Migo kullanıyorum çok komplike ve icinde ciddi yazılım olan bir alate benziyor fakat gerçekten kullanma klavuzunda detaylı bilgi yok ve demirdökümden bilen arkaşlarda yok bir çok ayarın ne olduğu bilmiyorum bende sizler gibi fakat ben aldığıö günden beri asla cihazın ayarlarında müdehale etmedim hiç dokunmadım birtek duş alma suyu sicaklığı 55 ti onu 45 yaptım fazla sıcak benim için evimde yerden ısıtma var nitromix kombide kullanıyorum kombiyi sınırlamıyorum 75-80 dereceye kadar çıkabiliyor ısıtma suyu bu arada yaşadığım şehir İzmir evim ara katta ve 1 yaşında bile değil yalıtım güzel alt kat üst kat dolu şuan benim ısıtma eğrim 1.3 olarak tahmın açık ve öğrenmesi 2 hafta kadar sürdü otomatik haftalık program yazdım güzel bi program oturttum kafama göre 23 derece olarak olarak kullanıyoruz geceleri 22 derece diğer saatlerde 23 derece gibi istatistiklere baktığımda 24 saatlik zaman içinde 4-5 saat arasında çalışıyor genelde ve aşırı bi soğuma yoksa evde 50-55 derece dolaşım suyu bazen 65 oluyor aöa çok nadir ateş çubuğu 3. seviyede filan çalışıyor hep bu ay 230 lira ödedim evde kısa şort tsort oturuyoruz migo almadan önce bitane kablosuz termostat vardı demir döküme ait 300 lira ödemiştim bide havalar soğuktu ufak kutu olan model sakın almayın üzerindeki sensör yanlış ölcüyor yaklaşık 11 tane termometreyle aynı alana koydum ortalama olarak hepsinden en düşük sıcaklığı ölçüyordu fark 2 derece filanda

Not: Evde bir oda hiç ısınmuyor güney cephesi iki yanı açık 20 dereceden yukarı çıkartamadık hiç diğer odalar 23-22,5 arası bu oda 20 derece yer yer 17 ye kadar düşüyor yerden ısıtmada böyle bi sorun yaşayan yada çözüm önerisi olan varsa desteğinizede beklerim
    benimde bir odam hiç ısınmıyor seninki gibi yerden ısıtma 22 23 arası kullanıyorum bende izmirdeyim servis 50 den yukarı kullanma dedi bana benim alt kat sığınak yüksek giriş sen termostatı nerde kullanıyorsun

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.